Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Kako spriječit macu da kopa zemlju u tegli za cvijeće?

  1. #1
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno Kako spriječit macu da kopa zemlju u tegli za cvijeće?

    Ima li tko kakav savjet?

    Probali smo posipati zemlju ljutom paprikom, pa stavljati po njoj koru od agruma (njihov miris navodno odbija mačke), upiknut u nju po koju čačkalicu, zaštititi je kartonima, ali ništa nije pomoglo. Poseban pik ima na dracenu koja raste u velikoj tegli pa može stajati samo na jednom mjestu u dnevnom boravku - noćas je izbacila skoro pola tegle zemlje iz nje . Ako je po noći zatvorimo izvan dnevnog boravka, onda em nas budi, em taj put preko dana ulovi priliku za nedjelo (inače ima rezerviranu noć za to).

    Što se tiče pokušaja "odgoja" - vičemo na nju, ljutimo se, dobije novinama, koji put smo joj uz vikanje zabili njušku u zemlju, bude neko vrijeme u "zatvoru" (u špajzi). Definitivno shvaća da je to nešto s čim nismo sretni, ali očito si ne može pomoći. Zanimljivo je kako je posebno mazna i umiljata jutrima kad je imala "radnu noć", a prije nego je razotkrijemo - ja već prema načinu kako mi se umiljava u krevetu kad se probudim znam što ću naći u dnevnom.

    Inače, maca je kod nas otprilike četiri mjeseca. Djeca su je našla napuštenu kad je prema procjeni veterinarke imala oko 2 mjeseca (i "sve što maca može imati" što se tiče bolesti, parazita i sl...). Sad je znači stara oko pola godine - mogu li se barem nadati da će to s kopanjem biti manji problem kad odraste??

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sad je baš u fazi "nestašluka", iako bi trebalo upotrijebiti jaču riječ. Prestat će, ali treba čekati još koji mjesec. Da li kopa po svom pijesku? Možda bi prestala u cvijeću, ako joj stavite veću količinu pijeska koji smije kopati.

    Inače mace ne vole ako je u vazi posađena i biljka Coleus canina, pa možda da tu opciju razmotriš. To je niska biljka, dekorativna, i miris ljudi gotovo ne osjete.
    http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-12747600.jpg
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 19.09.2014. at 10:26

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    naša prošla maca je pojela sve cvijeće - to je bilo na početku - i onda je izgubila interes. I neko cvijeće se skroz oporavilo - ne znam koliko se macu išta može naučiti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ja sam prekrila zemlju ukrasnim kamenjem
    pomoglo je

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    vjerojatno ce prerasti strast za kopanjem
    nasa je skakala na tegle s cvijecem, verala se na police s knjigama, vjesala se po zavjesama...
    kad je odrasla, prestala je

    super mi je kako mace tocno znaju sto smiju, a sto ne
    pa onda ne odustaju od voljenih aktivnosti (npr. spavanje na stolu ) vec ih upraznjavaju kad ih nitko ne vidi

    nemojte ju tuci novinama, ili stavljati u zatvor
    dosta je da npr. pljesnes rukama i viknes NE, ili novinama lupis po svojoj ruci, skuzit ce da ne smije raditi to sto radi

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Slažem se za stavljanje mačke u zatvor-ne verujem da je mačka sposobna da poveže nedelo i ovaj tip kazne. To je za mačke, mislim, totalno neefikasna kazna, jer je ne razumeju.
    Obično prerastu te navike kad porastu, ali neke mačke su beznadežne .
    Uostalom, one nagonski kopaju svaku rastresitu površinu koja može da posluži umesto mačjeg peska , tako da je i dalje najprostije rešenje nekako zaštititi površinu tegle, samo treba mašte za najefikasniju zaštitu-moje mačke obično obeshrabri gusta mreža od grančica savijenih u luk i zabodenih sa oba kraja u zemlju (ali moje mačke su dvorišne, pa mogu da kopaju gde hoće - ali tegle sa cvećem su im i dalje neodoljive).
    Ja isto glasam za prekrivanje površine jako krupnim oblucima, znači ne sitnijim kamenčićima nego baš teškim i krupnim kamenjem.

  7. #7
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    kad smo kod mačaka. uskoro nam stiže jedna, pa me zanima kako ste zaštitili balkone i da li ih uopće puštate na balkone? Trebamo li staviti onu mrežu ili će shvatiti sama da je to visoko??

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    neće shvatiti. ili sve otvaraj pod nadzorom ili zaštiti mrežom. nama je opala s prozora - srećom sve je dobro prošlo - a stalno je htjela na balkon, na prozor, van - na ćžalost, kasnije je stardala. sada imamo staru macu, ona ne pokazuje interes za van kuc!kuc!. ali to ipak ovisi i o karekteru mace - neke se stvarno boje i izlazaka i prozora - ali tome ih ne možaš naučiti.

  9. #9
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    ja sam stvar riješila tako da je biljka preselila u dvorište ( veliki fikus koji može prezimiti vani). znam, nije rješenje ali nisam više znala što. i naša rado ide na balkon, nismo previsoko pa ju puštam. u dvorište još ne ide jer imamo velikog psa a ona je još mlada, 4. mjeseca. i ja isto mislim da se macu ne može ništa naučiti, ne zato jer nisu pametne, dapače. nego zato jer uvijek rade ono što žele.

  10. #10
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Macke su dosta inatljive kad je u pitanju strog odgoj, vikanje i udaranje novinama. S druge strane, one jako vole uciti. Uvijek sam uzivala u svakoj prilici kad sam vidjela mamu macu kako uci macice da zakopavaju kakicu, da se ciste. Mozda jedan drugaciji pristup bi bio bolji. Kad god krene u teglu,da ju pokusas smireno odnijeti u njezinu posudicu sa pijeskom, da tamo kopa? Isto, macke trebaju travicu za probavu, ne znam da li imate travu za macku, to bi moglo rijesiti problem, jer ce ovako nastaviti skakati na svaku zelenu biljku...

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    super mi je kako mace tocno znaju sto smiju, a sto ne
    pa onda ne odustaju od voljenih aktivnosti (npr. spavanje na stolu ) vec ih upraznjavaju kad ih nitko ne vidi
    ovo je i kod nas slučaj s tim da mojoj nije bitno da je nitko ne vidi, nego da je ja ne vidim: nije joj smetalo što su moj sin i svekrva u prostoriji da skoči u kuhinju i navali na puretinu dok sam ja u wcu. A netko mi je nedavno pričao o dvoje poznanika koji su snimali pse da vide šta rade dok su sami doma: redom sve što ne smiju

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo kod mačaka. uskoro nam stiže jedna, pa me zanima kako ste zaštitili balkone i da li ih uopće puštate na balkone? Trebamo li staviti onu mrežu ili će shvatiti sama da je to visoko??
    Neće shvatiti i najvjerovatnije će jednog dana pasti.
    Susjedima je pala s devetog kata i nije joj ništa bilo, ali slaba je to utjeha.
    Može zadobiti višestruke prijelome rebara i unutarnje ozljede.
    Sve takve ozljede se rješavaju kirurški, a samo prolazak kroz vrata kirurgije na veterinarskom faksu košta 500 kn, a bilo kakava operacija računaj oko 3000 kn, a di su još kontrole, previjanja, neizvjesnost hoće li biti sve ok...

  13. #13
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Joj, Beti, kopa po pijesku ko da je na normi. Taj pijesak mi je ranije (dok nije krenula sa zemljom) bio glavni problem jer ga tako energično kopa da leti na metar od zahoda, a još ima zahod s poklopcem. U zadnje sam vrijeme stvarno probala staviti malo manje pijeska da vidim hoće li ga možda tako manje rasipati, a vidiš vraga - možda mi se to obiva o glavu. Idem odmah sutra po novu vreću pijeska! A o toj biljci ću razmisliti. E, da, u tegli s dracenom mi je rasla mala nešpula (stavila ljetos košticu pa je proklijala) - nema je više...

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    super mi je kako mace tocno znaju sto smiju, a sto ne
    pa onda ne odustaju od voljenih aktivnosti (npr. spavanje na stolu) vec ih upraznjavaju kad ih nitko ne vidi
    Eh, da. Bila sam do danas sretna i zadovoljna kako smo uspjeli našu macu "naučiti" da ne skače na stol, šank i kuhinjske elemente, iako, dokazano, to može i želi. A onda sam jutros našla blatne otiske mačjih šapa po svemu navedenom... Krhko je znanje...

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    nemojte ju tuci novinama, ili stavljati u zatvor
    Joj, nećemo više, drago mi je da vas je više napisalo da to nema smisla
    (a i malo sam prenaglasila taj dio, da se osiguram od "disciplinskih" savjeta )

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Kad god krene u teglu, da ju pokusas smireno odnijeti u njezinu posudicu sa pijeskom, da tamo kopa?
    Da, to ima smisla, ali bojim se da sam propustila priliku za to jer ona sada jako pazi da je ne vidimo kad krene u teglu…

    A travu za mačke nemamo - kakva je to trava? Naša maca često ide s nama u prirodu, u zadnje vrijeme u gljive, po dva-tri sata hoda s nama po šumi – to obožava. Vidim je da ponekad jede travu pa joj je valjda za sad ok, ali za zimu bi nam trebalo.

    Kudri, mi našu macu puštamo na balkon bez ikakve zaštite. Lomili smo MM i ja koplja oko toga, na kraju je ostalo po njegovom. Inače, nakon što je kod nas bila tek par tjedana pala je ili skočila (ne znamo) s balkona – oko 4 m, a ispod beton. Srećom, nije bilo drugih fizičkih posljedica osim malo oderane njuškice, ali bila je u priličnom šoku (preležala cijeli dan što nam je za nju bilo nezamislivo). Gledam je često kad je na ogradi balkona (obožava tamo sjediti i promatrati) – čini mi da je naučila što znači ta visina, ali, da, nikad ne možeš biti siguran.

  14. #14
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Stavio MM neke daske po tegli dok ne nabavimo velike oblutke (s onima koje smo imali, cca par cm u promjeru, je igrala hokej po parketu). Bumo vidli što će noćas biti. Laku noć

  15. #15
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da se ta trava zove macja metvica ili tako nesto. Kupis to u pet shopu. Posadis, dosta brzo izraste i maca je sretna... Proslo je dosta vremena odkad sam imala macu, ali sam uvjerena da nece biti problem nabaviti macinu travicu...

  16. #16
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ima u svakom pet shopu, košta oko 20kn. Imaš i verziju gdje su sjemenke već u posudici s onim zrncima koja drže vlagu, ne trebaš ni lonac ni zemlju nego samo zaliješ,ali to ti ne bih preporučila jer se nošenjem sve to ispremješta, onda imaš sjemenke dolje a ta odvratna zrna gore.. eto, moje iskustvo

  17. #17
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Hvala na preporukama za travu!
    Inače, noćas nije bilo kopanja, napravila je konstrukcija od dasaka svoje
    Danas ćemo je voditi u šumu, nek se tamo nakopa, napenje i najede pa sam i ja mirnija

  18. #18
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ajme, prerano sam se obradovala . Tek sam sad vidjela nered oko druge tegle, isto velike, ali koju do sada nije dirala pa je nismo zaštitili. Ništa, moramo nabaviti još dašćica, sad bar znamo nešto što radi.

  19. #19
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    isti problem,nama su veliki zali sa plaze rijesili stvar,a i dekorativno djeluje.....

    zvakao mi je listove jedne biljke,ali je odustao kad smo ga poprskali sa tim nekim sprejem na bazi citrusa...
    inace,kad rezem limun pobjegne iz kuhinje brzinom munje,ima bit da ih stvarno ne voli...

    na balkonu imamo veliku grastu koja mu je jednom posluzila kao wc,a kad to jednom krenu radit nikad se odviknut....zato smo kupili onu zelenu mrezu i od nje napravili kao kavez oko svega posadjenog i rijesili i taj problem!

    sto se tice pijeska,ja imam mejnkunca cije su sape velicine kao kod omanjeg psa,u prevodu tog pijeska bi bilo po cijeeeeloj kuci....
    onda sam otkrila onaj posip za macke,ima ga kupit u DM-a,roza ambalaza kosta 39,90kn...
    to su neki kristalici (znatno veci nego pijesak) koji mu se ne zabijaju u sape i ogranicila sam rasipanje na samo par cm oko wc-a...toplo preporucam,mi smo se preporodili!

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Nikada necu zaboraviti pad nase mace kroz prozor. Ona je kmala srecu da je pala na zemlju. Prosla je bez lomova ali su nas pretrage kostale 700 kn. Ome ne nauce sto je to visina - a skoce jer vide pticu, muhu ili sto vec. S tim da je bolje za njih ak padnu s vece visine. Mislim da nam je vet rekao da je kriticno izmedju 1 i 5 kata.

    Nakon iskustva/ neiskustva s prvom neprrzaljenom macom mogu slobodno napisati da je bolke udomiti kdraslu macku kod koje se vec vidi karakter. Iako djeca vole macice, ali macici ionako brzo narastu.

  21. #21
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Nije vezano baš za sam naslov teme, ali tiče se maca. Nekako nam dolazi na dnevni red sterilizacija... Kako je to prošlo kod vaših maca, je li bilo nekih negativnih efekata, ima li nešto na što bi se trebalo paziti?

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    kod nas je bilo sve ok. malo je bila ošamućena, puno je spavala. sada si baš mislim jel povraćala - uglavnom, naša je uvijek sve obavljala u pijesak - mislim da je nakn sterikliczav+cije ili povraćala ili je bila ošamućena pa nje mogla do WCa - no pametno je sve obavila u kupaonici, tako da nije bilo neke velike štete niti čišćenja - vidiš kako sam brzo sve zaboravila - možda i nije bilo ništa samo je puno spavala. Morala bih pitati djecu, oni bolje pamte.

    mi smo ju kod veta ostavili ujutro a popodne došli po nju, pa je valjda najgore bilo kod njih

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Kangaaaa!

  24. #24
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    i sterilizacija i kastarcija mojih maca dok sam ih imala bila je i prošla kao da je nije bilo. Samo jedna mala napomena- ako ti se maca bude budila iz narkoze doma onda si pripremi kameru.

  25. #25
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam kopanje naše mačke po pitaru isto zaustavila oblucima poslaganim po zemlji. Što se pada s balkona tiče, ne znam o kojoj visini se radi ali s prvog kata joj neće ništa biti. Moj sin je kao mali isprobavao bacanje mačke s prvog kata u svim mogućim položajima. Ja sam to vidila tek nakon što je desetak puta bacio. I ništa joj nije bilo. A i nekako mislim da su one prepametne i prespretne da bi same padale. Ja imam malog psa koji stalno boravi na balkonu pa mi nije napamet palo da bi mogao pasti

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ni meni nije palo na pamet da mačke padaju s balkona dok nisam došla na forum(e), moja je 10 godina obožavala ležat na ogradi na prvom katu i gledat prolaznike.

  27. #27
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I onda skoci za golubom. Ak ste na fejsu, pogledajte sta pisu cure s Prave sape

  28. #28
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Najčešće mačke tako padnu.
    Skoče za pticom i jbg...

  29. #29
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Moja Florens je fizički dobro podnijela sterilizaciju, ali se bojala ići na kontrole veterinaru. Čim bi je stavili u prijenosnu kutiju shvatila bi što je čeka i popiškila bi se - valjda od šoka, straha. I onaj ovratnik joj nije bio baš pretjerano drag, ali i to smo nekako preživjeli.
    Brzo se oporavila, već tjedan dana nakon operacije penjala se i skakala kao da ništa nije bilo. Više nas je brinulo to što je neko vrijeme (par tjedana) izgledala apatično, da ne kažem depresivno. Nije se htjela igrati, slabo je jela, kao da je bila ljuta na nas jer smo joj to napravili. I mm i ja smo imali takav dojam. Poslije se stanje popravilo. Mislila sam da će Šredinger (njezin stalni partner, najbolji prijatelj i otac njezinih mačića) izgubiti zanimanje za nju nakon operacije, ali nije. Sad se druže rekreativno.

  30. #30
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ????
    šta stvarno? dozvoli mu bez obzira što je sterilizirana?

  31. #31
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Kopanje po zemlji će sigurno prestati s vremenom. Moja je i kao malena bila na balkonu, sjedila na rubu i gledala dolje. Ma nisu mačke blesave, pa znaju što je visina. Sad da ih neće isprovocirati neka ptica, to ne kažem.
    Kad se bude budila iz narkoze, očekuj pišanje, povraćanje... Bolje da joj ne daš jesti neko vrijeme.
    Optimisticna kažeš "spremi kameru", valjda si imala dobra iskustva, ali meni je to nešto najgore za gledati to jadno drogirano stvorenje kako baulja i pada razrogačenih očiju, oplakala sam tu fazu već par puta Nadam se da će Kanga dobro proći

  32. #32
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni je to padanje u narkozu i buđenje iz nje isto grozno za gledati.

  33. #33
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    moj mačak je dobro podnio buđenje iz narkoze - trajalo je kratko jer je dobio sredstvo za buđenje. Samo je bauljao. Bauljanje je trajalo možda 20 minuta. Do večeri se igrao i jeo. Znam da postoji šansa da dosta povračaju ali ja nisam imala srećom ta iskustva. Nije nosio ni okovratnik.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    jesi probala s paprom? Čula sam da to tjera mačke. Imaš i za kupiti u pet-shopu spray

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Nasa je budjenje iz narkoza obavila kod veterinara.
    I mace nisu blesave ali su ptice pa i muhe veliki izazov za njih. Zaborave se i skoce.
    Bolje sprijeciti nego lijeciti jer kucni ljubimac jako priraste srcu <3

  36. #36
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Možeš za prvu pomoć da prelepiš preko saksija selotejp, ali tako da lepljiva strana bude gore, da nju dodirne. Njih jako nervira kad im se šape lepe za selotejp. Možda da joj nabavite i neku grebalicu? Mada tu treba potrefiti model koji će se mački svideti. Nama je ranije stajala po kući poprilična kolekcija različitih grebalica, kako bi gospođa mogla da izabere adekvatnu.
    Kad se moja maca budila iz anestezije nije povraćala, ali nekoliko sati nije mogla da ustane i nije kontrolisala bešiku. Stavila sam je da leži na tetra pelenama, pa ih menjala po potrebi. Tada toga nije bilo, ali možda bi bilo zgodno da nabaviti one podloge za prepovijanje beba.

  37. #37
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Za sad smo problem s kopanjem zemlje uspješno riješili s tim nekakvim daščicama naslaganim po tegli. Nije baš da ostavlja estetski dojam, ali funkcionalnom konju se ne gleda u zube . Grebalicu ima, grebanje nije toliki problem, nego maca voli baš kopati. Sad ima puuuno pijeska u zahodu, pa čistimo hodnik barem par puta dnevno (trenutno je zahod u hodniku, bio i u kupaoni i na balkonu, ali nikako da mu nađemo pravo mjesto...).

    Uf, ja bih najrađe preskočila tu operaciju, ali jasno mi je da to moramo napraviti...

  38. #38
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Bila sam zasadila onu travu i kad je narasla, ponudila joj je u toj podlozi u kojoj je rasla. Rezultat - samo ju je počupala i raskopala (dok je nisam sklonila), a ništa pojela. Jel' to možda zamišljeno da se ta trava nareže i servira joj se kao salata na tanjuru ili... ?

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    naša isto nije htjela jesti tu travu, a kada smo ju dobili kao mačića, pojela je nešto cvijeća, ali joj je brzo prestalo biti zanimljivo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •