Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: kako posložiti recepte?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno kako posložiti recepte?

    Imam kuhinjskih recepata isprintanih s interneta, rukom pisanih (moj i tuđi rukopisi), razno razni papirići, isječci iz novina, copy-pasteani pa printani ...

    Da li da prepisujem sve u komp pa isprintam? Ili kako da to sve posložim ...


    (Ili najbolje da sve bacim - žao mi jer sam ipak to skupljala i uvijek mi nešto zatreba - i da koristim samo provjerenu kuharicu ...)


    Imate li neki sistem za slaganje/spremanje/upisivanje (u što?) recepata?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Ja ih printam, stavljam u prozirne folije i u registar.

    Ne moram svaki put palit kompjutor a i dok mi mikser pošprica ili dok listam s mokrim prstima, ne ostaju tragovi po papiru a foliju prebrišem.

  3. #3
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ja imam fascikl (ima prozirne stranice u koje se uloze papiri - ne znam kak da to nazovem) u koji ulazem sve te isprinte, razne papirice, pa cak i istrgnute stranice iz novina ... svojevremeno sam mislila sloziti si neku kompjutersku kuharicu ali tko bi to prepisivao.

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    moja mama(kad je bila mladja) je lijepila sve u ogromnu debelu bilježnicu i to lijepo sortirano po vrsti jela...sve u bojama..
    super izgleda i očuvano,a jeftino rješenje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Ja sam se dala u veliki posao. Prepisujem knjigu, a ne znam šta bih sa slikama, da li da ih poslikam i stavim u file ili da bude bez njih, a žao mi je sve su slikice u boji i lijepo izgledaju. :?

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Viola prvotno napisa
    Ja ih printam, stavljam u prozirne folije i u registar.

    Ne moram svaki put palit kompjutor a i dok mi mikser pošprica ili dok listam s mokrim prstima, ne ostaju tragovi po papiru a foliju prebrišem.
    jako dobro
    mislim da cu i ja ovako
    zasad imam 2 biljeznice, unutra samo recepti onog sto sam radila+datum+od koga je recep
    a sve garnirano masnim mrljama, tu i tamo koja kapljica kreme, "ukraseno" crtezima moje djece 8)


    (ima prozirne stranice u koje se uloze papiri - ne znam kak da to nazovem)
    ja to zovem gace

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Ja imam dva rokovnika - u jednom su recepti za slastice, a u drugom za jela. To su moje dvije "svete" knjige i njih dajem u ruke samo pod mojim nadzorom.
    Recepte s interneta stavljam u plastificirane kosuljice, pa u registrator. Takve recepte obavezno spremim u posebni file na kompjuteru (za nedaj Boze ili ako ga netko pozeli imati). Isto radim i s isjeccima iz novina. Imam i neke recepte u kompicu, poslozeni su kao knjiga i cekaju printanje. Cak i popis recepata sam za to napravila, ali nikako da isprintam i uvezem.
    Kad pravim nesto po nekom novom receptu obavezno si stavim zabiljesku ako bih nesto promijenila, kakav je recept... Ako dobijem provjereni recept zabiljezavam od koga sam ga dobila.
    Ne smijem ni reci koliko imam casopisa o kuhanju. Knjige su mi vec zabranili kupovati.

  8. #8
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja sam ih imala i rukom pisanih i isprintanih i svakakvih. počela sam ih ponovo tipkati pa da ih konačno posložim,ali sam stala i sada je veći kaos nego prije.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ženo, pa kad je tebi termin?
    Što si se prihvatila tog silnog pospremanja i razvrstavanja

    Inače, ja ih isto imam isprintane i posložene u dva fascikla.
    U jednom su glavna jela, prilozi, slana jela i sl.
    U drugom kolači i slatka jela.
    Čak imam i kazalo naprijed.

    Ali i to je već malo u neredu.

    Ajme, mislim da ću sad kad budem doma i ja pootvarat hrpu ovakvih topica

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Ženo, pa kad je tebi termin?
    Što si se prihvatila tog silnog pospremanja i razvrstavanja
    skužila si me

    već me hvata panika jer je toliko toga u neredu a ja kao mislila sve ću ja stići
    malo morgen
    termin krajem 4. - znači max 10 tjedana za sve obaviti :shock: :shock:

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Slažeš kako dolaze, a oni koje češće koristiš isplivaju na površinu.
    Praktičnije: slažeš u onaj registrator s perforiranim listovima. Još ak ti se da prepisivati na papire u boji pa svaki tip jela svoja boja. Ja sam počela tako prije prve trudnoće, unutra ostalo jedno 6 recepata, ostalo po gornjem sistemu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mislim da ću i ja kao ti. već imam 100 planova. Užas!!!
    Da nisi Djevica po horoskopu?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    mamazika ovo s prepisivanjem na papire u boji je dobra ideja. Mislim da cu i ja uvesti taj sistem pa cu ih od sad tako printati.

  14. #14
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Vrijeska, nemam recept za recepte, ali moram primijetiti da te puca nesting! :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Ja sam primjenjivala sličan sistem s bojama - sve sam pisala na bijelom papiru a flomasterom sam sa strane obojala rub u određenu boju.
    Jedno vrijeme sam pokušavala s e-kuharicama. Zgodne su jer su jako pregledne, jedino što su skoro sve u trial verziji. Mislim da mi je u najljepšem sjećanju ostala Easy cook recipes (valjda sam dobro napisala)
    Sad kuham po sistemu: otvorim frižider, špajz i izžongliram se s namirnicama.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa

    a sve garnirano masnim mrljama, tu i tamo koja kapljica kreme, "ukraseno" crtezima moje djece 8)

    neko vrijeme sam se i ja zbog ovog živcirala, ali sad mi je to super. tako je i moja mama, pa su se tu sačuvali moji crteži. a sad moji klinci asistiraju u kuhinji, ližu i oblizuju, crtaju po receptima. to su sad više nego recepti, to su dnevnici odrastanja.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Vanchy, požuri prije nego stigne beba... meni je to (arhiviranje recepata i sličnog) palo u 128. plan nakon poroda.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Mamazika, trenutno pravim radosnicu za mog sina. :D
    Imam jos 22 dana do termina, pa se tjesim da cu sve stici. Ako ipak ne stignem onda cu muza angazirati da printa, ionako je sve slozeno za printanje. :smajli ce iskoristiti guzvu...i muza :namig

  19. #19
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ma ja samo da primijetim kako sve dovodiš u red

  20. #20
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Kod mene je sve u jednoj "jadnoj" biljeznici, kako koji recept nabavim tako ga upisem , a imam ih dosta i na papirima neprepisanih, mogla bi to malo dovesti u red....jednog dana....

  21. #21
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Ja imam jedan stari debeli rokovnik, sa jedne strane su kolači, a sa druge recepti za neka posebna jela. Rokovnik star koliko i moja djeca , ima i kćerkinog rukopisa pa sam i sentimentalno vezana za taj rokovnik. U njeg smo upisivali samo isprobane recepte . Istina da je taj rokovnik sada pun ali u njemu se najbolje snalazim.
    Otvorila sam fascikl sa printanim stranicama iz coolinarike , prva stranica je sadržaj i dalje slijede predjela pa ......., moram priznati da se u toj velikoj urednosti teže snalazim i rijeđe koristim nego stari rokovnik.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •