Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Čišćenje peći

  1. #1
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno Čišćenje peći

    Imamo centralno na drva. Ove godine smo zbrda-zdola ubacili (tj.muž sam) drva radi mnogo kiše i ostala su dosta mokra. Sad nam se stvara nenormalno puno tzv smole, kao katran crne nakupine po svim unutrašnjim plohama peći. Cijede se drva pri izgaranju, od toga su te naslage. Pomoći nema za sušenje drva i izbjegavanje stvaranja tih naslaga.

    Ima li netko ideju čime bi se to lakše moglo čistiti? Stružemo špahtlom, zabijamo oštrice da to obijemo i skinemo... katastrofa! Postoji li kakvo sredstvo ili neka efikasnija metoda???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mm čisti zagoreni prozor kamina i pećnicu Permetalom.
    Što da ti kažem, ne sviđa mi se to sredstvo jer ima neki jak, otrovan smrad, ali stvarno bez problema sve čisti i skida. Možda da naprskate te naslage, pa onda sastružete, sigurno će puno lakše ići. Možete navečer, kad djeca odu spavati, pa otvoriti malo stan da se prozrači. Nije to smrad koji dugo ostaje tipa varikina i slično, odmah izvjetri, ali meni se baš ne sviđa.

  3. #3
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    sredstvo za ciscenje pecnice

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Dok smo imali peć najbolje ju je čistila jako visoka temperatura. Možete li ikako nabaviti nešto suhih drva pa povremeno njih zapaliti? Garantirano će jaka vatra u pepeo pretvoriti sve što se nataložilo. Ili možda kupiti malo peleta pa njih povremeno naložiti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    I to bi ih bilo dobro naložiti dok puše bura, da se vatra baš može razgorjeti. Po južini efekt neće ni blizu biti isti. Mi smo imali kamin sa staklom, nakon takve vatre staklo bi bilo očišćeno od čađi, dovoljno bi bilo samo prebrisati krpom i staklo čisto.

  6. #6
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Mariela prvotno napisa Vidi poruku
    Dok smo imali peć najbolje ju je čistila jako visoka temperatura. Možete li ikako nabaviti nešto suhih drva pa povremeno njih zapaliti? Garantirano će jaka vatra u pepeo pretvoriti sve što se nataložilo. Ili možda kupiti malo peleta pa njih povremeno naložiti.
    potpisujem ovo - visoka temp će te naslage pretvoriti u prah i same će otpasti, ali drva trebaju biti suha. mi smo, dok smo koristili kaljevu peć imali sistem za vlažna drva - sva idu prvo na peć, a onda u peć :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Da, pa na tom principu rade i pećnice s pirolizom.
    Posljednje uređivanje od Mariela : 07.12.2014. at 23:14

  8. #8
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ova mokra drva obavezno držim tik uz peć, pa ložim ona jučerašnja.

    Probaj prvo naložiti jedan dan sa suhima, a istovremeno suši novu turu za sutra.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •