Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: akvarij

  1. #1
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno akvarij

    već godinama me muž nagovara da nabavimo ribice i akvarij.
    Kakva su vaša iskustva?
    rado bi ga imala ali se bojim da će sva briga pasti na mene. Muž me uvjerava da je to sve lako i ... ali kada bude frka morat ću uletavat ja. Koliko posla ima?

    Tnx

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    zavisi kakvu opremu nabavis!!
    ako kupis veci akvarij sa dobrim filterima,onom pumpicom za zrak i puzekima-ribice samo hranis i mijenjas vodu 1x mjesecno(bar sam tako ja prije)!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mi smo imali ful opremu pa su sve sirote krepale.....a i hrana užasno smrdi

  4. #4
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ja sam ih ko klinka držala u velikoj tegli od krastavaca

    jedna je otegnula odmah, druga je živjela godinama

  5. #5
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Bitno ti je kakav je akvarij, slatkovodni ili morski. I kakve ćeš sve ribice imati unutra.

    Ta priča ti može biti relativno jednostavna, ali i dosta komplicirana - mm je imao ogroman akvarij s crvenouhim kornjačama i znam da je kod nas svugdje, od Veterinarskog faksa do pet shopova, dobivao katastrofalne upute za njegu kornjača i održavanje akvarija. Ako te zanimaju kornjače, reci, pa ću ga pitati.

  6. #6
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    ja sam ih ko klinka držala u velikoj tegli od krastavaca

    jedna je otegnula odmah, druga je živjela godinama
    JA ANDREU


  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Mirta, evo mi ti imamo akvarij, 160 litara, slatkovodni sa tropskim ribicama.

    dakle, stvar ti je ovakva. ako imas dobru opremu (koja je i malo skuplja), sto znaci dobar filter, pumpu za zrak, grijac, onda ti je sve to pjesma. na pocetku ima dosta posla, dok se akvarij ne sredi i voda u njemu ne "sazri", tek na kraju ubacujes ribice kada je vec sve spremno, ali kada je to gotovo jedina ti je briga jednom dnevno hraniti ribice ili rijede (mi ih hranimo svaki drugi dan), i jednom mjesecno oprati filter (sve ovisi o tipu filtera), dodavati vodu u njega kada vidis da ispari (mi cak niti ne mijenjamo vodu u njemu jer imamo jaki i kvalitetan filter).

    sto je akvarij veci, to imas manje brige oko odrzavanja kasnije i vise sanse da ti ribice budu zdrave.

    ako trebas jos kakav savijet oko toga samo pitaj, ili salji PM.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Mirta....ako ćeš radit morski akvarij...tu sam doma, ima fenomenalnih tropskih ribica, malih šarenih murina, koralja....ali to je skuuuuuup sport ..., šta se tiče slatkovodnih, moj domet su bile zlatne...ja ih držala u tegli isto, pa u ogromnoj ballantines čaši (koja se raspala od pritiska vode) , a dok sam bila klinka stavljala sam ribu na "proplivavanje" u kadi, ta riba je doživjela 10 godina i putovala je čak i u Zg zatvorena u posudu alla tupperware...vlakom.... :shock:

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    65

    Početno

    I ja bi akvarij!Imala sam jednom zlatne ribice u staklenoj kugli, ali nisu dugo živjele. :/ Ali, veliki akvarij sa svim rekvizitima, mora da je nešto predivno. Gledaj i uživaj!Samo, ne sumnjam da treba imati volje održavati ga. Hm, a kako to izgleda kad se ide na godišnji...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    postoji hranilica na "timer"....ali i to je rizično.....ona ubacuje hranu na pokretnoj trakici onako kako je ti programiraš...ali može se desiti da ti se zaglavi ili tako nešto, pa imaš kaos kad dođeš doma

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    ili das upute onom tko ti zaljieva cvijece da ti hrani i ribice!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Mi imamo veliki akvarij. Stvarno divno izgleda ali to je jako skup sport kao što yavanna kaže.
    Neki dan je MM samo za filer iskrcao oko 700 kn.
    Fora je u tome što počneš sa nekim malim akvarijem i par ribica i onda te to sve povuče pa završiš na ogromnom akvariju za koji treba ormarić na koji ga moraš staviti, veći filter, više ribica... Sve to zahtjeva kontinuiranu brigu.
    Ali da je lijepo, stvarno je.

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj zea prvotno napisa
    Hm, a kako to izgleda kad se ide na godišnji...
    Uza sve automatske hranilice i filtere, moraš imati nekog tko je spreman uskočiti i redovito kontrolirati stvar - i da nije gadljiv, jer se u slučaju zaštopanog filtera mora gurnuti ruka dosta duboko i vlastoručno očistiti cijelu stvar. A o sadržaju filtera baš i neću ovom prilikom.

    Dotičnu osobu također moraš uputiti u održavanje grijača za vodu, količinu i vrstu hrane i još sto stvari. (Ali ja sad pričam o kornjačama.)


    Citiraj Vlatka prvotno napisa
    Fora je u tome što počneš sa nekim malim akvarijem i par ribica i onda te to sve povuče pa završiš na ogromnom akvariju za koji treba ormarić na koji ga moraš staviti, veći filter, više ribica...
    Tako je bilo i kod nas. Na kraju je akvarij postao komad namještaja, i to poveliki.

  14. #14
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ... a u zadnje vrijeme imaš i tablete za hranjenje ribica koje se "programirano" otapaju i traju tjedan, dva, mjesec dana. Ni brige ni pameti.

  15. #15
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Mi imali zlatne ribice pa najprije pokrepale jer smo ih prehranili a druga tura se međusobno pojela. :/
    Valjda smo ih pothranili.
    Nikad više.

  16. #16
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja imam na poslu jednu ribicu hladnovodnu u lijepoj posudi;malo šarenih kamenčića,dvije biljke (plastične ofkors),voda odstajala 12 sati i to je to.
    Nema pumpe ni inih mašinerija,mjenjam joj vodu svaki 3 dan (10 min. posla) i živi ribica već dosta dugo.
    Možda da probaš ovu jeftiniju varijantu da vidiš kako će to klapati,pa ako bude ok lako kupiš svu mašineriju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    mi imamo dvije zlatne u staklenoj kugli. Imamo ih godinama. Sveki mi rekla da je čitala da u staklenoj kugli ribice polude i da ih moram staviti u pravokutni akvarij....a godinama su u toj kugli...ako su već poludile, čemu ih sad stresirati promjenom okoline :?

    i ja bi htjela veliki akvarij.to mi je prekrasno i opuštajuće, ali mi se čini da je to skupi sport. Fren imao brdo tropskih ribica u prekrasnom akvariju. Svako malu su mu crkavale ili bi se međusobno pojele pa je potrošio brdo love kupujući stalno nove

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    uzurpirat cu topic i pitati: da li netko ima akvarijske (tj. terarijske) kornjacice?
    Dijete me napalo da mu to kupim za rodjendan, vidio je kod prijatelja i jako mu se dopalo.
    Nisu ga pokolebala ni pitanja tko ce se o njima brinuti, gdje cemo ih smjestiti isl...

    zanima me: da li im treba puno svjetla, tj. da li je prihvatljivo da im kuca bude u polumraku
    hranjenje - isto kao i kod ribica?
    mijenjanje vode u akvariju ....
    i sve ostalo

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Emily--ja imam dvije kornjace koje su stare sada vec 17 godina, kod mene su skoro 4.
    Drzim ih u aqua/terariju of 160 l, teperatura zimi mora biti izmedju 22-25 stepeni C a, ljeti zavisno od vanjske temperature grijac se moze i iskljuciti, lampu moraju imati jer su hladnokrvne zivotinje pa im lampa daje energiju, takoder moraju imati platformu ili neki kamen na koji se mogu popeti kako bi se suncale. Sto se tice hranjenja, malim se daju suhi crvici, ribice itd, ali s obzirom da su moje velike ja svoje hranim sirovim mesom, moze mljeveno a moze i sitno sjecakano. Zelenu salatu obozavaju, vole i kupus ali ih isti nadima pa treba biti na oprezu. Sto se tice odrzavanja, ako imas motorni filter imas i rjesen problem ciscenja. Jednom u mjesec dana ocistiti spuzvu iz filtera i iscrpati pola vode (nikada cijeli aqua-terarij) i ona doliti stajacu vodu i vratiti filter i to je to.
    Jos sam zboravila napomenuti da sto se hranjenja tice kada su male mogu jesti svaki ili svaki drugi dan, a kada predju na meso onda jednom u 7 - 10 dana. Ove moje mogu komotno bez hrane i do dva mjeseca tako da su super ljubimci sto se tice godisnjeg odmora. I da lampa im se treba gasiti na vecer, mi svojima gasimo kada idemo spavati a palimo kada se probudimo.
    Pitaj ako te jos nesto interesuje!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    jos nesto moras znati da sve kornjace u svom izmetu imaju salmonelu, mogucnost zaraze je veoma mala da ne kazem nikakva osim da se izmet pojede (fuj), ali s djecom covjek treba biti oprezan.

  21. #21
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Leon je za Bozic dobio onaj mali okrugli akvarij s dvije zlatne ribice. Bez ikakvih pumpica i slicno.
    Odrzavanje je zbilja lako.
    Vodu mijenjam svaka 3 dana, a pritom malo operem akvarij i stavim vodu koju sam prethodno natocila u veliku flasu da se temperatura prilagodi sobi.
    Ribice su zaista uzivale, dok neki dan jedna po noci nije iskocila van i naravno uginula
    Dobro da mali jos ne kuzi, al meni je doslo da se rasplacem :/

  22. #22
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    puno mi pomažete sa svojim odgovorima.
    Ako se odlučimo za akvari to će biti jedan veći (financijski i organizacijski) projekt jer bi naručili akvari po mjeri i djelomično bi ga ukomponirali u zid - kod nas ništa nije jednostavno!!!!
    zapravo me Vidovo promatranje ribica nagnalo da počnem razmišjati o akvariju.
    znate li nekoga tko radi akvarije po narudžbi?

  23. #23
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    uzurpirat cu topic i pitati: da li netko ima akvarijske (tj. terarijske) kornjacice?
    Dijete me napalo da mu to kupim za rodjendan, vidio je kod prijatelja i jako mu se dopalo.
    Nisu ga pokolebala ni pitanja tko ce se o njima brinuti, gdje cemo ih smjestiti isl...

    zanima me: da li im treba puno svjetla, tj. da li je prihvatljivo da im kuca bude u polumraku
    hranjenje - isto kao i kod ribica?
    mijenjanje vode u akvariju ....
    i sve ostalo

    Nemoj, ako stvarno ne moraš!

    Ema je dobila 2 kom veličine kovanice od 5 kn od dede za rođendan.
    Preslatke su bile, deda je napravio prekrasni šesterokutni terarij od negdje 40-tak litara. Kupili smo im grijač jer trebaju topliju vodu, lampicu za gmazove i manji protočni filter. Prekrasno.

    Danas, 6 mjeseci kasnije to su dva monstruma od po skoro 10 cm kojima je jedva dosta mjesta.
    Izuzetno su prljave i smrdljive. Vodu moramo mijenjati svakih par dana. Inače povraćam od smrada.
    Hranimo ih dehidriranim račićima i 1-2 tjedno sirovim mesom.
    Navodno ako ih ne hraniš mesom onda rastu sporije, ali se razbole.
    Nemam sad love da bi kupovala neke ogromne akvarije i dobre filtere i nemam pojma kako ih se riješiti.
    Ema ih više ne doživljava uopće.

    Hoćeš jednu?

    Ako se odlučiš, jako puno informacija imaš na www.kornjace.net

  24. #24
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Mila prvotno napisa
    Jos sam zboravila napomenuti da sto se hranjenja tice kada su male mogu jesti svaki ili svaki drugi dan, a kada predju na meso onda jednom u 7 - 10 dana. Ove moje mogu komotno bez hrane i do dva mjeseca
    :shock:

    Oprosti, ali čini mi se da izgladnjuješ svoje životinjice. A one, na žalost, ne znaju reći da su gladne.

    Odrasle kornjače hrane se jednom dnevno. Bez iznimke. A može i dvaput.

    Inače, i u nekim zagrebačkim pet shopovima osoblje dijeli savjete tipa "nemojte ih često hraniti, pa vam neće narasti, pa vam neće trebati česte zamjene akvarija". Katastrofa.

    Složila bih se sa svime što je Fidji napisala - kornjače šire prilično neugodan miris, nakon svakog kontakta s njima treba temeljito prati ruke, pogotovo ako imaš djecu, ni u kom slučaju se ne smije dozvoliti djeci da ih diraju jer, između ostalog, one i grizu (ne treba zaboraviti da je riječ o mesožderima) i to do krvi.

    Za preživljavanje im je potrebna ogromna količina vode, suhi dio i lampa slična onoj za solarij. Kuća može biti u polumraku, ali njihov akvarij mora imati osvjetljenje koje zamjenjuje sunčevu svjetlost. Voda se dosipava, ne mijenja se cijela. Naravno, tu su filteri, grijači vode i sve drugo.

    Mi smo naše poklonili jednim poznanicima kad smo selili u Beč, jer nije bilo šanse da ih nosimo sa sobom, a da su zahtjevne - jesu, i to jako.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Sanja ja svoje kornjace ne izgaldnjujem one jedu redevno svoj mesni obrok svakih 7 dana a izmedju toga su na salati, kupusu, mrkvicama itd. Kao sto sam rekla stare su 17 godina (a one kada odrastu imaju metabolizam kao zmije, tj. mogu jesti jednom mjesecno jedan obilan obrok i da budu perfektno zdrave), a kod mene su vec 4 god, pa valjda bi do sada umrle da ih izgladnjujem.
    Sto se tice mirisa, nas avkariji ima poklopac i pumpu za oksigen tako da se mirisi ne osjete uopste. Ja licno sam jako sretna sa svojim ljubimcima, meni nisu zahtijevne, ali to da treba voditi racuna o higijeni je potpuna istina sto sam i sama napisala. Naravno sve je stvar ukusa sta ko voli, tako da se ne bih zeljela nikome konfrontirati.

  26. #26
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Slatkovodni akvarij smo imali i mi. Veoma skup hobi. Dok sam bila trudna išlo mi je sve na živce i pobacala sam sve ribice, akvarij sa svom opremem dala kumovima.
    Ako ispočetka ne napraviš sve kako treba (iscikliraš akvarij) nemoš´se rješit kojekakvih beštija i ribice stalno boluju i ugibaju.
    A što se tiče kornjača, već sam pisla o tome da su sestrini klinci pokupili salmonelu od kornjače. To je bilo strašno!

  27. #27
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mila, nije konfrontacija, dapače, nego samo razmjena mišljenja.

    I naš akvarij je imao poklopac, pumpu i svu silu tehničke opreme, no meni je miris ipak bio dosta neugodan. Naravno da se nakon nekog vremena navikneš, no tek nakon što smo maknuli akvarij sam shvatila u kakvom smo neugodnom mirisu živjeli.

    Što se tiče hranjenja, prema ovom što si napisala:

    Jos sam zboravila napomenuti da sto se hranjenja tice kada su male mogu jesti svaki ili svaki drugi dan, a kada predju na meso onda jednom u 7 - 10 dana. Ove moje mogu komotno bez hrane i do dva mjeseca tako da su super ljubimci sto se tice godisnjeg odmora
    nisam dobila dojam da ih uopće hraniš između razmaka koje si navela, a pogotovo me šokiralo ovih "komotno dva mjeseca bez hrane" i odlazak na godišnji. Ako im je u međuvremenu potrebna bezmesna hrana, znači da ih ipak ne možeš ostaviti same, zar ne? :?

    Kornjače su vrlo izdržljive životinje i ne ugibaju tako lako kad jednom odrastu (za njih je kritično vrijeme odrastanja), tj. prilagodljive su svim mogućim i nemogućim kriznim situacijama koje se mogu javiti u prirodi, pa tako i besmesnoj prehrani.

    Međutim, znam da je mm jako temeljito istraživao kako ih njegovati (nabavio ih je davno prije nego što su se kod nas počeli otvarati siteovi na tu temu i tada zaista nitko ništa nije o njima znao, uključujući i osoblje Veterinarskog fakulteta) i najčešće nailazio na podatak da im treba davati meso svaki dan - bilo sirovo, bilo dehidrirane račiće, bilo nešto treće. One nisu prvenstveno svejedi, nego mesojedi (ako mislimo na istu vrstu kornjača).

  28. #28
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    besmesnoj prehrani.
    Htjedoh napisati bezmesnoj.

  29. #29
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Meni je žao kad životinja ne živi u idealnim uvjetima. A kornjača treba i vodu za plivanje i suhi dio za sunčanje i čistu vodu.

    Mi smo se stvarno potrudili da ima bude udobno i da budu zdrave, ali sad vidim da bi trebala jako puno uložiti da stvarno imaju doma kakav im treba.

    Muka mi je kad vidim kak im je već nakon 3-4 dana voda postaje zamućena. Smrad je malo popravila "reptilbioclean" otopina koja sadži neke bakterije koje prerađuju otpad, ali definitivno bi im trebao neki novi jaki filter i jako veliki prostor.

    Baš sam nesretna zbog toga. Iako mi se one čine dosta živahne i zdrave ipak to nije to.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    sanja ja imam crvenouhe kornjace ili ti "redeared sliderds" koje orginalno potjecu iz Kalifornije i to su toplovodne kornjace, moja greska je sto nisam napisala ovo za medju obroke, a sto se tice godisnjeg kada nas nema obilazi ih moj svekar koji ih hrani. narvano da ih ne bi ostavila dva mjeseca bez hrane, ali u zoo shopu su mi rekli da bi prezivjele i u tim okolnostima, pa sam taj argument navela samo kao jedan "za" imati kornjace jer su izdrzljive. izvinjavam se ako sam svojim konfuznim izlaganjem prouzrokovala neke nedoumice.
    isto da napomenem da za akvarij bilo koje vrste je veoma bitno da se sve odmah nabavi jer se samim tim s pocetka osiguravju najbolji uvjeti i za zivotinje i za vlasnike istih. npr. nasa pocetna investicija u akvarij ne ukljucujuci kupovinu kornjaca je bila 350 eura.

  31. #31
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Mi imamo duži niz godina slatkovodni akvarij umontiran u zid između dnevne i kuhinje, sa ful opremom.To je bila želja muža i djece a sada moja briga .Problema smo imali kad smo imali više vrsta ribica, jedne su jele jajašca , druge ( skalari ) pojedu mlade od drugih ribica, razne bolesti su se prenosile sa jednih na druge, tako da sada imamo samo jednu vrstu ,jako ih se puno namnožilo i nikakvih problema :D

  32. #32
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Moj brat je nedavno kupio manji akvarij s ribicama i mogu reći da to nije uopće tak jednostavno kako izgleda.

    Pokraj akvarija imaju valjda 10 nekakvih flašica s otopinama, te za narihtavanje pH, te za pripremu vode, te protiv parazita....

    Ribice su ok, ali voda im je stalno blago mutna, više bjelkasta. Posebno nakon mijenjanja. Nikako ne mogu postići kristalno čistu vodu.

    Definitivno izgleda lagano i jednostavno, ali treba truda kao i za bilo kojeg drugog ljubimca.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Fidji,

    a da ih pokloniš nekom petshopu?

  34. #34
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Svaki dan bi ih se sve radije riješila...nisam još odlučila jer nisam sigurna da li bi Emi bilo žao.

    Za sad čekam da se javi Emily da joj uvalim jednu. Rudi je veći, pitomi, da se čohati po bradi, Bobi je malo manji, ali divlji.

  35. #35
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mila, imamo (tj. imali smo) iste kornjače.

    I nama su u pet shopu rekli hrpu stvari koje ne stoje - mislim da ih često govore ljudima kako bi ih nagovorili na kupovinu životinjica.

  36. #36
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Svaki dan bi ih se sve radije riješila...nisam još odlučila jer nisam sigurna da li bi Emi bilo žao.

    Za sad čekam da se javi Emily da joj uvalim jednu. Rudi je veći, pitomi, da se čohati po bradi, Bobi je malo manji, ali divlji.
    draga, nakon tvog iskrenog izlaganja 8) ja radije ne bih kornjacice
    mozda kad kupimo kucu i izgradimo bazen u vrtu

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Mila, imamo (tj. imali smo) iste kornjače.

    I nama su u pet shopu rekli hrpu stvari koje ne stoje - mislim da ih često govore ljudima kako bi ih nagovorili na kupovinu životinjica.
    Da vjerovatno si upravu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •