Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kosa i proizvodi za kosu

  1. #1
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno Kosa i proizvodi za kosu

    Molim pomoć stručnih rodašica na ovom području.

    Već godinama muku mučim s feniranjem i sada kad mi je ponovo crko fen sam opet u istom jadu. Gledam ovdje neku remington firmu za fenove i navodno je dobra, ali imaju širok asortiman i ne znam što da odaberem. Treba mi za friziranje i jako sušenje da se kosa može ravnati. Bez fena sam kao vještica!

    I da, kakvu četku odabrati? Imam neke metalne koje mi ne mogu uopće zadržati kosu kad ju zarolam za feniranje- to može jedino moja drvena koja nema metalne iglice. A s druge strane stalno vidim frizerke kako koriste metalne četke za oblikovanje pa se pitam- gdje one kupuju svoje četke i kako znati koju odabrati.

    Ja sam očajna, tanka i slaba kosa koja leti na sve strane. Pozitivna stvar je da ZNAM kako se fenirati. I mislim da je došlo vrijeme da si nabavim nešto barem blizu profesionalnoj opremi i da konačno idem kao prava žena s pravom frizurom. Ja to mogu, ali mi treba pomoć pri odabiru opreme.

    Uvijek sam davala do 200kn za fenove i nikada nisam dobila efekt kao kad me se isfenira s jakim fenovima. Dakle molim vas, imam ovdje mogućnost kupovine remington opreme pa me ona prvenstveno zanima, ali i druge marke me zanimaju koje se svugdje znaju naći (u BOSNI!).

    Dakle, koji profi fen za brzo sušenje i za glatku,ravnu frizuru i koju četku za slabu i tanku kosu???

  2. #2
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Ako si dobra sa nekom frizerkom nek ti ona naruci preko svog dobavljaca.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Moja kosa je tanka i godinama koristim četku koja nije okrugla nego plosnata.

    Fen nemam profesionalni nego neki obični i dobro služi, pa ti ne znam reći što s fenom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Sa remingtonom imam pozitivna iskustva, mislim da su dobra marka.
    Što se tiče četke, mislim da ti je najbitnije kako ti je kosa ošišana i kako sušiš kosu. Slojevito ošišana kosa izgleda punije. Kad sušiš kosu nagni glavu prema dolje i tako suši kosu, neprestano prolazeći četkom kroz kosu. Rezultat ti je punija i ravna kosa. Poslije toga je možeš dodatno izravnati četkom, ali mislim da ti je onda svejedno koja je četka, jer si već obavila pola posla.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Nije isto da li te fenira netko drugi ili ti sama jer fen ne možeš držati u pravilnom položaju ni vući četku kao kad to radi frizerka.

    Uglavnom, fen uzmi od 2200-2400 w, marka je manje bitna.
    I bitno je da ima uski nastavak koji držiš tik do kose dok povlačiš četku

  6. #6
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    A ovako nesto http://www.limundo.com/kupovina/Tehn...NOVO-/24983029 ?

    Ja imam takvu samo druga marka, vec godinama, i preporodila sam se. Isfeniram se za 10-15 min, takodjer imam tanku kosu, tako da mi ovo super oblikuje frizuru, ravna i daje volumen. I puno mi je lakse za koristenje nego cetka u jednoj a fen u drugoj ruci..

  7. #7
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    A ovako nesto http://www.limundo.com/kupovina/Tehn...NOVO-/24983029 ?

    Ja imam takvu samo druga marka, vec godinama, i preporodila sam se. Isfeniram se za 10-15 min, takodjer imam tanku kosu, tako da mi ovo super oblikuje frizuru, ravna i daje volumen. I puno mi je lakse za koristenje nego cetka u jednoj a fen u drugoj ruci..
    Za kosu da, za volumen mi se čini super, ali onda mi nedostaje opet fen s kojim si mogu "ispeglati" kosu kad želim.

  8. #8
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja sam, zapravo, vješta u imitiranju pokreta frizerki pri friziranju i tako sam od srednje škole sam svoj majstor. Ovdje se ispostavilo da od remingtona imaju samo neke nebulozno skupe setove (u Hrvatskoj je 230kn, a ovdje 440!!! da ne povjeruješ!!!!) koji su slabi i nisu za ono što meni treba.

    Evo mi je fen uskrsnuo i radi opet, ali to je sad samo pitanje vremena kad će se opet ugasiti za vrijeme feniranja. Svakako sam u potražnji za novim. Ako sam već neofarbana, moram biti uredna. Izbjegavam farbanje na duge staze radi trudnoće, što rjeđe- to bolje! Samo ću se sad jednom ofarbati za koja 2 tjedna jer mi je izrast grooooozan pa onda ćemo vidjeti!

    Moj sadašnji fen mi nije dovoljan ni jačinom niti osnovnim, relativno širokim nastavkom za feniranje. I četki mi još nema traga, tko zna gdje je negdje među igračkama. Sigurno je se dočepala moja cura i pri spremanju je samo bačena u neku od vreća s igračkama. Tako da ni jedina drvena četka s kojom se pošteno isfeniram nije dostupna... ah, žene, muški nemaju takvih problema...

  9. #9
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Za ravnanje kose bitno je da je fen što jači, a nastavak koji ide na fen što uži (cca 5-7 mm mora biti širok prolaz za puštanje zraka).
    Ja imam neku keramičku četku koju mi je poklonila teta frizerka i odlična je, očito da ima velike razlike između onih dostupnih u dućanima i drogerijama, od onih iz dućana sa profesionalnom opremom. E da i četka ne smije biti preširoka znači max. 4-5 cm u promjeru.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •