Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: Kako organizirati prljavo rublje u malo prostora?

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Kako organizirati prljavo rublje u malo prostora?

    Za prljavo rublje imamo visoku i relativno usku, okruglu, inox kantu sa sitnim rupicama po cijeloj površini.
    Dobro izgleda, ali me lagano počinje nervirati jer u nju trpamo sve redom (osim bebinih stvari), pa kad dođe vrijeme za pranje, sve mora van, pa sortiranje, pa pranje...

    I sad ja zamišljam neko "odlagalište" s "ladicama", za šareni svijetli veš, za šareni tamni veš, za bijeli veš, i za ručnike iz jedne kupaone koji su bijeli i žuti, te iz druge koji su pak crveni i narančasti, pa ne mogu skupa. Dakle pet odjeljaka. Preživjela bi i s tri..
    Ne smije biti drvo, iveral, mdf i sl, jer je blizu tuš kabina, mora biti 40x50 max, više ne stane u prostor predviđen za to. I naravno, mora biti oku ugodno...

    Imate kakve ideje? Netko negdje nešto vidio? Netko nešto ima, pa bi preporučio?

  2. #2
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Nemam ti bolju ideju osim onih plastičnih ladičara na kotačima koji mogu poslužiti i npr. za dječje igračke, a koliko su oku ugodni... diskutabilno je.

    Ja samo bijelo rublje držim u košu, sve ostalo ide u lavor koji stoji na perillici. Nije preuredno, ali nije ni gadno, roba je u tome posložena.
    A ručnike sve perem skupa na 60, i bijele i crvene i tamnoplave.

  3. #3
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70116511/

    Ovo ti je preveliko?
    Ima dva odjeljka......

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi imamo samo 2 koša jedan za dječju obleku, jedan za ostalo.
    U principu se pere mašina skoro svaki dan, ili svaki drugi, pa nije neki problem presortirati.
    Ako imaš manjak mjesta, možeš jednu vrstu (koje obično ima najviše) npr. bijelo odmah bacati u mašinu, a ostalo sortirati u 2 odjeljka.

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70116511/

    Ovo ti je preveliko?
    Ima dva odjeljka......
    ima li ovako nešto s dva odjeljka (može i plastično) negdje u ZG?

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaš manjak mjesta, možeš jednu vrstu (koje obično ima najviše) npr. bijelo odmah bacati u mašinu, a ostalo sortirati u 2 odjeljka.
    Ovako je kod nas, ali ipak redovito provjeravam i sortiram jer mi se dogodi da upadne čarapa gdje ne treba...

  7. #7
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    ove kutije iz ikee koje se mogu slagati jedne na drugu su praktične:

    http://www.ikea.com/at/de/catalog/pr...mer+mit+Deckel

    vidjela sam jednom na njihovom letku tako složene 3 kutije a na svakom poklopcu je
    pisala temperatura ( 30' ; 60' ; 90' )

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Žao mi je što ti ne mogu pomoći jer ne znam kako bih utrpala u mali prostor svoje tri vreće (one od Djeda Mraza) zakačene za zid, jedna do druge.
    Odijelila sam 1. Bijelo (donji veš, ručnici, posteljina),
    2. Šareno (muževe košulje, finija roba, moje majice, ono što treba samo nisku temp.i kratko pranje) i
    3. Tamno (jeans hlače, tamne čarape, dječje trenirke, sve tamnije boje).

    To mi je bila najlogičnija podjela i po njoj sam posložila te tri vreće, stoje jedna uz drugu i uglavnom funkcionira.
    No, nas je više i za to treba više prostora.

    Slično mi djeluju i ove kutije iz Ikee od SandreL, vjerojatno su praktičnije za manju kupaonu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Kad odem u IKEU, vjerojatno ću kupiti ovakve 3 http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/S29874609/, izgledat će bolje od mojih vreća, samo se nadam da mi neće biti premale.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ima li ovako nešto s dva odjeljka (može i plastično) negdje u ZG?
    Ima u Mercatoru, jedna polovica vreće je bijela, druga ljubičasta, za lakše sortiranje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Mishkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima u Mercatoru, jedna polovica vreće je bijela, druga ljubičasta, za lakše sortiranje.
    A "vreće" su samostojeće, kao ove iz IKEE?

  12. #12
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    A "vreće" su samostojeće, kao ove iz IKEE?
    Jesu, stoje na nekakvoj metalnoj konstrukciji koja mi se čini prilično sličnoj ovoj iz Ikee, dugačka i uska.

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam ti bolju ideju osim onih plastičnih ladičara na kotačima koji mogu poslužiti i npr. za dječje igračke, a koliko su oku ugodni... diskutabilno je.

    Ja samo bijelo rublje držim u košu, sve ostalo ide u lavor koji stoji na perillici. Nije preuredno, ali nije ni gadno, roba je u tome posložena.
    A ručnike sve perem skupa na 60, i bijele i crvene i tamnoplave.
    Pa kaj su ti bijeli još uvijek bijeli?

    Mi imamo jako malu kupaonu i isto sam često rzmišljala o ovako nečem. Ono što meni pada na pamet ja da sašijem tri manje vreće u bojama veša koji unutra mislim držati i pokačiti ih nekako ispod lavaboa. Za sada imam jednu takvu vreču i isto me živcira kaj svaki put kad stavljam veš na pranje moram sortirati.
    Jedino kaj mi je u tom sortiranju ok je što u zadnjih godinu dana veš slažem za mašinu pa ga ionako moram svog izvaditi van. Mada bi puo lakše bilo da se to sortira odmah, pa lako ja to složim kad je već sortirani!

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Od svega bi jedino kutije od SandraL prošle, ali za silu, malo su mi skladištarske... odudarale bi od wc-a i lavaboa koji su potpuno okrugli.
    Onaj visoki ormar s rupama koji Mellycapredlaže je ljepši... ali nema mjesta.

    Zapravo mi se ideja s vrećama sviđa, ali ni za nju nema mjesta... bilo bi fora sašiti neke čvrste vreće, recimo 50x50, pa ih objesiti na neku drvenu lojtricu pomoću malo većih vješalica za košulje... Pa svaka vreća bude zapremine taman da stane u mašinu... odmah znaš i da je vrijeme za pranje, skineš vreću, istreseš i pereš. Naravno, pod uvijetom da ukućani nisu daltonisti i da je sve dobro posortirano. Ali, to je rješenje za neku veliku kupaonu koja trpi puno detalja i vizualnih podraživača.

    Hm. Ima još tko kakvo rješenje?

  16. #16
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kaj su ti bijeli još uvijek bijeli?
    Da.

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je odlična ideja. Kradem. Kad ću se malo openeziti zovem stolara da mi napravi slično.

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nocas sam procitala topic i nisam kuzila zasto bi sortirala.
    citam vas i sada i dalje ne kuzim

    u pravilu imam 3 vrste vesa: bijelo, tamni ves, tamna roba. i kad perem, izbacim sve van, sortiram na tri hrpe koje obicno operem isti dan. ako ne, vratim nazad.
    osjetljiva roba, kao i kosulje i posteljina ili rucnici idu s vjesalica ili kreveta direkt u masinu.

    u ovako malom prostoru od kupaone imam puno vise ideja i potreba za pregradama, ormarima il ladicama od vesa. but that's just me

  19. #19
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    ja sam počela šivati od starih majica vreće. Zasada sam sašila crnu za crni veš.
    U planu mi je još nekoliko vreća sašit i onda to pokačit na zid.
    Doduše ja imam vešeraj pa mi sama estetika i nije toliko bitna, više funkcionalnost.
    Mada ako se osmisli ok rješenje za vješat te vreće ne bi bilo oku mrsko.

  20. #20
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    nocas sam procitala topic i nisam kuzila zasto bi sortirala.
    citam vas i sada i dalje ne kuzim
    ja kužim zašto bi netko sortirao
    ali ja ne bih
    mislim, možda bih, ili hoću nekad kad narastem, ali za sada nema šanse

    ima plastičnu košaru za veš, u nju ide sve osim pelena, koje su u kanti pored mašine. u košaru ide sve, i odraslo i dječje...sve. Osim krevetnine, nju s kreveta stavim direkt u mašinu.
    perem svaki dan, vikendom i po 2 mašine.
    ne znam jel smo veliki prljavci ili veliki čistunci

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zašto bi sortirala? Pa da ne moram izvadit sve van i prebirat po tome da bi oprala dio.
    Ne kužim što tu ima nelogično!

    Za sad smo samo dvoje koji pune tu kantu, ne znam koliko puta tjedno perem... čini mi se non stop. Krevetnina.. i naša i od gostiju ide direkt u mašinu, a ostalo ide u tu kantu... pa čekam da se napuni bar za pola mašine od svake kategorije. I onda svaki do svaki drugi dan sve van, pa sve unutra... ma dosta mi je.

    Bebine stvari idu u posebnu kosaru, kao i pelene u posebnu kantu. Njene stvari mi za sad nisu problem.

  22. #22
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Postati će kad ti krene jesti!
    Inače pratim temu, zapravo sam kao lenisa ali bih kupovala te kante jer mi se baš sviđaju.

  23. #23
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja imam te dvije košare iz ikee,
    znači četiri odjeljka;
    - bijelo
    - tamo
    - šareno (tu idu crvena, roza, ljubičasta, narančasta i sl)
    - osjetljivo


    Sortiramo jer mi ne pada napamet svaki komad prljavog veša razvrstavat prije pranja....
    Ovako samo s košarom sipam u mašinu i nadam se da je dobro bilo sortirano,

  24. #24
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    JA isto ne sortiram, tj. sortiram u kanti.
    Perem svaki dan, uglavnom ide sareno, tamno, sareno, tamno, jednom tjedno bijeli ves. I onda kad izbacim sve iz kante bijelo stavim dolje, pa gore ves koji je sljedeci za pranje. Sutradan uzmem taj, ako ima sta bijeloga tutnem na dno i gore opet sljedeca boja na redu.
    Ako imam nesto sto se posebno pere to stavim na vrh i perem preko dana. Ostalo se vrti nocu.

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja na tri mjesta imam kosare za prljav ves i ni na jednom ne sortiram. (jedno mjesto je cak veseraj di bi i mogla staviti nesto u cemu bi sortirala.)
    ja skupim robu po cijeloj kuci, odnesem u veseraj i kao leonisa napravim hrpice i njih trpam u perilicu, susilicu, pa na susilicu suho. i tako cijeli jedan dan, koji sam doma.

  26. #26
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam imala one mrežaste spremnike za igračke rozi i plavi za 60-90 odnosno 30-40 stupnjeva. U tome se ne usmrdi i ok izgleda, a to mi je najvažnie. samo se relativno brzo ščupaju ako ih vučete do vešmašine kao ja. Sad sam nabavila jedan totlano neutralan plastični idnetične širine prostora iza vrata u kupaoni. Nisam mogla odoljeti jednostavno. Sad ne sortiram, ali mi kupaona izgleda veća. Ekstra prljavo držim u lavoru i odmah perem.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70116511/

    Ovo ti je preveliko?
    Ima dva odjeljka......
    ja imam takav samo bijeli i odličan mi je. U kupaoni nemam mjesta pa mi stoji na drugom mjestu

  28. #28
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja sam izgleda najgora. Mi bacamo prljavu robu na pod pored mašine u smočnici. Perem jednu mašinu svaki dan i odoka zaključim što ću ubaciti. Nekada s prednje strane bacam npr. bijelo, a sa strane šareno
    Subotom (mijenjam svu posteljinu) imam po 4 hrpe po podu. I dok ih ne riješim ne odustajem...
    Ali nemam problem s malim prostorom i smočnicu mi nitko ne vidi.

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A zakaj vi neki odvajate veš koji beba nosi od vašeg veša?

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jer koristim drugi deterđent. Neki tekući i praškasti za pelene.

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jer koristim drugi deterđent. Neki tekući i praškasti za pelene.
    Hm, pa ionako se veš razdvaja prije pranja, kaj ne?
    Doduše, ja ne kužim ni zakaj se pere veš odvojeno ali dobro. to sam ja.
    Ja jesam koristila kak ti onaj sensitive omekšivač, ali sam ga onda koristila za sav veš i prala sve skupa.

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A zakaj vi neki odvajate veš koji beba nosi od vašeg veša?
    Dok je bio beba sam odvajala jer smo njegovo prali s manje praška, bez omekšivaća i duplo ispirali i tako je ostala ta navika odvajanja. Nekako mi je lakše kad je njegovo u zasebnoj košari, jer onda bacim oko i odmah vidim da li trebam prati ili ima još dosta čistog.
    Djetetovo šareno perem s našim, a donji veš (djetetov) stavim s ručnicima, bez našeg, jer naš ide u kombinaciji s platnenim ulošcima, onda mi nekako glupo s time mješati djetetov donji veš.

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovo s ulošcima mi je sasvim jasno, osobno bi ih vjerojanto prala sasvim same da ih koristim.

  34. #34
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja sortiram i perem odvojeno:posteljinu i sugamane u jedan pretinac,djecju robu u 2gi,robu u 3ci i donje rublje i carape u 4ti....
    I unatoc sortiranju opet moram pregledat djepove da ne ostane koja maramica,izvrcat tamne rebe da ostanu tamne,sirit carape da ne ostanu u loptici....
    Masina je srecom 7kg pa cekam da se bas nakupi za pranje ...s posteljinom ju naravno nije problem napunit a fala Bogu imam bice 40 pari gacica...

    A s cime bi oprali krpe kojima cistite pod? Muka mi je palit masinu radi 2 krpe a nemogu to s nicim stavit prat...

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Krpe same. Njih držim na drvorištu i čekam dok se sve ne isprljaju pa operem.
    Imamo ih puno, jer često peremo pod, imamo dva psa.
    Nakon što njih operem, zavrtim i rundu na prazno.

  36. #36

  37. #37
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ja ne sortiram, sve zajedno u košaru za veš, kad se napuni, istresem, razdvojim po vrsti veša i operem isti dan

  38. #38
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja jedva bandu natjeran da ubace prljavo rublje u kosaru za prljavo rublje. Razdvajanje prljavog rublja po nekom modelu je za njih valjda nuklearna fizika.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja isto nisam sortirala - s jednim djetetom
    s drugim sam se već mučila s jednom kantom i počelo mi ići na živce to stalno prebiranje, pa onda vraćanje
    ali s troje djece - uselile su se i tri kante - bijela (za bijelo), žuta (za svijetlu odjeću) i tamnoplava (za tamnu odjeću)
    djeca naučila gdje što ide, kada se kanta napuni ide na pranje

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Blago tebi. Ja stalno nalazim prljave gace i carape ugurane izmedju kreveta i zida, na stolnom nogometu, ispod namjestaja... Nis ne pomaze.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Blago tebi. Ja stalno nalazim prljave gace i carape ugurane izmedju kreveta i zida, na stolnom nogometu, ispod namjestaja... Nis ne pomaze.

    naučila sam ih gdje što ide, no i za ostvarenje te ideje često je neminovna vrlo glasna uvertira ...

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    nocas sam procitala topic i nisam kuzila zasto bi sortirala.
    citam vas i sada i dalje ne kuzim
    I ja isto ne kužim. Nas je puno, perem svakodnevno. Jedino su pelene prvih par mjeseci išle posebno. Drugo sve zajedno u kantu. Pa ubacujem jednu boju, tj tamno ili bijelo ili šareno, druge ostaju u kanti čekajući red.
    Kad mašina opere, ide u sušilicu što je za nju, a na zrak što nije. Nikad mi se boje ne miješaju. Mogu npr.sve ručnike zajedno prati. Osim crnih (a imam i takve), oni ipak idu s crnom robom.

    Krpe za pod ubacim sa tepisima od kupaona. Ja perem i sasvim malu količinu jer ne mogu trpjeti da mi prljava roba stoji više od dana. Svatko od nas ima svoje mušice.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    X

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam počela šivati od starih majica vreće. Zasada sam sašila crnu za crni veš.
    U planu mi je još nekoliko vreća sašit i onda to pokačit na zid.
    Doduše ja imam vešeraj pa mi sama estetika i nije toliko bitna, više funkcionalnost.
    Mada ako se osmisli ok rješenje za vješat te vreće ne bi bilo oku mrsko.

    Za te vreće sam razmišljala, ali još nisam ostvarila, neko rješenje tipa ljestvi, lojtri koje polegneš vodoravno, ne uspravno.
    Dakle, majstor mi izradi ljestve s tri rupe i pstavi ih u visinu od metar otprilike, vodoravno, od kade do zida, tako imam mjesta.
    U svaki otvor staje jedna vreća, kako ju gore pričvrstim, s kakvim rubovima, to još nisam smislila, možda je dovoljno samo našiti na četiri mjesta na gornjim rubovima vreća četiri lijepe trakice i te trakice svezati za drvene gredice tih ljestvi. Ako su vreće od lijepog materijala, Ok trakice, obojane drvene ljestve, moglo bi izgledati zgodno.

    A zašto sortiram?
    Da imam neki pregled. Muževe košulje nisu prljave, samo su (polu)znojne, mijenja ih svaki dan i non-stop se peru na kratkom programu skupa s finom i osjetljivom odjećom koja nije naročito prljava već treba "osvježenje".
    Nije mi zgodno da skupa s tim ulijeću mokri ručnici nakon tuširanja i umivanja, ni crne čarape, ni jeans hlače, pa to odmah stavljam odvojeno.
    Imamo u startu puno robe pa imam bolji pregled čega je više, što da prvo uleti u mašinu, ako je od početka odvojeno.
    A imam i edukacijski element, želim djecu učiti da sortiraju.
    Ne bacaju odjeću po kući, ali znaju vratiti prljave majice, pidžame ili hlače u ormar pa se poslije tužiti da nemaju što obući.
    Sortiranje je dio vojne obuke.

  45. #45
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nena fora ideja, ali ni za nju nemam mjesta... sinoć sam opet mjerila 45x55x95. Osuđena sam na kutije iz Ikeje... a već sam počela razmišljati i da veš izbacim iz kupaone, a to bi nam samo još dodatno zakomplicralo život.
    I još, trakice bi razvukle vreću, bojim se... ja bi stavila čvsti čičak da drži te vreće.

  46. #46
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    u tim dimenzijama se može složiti:

    stalak
    http://www.ikea.com/at/de/catalog/pr...626/#/10177630

    kutije-ladice:
    http://www.ikea.com/at/de/catalog/pr...604/#/00177602

    znam, opet pomalo "skladištarski"

  47. #47
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Ima i u Bauhausu od tvrđeg filca slični Ikeinom sa dva pretinca - samostojeće dakle bez neke konstrukcije. Stoji tamo gdje su one vakuum vreće za odjeću...

  48. #48
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku

    A zašto sortiram?
    Da imam neki pregled. Muževe košulje nisu prljave, samo su (polu)znojne, mijenja ih svaki dan i non-stop se peru na kratkom programu skupa s finom i osjetljivom odjećom koja nije naročito prljava već treba "osvježenje".
    Nije mi zgodno da skupa s tim ulijeću mokri ručnici nakon tuširanja i umivanja, ni crne čarape, ni jeans hlače, pa to odmah stavljam odvojeno.
    Imamo u startu puno robe pa imam bolji pregled čega je više, što da prvo uleti u mašinu, ako je od početka odvojeno.
    A imam i edukacijski element, želim djecu učiti da sortiraju.
    Ne bacaju odjeću po kući, ali znaju vratiti prljave majice, pidžame ili hlače u ormar pa se poslije tužiti da nemaju što obući.
    Sortiranje je dio vojne obuke.
    ja imam prozirnu bijelu plasticnu kutiju, pa vidim
    sto se tice kosulja, imamo na vratima one vjesalice-kukice. na njima drzimo robu koja jos nije za pranje, al ne ide u ormar s cistim vesom. na takav nacin sam i organizirala "visenje" kosulja.
    mala pak ima posebnu policu u ormaru za takvu robu (npr. ne perem traperice svaki dan, al ih ni ne drzim s frisko opranom, nikad nosenom robom )

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nena fora ideja, ali ni za nju nemam mjesta... sinoć sam opet mjerila 45x55x95. Osuđena sam na kutije iz Ikeje... a već sam počela razmišljati i da veš izbacim iz kupaone, a to bi nam samo još dodatno zakomplicralo život.
    I još, trakice bi razvukle vreću, bojim se... ja bi stavila čvsti čičak da drži te vreće.
    Na gornji rub vreća stavit ću lastik pa tek onda trakice, no, znam, nije to za tebe, ali možda ćirne i netko s više mjesta u kupaoni tko hoće šivati vreće.
    Nas pet toliko brzo puni te vreće da imam osjećaj da sam zaposlena u vešeraju.

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kad narastem imati ću posebnu prostoriju, na vratima će pisati vaškuhinja (baš tako!) a unutra će biti puno pletenih košara za odlagati rublje, koje će iznutra biti obložene platnom od nebijeljenog pamuka, pa mala i velika perilica, za prati malo i puno rublja.
    A košare za ručnike i donji veš biti će sistemom cijevi spojene s kupaonama, gdje će pak biti otvori za ubaciti ručnike, odnosno donji veš... i oni će putovati tim sistemom brzinom munje iz kupaona do tih predivnih košara.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •