Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 201

Tema: Adventski kalendar

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Adventski kalendar

    Našla sam par zgodnih ideja za kalendare i sad se samo treba odlučiti za neki!

    Okvir s kutijicama
    e ovaj bih ja! samo ne znam gdje da nađem 24 kutijice a da ne bankrotiram pritom? Offertisima možda? Znate li vi?

    Eko kalendar od papirnatih vrećica i slika iz kataloga/sa starih čestitki

    Tuljci od tkanine

    Božićno drvce od filca

    Kalendar od kutija šibica

    Čarapice



    U kalendare za veću djecu možete staviti aktivnosti/ideje/zadatke za taj dan, ne moraju nužno biti slatkiši, npr:

    1. Pravimo figurice za jaslice!
    2. Izrađujemo snješka od plastelina!
    3. Pišemo pismo malom Isuseku/Djedu Božićnjaku!
    4. Pečemo kolače i keksiće!
    5. Ispisujemo čestitke i šaljemo ih!
    6. Izrezujemo papirnate pahuljice!
    7. Radimo predbožićni tulum uz glazbu! (kao onaj mali iz Home Alone )
    8. Sijemo pšenicu!
    9. Kitimo bor!
    10. Večera uz svijeće! (za sv. Luciju, npr)
    11. ................


    Mali podsjetnik: adventski kalendari imaju 24 pretinca, ne 25.

    p.s. ako još tko nađe štogod zgodno, postajte!

  2. #2
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    X

  3. #3
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    mi se nameračili na drvce, ali od kartona

  4. #4
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Minijaturne kutijice poput ovih gore sam vidjela kod nas u OBI-ju...ne sjećam se cijene...ako želiš mogu ti provjeriti

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Provjeri!

  6. #6
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Mrvna, hvala na linkovima!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Meni se jako sviđa ovaj od kutija šibica. Ja sam nekako zamislila u svaku kutijicu uz slatkiš ubaciti neki aforizam ili mudru izreku da možemo svaki dan malo porazgovarati o nekim životnim vrijednostima i mudrostima, onako nešto prigodno i blisko djetetu. Naravno ako uspijem skupiti 24 mudrolije, ako ne izmislim već nešto

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Našla sam prijedloge što staviti u kutijice:

    • Christmas Decoration for the tree or their room
    • Crayons
    • Hairclips, hairties
    • Marbles
    • Lip Balm
    • Watch
    • Bracelets
    • Christmas Earrings
    • Nail polish
    • Manicure set
    • Socks
    • Dress up accessories, eye patch, scarf etc
    • Underwear
    • Singlet
    • Matchbox cars
    • Christmas craft packs
    • Bubble bath
    • Key ring
    • Lollies or chocolates
    • Candy canes
    • Chocolate coins
    • Small toy
    • Action figures
    • Harmonica
    • Glow sticks
    • Lego
    • Card Games
    • Scratchey lottery tickets
    • Slinky
    • Backpack dangley label
    • Book
    • Bookmark
    • Money
    • Wallet/purse
    • Doll’s clothes
    • Play-doh
    • Yo-yo
    • Toothbrush
    • Notebook
    • Colouring book
    • Stickers
    • Pencils
    • Pencil case
    • Erasers
    • Stamps and ink
    • Tattoo’s
    • Cute stuffed teddy hanging out of the top of the stocking
    • Batteries for the toy’s on Christmas Day

    ima zgodnih ideja, možda nekome pomogne. Ako se sjetite još čega, pišite.


    Ja sam na kraju odlučila napraviti onaj od kutijica, poslala muža u Chemaco i sad se spremam na iskupljivanje na sve moguće načine (nazvao me sav ojađen od tamo jer je gungula, sve prodavačice su zauzete, kreativna čeljad se laktari po dućanu a kutijice su preskupe kad se sve zbroji)

  9. #9
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Bila sam jučer u Obiju, od malih kutijica imaju samo okrugle promjera 4 cm i koštaju 7 kn!!! Meni je to previše...

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I ja razmišljam o izradi kalendara, ali nemam pojma što bi mogla ubaciti u njega, a da je zanimljivo trogodišnjaku.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam jučer u Obiju, od malih kutijica imaju samo okrugle promjera 4 cm i koštaju 7 kn!!! Meni je to previše...
    ako imaš kartona ili printer u boji, možeš sama napraviti kutijice.

    Možda ovdje nađeš ideju:
    http://www.hp.com/hho/hp_create/gtbw-gift_boxes.html

  12. #12
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Anemona, svašta možete raditi
    od slatkiša do stvari tipa danas radimo to i to (sadimo pšenicu, igramo se tog i tog skupa, čitamo skupa)..mi neke dane radimo nešto, neke samo vadimo slatkišić koji ...

    koliko god ti se činilo da ne kuži, biti će mu ko i mom zanimljivo taj rad, pa gledanje koji broj ćemo danas otvoriti , gledati, pa će sigurno nešto pitati,

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Sunčice, hvala što si provjerila , nanoiBeba - nemam ja vremena za to iako je dobra ideja, hvala
    Na kraju smo kupili u Chemacu, caltali 95 kn za raznorazne kutijice. Sad ih treba napuniti a da mama ne bankrotira na sam početku Adventa

    Anemona, ja sam dobila prijedlog koji još nije za moje dijete ali tvom malcu bi možda moglo biti fora - daš napraviti puzzle s njegovom slikom, pa svaki dan dobije par komada (broj po danu ovisi o ukupnom broju puzzli).

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Sunčice, hvala što si provjerila , nanoiBeba - nemam ja vremena za to iako je dobra ideja, hvala
    Na kraju smo kupili u Chemacu, caltali 95 kn za raznorazne kutijice. Sad ih treba napuniti a da mama ne bankrotira na sam početku Adventa

    ).
    pa onda si mogla kupiti adventski kalendar s npr. kinderjajima pa onda dijete dobije i čokoladu i igračku.

    Ili ako ti neko id van, zamoliš da ti donese. Gotovo svi proizvođači igračaka rade advenstke kalendare, samo ih kod nas nema za kupiti. Znalo je biti jedino playmobileovih.

    Ja sam dobiila dojam da se ghoćeš zabavljati izradom kalendara a ne u chemacu ostaviti skoro 100 kn (uvijek me te njiihove cijene iznenade)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    pa onda si mogla kupiti adventski kalendar s npr. kinderjajima pa onda dijete dobije i čokoladu i igračku.

    Ili ako ti neko id van, zamoliš da ti donese. Gotovo svi proizvođači igračaka rade advenstke kalendare, samo ih kod nas nema za kupiti. Znalo je biti jedino playmobileovih.

    Ja sam dobiila dojam da se ghoćeš zabavljati izradom kalendara a ne u chemacu ostaviti skoro 100 kn (uvijek me te njiihove cijene iznenade)
    Pa i izrađujem ga sama Kupili smo kutijice tamo.

    Kinderjajaste igračke moje dijete ne ferma, već sam razmišljala o njima kao potencijalnim puniteljima pretinaca.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    meni je bio najdraži Lego adventski kalendar, ali ga ove godine nisam uspjela nabaviti

  17. #17
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Sama si dala ideju za kutijice još u prvom postu, ali vidim da nitko nije primjetio da su praktične i jeftine ( iako nisam uspjela otvoriti sliku koji si postavila) . Naravno da je riječ o kutijicama za šibice, paket od 10 kutijica je 10-15 kn, obuku se u papir ili tkaninu i eto šarenih kutijica za malo love a efekt je isti.

  18. #18
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja svake godine radim dva nova kalendara.
    ove godine ću napraviti ojedan od šala. imam veeeeliki bijeli šal u koji ću stavljati igračke iz kinderjaja i iza svake zavezati sa šarenom trakicom, a izvana sa pribadačom pričvrstiti brojeve.
    za drugi ći na poveliki komad zelenog kartona nacrtati neke bopžićne motive oa vrućim ljepilom zalijepiti svežnjiće napravljene od šarenih krpica preostalih od koječega, unutra će biti čokoladice.

    30.11 kada zaspu, ja objesim kalendare kod vrata i 1.12 ih dočekaju. svaki dan otvaraju po jedan, s tim da se izmjenjuju.

    lani sam radilaod tuljaca od wc papira koje sam umotala u šareni papir kao bombone i objesila.
    u školi su radili patuljke od tih tuljaca - umotali su ih u komade tkanine, a glave su bili mali češeri na koje su naljepili oči i napravili i kapice u skladu s odjelom

    lani i preklani su cure stavljale slike zgodnih adventskih, na debljem kartonu se nacrtapoveća glava djeda mraza i oboja pa izreže, a na bradu se nacrta 24 kružnice u koje se svaki dan zalijepi po jedna vatena kuglica, pa na badnjak djed ima čitavu bradu, a ostaje kao ukras u , recimo ,. dječjoj sobi na zidu.

  19. #19
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ako imaš kartona ili printer u boji, možeš sama napraviti kutijice.

    Možda ovdje nađeš ideju:
    http://www.hp.com/hho/hp_create/gtbw-gift_boxes.html
    Ma ja sam išla vidjeti koliko koštaju radi Mrvne...meni se ne sviđa ta metoda...ja budem sa svojim klincima radila od kartona, pa budemo malo decoupageirali karton, a poklončići budu nešto simbolično...nemam baš love za bacanje

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja sam od slatkiša stavljala one male čokse šta dobiš uz kavu (ima od kraša, ali nemam pojima kak se zovu) ili keksiće po jedan pakirane ili od kindera oni bombončići zamotani po jedan. max. cifra za slatkiše mi je bila oko 50 kn (i to sam puno rekla).

  21. #21
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    naš kalendar postaje sve bolji
    ja kombiniram, malo slatkiša, malo sitničica tipa igračkice do par kuna, olovka za 1 kunu, mali autić 8još se palimo na ove do 5 kuna , na neke dane imamo aktivnosti (sadimo pšenicu...) tako da me ne košta, a stvarno je dijete uključeno u aktivnosti...

    ovo s kutijama os šibica je simpa , ali bezveze, jer vam ništ ne stane osim poruka u to...

  22. #22
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    lani i preklani su cure stavljale slike zgodnih adventskih, na debljem kartonu se nacrtapoveća glava djeda mraza i oboja pa izreže, a na bradu se nacrta 24 kružnice u koje se svaki dan zalijepi po jedna vatena kuglica, pa na badnjak djed ima čitavu bradu, a ostaje kao ukras u , recimo ,. dječjoj sobi na zidu.
    Ja sam radila s Djedom Mrazom - isprintala sam sliku s interneta na A3, nalijepila na veliki karton u boji (ima u Narodnim novinama), ukrasila šljokicama, a uz to sam u košaricu složila hrpu paketića u kojima se, uz neku sitnicu, nalazio tupfer vate pa je malac lijepio svakog jutra.

    Jedne godine je bio bor od kartona na kojem sam ispisala datume gliterom, prorezala rupicu te kroz te rupice provukla traku na koju sam objesila paketiće poput kuglica na tom boru.

    Zatim varijacije na temu - kartonski bor, ispisani datumi i opet košarica s poklončićima i vatom koja se lijepi na bor pa na kraju bor bude okićen kuglicama vate.

    Ove godine ne znam što bih stavila u poklončiće pa sam smislila (uz čokoladicu/bombončić) kupone, npr. kupon za odlazak u kino, kazalište, kupon za palačinke, za pizzu, za muzej, za parkić/igralište po izboru i sl.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Mi smo sami radili kutijice, i isto stavljamo male čokoladice, bonbončić, igračkicu unutra, te porukice.

  24. #24
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Nama su kutijice od kutija za jaja sa poklopčićima od kolaž papira. Kutijice oni sami bojaju, samo što radimo 3 kalendara odjednom pa nam dugo traje. Nadam se da ćemo do 1. završiti.

  25. #25
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ja moram samo reći hvala Mrvna, da nisi stavila link nikad se nebi ni sjetila sama napraviti adventski kalendar.
    Nisam baš kreativna ali ovo za sada ispada skroz dobro
    pravimo ovakav http://www.hobbyart-chemaco.hr/defau...t=51&IDArt=315

  26. #26
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Cure, znate gdje bi bilo za kupiti običnih magneta?

    Palo mi je upravo na pamet da nam je frižider najbolje mjesto za postavljanje adventskog kalendara, a za to nam trebaju

    magnetići...
    Posljednje uređivanje od Teica : 29.11.2010. at 01:24

  27. #27
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    u svakom hobby shopu, pitaj na blagajni. cijena je 2 - 5 kn po komadu, ovisi o veličini

  28. #28
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Babyboys, puno hvala

  29. #29
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Nama svasta na frižderu drže oni magnetići slova i brojke, a mogu i sami poslužiti za igru. I mislim da ih ima skoro svugdje za kupiti!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Ove godine su moja djeca skupljala tuljce od wc papira i neki dan smo poceli praviti adv.kalendar.Prvo su sve te tuljce obojali u razne boje i jedan veliki karton na koji sam im ja to zalijepila.S obzirom da je njih troje na jedan kalendar slatkisi ne stanu bas u tuljac pa sam ja ispisala razne poruke i labirinte i karte s blagom do cilja.Veceras kad zaspu cu sve te porukice stavit u tuljce i zalijepiti vrh da ne virkaju.Porukice s povezane s onim sto oni poznaju ili sto im se dogodilo.Npr.kad se spomene stablo smokve svi se sjete kako je kiki dobio 100 kuna od jedne moje frendice jer ih nikako nije mogla nagovoriti da pojedu smokvu pa im je na kraju ponudila lovu.Od njih troje samo je kiki pristao i s mukom pojeo smokvu ali je dobio novce....Tako da ce u jednom tuljcu samo pisati smokva a ja cu na nju objesiti vrecicu sa sitnicama tipa bananko ili nesto slicno.Imao mi toga jos ali predugo je za pisanje

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ajmo se sad hvaliti s kalendarima! Evo našeg!

  32. #32
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    meni je bio najdraži Lego adventski kalendar, ali ga ove godine nisam uspjela nabaviti
    Nisam ni znala da to postoji, a super mi zvuči. Probat ću nabaviti za sljedeću godinu!

  33. #33
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ima ga u brick architectu. city i još jedan. u neckermannu imaju i kingdoms. oko 150 kn su cijene.

  34. #34
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Žene, radite li što ove godine?
    Ja prošle nisam, otvarala je onaj čokoladni iako čoksu nije jela.
    Ove bih godine svakako nešto. Ali, kako joj objasniti da nema čokolade svaki dan (iako, imat će i onaj čokoladni, svekiji šopingholičari već prije valjda mjesec dana kupili tri komada!!!), a planiram joj staviti kockicu bijele ili onu koju ja pravim.

    kam, kako pričvrstiš te tuljce, onako postrance? čime zatvoriš da ne viri? ili bi bilo zgodno još i umotati ako se radi o poklončiću? staviš cijeli tuljac ili prepoloviš? uh, tih sam se tuljaca naskupljala... ili bi bilo zgodno umotati ih kao bombon s jedne strane pa samo odvezati svaki dan, viš viš...

    eh, i još nešto... Advent ne počinje 1. 12. nego ovu nedjelju, 27. 11. ne?
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 24.11.2011. at 17:06

  35. #35
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Prvu adventsku svječu palimo ove nedjelje, no kalendari idu od 1.12.

  36. #36
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    definitivno ću ili ovo s tuljicma ili ovaj http://http://www.flickr.com/photos/kjander/3060742348/

    da, pretpostavljam da vam klinci odmah ujutro idu proviriti što imaju za taj dan, e, radite li onda odmah to što ste planirali ili ostavite za popodne, navečer...
    a slatkiš, odmah natašte?

  37. #37
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    pa da, advent, došašće počinje 4 tjedna prije Božića
    mislim da ću ja i s kalendarom početi odmah, a kao prvi zadatak - paljenje svijeće, iako, Mašu će više veseliti njezino gašenje

  38. #38

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    SikaPika ljepila sam pištoljem na vrućie ljepilo donji dio tuljca za podlogu.Upravo su klinci neki dan sve pofarbali i sad se spremam napuniti tuljce da ne vide.Gora sam na vrh ljepila ostatke šarenih celofana ,papirnatih salveta i svega što sam imala.Tuljci idu cijeli jer inače ne bih mogla ništa staviti.Naše pravilo je bilo da otvaramo poslije ručka ,mada se moglo to i prekršiti ali mislim da nisu ni jednom prekršili. Ove godine sam pripremila više poruka a manje slatkiša.Tipa da nađu poruku u kojoj mogu izabrati crtić za gledanje taj dan ili slično.Ili kinder jaja koja su skrivena po dvorištu...tako nešto

  40. #40
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo se sad hvaliti s kalendarima! Evo našeg!
    Jako zgodno, a jednostavno za napraviti. Bas je lijep!

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    SikaPika, na topicu o šivaćoj mašini pitala si za nešto jednostavno... Evo, napravi djetetu adventski kalendar pomoću šivaće mašine, ovakav (umjesto čizmica možeš staviti obične džepiće ako ti se bude žurilo):

    http://files.edelight.de/img/posts/2...-kauft-ein.jpg
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.11.2011. at 09:55

  42. #42
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

  43. #43
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    definitivno vaforit! ovaj vikend se i ja upuštam u izradu sličnog!
    upisala sam se i u pratiteljice tvojeg bloga

  44. #44
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Kudri, baš ti hvala Puno mi znači svako povratno mišljenje, jer onda znam u kojem smjeru oni koji čitaju žele da pišem. Nastojim da bude jednostavno, da djeca mogu sudjelovati, da ne košta previše, da se radi s materijalima koji su svima dostupni i tako.

    ovo su recimo moja djeca uživala raditi
    http://www.ijabito.com/?p=327

  45. #45
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    mama_još_malo, jel ti netko već rekao da si stvorena za mamu i blogericu ?

    (Sram me uopće priznati koliko ti zavidim ...)

  46. #46
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    SikaPika, na topicu o šivaćoj mašini pitala si za nešto jednostavno... Evo, napravi djetetu adventski kalendar pomoću šivaće mašine, ovakav (umjesto čizmica možeš staviti obične džepiće ako ti se bude žurilo):

    http://files.edelight.de/img/posts/2...-kauft-ein.jpg
    Da, super je ideja, ali ja sam, eto poput kakvog vjerničkog frika odlučila započeti s "odbrojavanjem" već ove nedjelje tako da ne bih stigla to sašiti.
    Eno sam krenula umotavati i lijepiti tuljce pa kad bude gotovo, možda uspijem staviti slikicu.
    No, ovu ću ideju svakako sačuvati za iduću godinu, a sviđa mi se i ona koju je Marna stavila, kalendar sa džepićima, mislim da je od filca.... iako, dosta je to pipkavo.

  47. #47
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja sam jučer kupila cveni filc od kojeg ću sašiti džepiće i nekako ih namontirati na zelenu satensku traku, kupila sam i bijelog flizelina za koji ukras, na kraj svake trake će neki od božićnih ukrasa povezat i to je to. Možda neće biti gotovo do 01.12. ali nema veze.
    Nego meni nije jasno tko puni adventske kalendare? Čizme znamo puni sv.Nikola, pod borom ostavljaju anđeli i D.B.
    Ja sam svojima rekla da ih ćemo skupa napraviti adventski kalendar i da ih u tom kalendaru darivamo mi, jel je vrijeme darivanja.

  48. #48
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    cure predivno...no dajte ideju ...što bi magnetićima mogla pričvrstiti za frižder a da u to i stane kakav poklončić i ne padne s frižidera

  49. #49
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Čitam i padaju mi na pamet ideje.
    Jedna jednostavna - daska (može se posprejati ludim bojama ili pofarbati temperama) + mali čavlići + male ukrasne vrečice na koje se naljepe brojevi od kolaža.
    I kad dođe vrijeme , mala ukrasna vrečica se skine i izvadi se poklončić.

  50. #50
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Ili ako je buđet skroz mali i nema se ni za vrečice , mogu biti paketići od starih tkanina u obliku "pinklec na rame" u kojem je zamotan poklončić za svaki dan od 1-24.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •