Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: izbjeljivanje vesa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno izbjeljivanje vesa

    dok smo bili u bolnici, moj dragi muzic je zajedno u masinu ubacio sareni i bijeli ves :shock: Srecom, bijelog vesa nije bilo mnogo, ali je nastradala Samijeva nova kosulja. Kosulja je plava sa bijelim rukavima, koji su sada zuckasti. Meni se jako dopada jer je u fazonu kratki rukavi na duge.
    Ostalo su bodiji koje i mogu preboljet, jer su iznosani


    Kako bih ja sada popravila kosulju ? Jel ima kakav deterdzent?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Probaj ponovo oprati na 60.
    Meni je to upalilo, ali sam dodala malo vanisha u tekuci detergent i sve super

  3. #3
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    ...ima domestos za izbjeljivanje rublja, ali nisam probala :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Imaš u dm-u dr. beckmans prašak za skidanje baš takve boje koja je prešla s drugog veša. Operi s tim u što toplijem, meni se jednom pofarbala cijela mašina veša u svijetlo plavo, sve je opet pobijelilo. Ako ima metalne gumbe probaj ih maknuti, dosta je korozivna (meni je otišao onaj sjajni sloj s drukera na bodićima).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    imam ja taj domestos, ali ja ga ne bi preporucila ako majica nije skroz bijela 8) Jedino da nekako namocis samo rukave, a ostalo zastitis, jer di domestos ddje...boja ode pa-pa

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Da nastavim od svog prethodnog posta: imala sam i jednu sivu-crvenu majcu (crveni rukavi) pofarbala se ova siva s crvenim u prvom pranju. 2 godine nakon toga operem ja to u tom beckmansu (vruća voda iz bojlera, cca 60 stupnjeva) i otišla je ta crvena, nakon što se sigurno 50 puta oprala, osušila i speglala. Magično. Druge boje nisu izbljedile.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Imaš u dm-u dr. beckmans prašak za skidanje baš takve boje koja je prešla s drugog veša. Operi s tim u što toplijem, meni se jednom pofarbala cijela mašina veša u svijetlo plavo, sve je opet pobijelilo. Ako ima metalne gumbe probaj ih maknuti, dosta je korozivna (meni je otišao onaj sjajni sloj s drukera na bodićima).
    Definitivno ne bi preporučila.
    U svjetlije šareno sam ubacila Vanjine nove traperice, krem majica i traper jaknica su dobile jednolični plavi štih, a žuta trenirka plave mrlje.
    I kupim ja to s...e u dm-u, uvalim robu u to, kako sam spuštala tako je jakna postala ljubičasta, ali mislila sam da je to privremena reakcija. Po uputstvima sam poklopila i nakon 2 h imam plavi majicu (izvorno krem, nakon nespretnog pranja sivo-plavkasti štih, ali svjetlo, sada je baš pravo plava) jaknu roza tamo gdje je dupli materijal, kragna, mandžete, tamo gdje je jedan sloj materijala jakna je svijetlo ljubičasta (isto kao majica izvorno krem traper) a trenirka lijepe žute boje, sa tankom tamnije žutom crtom sa strane, sad je bezlična krpa, skroz svijetlo žuta, ta crta je siva, i ima plave mrlje.
    Uglavnom dobila sam 3 nove krpe za pod , da nisam stavljala to s....e bilo bi i dalje nosivo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Da nastavim od svog prethodnog posta: imala sam i jednu sivu-crvenu majcu (crveni rukavi) pofarbala se ova siva s crvenim u prvom pranju. 2 godine nakon toga operem ja to u tom beckmansu (vruća voda iz bojlera, cca 60 stupnjeva) i otišla je ta crvena, nakon što se sigurno 50 puta oprala, osušila i speglala. Magično. Druge boje nisu izbljedile.
    Ja isto sa ovim imam dobra iskustva, s time da sam ja cijelu mašinu uništenog veša oprala ponovo u mašini uz dodatak gore spomenutog!

  9. #9
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    daklem, moj problem je što su stradale pelene!!
    naime, ne toliko pelene, koliko onaj meki dio čička, sad je tamno sivi.
    dobio je i grudnjak, i to naramenice i čipka, pa imam sivo bijeli grudnjak.
    probala i s vanishem, i s domestosom (vidite koliko sam bila očajna, to mi bila zadnja slamka spasa, inače ga izbjegavam u širokom luku) i boja ni da trepne.
    ulile ste mi nadu

  10. #10
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    aries, pusti sivi čičak. nemoj nikakvu kemiju u pelene :shock:
    znaš koliko će to dugo ostati u njima

  11. #11
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ma znam, zato sam malo probala kapnuti na rub čička, a grudnjak sam namakala cijeli i ništa :/

  12. #12
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Meni je isto bio dobar ovaj Beckmanns prašak. Jedna bijelo roza Mrvicina majica je poplavila gdje je bila bijela i baš mi je bilo ružno za vidit. Ali ja sam samo umočila i izvadila iz otopine praška. Sve plavo je odmah otišlo! Mislim da sam to još namakala dva sata, otopila bi se i majica a ne samo boja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja te fleke od rasfarbavanja skidam s varikinom. Danijelova krem majica je dobila roze fleke, MM-ove košulje su dobile fleke od vlage(rijetko ih vadimo iz ormara), pa moje gačice sa rozim flekovima. Ja u kanti složim omjer vode i varikine prema uputstvu na boci i ostavim preko noći da se roba namače u tome.

    Poslije operem veš jedno 5 puta prije nego ga stavim u ormar za nošenje. Ja sam to uvjek radila s prirodnim materijalima, tak da neznam kako je sa umjetnim materijalima.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Meni je od Domestosa bijeli veš sivkast, zato sada kada moram nešto izbijeliti u bijelo koristim neki izbjeljivač za rublje Coop iz Ipercoopa - litra košta 4-5 kn max. a poslije bude stvarno bijelo.
    Jedino što to izbjegavam raditi ako baš ne moram i poslije operem nekoliko puta za svaki slučaj :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda ovaj dm-ov funkcionira dobro samo s pamukom? I na višim temperaturama, ja sam šareno odbojavala na 60, a bijelo na 95.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Cini se da fali koji link na istrazivanja o blagodatima klora.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Zato imamo tebe

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislim da je ovaj dm-ov na bazi peroksida (kao vanish, samo jači). Ima sastav na omotu.

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Sve uništeno bacila s bijelom robom na 95, jakna super, samo što je sada bijela, više nije krem, majica OK, ali su hlačice ostale naravno blijedo, blijedo žute, ni traga one krasne živo žute boje.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Zazirem od klora, ne mogu jesti jer mi onda stolnjak "miriše" po kloru, bio domestos ili coopov. Više ga ni ne trebam otkad koristim Dash( od mrskog P&G)ono što je posivjelo je nakon nekoliko pranja pobijelilo, čak je i MM primjetio razliku.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Pa ne koristite valjda izbjeljivač pri redovnom pranju rublja?
    Ja ga koristim samo kada imam nešto što nikako ne mogu oprati i važno mi je da je snježno bijelo!
    Stolnjak? Pa ionak na njemu bude mrlja čim Jan sjedne za stol

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Janoccka, mi smo već veeeliki pa znamo i pribor koristiti, stolnjake prije ufleka mama .Ovo čudo(dash) bez problema na 60 opere mrlje i od cikle(kakva su čuda unutra ne znam).

    Nikola 27.10.2001.
    Bebač 25.05.2006.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ako hoces da te odgovorim od Dash-a, samo reci.

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ako hoces da te odgovorim od Dash-a, samo reci.
    Reci, meni je Dash najdraži, još od vremena šopinga u Trstu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Zorana, zar je taako grdo? :/
    Za color robu sam takođe u ipercoopu otkrila neki finjaka, mišiše po bakinom sapunu, umjesto parfema eterično ulje limuna, zna li neko takvo nešto al efikasno za bijelu robu?

  26. #26
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Podižem temu jer imam pitanjce. MM mi je obojao majicu u vešmašini, bijela je s crvenim mrljama-sada. Kupila sam ono čudo u DM-u, dr.beckmans i ok, otišla je crvena boja ali na tom mjestu mi je majica požutila. Kaaako sad tooo? A namakala sam ju u vrućoj vodi, sve prema uputama...

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa
    Podižem temu jer imam pitanjce. MM mi je obojao majicu u vešmašini, bijela je s crvenim mrljama-sada. Kupila sam ono čudo u DM-u, dr.beckmans i ok, otišla je crvena boja ali na tom mjestu mi je majica požutila. Kaaako sad tooo? A namakala sam ju u vrućoj vodi, sve prema uputama...
    Daj odi kupiti varikinu u dučanu. Košta par kuna i sredit će ti te žute mrlje.

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa
    Podižem temu jer imam pitanjce. MM mi je obojao majicu u vešmašini, bijela je s crvenim mrljama-sada. Kupila sam ono čudo u DM-u, dr.beckmans i ok, otišla je crvena boja ali na tom mjestu mi je majica požutila. Kaaako sad tooo? A namakala sam ju u vrućoj vodi, sve prema uputama...
    Ako majica podnosi operi je s bijelim na 90 C, ja sam tako spasila ono što je to s.... iz DM-a uništilo. I prije sam znala ofarbati robu i u slijedećem pranju pogotovo na 90 sve bi opet bilo OK, ali ovaj put sam pročitala preporuku za ovu kemiju i uništila trenirku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •