Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 290

Tema: Kućni ljubimci - mačke, psi i ostale (generalno)

  1. #201
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    U pravu si da je teško - ali nije nemoguće.
    Što se tiče pasa, oni se nakon svog radnog vijeka uvijek dobro zbrinu. Ako mogu ostati u obitelji kod koje su radili - onda je to najbolje.
    Drugo najbolje je da ostanu negdje u blizini gdje su navikli - npr. u široj obitelji. Treće najbolje je da se vrate socijalizatoru - i to se dešava.
    Ako to ne upali onda se ide na udomljavanje - a to su vrlo vrijedni psi koji su i dalje većinom u punoj snazi i nije teško naći udomiteljsku obitelj.
    Zadnjih par godina koliko sam u toku svega par puta se desilo da nam je dojavljeno da pas traži udomitelje, a i to se riješilo u roku dan-dva.
    nisam ni mislila da će ostati na cesti
    ali to je biće koje svoje srce da osobi kojoj pomaže
    i da, bolje je da se negdje sigurno udomi, što hoće, nego da završi u azilu
    ali taj pas pati za svojim čovjekom

  2. #202
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I to me izbezumljuje...
    Djecu jedva odgajam, a kako bih onda tek psa?!
    Zato smo mi uzeli kavalira a ne npr. staforda. Znali smo da ćemo napraviti od njega malo razmaženo pseto.
    Kavaliri su inače bili grijači krila damama na engleskim dvorovima. Najsretniji su kad ih staviš u krilo... zato smo ga odabrali .
    Kad sam bila jednom kod veterinara bio je doberman koji je popio litru domestosa i komentira mi veterinar kao nemojte nikada uzeti dobermana. Rekla sam mu da me brine i da ja jako dobro znam da ja nisam vlasnik za dobermana.
    Spominjala si da žele Jack Russella... za njega je potreban dosljedan odgoj i puno kretanja. To nije pas kojeg možeš izvesti u 2 kraće šetnje.
    Jako je bitno odabrati pasminu koja je za tebe.

  3. #203
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Spominjala si da žele Jack Russella... za njega je potreban dosljedan odgoj i puno kretanja. To nije pas kojeg možeš izvesti u 2 kraće šetnje.
    Jako je bitno odabrati pasminu koja je za tebe.
    onda bi Jackie bio za mene - dosljednost, disciplina i stalna akcija

    a jel znate kakav je po osobinama bigl?

  4. #204
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    bigl? do boli tvrdoglav i svojeglav. i lajav

  5. #205
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A corgi? To je valjda jedino sto mom muzu dolazi u obzir.

    A ja bih neko ogromno cudo, ono, da se kuca trese. :D

  6. #206
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    a jel znate kakav je po osobinama bigl?
    prozdrljiv

    poznajem dva. iz razlicitih obitelji pa eto sudim po njima

  7. #207
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Hvala na opisima pa ne znam baš kako bi to izgledalo kad bi se bigl i ja spojili čini mi se bolji jackie za mene.

    Vrijeska, jesi išta pametnija? Imaš li oko sebe obitelji sa psima, možda fakat da bude kod vas preko vikenda kad ta obitelj ima neke obveze i naravno ako vas pas poznaje, da djeca malo probaju sagledat kako je to kroz 24h, još bolje ako vas zapadne neki radni dan uz sve radne i školske obveze.
    Možda se i ugodno iznenadiš njihovom reakcijom i požrtvovnošću.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.12.2020. at 08:06

  8. #208
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Bigl...
    To je pas zečar, trči za nosom, ne baš poslušan... Voli društvo pa je dosadan ako mu ne poklanjamo pažnju. I da, prozdrljiv, ako se ne kreću dovoljno skloni su debljanju.

    Za mene to ne bi bilo... Za mene dakrl iliti jazavčar. MM je obožavatelj haskija, malamuta i samojeda, ali nemamo dvorište. Za sad nemamo uvjete ni za jazavčara, ali nikad ne reci nikad...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.12.2020. at 10:26

  9. #209
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    cavalier 10000kn + ...
    a joj ...

    tko bi nam posudio psa?
    ovo ti i nije loša ideja. Nasi prijatelji su imali isto problem - djeca žele psa ali kako ga nikada nisu imali nisu znali kakve to obaveze nosi sa sobom. i onda smo mi otišli na put na mjesec dana i čuvali su našeg psa. cura se totalno dala u to, budila se ranije, dolazila odmah nakon skole doma, mazila i pazila tog psa, stvarno se ozbiljno bavila njime, oni nisu trebali ništa...i onda su nabavili psa.

    mi imamo 2 psa (mopsa i bernardinca) i 2 mačke - lutalice. ali ja imam životinje od kada znam za sebe (seosko dijete) i ne mogu zamisliti da mi djeca odrastaju bez životinja. Svi su u kući, dlaka ima za izvoz ali opet kad mi gurnu njušku, sjednu u krilo (pogotovo bernardinka od 60 kila, ha ha) nema lijepšeg osjecaja na svijetu... Djeca ih obožavaju, naravno, ja bi da se malo više i brinu o njima ali kad smo ih uzinmali sam bila svjestna da ce biti dosta toga na meni, pogotovo u vrijeme škole.
    naše životinje su za sada zdrave, redovno cijepljenje i to je to, ali da veterinari jesu skupi. Mi najviše potrošimo na hotele za pse, treba ih netko čuvati kad idemo na put, a ne mogu s nama, mopsicu još uzmu prijatelji ali bernardinku teško ha ha...

  10. #210
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I to me izbezumljuje...
    Djecu jedva odgajam, a kako bih onda tek psa?!
    moraš u školu, pogotovo ako nemaš pojma o odgoju psa. i s tim malo "tvrđim" pasminama. Naša bernardinka je prošla osnovni tečaj, to ti je dovojno da se zna ponašati ali da, to ovisi i o pasmini. Ja sam imala samojeda prije mopsa, majko mila, taj bi bjezao od kuce samo da si malo okrenuo glavu, slušao bi samo ako si se njime bavi svaki dan najmanje 2 sata..bas zahtjevan pas.

  11. #211
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Bigla ima prijateljica, dok je bio mali on je njima unistio pola kuće, kad su ostavili samog. Izgrizao je sve sto je mogao. nakon 2g se smirio jedino taj lovački nagon, to moraju pazit jer ga ponese....

  12. #212
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Covjece, nisam imala pojma sve to sto navodite za bigla aj aj....a nekad mi bio favorit.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.12.2020. at 12:16

  13. #213
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,980

    Početno

    Mi smo nekada davno razmatrali bigla kao kucnog ljubimca i na kraju odustali. Tesko podnose samocu, imaju lovacki nagon.. Bivsi susjedi imaju kujicu 7 godina staru koja nije prestajala lajati...
    Naravno, unutar svake pasmine ima iznimaka i ponasanje ovisi i o karakteru i ulozenom trudu.

    Kaae, dobri prijatelji imaju corgija. Jako drag pas, koncentriran na vlasnika, ali se ne gasi i reagira na apsolutno sve. Tipa laje na mjesec koji se odjednom pojavi. Ili avione. Sklon ocd ponasanju kao i mnoge britanske pasmine. S druge strane, poznanica ima isto corgija koji je apsolutna flegma, ali u njega su ulozeni sati rada.
    Moji imaju 3 psa iste pasmine i svi su razliciti. Jedan flegma, drugi za akciju i ne prestaje urlati, treci kombinacija prethodna dva.

    Opcenito, kod zahtjevnijih pasa, koji se po meni mogu javiti unutar bilo koje pasmine, nije dovoljna samo skolica. Svaki pas uz minimalni trud moze nauciti sjedni, lezi i slicne bespotrebne komande, koje po meni sluze samo da bi gazda bio faca i pokazao kako je u stanju kontrolirati i naredjivati. Vazno je da zna naredbe koje spasavaju zivot, tipa dodji i cekaj. Takodjer je vazno odrediti kako se pas u nekoj situaciji osjeca, kako ce reagirati jer niti jedan pas ne reagira odjednom i bez razloga (tu govor tijela igra veliku ulogu- skiljenje, oblizivanje, krivudanje, otresanje), a vlasnik je taj koji bi trebao predvidjeti ponasanje i svojim govorom tijela pokazati psu da nema razloga takvom ponasanju.
    Nazalost, vidjam jako puno pasa koji pokazuju da im je neugodno u odredjenim situacijama i na rubu su da puknu (neki ce lajati, neki se pokunjiti, neki ugristi, neki ce poslije biti hiperaktivni..) pri cemu vlasnici nisu uopce svjesni toga ili se izderu na psa sto bas i ne pridonosi stjecanju povjerenja izmedju psa i vlasnika.
    Ovom litanijom htjedoh reci da je vazno komuniciranje, a ne komandiranje.

  14. #214
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Mija frendica ima corgija. Osim kaj je predivan, ništa drugo o njemu ne znam. Al mogu pitat

  15. #215
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    svi lovci trebaju puno dresure, konstantno vjezbanje i puno aktivnosti. most kuja je mjesanka lovaca, ali su izasle dobre osobine na vidjelo, no bez obzira na to, za neke smo jako strogi prema njoj. dresura ne prestaje sa skolicom.
    imali smo bigla na cuvanju 10 dana i to je bio kaos. lajanje po cijeli dan i usisavanje svake mrvice, po kuci i po cesti
    imamo u familiji jos 2 cistokrvna toy psica, jesu mali, ali su na duracell, i 2 krizanca. svaki od tih pasa zahtjeva posebnu paznju i brigu, ali su neopisivo mazni i dragi

  16. #216
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mija frendica ima corgija. Osim kaj je predivan, ništa drugo o njemu ne znam. Al mogu pitat
    Ufff, corgy skače u oči za gazdu, jako su odani i grizu ako misle da je gazda u opasnosti. Nisu veliki, ali su srčani i oštri.

  17. #217
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je trenutno najveci problem kraljica macka pa odgadjam psa non stop. Mislim, nije mi macka sama po sebi problem (navikli smo nakon 10+ godina ), nego mislim da bi me usmrtila na spavanju da joj dovedem neku novu zivotinju u kucu.

    Imala sam psa prije, nisam nova u tome, vec je stvarno kombinacija nesto oko cega ne znam kako bih, odnosno bih li uopce.

  18. #218
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Imamo bigla 7 godina i osim što je proždrljiv i smrducka savršen je. Smiren, voli ljude, djecu, nježan, strpljiv, miran, bez problema ostsje doma sam ili s mačkama. U šetnji zna lajati, posebno u šumi ali meni to ne smeta. Od treće godine vodim ga puštenog bez brige, ali kao mlađi znao bi bježati. Kao mali nije napravio puno štete, mislim da je prožvakao japanke i zagrizao daljinski, a kao odrastao skroz je miran. Drugi pas je jack ruselod 8 mjeseci i jako je živahan i sladak. On je puno više izgrizao, ali isto ništa strašno. Više se bavi zezanjem mački. Uz starijeg psa ga isto vodim puštenog po šumi i za sad ne bježi. Čula sam grozne priče o biglovima ali naš je stvarno ok. (Osim što bi se od njega mogla napraviti dva vitka i sitna)

  19. #219
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    takve biglove cesto vidam, a imala sam davno u familiji predebele pse. zato moja dobiva samo osnovno, a poslastice samo rijetko. i naravno, jako puno aktivnosti

  20. #220
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    In love, ne brini za bijelu macu koju si nam poklonila. Ona je šefica i bigla i jack russella. I crne mace koju smo pronašli u dvorištu

  21. #221
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, ako si toliko protiv (a cini mi se da si poprilicno), onda nemoj popustiti
    koliko god da djeca obecavaju, sigurno ce velik dio brige o ljubimcu pasti na tebe, to je 1000%

    ne znam jel vam opcija da npr cuvate necijeg psa krace vrijeme (tipa tjedan-dva), to je odlican nacin da dobijes sliku kako to sve izgleda i jel ti prihvatljivo ...
    ovo smo mi bili napravili, nakon nekoliko dana su tražile da ja psa vodim van.

  22. #222
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    N.grace hahaha

  23. #223
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,299

    Početno

    Moji su totalno postali opsjednuti mačkama. Sad veli najstarija da će imat pet mački kad odraste.

  24. #224
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,420

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    to je tako plemenito, ali ja ne bih mogla, vezati se i onda dati psa dalje
    tim više što me kod tih vodiča muči, kad ostare, da ne ostanu u tim obiteljima u kojima su odradili svoj radni vijek, već ih šutnu
    znam grubo govorim, ti ljudi nisu u mogućnosti brinuti za psa od kog nemaju koristi, moraju uzeti novog koji će im raditi
    ali gledajući iz perspektive psa to mi je jako tužno
    navodno čak 30% pasa ne prođe test i ne postanu vodiči/terapijski psi
    moji poznati su uzeli labradoricu na socijalizaciju, mislim da negdje sa 14 ili 16 mjeseci idu na taj zadnji test
    ona nije prošla i ostala je u svojoj socijalizatorskoj obitelji (koja ne da nije imala ništa protiv, već su biti presretni)

  25. #225
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,552

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su totalno postali opsjednuti mačkama. Sad veli najstarija da će imat pet mački kad odraste.
    Onda je pusti da odraste i sama se brine o mačkama

  26. #226
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,420

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo dosta prijatelja sa psima i mislim da bi nam rado bar za vikend dali psa kad oni negdje odu, ali ne znam koliko bi MM blagonaklono gledao na to
    vikend, tj dva-tri dana nisu dosta
    pogotovo ako su to neradni dani
    za to kratko vrijeme će biti zanimljivo i zabavno ići par puta dnevno prošetati ga, igrati se s njim, maziti ga, neće biti tlaka očistiti dlake s poda i kauča, prati cape,
    a kad je tjedan-dva-tri, onda tek dobiješ pravu sliku kako to izgleda i koji je angažman dugoročno u pitanju
    Posljednje uređivanje od emily : 13.12.2020. at 11:21

  27. #227
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Psa ne bih nikada nabavila ako bih očekivala da dijete vodi isključivu brigu o tom psu. Životinja je briga cijele obitelji i zahtjeva angažman cijele obitelji.
    Odrasli ljudi, pogotovo oni koji imaju djecu bi trebali imati nekakav pojam kolika je briga o drugom biću koje se ne može brinuti samo za sebe. U tom smislu ne vidim razlog posuđivanju psa na vikend. Posuditi psa da bi se djeci pokazalo kolika je briga mi također nema smisla jer kažem ne mogu djeca voditi isključivo brigu o psu i šetanju psa. Rekla bih, ukoliko roditelji ne žele psa i ne žele ili ne mogu voditi brigu o psu onda ga ne bi trebali ni nabavljati koliko god da djeca cvile.

  28. #228
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Slažem se, ako roditelji zaista ne misle brinuti o psu, onda ga stvarno niti ne trebaju nabavljati, iluzija je da će djeca moći samostalno brinuti.

    Iskreno, baš i ne volim vidjeti malu djecu kad samostalno šeću pse, ok ima ih koji stvarno znaju kako se treba ponašati, ali ima ih bome jako puno koja ne znaju.

    Isto treba znati i to da se posuđeni pas nikad neće ponašati kao vaš pas. Pas kojeg netko ostavi kod vas na čuvanju je realno uznemiren i preplašen, tako da može biti svega, od toga da neće jesti, do toga da će se ponašati kojekako.

  29. #229

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    moje najstarije i nije više tako malo ...
    još koji dan i punoljetnost je tu

  30. #230
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je pusti da odraste i sama se brine o mačkama
    S mačkom nema neke brige. Zato i imamo nju a ne psa. N8 ja nisam na sebe ( a znam da bi me to zapalo) mogla preuzet brigu o psu. Mačka je moj maksimum

  31. #231
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    moje najstarije i nije više tako malo ...
    još koji dan i punoljetnost je tu
    Ma nek je i punoljetan, ali očekivati da će jedna osoba potpuno i sama preuzeti u obitelji brigu oko psa koji može poživjeti 10 i više godina i da će im se uvijek dati i šetati i hraniti i kod veterinara je nerealno očekivati.
    Mislim da bi se oko nabave psa trebala složiti cijela obitelj i shvatiti da će svi u nekom omjeru o njemu brinuti.
    J. našeg psa nikada sama ne šeće, ali ga jako često gotovo svakodnevno šeće s nekim od nas. Daje mu hranu, ali zapravo ga najviše mazi i to je ogromna ljubav

  32. #232
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    vikend, tj dva-tri dana nisu dosta
    pogotovo ako su to neradni dani
    za to kratko vrijeme će biti zanimljivo i zabavno ići par puta dnevno prošetati ga, igrati se s njim, maziti ga, neće biti tlaka očistiti dlake s poda i kauča, prati cape,
    a kad je tjedan-dva-tri, onda tek dobiješ pravu sliku kako to izgleda i koji je angažman dugoročno u pitanju
    Apsolutno se slažem zato sam i napisala da bi bilo neki radni tjedan kad svi imaju svoje poslovne i škol.obveze da vide kako sve to treba uskladiti.


    Naši frendovi (3 obitelji) su se rasporedili na 4 šetnje svaki dan i to:

    mama top termin ranije dizanje i zornjak šetnja
    dijete 1. šetnja prijepodne
    dijete 2. šetnja popodne
    tata šetnja navečer pred spavanje

    i dosta striktno se drže tog rasporeda

    Kupanja, nabavka hrane, posjeti veterinaru, nošenje uzoraka sve spalo of course na mame.

  33. #233
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    moje najstarije i nije više tako malo ...
    još koji dan i punoljetnost je tu
    Tek onda nemoj racunati na njega. Odlucit ce ici na put s frendovima, pas ostaje vama...studij negdje daleko, pas ostaje kuci...

    Mamitzi, vjerujem za macu da je sefica, ha,ha...nas O je jos uvijek spominje tu i tamo .

  34. #234
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Neopisivo je lakše imati psa kada imaš ograđeno dvorište
    Otvoriš vrata i pas sam šeta, njuška, kopa, hihi. Iako, treba i šetnju.

    Pas nije samo obaveza, pas je ljubav. Da, promijeni vam se dinamika života, ali nije to loše, zašto bi bilo.

  35. #235
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Psa ne bih nikada nabavila ako bih očekivala da dijete vodi isključivu brigu o tom psu. Životinja je briga cijele obitelji i zahtjeva angažman cijele obitelji.
    Odrasli ljudi, pogotovo oni koji imaju djecu bi trebali imati nekakav pojam kolika je briga o drugom biću koje se ne može brinuti samo za sebe. U tom smislu ne vidim razlog posuđivanju psa na vikend. Posuditi psa da bi se djeci pokazalo kolika je briga mi također nema smisla jer kažem ne mogu djeca voditi isključivo brigu o psu i šetanju psa. Rekla bih, ukoliko roditelji ne žele psa i ne žele ili ne mogu voditi brigu o psu onda ga ne bi trebali ni nabavljati koliko god da djeca cvile.

    Točno to.
    I ni u ludilu ne bih "posuđivala" psa jer je to trauma za psa.
    Nije pas stvar.

  36. #236
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Točno to.
    I ni u ludilu ne bih "posuđivala" psa jer je to trauma za psa.
    Nije pas stvar.
    aj nek je to netko konacno napisao. nikad, pa ni onda ne bih posudila psa nekom da si malo vidi kako je to. nije mi jasno kako to nekom padne na pamet, nitko recimo ne predlaze posudbu djece prije trudnoce

  37. #237
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa dobro, to znači dati nekome psa na čuvanje. Mi smo čuvali psa kad su vlasnici išli na put, nisu nam ga tek tako posudili.

  38. #238
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,420

    Početno

    pa pričamo o čuvanju psa dok su vlasnici na godišnjem na primjer. ili na putu.
    i nitko valjda ne daje psa nekom potpuno nepoznatom, već ljudima koje pas poznaje i oni poznaju psa

  39. #239
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, to znači dati nekome psa na čuvanje. Mi smo čuvali psa kad su vlasnici išli na put, nisu nam ga tek tako posudili.
    ovdje se pricalo o posudbi na vikend da se malo vidi kako je imati psa.
    ostavit psa na cuvanju, da, osobi koju pas poznaje i osobi koja zna sa psom. moja kuja ako bas ne moze s nama, ostaje kod jedne osobe gdje se osjeca dobro, ali i to je jednom u par godina

  40. #240
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mislim da se naravno misli na ostavljanju psa na čuvanju, i normalno da nitko neće ostaviti psa nepoznatoj osobi. Doduše, obzirom da postoje i plaćena čuvanja i hoteli za pse, vjerojatno ipak i hoće. Moja nije nikad kod nekoga ostala, ali nisam baš sigurna da je to za hvaliti se, jer naravno prilično komplicira život vlasniku.

  41. #241
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    pa pričamo o čuvanju psa dok su vlasnici na godišnjem na primjer. ili na putu.
    i nitko valjda ne daje psa nekom potpuno nepoznatom, već ljudima koje pas poznaje i oni poznaju psa
    točno, ovaj pas obožava moju M, ne zna kud bi sa sobom od sreće kad je vidi

  42. #242
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    pa pričamo o čuvanju psa dok su vlasnici na godišnjem na primjer. ili na putu.
    i nitko valjda ne daje psa nekom potpuno nepoznatom, već ljudima koje pas poznaje i oni poznaju psa
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, to znači dati nekome psa na čuvanje. Mi smo čuvali psa kad su vlasnici išli na put, nisu nam ga tek tako posudili.
    Upravo tako naši prijatelji su nama najavili kad budu išli na kraća putovanja i rekli smo im da mogu na nas računati pogotovo jer je to pas koji nas poznaje, kojeg svaki dan moj sin prošeće jednom dnevno zajedno s njihovim sinom. Psu bi definitivno bilo ljepše kod nas koje poznaje nego tamo u nekom hotelu za pse. Koliko puta su morali otići negdje recimo na neki rodjendan, krstitke, gdje se ne može sa psom biti pola dana, pa bih ga ja obilazila u stanu i izvodila van. Veselio mi se jako!!

  43. #243
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nitko recimo ne predlaze posudbu djece prije trudnoce


    Eto ideje za biznis

    Moja starija brine sama o macki. Ok, njoj je 18. Ali ona brine o narucivanju hrane, posjetima veterinaru, ciscenju od buha...ja mu eventualno dam jest ako se prva dizem ujutro. Naravno, ja placam sve navedeno

  44. #244
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Od kad imamo psa on ide svuda s nama, a tamo gdje ne može on, ne idemo ni mi.
    Nikad ga nismo ostavljali, ni ne budemo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #245
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Mi mačka ostavljamo samog do tjedan dana i tada nadjrmo nekog tko ga dolazi hranit i čistit mu pijesak. Na more ga vodimo i tamo uživa ko prasac jer u Zgbu ne izlazi iz stana. Na povratku ga liječimo od depresije. Al brzo zaboravi i čeka novo ljeto

  46. #246
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa ne idem niti ja nigdje bez svog psa, samo što to realno znači da ne možemo otići negdje autobusom, ili u toplice, ili da ne možemo otići u Postojnsku jamu, ili da kad odemo u Beč ja s djetetom idem u Zoo i u muzej, a muž se sa psom za to vrijeme vozi tramvajem . Ukratko, komplicira jako život, i ne bih imala ništa protiv toga da mogu negdje zbrinuti psa na koji dan.

  47. #247
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, u toplice ne idemo otkad imamo njega, a to je 8 godina.
    Ne vučem paralelu s roditeljstvom, ali kako mi se život promijenio otkad sam postala majka, tako mi se promijenio i otkad imamo psa.
    Ili otkad mi je muž bolestan i ne može hodati, mi, primjerice, ne planinarimo.
    Prioriteti se mijenjaju, a budući da je meni nezamislivo ostavljati dijete, muža, psa... jer su to sve živa bića koja volim i koja me trebaju, ja mijenjam sebe i ne idem tamo kuda oni ne mogu ili ne smiju.
    I ne posuđujem/iznajmljujem/ostavljam na čuvanje... muža, dijete, psa...
    Jednostavno sam takva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #248
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    No, postoje situacije kad moraš ostaviti psa. Konkretno, korona. Sestra i muž su morali dati psa na čuvanje jer nisu mogli van zbog korone. Što bi pas u stanu 10 dana?

  49. #249
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Nasi prijatelji puno putuju i to svukuda po svijetu, to im s psom nije bas ostvarivo zato ga ostave na cuvanje kod njene mame/prijatelja. Uz to njohov pas ne voli duge setnje, pa npr s njim ne mogu otici ni na Plitvice, planinarenje, a oni su aktivni tipovi. Rekla bih da su fulali pasminu

    Idu i u toplice, svukuda. Ok sada ne.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.12.2020. at 11:48

  50. #250
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moja blesava kujica je jutros pronasla rupu u ogradi i otisla u susjedov vrt. Susjed je malo problematican tip, droga je u pitanju i vrt je zapusten. Kad smo skuzili psa da lezi tamo na dvoristu sin ju je donio doma a pas se totalno cudno ponasa. Spustene usi, cudno hoda, uplasen pogled i drhti tu i tamo. Zvala sam veterinara, kaze da mu je tesko reci na prvu, da ju je mozda netko udario, da je promatramo do popodne pa ako ne bude bolje da je dovedemo. Mislim da je nije nitko udario jer bi culi, a taj susjed ne izlazi uopce u vrt. Meni je palo napamet da je mozda pojela neku otrovnu biljku, mozda i opusak jointa. Da je nesto otrovno valjda bi povracala, sto nije slucaj. Tocno se ponasa kao da je napusena, sva usporena i nesto gunđa. Nece jesti, cak ni keksice koje obozava.
    Ima netko slicnih iskustva, sto bi jos moglo biti?

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •