Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: window painting

  1. #1
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno window painting

    evo mi se bacili na mackanje prozora, tj. folija pa me zanima ako je to netko već probao, kako vi sličicu skinete sa folije.Ja sam probala ali nikako mi ne ide.Na kraju sam rezala po rubu i ljepila sa folijom.Možda je problem jer folije nisu orginalne,možda jer su moje kreacije stvarno velike ( Bob Graditelj mi je skoro A4 formata)pa se rasteže i ljepi jedan dio za drugi prije nego stavim na prozor a možda ipak ima neka tajna kako sve to odljepiti..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    moraš koristiti crnu i bijelu kao rubove, one su čvrste. i doooobro posušiti prije odljepljivanja.

  3. #3
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    i boju nanesi nešto deblje ( ne štedi !) , i dobro posuši, možda za početak kreni s manjim slikama.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    ne bi smjelo biti problema s odljepljivanjem bez obzira na veličinu. na kakvoj foliji radiš? ako je folija predebela, onda je teško odljepiti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Meni su super bile one folije A4 s perforacijama za umetanje listova papira (ali moraju biti one tanje).

    I da, ako sam radila veeeeelike crteže, onda sam morala ići lijepiti na prozor tako da sam odlijepila samo dio, zalijepila na prozor i onda odmicala foliju i tako lijepila dio po dio - znači nisam odjednom odlijepila cijeli crtež, jer mi se dešavalo baš to što i tebi - sve se slijepilo i na kraju je završilo u košu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Mi smo jesenas radili nekakve sličice za prozor i šarena slova za vrata dječje sobe. Tata nam je poludio kad je vidio da se boja prekopirala na snježno bijela vrata (obojao ih je nekoliko tjedana prije). Kasnije samo ta slova stavlili na prozor ali skroz nisko i uslijed kondenzacije opet nam je pocurila boja iz tih slova, po prozorskoj dasci . Mi odustali.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa kakve su to onda boje? Nama nikad ništa nije procurilo. :?

  8. #8
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    hvala cure, ma i mislila sam si da je ;
    a) predebela folija-uzela sam one koje se inače koriste za plastificiranje
    b) nisam čekala da se suši 24 sata kao što piše jer sam bila jako nestrpljiva
    c) prve dvije slike sam radila sa velikom uštedom boje
    Probati ću ponovo sa tanjom folijom,više boje i više strpljenja iako nam no ovako ne izgleda loše!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Kakve boje? Bezvezne neke iz knjižare.

  10. #10
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    opet nam je pocurila boja iz tih slova
    U načelu , te slike s prozora jedva odljepiš kada stoje duže vrijeme, pereš prozore preko toga i ništa im se ne desi :?

  11. #11
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    folija ti mora biti ona jako glatka, sto izgleda kao "masna", one obicne folije za uvezivanje ili za grafoskop nisu dobre, upijaju boju
    najbolja je ona originalna ili neka "kosuljica" za umetanje papira
    prvo moras dobro sve iscrtati crnom, da nema prekida kroz koje moze procuriti boja, ostaviti 24 h da se dobro ta crna osuci, pa onda tek ispunjavati bojama i to nemoj stediti, bolje je kad je debljki sloj, pa onda opet cekas 24 h i onda tek odlijepis s folije i lijepis na prozor (znam da si nestrpljiva, i ja sam se prvi put sva umackala i potrgala slikicu...)

  12. #12
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    u Mercatoru možete kupiti krasnu knjigu s motivima , ako niste nadareni (kao i ja )

  13. #13
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    I moga biti ona hrapava folija,a ne sjajna glatka.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    Meni su super bile one folije A4 s perforacijama za umetanje listova papira (ali moraju biti one tanje).

    I da, ako sam radila veeeeelike crteže, onda sam morala ići lijepiti na prozor tako da sam odlijepila samo dio, zalijepila na prozor i onda odmicala foliju i tako lijepila dio po dio - znači nisam odjednom odlijepila cijeli crtež, jer mi se dešavalo baš to što i tebi - sve se slijepilo i na kraju je završilo u košu.
    kao sto gore pise. sa slikama na vecim povrsinama se radi kao sa tapetama. odljepi se samo jedan cosak, pa se on postavi na zeljeno mjesto i nastavis tako da odljepljujes malo-po-malo.
    ja sam nacrtala takve slike i postavila u auto da pravi klincima sjenu.
    slike se ne tope pa cak ni ljeti po vrucini, ne smeta im voda (prilikom pranja auta). jedino sto su se toliko osusile da ce se peilikom skidanja potrgati.
    sam proces crtanja je trajao 5-6 dana. prvo okvir (crna gusta boja), susenje, pa onda dio po dio slike, ponovo susenje od par dana.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    motive sam "skidala" sa interneta, svaka stranica za djecu ima bar jedan link sa motivima (da djeca boje) koji divno mogu koristiti za ovo.
    slikacu...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Može li se ta boja stavljati direktno na staklo, mislim ono prozorsko, okomito, ili će se scijediti? Na staklene predmete pretpostavljam može ako su ravni i mogu stajati horizontalno? Ili ne?

  17. #17
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Boja se nanosi na plasticnu foliju. Kad se posusi odlijepi se s folije i nalijepi na staklo. Sa stakla se prilicno jednostavno skida i moze se ponovo nalijepiti.
    evo neki linkic:
    http://www.vukovic-production.hr/Pro...s_designe.html

  18. #18
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

  19. #19
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Da bi se skinuo sa folije, folija mora biti lagano hrapava. Debela i glatka folija = nemoguće za skidanje, već se izrezuje (tako smo radili ukrase za bor ).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ma radili smo mi na foliji, ali prvo čekaš da se osuši okvir, onda boja... nemaju moji toliko strpljenja čekati rezultate.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •