Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Najjeftinije grijanje

  1. #1
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno Najjeftinije grijanje

    Imamo veliki problem. U našem gradu i stanu nema grijanja na plin. Svi se griju na drva, tako je u većini bosanskih gradova. I sad, tko god da je pravio ovu zgradu gdje živim je idiot nad idiotima. Iz hodnika lijevo dnevna soba, blagovaona i zatvoreni balkon, mala kuhinjica, a desno niz hodnik wc, kupatilo i tek onda spavaća soba. A dimnjak je u blagovaoni koja je povezana s dnevnom sobom.

    U gradu koji je 6+8 mjeseci u hladnoći (planinska klima), ja nemam kako (dobro) zagrijati svoju spavaću sobu. Nema teorije da kroz hodnik dopre toliko topline da curica može spavati. Muž sve podnosi, ali cura ne bi mogla. Dolazi nam beba na zimu i trebalo bi se razdovjiti u dvije sobe. Muž u spavaću s našom malom curom, a ja sa bebom u dnevnoj, barem prvih nekoliko mjeseci. Tako da se svi naspavaju koliko god je to moguće.

    I sad se ja pitam- što je najjeftiniji dodatak grijanju koji bi noću održavao toplinu u izdvojenoj sobi? Tko zna kolika će mi plaća biti, ne smijemo se opustiti, nabiti struje i dopustiti da nas pojedu režije pa da nemamo za kruh. Što da radim? Što je najpovoljnije za jednu sobu bez dimnjaka, a da nije struja? Ili možda ima nešto na struju da ne troši puno? Ipak je noć zimi duuuuuga noć, ipak treba barem 6 sati grijati konstantno.

    Imamo razvučene radijatore za centralno, ovaj stan iznajmljujemo. Ali tko zna valja li to išta, koliko to dugo nije u funkciji. Kupovati drugu peć za centralno i sve ostale dodatke je skup sport, pa mislim da ispod 1500KM ne bi prošli (oko 6000kn). Majstor, peć, dodaci, a valjalo bi onda i kakav bojler, iako nije nužno. I to ako je sve u redu, da nema nekih popravaka na radijatorima i sl. A drva nas sama koštaju s ugljenom oko 1000KM (oko 4000kn), a sad nam prije svega dolazi muževa zadnja rata za faks od 900KM. Ma moj minus to ne može ni pokriti. Imam dozvoljeni minus 2100KM. Ne znam, ali odustali smo od sređivanja centralnog, strah me i otplaćivanja duga. Nije samo do visine minusa, treba sve to otplatiti.

    Sad još ove poplave, mislim da će nam ponovo rezati plaće, a tek sad su nam vratili zadnjih 5 posto što su skidali. Bože pomozi ako tako bude.

    Dakle, mi peć imamo, klasičnu peć, ali imamo problem što samo dio stana može biti dovoljno dobro zagrijan. Ovdje nisu zime, ovdje su ZIMČUGE. Stvarno sam sto posto sigurna da NISAM DOSTA PAMETNA da ovo riješim. Pomozite sa savjetima!

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    a ukoliko je ta soba cijel dan otvorena prema hodniku, ni onda se ne zagrije?

  3. #3
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ako vam nije opcija centralno (sad u ovom trenutku) možda bi vam najbolje odgovarala TA peć-puniš po jeftinoj tarifi.

    Ne znam kako troše oni radijatori što se okače na zid, možda se javi netko tko ih ima.

    Nemoj samo uljne radijatore, oni dosta troše a nije da dobro zagriju.

    Postoji li mogućnost da iz spavaće izvučeš posebni dimnjak? To je napravio jedan prijatelj, ali on je na zadnjem katu.

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja bi stavila ili TA peć ili klimu sa grijanjem. Ovisi koliko ide po zimi nisko temperatura. Ako ide ispod -15 onda TA peć.

  5. #5
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ako vam nije opcija centralno (sad u ovom trenutku) možda bi vam najbolje odgovarala TA peć-puniš po jeftinoj tarifi.

    Ne znam kako troše oni radijatori što se okače na zid, možda se javi netko tko ih ima.

    Nemoj samo uljne radijatore, oni dosta troše a nije da dobro zagriju.

    Postoji li mogućnost da iz spavaće izvučeš posebni dimnjak? To je napravio jedan prijatelj, ali on je na zadnjem katu.
    Ovo je iznajmljeni stan, ne smijemo ništa raditi u njemu. A što se tiče punjenja po jeftinoj tarifi- kamo lijepe sreće... ovo je samo jednotarifni grad... ma katastrofa.

  6. #6
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    termoakumulaciona peć mi se čini najbolja ako imate mjesta za nju

  7. #7
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Po jednoj tarifi... ah strah me struje. Inače nam zimi bude oko 50KM (200kn) struje, a koliko bi tek bilo s njom... Zimi je još skuplja struja...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Oni "norveski" radijatori zapravo ne trose puno struje a i sami nisu tako skupi, a i moze ih se ponijeti dalje (sto je tebi isto vazno vjerujem). moja svekrva tako grije kupaonicu cijelu zimu, a kad nam je dijete bilo malo (i mi zivjeli tamo) tako smo grijali i spavacu sobu; struja je inace 200 kn a s njim 250 (kad je grijao sobu oko 350). to nije uglavnom tako ludo skupo; kao primjerice grijalica, koja kod mojih za jednu malu sobu, na kratko "pojede" 600 kn.
    Takvi radijatori imaju termostate pa ga se drzi na nekoj temp relativno lako (regulacija je mislim na 9 stupnjeva).

    PS U Norveskoj grijanje 100 kvadrata strujom dodje oko 700 kn

  9. #9
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    mi grijemo cijeli stan sa glamox radijatorima i racuni za struju po zimi kad je najhladnije su mi oko 900 kn
    ja sam jako zadovoljna sa njima

  10. #10
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    http://rovex-grejanje.com/500120-pr2...eski-radijator

    Evo gledam cijenu u Srbiji, to je oko 500KM i 2000W jačine. kako izračunati potrošnju? Ja to ne znam. 0,1172KM KW/h , tj 0,4696kn KW/h je zimska tarifa, po 6 sati grijanja minimalno na temperaturana ispod nule.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    PS U Norveskoj grijanje 100 kvadrata strujom dodje oko 700 kn
    i kak je gore?

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je iznajmljeni stan, ne smijemo ništa raditi u njemu...
    Meni je jedino logicno (umjesto razmisljanja o investiranju u radijatore, tudje centralno i sl) - promijeniti stan. Ionako nije vas, pa nadjite neki koji se bolje moze zagrijati...

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jedino logicno (umjesto razmisljanja o investiranju u radijatore, tudje centralno i sl) - promijeniti stan. Ionako nije vas, pa nadjite neki koji se bolje moze zagrijati...
    X

  14. #14
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jedino logicno (umjesto razmisljanja o investiranju u radijatore, tudje centralno i sl) - promijeniti stan. Ionako nije vas, pa nadjite neki koji se bolje moze zagrijati...
    Ovo je stan PREMIJA! Imamo 75 kvadrata, gazda nam je opština, a stanarina 100KM (400kn)- to nam je sređeno preko moje škole. Stvarno je PREMIJA. Imali smo šokova s gazdama, ljudi su... ma bolje da ne pričam o tome. Dovovoljno je reći da smo davali 1000KM za drva i ugljen za zajedničko grijanje, a nisu htjeli grijati i razbolili su me TRUDNU! Toliko o ljudima i "gazdama". A to je tek "tip of the iceberg".
    Posljednje uređivanje od zekana : 20.05.2014. at 13:24

  15. #15
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    A ne možeš ovce i novce :/

    Računaj da će ti jeftina stanarina nadoknaditi trošak razlike za struju.

    Glasam za te "norveške" radijatore.

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    A ne možeš ovce i novce :/

    Računaj da će ti jeftina stanarina nadoknaditi trošak razlike za struju.

    Glasam za te "norveške" radijatore.
    Ja se već dvije godine grijem na Beha- norveške radijatore. Stan od oko 120 kvadrata zagriju da je ugodno za boraviti, a zimska rata je oko 900 kuna ( ljeti struju plaćam oko 300, a nemam klimu, znači grijanje je oko 600 kuna mjesečno). Mi nemamo dimnjake.

    Lijepi su, ne zauzimaju ništa mjesta, već 15 minuta nakon što ga ukopčaš, osjetiš toplinu. Ima raznih veličina, cijena je otprilike koliko kW toliko kuna

    Oni od 1200 kW su 1200 kuna. Mi nismo kupovali nikakve automatske dodatne termostate, jednostavno stavim na 25 stupnjeva i ona malo radi, malo miruje Glavno da grije.

    http://www.beha.com.hr/?col=3

  17. #17
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    I mi imamo glamox i zadovoljni smo njima.
    Preporuka!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Mi smo se za ovu godinu odlučili na centralno grijanje i to smo kupili od firme Matrex. Sada imaju i neke popuste, pa će možda kojoj poslužiti.. Već smo ih isporobali i super su
    Evo i njihova internet stranica ako koju zanima - http://www.matrex.hr/oprema-za-centr...ri-borpan.html

  19. #19
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nemam neku ideju, samo sam htjela reći za te termoakulacione, lijepo one griju ali žderu struje da je to strahota i ne zadržavaju toplinu, čim je isključi ohladi se i peć i prostor odmah. Imali smo ih u mom djetinjstfvu par godina, ne znam reći da li se moguće danas nešto popravila kvaliteta.

  20. #20
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Je'l imate izboj do tog dimnjaka? Ima jeftinih drvenih rabljenih šparheta (vi velite šporeta) na kojem možeš i kuhat a i na njega cijeeeli stan ugriješ. Ovdje su jeftinija opcija briketi od drva jer imaju veću kalorijsku vrijednost a koštaju manje. I nosiš ga sa sobom- ili ga prodaš prije selidbe...? Naravno sve ovisi o tome je li centralno za cijellu zgradu na drva, ili i vi možet koristiti taj dimnjak..?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •