Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: Kako organizirati prljavo rublje u malo prostora?

  1. #51
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kad narastem imati ću posebnu prostoriju, na vratima će pisati vaškuhinja (baš tako!) a unutra će biti puno pletenih košara za odlagati rublje, koje će iznutra biti obložene platnom od nebijeljenog pamuka, pa mala i velika perilica, za prati malo i puno rublja.
    A košare za ručnike i donji veš biti će sistemom cijevi spojene s kupaonama, gdje će pak biti otvori za ubaciti ručnike, odnosno donji veš... i oni će putovati tim sistemom brzinom munje iz kupaona do tih predivnih košara.
    Baš sam se nasmijala. A zašto ne vešeraj? Ili ćeš imati i onaj veliki šparet s ogromnim loncima gdje ćeš kuhati bijeli veš?
    Sorry, baš me na to asociralo.

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jer ću kuhati vaške.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    mi trpamo u kantu i mašinu.kad počne ispadati van,sve istrpam na pod i kad vidim ceg imam više guram u mašinu.Da živim sama bi mozda i sortirala unaprijed,ovako nema šanse.taman da mi neko od mojih zlobnika ubaci crvenu čarapu u bijeli veš.

  4. #54
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    ubaci crvenu čarapu u bijeli veš.


    To ti je rizik....

    Moji počeli razvrstavati, klinci (dvoje većih) al zato mm baš ne sudjeluje...

  5. #55
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Na gornji rub vreća stavit ću lastik pa tek onda trakice, no, znam, nije to za tebe, ali možda ćirne i netko s više mjesta u kupaoni tko hoće šivati vreće.
    Nas pet toliko brzo puni te vreće da imam osjećaj da sam zaposlena u vešeraju.
    ako se vrece sasiju na mjeru, tj. da ne vise na tim ljestvicama, nego da "sjede" na podu i prazne, ne bi trebalo biti problema s trakicama i/ili cickom. nece visiti u zraku pa se rastezati pod tezinom, nego ce ih trakice samo pridrzavati da stoje uspravno...

  6. #56
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Neno a zašto ne bi probala ovu vreću na vješalici?

  7. #57
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Neno a zašto ne bi probala ovu vreću na vješalici?
    Moja majka je, kad smo bile male, sasila lutku koja je u utrobi imala vrecu, visila je na vjesalici i tamo sam stavljala svoj prljavi ves. Al ona je znala sivati i bila kreativna, ja ne znam :D

  8. #58
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno


    ne znam ni ja,ali imam neku potrebu iščitavat te kreativne blogove i maštat kako ću i ja kada narastem biti tako kreativna.
    Doduše uspjela sam napravit onu najednostavniju torbu od majice, to je stvarno super jednostavno.

  9. #59
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku

    ne znam ni ja,ali imam neku potrebu iščitavat te kreativne blogove i maštat kako ću i ja kada narastem biti tako kreativna.
    Doduše uspjela sam napravit onu najednostavniju torbu od majice, to je stvarno super jednostavno.
    ovako i ja. jedino me to odrastanje muči. imam 36, al još nisam odrasla

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mi skupljamo sve u kadicu u kojoj je košara, pa jedan diuo odmah ide u kadicu, a jedan u košaru, popišane pelene tak i tak luftamo vani do pranja. kadica je na vešmašini.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.03.2012. at 14:14

  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    Moja majka je, kad smo bile male, sasila lutku koja je u utrobi imala vrecu, visila je na vjesalici i tamo sam stavljala svoj prljavi ves. Al ona je znala sivati i bila kreativna, ja ne znam :D
    Da, tako sam ja imala lutku koja mi je preko dana čuvala pidžamu.
    Kupljenu doduše... moja mama ne zna ni dugme prišit... sva sreća ni net joj nije jača strana...

  12. #62
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Blago tebi. Ja stalno nalazim prljave gace i carape ugurane izmedju kreveta i zida, na stolnom nogometu, ispod namjestaja... Nis ne pomaze.
    Joj, ovako isto i ja.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    ako se vrece sasiju na mjeru, tj. da ne vise na tim ljestvicama, nego da "sjede" na podu i prazne, ne bi trebalo biti problema s trakicama i/ili cickom. nece visiti u zraku pa se rastezati pod tezinom, nego ce ih trakice samo pridrzavati da stoje uspravno...
    Pa da, upravo tako, kad su točno po mjeri do poda, lijepo bi mogle izgledati i prazne, ako se kupi tkanina koja odgovara pločicama, prostoru.
    Mogu tako visiti i o zidu, ako nema mogućnosti za ljestve. Te sve malo veće instalacije su za veće kupaone, u malima se to uglavnom svede na formulu - tumbaj gdje stigneš.
    No, još nisam od preseljenja otvorila mašinu, još nije našla svoje mjesto.
    Kosjenka, pogledala sam te fotkice vreća s vješačicama, ne izgledaju mi lijepo, jedno visi, pa vješalica viri, kao patent je praktično, ali estetski mi ne leže baš.

  14. #64
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne sortiram, sve zajedno u košaru za veš, kad se napuni, istresem, razdvojim po vrsti veša i operem isti dan
    I kod mene je ovako.
    Ne vidim smisao u nekoliko pretinaca ako djeca i muž sami nose prljavi veš u kupaonu. Nakon toga bih ionako morala pregledavati pretince u potrazi za nepripadajućem komadu robe za određeni pretinac, pa mi je svejedno što je sve u jednoj velikoj kanti.
    Lakše mi je da svatko sam nosi veš u kupaonu pa nek se sve skupa gužva nego da svaki put špijuniram kada krenu čistit sobe i galamim "pazi u koji ćeš pretinac ubaciti prljave tamne čarape/bijele gaće/šarenu majicu/hlače/ručnik/vunenu vestu!!!!"...

  15. #65
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    nocas sam procitala topic i nisam kuzila zasto bi sortirala.
    citam vas i sada i dalje ne kuzim

    u pravilu imam 3 vrste vesa: bijelo, tamni ves, tamna roba. i kad perem, izbacim sve van, sortiram na tri hrpe koje obicno operem isti dan. ako ne, vratim nazad.
    osjetljiva roba, kao i kosulje i posteljina ili rucnici idu s vjesalica ili kreveta direkt u masinu.

    u ovako malom prostoru od kupaone imam puno vise ideja i potreba za pregradama, ormarima il ladicama od vesa. but that's just me
    he he, ajde dobro, ja sam mislila da sam ja jedini čudak
    ja imam neku plavu kutiju u koju ide sve, a onda kad trebam prati, povadim sve i sortiram: čisto bijelo, šareno bijelo (ručnici od žute do plave, pidžame, krpe...), plavo - zeleno, žuto, crveno, crno. Dakle, meni bi trebala posuda sa šest pregrada, a to ne bi imalo smisla.
    Eh, da, ali ja imam i malu pomoćnicu koja već jako dobro kuži što s čim. Jedino ju zbunjuje taj čisto bijeli i šareno bijeli veš.

  16. #66
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi zgodno da skupa s tim ulijeću mokri ručnici nakon tuširanja i umivanja, ni crne čarape, ni jeans hlače, pa to odmah stavljam odvojeno.
    Kada bih imala takvu robu, vjerojatno bih i sama soritirala jer bi i meni smetalo da se miješaju košulje koje su samo od znoja i fina roba s ne zna, hlačama u kojima mi se dijete valjalo po zemlji.
    No, naša je roba sva ista, svi nosimo pamučne majice i rifle, ništa nije posebno prljavo (osim M. hlača nakon prašine, ali to odmah isprašim). Ako je nešto finije, ostavim sa strane i perem na ruke.
    Mokre ručnike prvo osušim.
    Krpu od poda namočim u deterdžentu i operem na ruke ili operem skupa s tepihićima.

  17. #67
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    SikaPika, pereš svaku boju posebno?

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

  19. #69
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ja sam nadobudno kupila u Kiki platneni stalak za razvrstavanje veša (79 kn je koštao), nije puno veći od klasične košare.
    Ima 3 pretinca, 30°, 60° i 90°. Nešo poput ovoga http://www.minipex.ba/slike/prakticn...ci_kosara2.jpg

    Na kraju sam opet sortirala jer ni muž nije mogao shvatiti tu logiku a kamoli klinci, dobro je ako je prljavi veš negdje u kupaonici.

    Uglavnom prije pranja sortiram veš na 4 hrpe (bijelo, šareno, tamno i osjetljivo), najveća hrpa osvaja jackpot i ide u mašinu, ostale vraćam od manje do najveće natrag u košaru u komadu, tj uzmem cijelu hrpu sa poda i stavim u košaru, tako sljedeći put imam spremnu cijelu hrpu, uzmem sa vrha ako je nešto što ne pripada sljedećoj turi. Tako ne moram baš svaki put sve razvrstavati.

    Ovaj ormarić mi je fora, ja bi sa više pretinaca..a i ideja sa šarenim košarama je super samo kad bi bilo mjesta u kupaonici.
    http://www.decorain.hr/img/ormari/ve...-montazna3.jpg

  20. #70
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mm nema ni najblažu predodžbu na kojoj bi se temperaturi nešto trebalo prati, pa ni od sortiranja kod nas nema smisla, kad bi sve opet morala pregledati.
    djeca još manje. kod njih sam sretna što su svladali dio u kojem prljav veš stoji u kupaoni (ne u potpunosti savladali, ali ajd, napreduju...)

    a perem bijelo ( tu spada donji veš, majice od tjelesnog i treninga, pidžame, posteljina, krpe - sve što bi trebalo otkuhati - i sve zajedno, koliko čeg već ima), pareno , s tim da ne odvajam svjetlo i tamno i nikad se ništa nije ničem desilo, nadam se da ni neće, osjetljivije - mm košulje i hlače, moje majice i suknje, iručnike posebno. i isto mi se čini da radim u vešeraju.

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa Vidi poruku

    Uglavnom prije pranja sortiram veš na 4 hrpe (bijelo, šareno, tamno i osjetljivo), najveća hrpa osvaja jackpot i ide u mašinu, ostale vraćam od manje do najveće natrag u košaru u komadu, tj uzmem cijelu hrpu sa poda i stavim u košaru, tako sljedeći put imam spremnu cijelu hrpu, uzmem sa vrha ako je nešto što ne pripada sljedećoj turi.
    http://www.decorain.hr/img/ormari/ve...-montazna3.jpg
    Ma tako i ja radim... ali ne mogu više!
    Ovo s linka je super, imala sam to u podstanarskom stanu... pa jedno tri četiri komada za sretno razvrstavanje.

  22. #72
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    SikaPika, pereš svaku boju posebno?
    tek sam sada ovo vidjela, sori
    pa da, čisto bijelo, veš koji nije samo bijel (kuhinjske krpe, ručnike, neke majice s printom...), samo crno, samo plavo-zeleno (rifle, tamo plave majice, maslinasto zelene hlače, košulje), samo crveno-narančasto (uglavnom majice i M. hlače), samo žuto (majice)
    no, mi uglavnom nosimo majice, MM obične t-shirt kao potkošulje ispod košulja ili majica dugih rukava, ja isto nosim uglavnom majice tako da toga uvijek ima gomila pa mogu čekati da se skupi za program od 3 kg veša

  23. #73
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    I mi imamo manjak prostora tak da imam samo jednu plastičnu košaru (onu visoku usku). Sortiranje sam riješila tak da sam uzela velike jastučnice - jednu za crveno i sl., jednu za bijelo, jednu za tamno i jednu za šareno. To mi je super način jer odmah po veličini/napunjnosti jastučnica imam pregled čega ima najviše, kaj je prvo na redu za pranje.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10185588/

    Savršeno pristaje u malene kupaonice, stane puno više rublja nego što se čini, ja sam taj "tekstilni ladičar" smjestila u dno kupaonice između tuš kabine i bočnog zida, taman ima toliko prostora, a prilično je dubok. Stane i posteljina i sve... zgodno izgleda i može se uklopiti u različite prostore, a i prilično je jeftino manje od 10 eura.

  25. #75
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Imam sav prostor na svijetu za odlaganje, sortiranje, peglanje... i razne druge egzibicije, pa opet ne radim nista od toga. U prizemlju nam je pamucna vreca u koju trpamo dnevni prljavi ves koji jednom dnevno ili svaki drugi dan odnesem u podrum, u veseraj. I onda ga bacim u jednu od otprilike pet plasticnih kosara za ves, gdje stoji dok mi nesto ne usfali ili dok se ne sjetim prati. Krevetnina ide na svoju hrpu, rucnici na svoju, kuhinjske krpe na trecu.

    Kad perem, onda sjednem medju te kosare i cupkam po bojama. U masinu stane valjda 15 kila, perem najcesce na hladno pa zapravo jedino odvajam bijelo i jako crveno. Sve drugo se gura skupa (osim krpa, rucnika i posteljine). U susilicu ide samo posteljina, ako bas mora, jer sve sto izadje iz nje izgleda prestrasno, a i ne mirisi po opranom.

  26. #76
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    ma na kraju se sve svodi na to da moramo "rovariti" po tom vešu
    i slagati hrpe po podu kupaone

  27. #77
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    http://www.brabantia.com.hr/katalog/...e-selektor-40l
    evo jedne lijepe i funkcionalne košare...
    Ima samo jednu manu

  28. #78
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa takvu sličnu sad imam... kupljena je u Bauhausu, ima rupice cijelom površinom i ima metalni poklopac s jednom rupom promjera nekih 5 cm za otvaranje, ali nema te vreće za odvajanje unutra. Pa to se lako sašije, a to što poklopac nema dvije rupe za odvajanje i nije tako strašno.
    Hvala Kosjenka!

  29. #79
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja jos nisam
    uspjela rijesiti
    slobodni
    prostor u kutu
    wc-a iza vrata,
    koji bi trebao obuhvatiti
    odlaganje
    prljavog vesa
    (donji dio) i
    cuvanja cistih
    rucnika (iznad).
    Nastojim
    izbjeci da i ovo
    bude
    namjestaj po
    mjeri, jer je stvarno dosta
    skupa
    varijanta, ali
    mozda i na
    tom na kraju
    zavrsim, iako nemam pojma
    sto da
    napravim po
    mjeri. Znaci
    rjesenje bi
    trebalo biti maximum
    ovih
    dimenzija-
    sirina 60 cm,
    dubina 50cm a
    visina 187cm. Visina je
    ogranicena jer
    je iznad
    horizontalno
    postavljen
    bojler. Moze i manje, ali ne
    bas puno
    manje jer bi to
    znacilo gubitak
    iskoristivosti
    prostora (a svaki cm mi
    znaci jer smo
    u
    jednosobnom
    stanu). Da li je
    bolje su rucnici slozeni u
    otvorenim
    policama ili
    zatvorenim...
    Cak sam
    zapela i za ovu kosaru za
    rublje, al je
    skupa, ne
    znam vrijedi li
    tih novaca http://www.
    brabantia.com.
    hr/
    katalog/...e-
    selektor-40l

  30. #80
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Podižem...
    Maloprije sam frendici slala link na ovu temu...
    Skužila sam da nisam nikad napisala kako sam riješila problem. Estetiku sam zanemarila, ionak se radi o pomoćnoj kupaoni. Uz postojeću metalnu lijepu kantu sam kupila još tri iste obične plastične kante za veš po 70 kuna i dvije od te tri strpala u kupaonu. Nije baš oko ugodno, nije ni strašno, ali navikli smo se. U jednoj je sve što ide na 90... u drugoj svijetlo za na 40 i u trećoj tamno na 40. Ima još jedna kanta u njoj su krpe za čišćenje, ali ona nije u kupaoni.

    I sad opet guglam po ovoj temi... i naiđem na ovo:
    http://www.marthastewart.com/272252/...en-laundry-bag
    zgodno.

  31. #81
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    joj mojca, TM baci u ispravnu kutiju? a dijete ti je jš malo - nadam se da ćeš ju rano naučiti gdje što bacati

  32. #82
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    MM baci... tu i tamo fula... ali ne često, jednom mjesečno ili rjeđe.
    Dijete još ne baca. Ali poznaje boje.

  33. #83
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    za ves (zmazani) imam trofast onaj stup za 6 srednjih kanti (ili 3 srednje i 2 vece) i super funkcionira. Odvajam bijelo, crno, svijetlo sareno, tamno sareno i crveno

  34. #84
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koja dobra ideja! Hvala draga!
    Meni bi pasao ovaj, ali bijeli. http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S19819557/
    Nemam dovoljno prostora u visinu za tog visokog, ali ovaj baš lijepo stane. Stanu čak i dva, svaki na svoju stranu. Kul!

  35. #85
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    sad imam upgrade te prvotne ideje

    u ormaru u hodniku gdje su mi perilica/susilica i police za detergente sam ubacila dio gdje mi je stolar izdubio po cijeloj visini od poda do stropa utore kao u trofast stupu pa imam mjesta za mislim 8-9 srednjih kanti, samo sto su okrenute s kracom stranom (ako me kuzis)

    a trofast stupovi su u garderobi/spajzi za nesparene carape, nespeglane kosulje, prazne boce za mlijeko itd...

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kužim.
    Sad si mi dala ideju za šupu.
    Jadni moj dragi.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •