Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: kako često mijenjate/čistite VAŠ madrac?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno kako često mijenjate/čistite VAŠ madrac?

    Ako nije pitanje preintimno, zanima me koliko često mijenjate (kupujete novi) vaš madrac za spavanje - bračni krevet, kauč ili koja god već kombinacija je kod vas?

    Kako ih čistite itd. ...

    Mi imamo već 4 godine isti, tu i tamo ga usisam običnim usisavačem, promijenim stranu ... ima i nekoliko fleka od dječjeg povraćanja (zanimljivo da se to uvijek događalo na našem krevetu...)

    Vjerujem da je pun smeća-prašine, grinja i sl., ali mi nije još palo na pamet kupovati novi (ovaj nas je koštao oko 3000kn - 200x200cm) ...

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi imamo već 4 godine isti, tu i tamo ga usisam običnim usisavačem, promijenim stranu ... ima i nekoliko fleka od dječjeg povraćanja (zanimljivo da se to uvijek događalo na našem krevetu...)
    6 godina isti, ima fleku od nocnog piskanja (samo jednom i to na nasem krevetu), odrzavamo ga kao i vi

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    usisa ga mm i prevrce, jednom u deset dana.
    dosta se dobro drzi,imamo ga oko 4 godine, al mislim da cemo ga u narednih godinu- dvije promijeniti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    MM ga tu i tamo po suncu iznese na balkon da se malo osunca, usisamo ga i natrag u radnu sobu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno


  6. #6
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    pa recimo, kod svakog drugog mijenjanja posteljine ig okrenem s jedne strane na drugu, ako imam volje usisam, a kad je jako buran dan (mislim kad puše bura) i još kad se potrefi da imam vremena i volje, rastvorim sobu i ostavim ih da se malo "prozrače".

  7. #7
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Star je 4 godine.
    Usisam ga jednom tjedno i suncam kad god je sunce, samo otvorim sirom prozore.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    a jel stavite zaštitni faltor, da ne izgori?

  9. #9
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno


    i losion poslije suncanja!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno



    Vidim da moram u nabavku. Mi već 13 godina imamo isti...

  11. #11
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..aaaajme,madrac?uh...samo ga dvaput na godinu preokrenem ( zimska/ljetna strana) i mao prozracim a kad smo vec kod madraca,pitanje.Mi smo sa sobom kupili hespo madrace pa su nam bili pretvrdi pa smo zatim kupili neku step deku od bio matreijala..e onda nam je bilo taman ali ne bas jer su MMa rasturala ledja( starost , he he)..pa smo na kraju na nekoj prezentaciji kupili..neznam kako se to zove,al izgleda ko' madrac samo je on neke spuzvaste pjene,onako kad legnete vam se skroz prilagodi tijelu,e to je onda bilo ok.Pa bi me zanimalao kako vi stojite sa mekocom/tvrdocom madraca...?

  12. #12
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja ni nemam pravi madrac već francuski ležaj, onako je spojen madrac s krevetom pa ga ne mogu okretati niti sunčati.
    Usisala sam ga dosad, mhm jedno pet puta u skoro 6 godina što ga imamo.

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi ga imamo 3,5 godine. Isto ga ponekad usisam, okrenem strane i to je to.
    Za sada jedino ima malu mrlju kad se Janko nedavno popiškio na krevetu, bio je gol!
    Uzela sam vode, spužvicu i trljala i odmah sam išla sušiti fenom nakon kaj sam oprala. Ostalo je malo žuto ali niš ne smrdi 8)

  14. #14

    Početno

    Ja sam junkie za govnima grinja, pa svako obrtanje svodim na minimum da ne napravim genocid

    Šalu na stranu...prije godinu i pol dana kupovali smo madrace..eee koliko sam se filozofija naslušala o madracima i podnicama....

    Uglavnom...korištenjem logike i analogije s temeljenjem došli smo do sljedećih zaključaka:...madrace sa oprugama, tj kruće i deblje madrace koristite s "čvrstim" - krutim ravnim podnicama..daska.. šperploča, a tanje, madrace od spužvastih materijala s elastičnijim tijelu podatnijim podnicama, tipa latoflex..kojima se letvice mogu zaokretati i bolje prionuti tijelu.

    Deblje i kruće madrace nema smisla kombinirati s elastičnim, rebrasto-zakrećućim podnicama ma koliko vas u to uvjeravali..madrac svojom dbeljinom, krutošću i radom opruga poništava sve što bi takva podnica htjela učiniti za vas..to može učiniti samo uz tanak madrac debljine max 10-12 cm.

  15. #15
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Ja ni nemam pravi madrac već francuski ležaj, onako je spojen madrac s krevetom pa ga ne mogu okretati niti sunčati.
    Mi imamo isti ovakav krevet.
    Dosta smo ga skupo platili, pa je madrac jos ko novi, a imamo ga 4 godine. No, usisavam ga dvaput mjesecno.

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    MM ga čisti relativno često Juniorom Eco, a mijenjamo ga kad vidimo da gubi "vozne" karakteristike.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •