Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 71

Tema: Koliko puta tjedno perete robu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno Koliko puta tjedno perete robu?

    Dakle, jucer nas je opalilo po dzepu. Stigao obracun za struju. Uzasno velik racun. Moramo doplatiti grijanje i struju. Znam da je glavni krivac pranje vesa. Otkad se Jasena rodila, svaki dan se pere nesto. Cesto i dva do tri puta na dan palim masinu. Perem platnene pelene svaki drugi dan, od sada cu svaki treci. Kako vi reducirate kolicinu prljave robe?

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja perem svaki dan - možda samo koji put uspijem preskočiti. Mašinu isključivo palim po nižoj tarifi (znači naveč iza 9, odnosno 10 sati).
    I svake godine prkontroliram obračun struje i tako vidim isplati li mi se dvotarifno brojilo ili ne.

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    inace nam je prosjek jedna masina dnevno. plus svaki treci-cetvrti dan pelene.

    onda smo u subotu instalirali novokupljenu perilicu koja "nosi" 7,5kg i sad se nadam da cemo malo smanjiti navalu

    i trudimo se da je 90 posto pranja kad je jeftinija tarifa. i perilica i sudjerica i bojler. mjesecna potrosnja nam je oko 150-200kn. ne grijemo ni ne kuhamo na struju.

  4. #4

    Početno

    Perem samo vikendom (jeftinije 50% ) 4 masine (po 7kg).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kod nas nema jeftinije tarife. :/

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    u tjednu jednom:
    bijelo
    crveno
    tamno
    bez i zuto
    mm carape

    znaci 5 puta

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    5 puta tjedno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Gotovo svaki dan. Recimo 5-6 puta tjedno.

  9. #9
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Nas je troje (jedno dijete) i palim mašinu najčešće jednom tjedno (uglavnom vikendom), s tim da onda pere minimalno 2 ture (jednu s bijelom robom, i jednu sa škurom. Eventualno još jednu s posteljinom).

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Zorana, stvarno?
    Pa kod nas možeš izabrati hoćeš li imati stalno jedno tarifu i nekakvu srednju cijenu, ili dvije tarife različitih cijena pa onda paziti kada pališ velike potrošaće struje.

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    osim što sam šlampača, sad ispadam i zmazanica!

    mi imamo 3, eventualno 4 mašine tjedno a tu bude posteljina, ručnici i veš koji svaki dan skinemo.

  12. #12
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Pa kad je Nina bila tako mala beba nisam mogla nikako reducirat količinu prljave robe...ja bi joj robicu presvlačila masu puta na dan jer bi se pobljuckala, poslinila... a o platnenim pelenama da ne govorim. Ako ne bi jedan dan uključila mašinu ne bi imala više pelena il robice...luda sam bila...Mašina je radila sve u 16! A račuuuun...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    ma daj, Hajvi, nemoj da te opet miješam

  14. #14
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Ali sada je drugačije kada nema pelena! Sada mi se desi da cijeli tjedan ne perem ništa i onda za vikend opalim 3 mašine i to je to!!!

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Perem 3-4 puta tjedno. Sušim kad počne jeftinija tarifa, jer sušilica troši bitno više struje nego perilica. Tiha je, tako da ne smeta M. kad spava.

  16. #16
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja svaki dan perem barem mašinu veša, a često i više. Mrzim kad mi se nakupi u korpi pa onda moram pet mašina oprati u danu i još nemam gdje sve sušiti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    uspjela sam doći do 5-6 puta tjedno. od toga su 2x pelene. a kad se noa rodio - e, to je bilo groooozno. po 2-3 mašine dnevno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Svaki dan i navece ukljucim barem jednu a ponekad i dvije. E sad jel sta jeftinije nemam pojma.

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Isusek, ispast će da smo i mi zmazanci.
    Preko tejdna skupljam veš, a onda u petak i subotu operem što se skupilo i to bude, mašina bijelog, mašina tamnog i mašina robe nježnih boja 8) .

  20. #20
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja ga ne mogu skupljat jer mi je kupaona velika ko necija korpa za ves. a i nemam ga gdje susit.

  21. #21
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja imam ogromno kupatilo, ali mrzim skupljati tj. kad mi je veš po škafovima okolo po kupatilu. Korpa mi je srednje veličine tako da se brzo napuni.

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja imam dvoje djece koja idu u vrtić - znači barem jedan komplet dječje robe dnevno je za pranje ak ne i više.
    OK, ponekad uključim pranje za pola mašine, jer nemam baš toliko robe za presvlačiti klince. zato mašina radi gotovo svaki dan.
    Pa onda imamo i noćnih nezgoda, pa ćešće perem posteljinu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Perem svaki dan, ako kad slučajno preskočim, onda imam u istom danu 2 veš mašine. Rata struje mi je 300 kn, i nemam 2 tarife. Meni je problem sušenje, to me ubija, puna mi je kuća štendera i veša...

  24. #24
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja ga ne mogu skupljat jer mi je kupaona velika ko necija korpa za ves. a i nemam ga gdje susit.
    Ja imam jednu košaru za veš u koju stane sve ono što preko tjedna nosimo i nije ništa razbacano po kupaoni, dapače, uopće se ne vidi koliko veša imam. Inače i ja mrzim razbacane stvari bilo po kupaoni ili sobi ili....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    5 puta tjedno.
    Moglo bi možda i rjeđe, ali nemam gdje sušiti veš, osim na klimavom jarcu u spavaćoj sobi, a taj je ograničenih kapaciteta.

  26. #26
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    osim što sam šlampača, sad ispadam i zmazanica!

    mi imamo 3, eventualno 4 mašine tjedno a tu bude posteljina, ručnici i veš koji svaki dan skinemo.
    Onda možemo skupa ruku pod ruku. Ja imam 2-3 ture tjedno.

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    osim što sam šlampača, sad ispadam i zmazanica!

    mi imamo 3, eventualno 4 mašine tjedno a tu bude posteljina, ručnici i veš koji svaki dan skinemo.
    Onda možemo skupa ruku pod ruku. Ja imam 2-3 ture tjedno.
    Ajde, hvala Bogu da nisam jedina, već sam mislila da se moram početi brinuti 8)

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a što je tura?
    dan ili bubanj?
    ja perem 5 puta u tjednu (vikendom neću iz principa), ali ponekad i po dvije mašine u danu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Mi smo izgleda pravi zmazanci jer peremo svaki dan, a za vikend najčešće više mašina operem. Moji klinci se uglavnom ispoljevaju hranom i sokovima, često poliju i po meni, D. ima i nezgode, MM i ja donesemo znojnu i mokru odjeću s fitnesa, a kad još dodaš posteljinu, ručnike, krpe, povremeno pranje zavjesa, deka i jastučića i plišanaca. Klincima svaki vikend perem jakne jer su stalno zmazane.

    Baš si razmišljam kad ću prati ovaj vikend, jer je uskrs i nije u redu da perem ni u petak ni u subotu ni u nedjelju ni ponedjeljak, ali mislim da toliko nećemo izdržati.

  30. #30
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pa tura je za mene jedna mašina.

  31. #31
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    pa zapravo skoro svaki dan - jer nekada okrenem dvije; gđica još nekada zna popiškiti krevet :/
    a sada je tu i mladi gdin - odvojeno perem sve njegovo

    brijem da za cca godinu dana kupim perilicu/sušilicu pa si lijepo sprogramiram tako da ujutro samo posložim veš, a razmišljam i o 7kg (ovo su dugoročni planovi )

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Svaki dan, imam i razrađeni sistem

    Subota - posteljina
    Nedjelja - Leina roba
    Ponedjeljak - bijeli veš
    Utorak - svijetli šareni veš (ručnici, košulje, majice)
    Srijeda - opet Leina roba
    Četvrtak - tamni šareni veš (traperice, čarape, košulje)
    Petak - teoretski slobodan dan ali uvijek nešto uleti

  33. #33
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    i gledam da koristim povoljniju tarifu

  34. #34
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Nas je dvoje, a imamo 2-4 masine vesa, sve perem vikendom (ako zagusti onda i jednom u sedmici, ali nastojim da bude na jeftinoj tarifi).

    Imam kombinovano perilicu/susilicu i potrosnja struje mi je pristojna, obicno oko 15-20 eura mjesecno (kuham na plin).

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Isusek, ispast će da smo i mi zmazanci.
    Preko tejdna skupljam veš, a onda u petak i subotu operem što se skupilo i to bude, mašina bijelog, mašina tamnog i mašina robe nježnih boja 8) .
    i mi isto tako!

  36. #36
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    stalno.
    pogotovo, sto perem puno onih osjetljivijih stvari, koje idu samo do 2 kile u masinu na programe za osjetljivo rublje.

  37. #37
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Vi svi kaj se žalite da ste zmazanci, imape po jedno dijete.

    Je da dječja roba ne zauzima puno mjesta u mašini, ali ja nemam toliko robe za presvuć djecu kada dođu zmazani ili kad se zmažu doma da bi veš prala samo vikendom.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    ja se niš ne žalim
    naravno da nas je više da bi mašina bila češće u pogonu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    nas je pet, i perem svaki dan, barem jednu masinu od 5 kg kapaciteta. plus pelene, kojih se nadamo uskoro rijesiti. i imam veliku kosaru za prljavo rublje koju rijetko kad do kraja ispraznim.
    kad ne bih prala redovito, nakupilo bi mi se puno za oprati odjednom, i ne bih imala to sve gdje osusiti.

    i pitanje za cure s masinama od 7 kg - koje imate i kako ste s njima zadovoljne?

  40. #40
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Vi svi kaj se žalite da ste zmazanci, imape po jedno dijete.

    Je da dječja roba ne zauzima puno mjesta u mašini, ali ja nemam toliko robe za presvuć djecu kada dođu zmazani ili kad se zmažu doma da bi veš prala samo vikendom.
    , ja da mu ne perem veš 3 tjedna još bih ga inala u kaj obuči

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Bome si dobro opskrbila dijete.

  42. #42
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sto su djeca veca imas manje robice (skuplja je , manje dobivas robice, vise igracaka, nema tako puno nasljedjivanja jer je flekano, rasparano, ne svidja im se....)

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Da, i ja im ne oblačim hlača za vrtić neg samo trenirke, pa mi je glupo kupiti 10 pari. Ionako moram kupiti nove brzo jer ih podere/preraste.

    Nas špašava onaj program za pola mašine veša, tak da ukljuzčim mašinu i kada nije puna a djeca nemaju kaj za obući.

    Ili mi se K.zapiša nekoliko puta dnevno (prehlada, ili je u fazi de neće i neće na kahlicu), pa je zima pa ja nemam 10 (neg samo 8) pari štrampli. I onda i to operem u mašini.

    Moja mama se na to zgražava, jer bi ona to oprala na ruke. A ja na ruke niš ne perem.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I kod mene je problematicno susenje vesa. Moram sve susiti u stanu. Dakle, ne smijem dopustiti da mi se nakupi vesa. A djecje odjece imam dovoljno. Recimo, po djetetu, sedam-osam majica, desetak gacica, potkosulje, hlacice, pokoji dzemperic, bodica par itd. Dakle, dovoljno za nosenje, ali ne i da cekam po par dana na pranje.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    otprilike 14, odnosno svaki dan mašinu, dvije, tri..
    i boli me briga..mislim da voda i struja uopće nisu skupi..ali zato telefon

  46. #46
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    ajme meni, sad ste me zbedirali... ja perem bar jednu masinu dnevno, a mali se jos nije ni rodio! jesus, sta ce tek poslije biti. caka je u tome sto nemamo bas puno odjece (odnosno, u mom slucaju je imamo napretek, samo vise nista od toga ne mozemo obuc), a i MD je nevjerojatan generator prljavog vesa. racun za struju me trenutno ne brine jer u ovom stanu ne placamo racune, ali kad se uskoro preselimo, bit ce belaja...

  47. #47
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jednom svaki dan.

    1x tjedno svijetli veš
    2x tjedno tamni veš
    1x tjedno ručnici i posteljina
    1x tjedno krpe
    1x tjedno fini i/ili vuneni svjetli veš
    1x tjedno fini i/ili vuneni tamni veš

    imam malu košaru za prljavi veš i jako malo mjesta za sušiti veš (pogotovo po zimi kad ne mogu na balkon), tako da jednostavno ne mogu oprati 2 ili više mašina dnevno.

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Cookie, i mi smo prali svaki dan i dok nismo imali dijete. Sad se zapravo količina smanjila jer ja ne radim pa nemam kućnu i robu za van za pranje nego više manje samo kućnu MM svira u orkestru, zna imati po dvije probe dnevno i to onda znači kompletno presvlačenje, još ako doma vježba - pa to su već dve košulje i četiri majice u jednom danu! To je pol mašine veša (skoro)
    Btw. ja sam mislila koristiti platnene pelene a sad stvarno ne znam gdje bi ugurala njihovo pranje i sušenje :/

  49. #49
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Lutonjice, kako krpe jednom tjedno?
    Ja dnevno isprljam po dvije, ali ne stavljam u mašinu dok se ne nakupi tridesetak i dva-tri stolnjaka.
    Tako da ispadne da ih perem svaka tri tjedna. iskuhavam, naravno.

  50. #50
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zmažem 2 dnevno, a imam ih 20.
    pa ih moram prati jednom tjedno.

    nemam nijedan stolnjak u kući
    ali zato mi u bubanj s krpama idu tetra pelene koje koristim za sve i svašta i kojih zmažem isto 1-2 dnevno.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •