Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Ju gi oh karte

  1. #1
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno Ju gi oh karte

    Jerko (7 g.) nas već tjednima saljeće sa tzv. Ju gi oh kartama koje su, izgleda, poprimile razmjere epidemije u njegovom vrtiću i, ako već nisu, na najboljem su puta da postanu statusni simbol u toj njihovoj zajednici...

    U subotu smo konačno kupili jedan pak tih karata i na prvi pogled zaključili da je animacija katastrofalna (a pored toga su i papilova – pak od 50ak karata košta 100 kn, a kupovati možeš do beskonačno).

    Danas mu nismo dozvolili da karte nosi u vrtić, iako nismo sigurni koliko je to pametno. Čim je došao u vrtić, odmah je obavijestio jednog prijatelja da ima karte i da su vrlo rijetke i jake. Bila je tamo prisutna i prijateljova mama i mali se malo posramio. Mislim da je štos u tome što Jerko još nije skužio što se priča pred roditeljima, a što samo u društvu (tek je dva mjeseca u vrtiću). A ne bih htjela da dođe do zaključka da je neke teme bolje pred nama prešutiti.

    Pričali smo s jednom tetom, tobože smo je službeno pitali za karte. Ona je rekla da se Crni petar može donositi i preko tjedna, ali Yu gi oh karte samo u petak. Objasnila je da te karte loše djeluju na djecu, i to na čisto ponašajnoj razini (netko ima 20 karata, netko 25, pa se počnu naguravati, pa nekom karta nestane, pa se počnu derati itd...). Složili smo se s Jerkom za zabranu do petka. Do tad bismo željeli razmisliti što i kako dalje.

    Ne bismo se htjeli okomiti na karte, jer one nisu problem (osim što nama izgledaju katastrofa). Idealno bi bi bilo da mi potvrdimo naš odnos s Jerkom kroz te karte - da karte usišemo u naš svijet umjesto da one postanu nepotrebna ograda izmedu Jerka i nas. Ali, te karte definitivno nisu za njegov uzrast - Wikipedia kaže da su za 12 godina i više, a osim toga Jerko ne zna engleski što je preduvjet za igru. Dakle, sigurna sam da djeca u vrtiću koja „znaju“ igrati Ju gi oh, igraju po proizvoljnim pravilima, odnosno pobjeđuju oni koji znaju bolje muljati, i to je ono što mi se ne sviđa.

    Ima li netko kakav konkretan prijedlog, komentar? Ima li Ju gi oh karata u vašim vrtićima/školama i kako se s time nosite?

    Hvala!

  2. #2
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    nas su već prošle yu gi oh karte,viš kako smo napredni
    nakon početničke greške i kupovine tih original karti koje su stvarno
    skupe dobio je neki veliki paket s pazara neoriginala za malo kuna
    pošto je još uvijek a pogotovo prije 2g kad ga je bila uhvatila manija
    premali da bi se znao pravilno igrati originale mu nisam htjela kupovati
    a srečom ni ostali roditelji nisu baš bili velikodušni pa ih je brzo prošlo
    inače u vrtić se nisu smjele nikada nositi

  3. #3
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Mislim da ćete teško pronaći djecu te dobi koja znaju pravila igre... Nije u tome fora! Fora je bila jednostavno imati te karte... Bile su ono što bi se reklo "must have"! Kupovali smo (srećom) "lažnjake", jer bi naša kći odfurala u vrtić novi novcati bunt karata, a vratila se s nekoliko "izraubanih" i izlizanih... Dijete se mijenjalo! Eto, bilo pa prošlo!

  4. #4
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Mislim da ćete teško pronaći djecu te dobi koja znaju pravila igre... Nije u tome fora! Fora je bila jednostavno imati te karte... Bile su ono što bi se reklo "must have"! Kupovali smo (srećom) "lažnjake", jer bi naša kći odfurala u vrtić novi novcati bunt karata, a vratila se s nekoliko "izraubanih" i izlizanih... Dijete se mijenjalo! Eto, bilo pa prošlo!

  5. #5
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Sad tek vidim da sam karte prekrstila iz Yu u Ju...

    Forka, svida mi se tvoj potpis i to je princip po kojem mi odgajamo. Ono sto me sad konkretno svrbi je da mi dijete po 8 sati svaki dan (a petkom samo najintenzivnije) promatra nesto sto mu ja ne bih rado priustila... Mozda da ipak probam razgovarati s tetom o mogucnosti potpune zabrane tih karata u vrticu (pogotovo ako je takva praksa u drugim vrticima)? Ali, bojim se da bi za takvo sto trbala suradnja i drugih roditelja, a nisam sigurna koliko mogu na nju racunati...

  6. #6
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    To će vjerojatno teško proći (mislim ovo s drugim roditeljima, uvijek se nađu neki koji ignoriraju ili bojkotiraju)! Naoružaj se strpljenjem, a tete u vrtiću zamoli da djeci nekako odvrate pažnju od tih karata, ili da im daju samo određeno (kratko) vrijeme za bavljenje njima! Ima toliko drugih izazova kojima klinci ne mogu odoljeti, uostalom lijepo je vrijeme i mislim da će im biti zabavnije igrati se vani, natjeravati loptu i sl. nego se baviti Yu-gi-oh kartama! I ne zaboravi - to će proći (ali doći će nešto drugo, stoga - nema opuštanja!)!

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    u nasem vrticu nikada nisu bile zabranjene i nikada nije bilo frke zbog karata. Mislim da bi zabrana jos samo pojacala interes kod djece, ovako se brže "ohlade". Pravila B nezna niti sada, niti se s njima zamara...

  8. #8
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    u nasem vrticu nikada nisu bile zabranjene i nikada nije bilo frke zbog karata. Mislim da bi zabrana jos samo pojacala interes kod djece, ovako se brže "ohlade". Pravila B nezna niti sada, niti se s njima zamara...
    isto i kod nas. opčinjenost je trajala neko vrijeme i onda je prošla. igrali su po nekim svojim pravilima, čak su se znali dobro i zabaviti. samo, ne budi luda i ne kupuj originale - nego lažnjake na placi za 15 kn.
    za kraj, parafrazirati ću termite - "mama, bez razloga se brineš"

  9. #9
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj Bubica prvotno napisa
    u nasem vrticu nikada nisu bile zabranjene i nikada nije bilo frke zbog karata. Mislim da bi zabrana jos samo pojacala interes kod djece, ovako se brže "ohlade". Pravila B nezna niti sada, niti se s njima zamara...
    isto i kod nas. opčinjenost je trajala neko vrijeme i onda je prošla. igrali su po nekim svojim pravilima, čak su se znali dobro i zabaviti. samo, ne budi luda i ne kupuj originale - nego lažnjake na placi za 15 kn.
    za kraj, parafrazirati ću termite - "mama, bez razloga se brineš"
    Potpuno isto. Nije bilo nikakvih zabrana, a svađe koje su ponekad znale izbiti zbog karata tete su rješavale. Pravila su izmislili svoja, a karte su bile samo sredstvo socijalizacije, ništa drugo. Isto smo kupovali lažnjake. To ih je prošlo, a sada u školu nose sličice nogometaša i pikule.

  10. #10
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pridružujem se mišljenju većine. Kupovali smo falše, služile su im za igru - socijalizaciju, što kaže Zdenka, pravila su izmislili sami, a to što su meni bile nesimpatične i što sam odgađala kupovinu je bila stvar mojih predrasuda i nedovoljno otvorenog uma .

  11. #11
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Dobro, je li tko od vas skuzio ta pravila koja su izmislili i po kojima su igrali? Ovo pitam najozbiljnije. Ja sam do sad najbolje skuzila da je onaj koji ima vise karata, veci pobjednik (iako vidim da ima jos nekih detalja).

    Mene te karte kao karte ne smetaju (bez obzira sto su mi ruzne). Smeta me sub-kultura koju one njeguju. Pricala sam s nekim mamama cija djeca vec neko vrijeme imaju YuGiOh i zakljucila da su slabo ili nikako upucene u ono sto mene konkretno muci. Kao sto sam spomenula, Jerko nema ogranicenja u onome sto govori ispred nas (i jako pazim da tako i ostane). Jucer smo puno vremena, na njegovo odusevljenje, posvetili svijetu YuGiOh-a (Vatrena Eksodija, Troglavo egipatko bozanstvo i jos poneko cudoviste, maltene su postali pridruzeni clanovi obitelji ). Kroz tu nasu igru, iz Jerka su izasli neki izrazi za koje sam sigurna da ih nikad nije cuo u krugu svoje obitelji i kucnih prijatelja (meni naj :shock: primjer je nabij joj prst u supak, pa razbij mu jaja i sl. ). To niti je njegov rjecnik, niti ga koristi u kontekstu izvan karata (gotovo sam sigurna da nije opceniti utjecaj vrticke kulture, nego utjecaj specificno vezan uz karte). Naravno da takvo sto nikad nisam cula od druge djece, iako sam cesto s njima u drustvu. Kao sto sam spomenula u prvom mailu, mislim da su djeca ovog uzrasta vec itekako svjesna koje se stvari pricaju ispred odraslih, a koje ne.

    Svjesna sam da ce to proci, prije ili kasnije - sigurno puno prije ukoliko ne napravis gresku i oko toga stvoris famu. Hvala mamama koje su se javile sa svojim iskustvom – ipak je ohrabrujuce iz prve ruke cuti potvrdu da je proslo!

    Ali, mene ne muci hoce li to proci ili ne, mene muci sto ce to trajati neko vrijeme. Muci me sto bi to vrijeme moje dijete moglo provesti na bolji nacin. I muci me osjecaj da mu osiguravam manje zdrav i siguran kontekst odrastanja nego sto sam ga sama imala. Znam da je u mnogim situacijama najmudrije sto mozes poduzeti da nista ne poduzimas. Ali nisam sigurna je li ovo bas takva situacija. U tom sam smislu trazila eventualnu pomoc i iskustva mama koje razmisljaju na slican nacin.

  12. #12
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    mi smo se neko vrijeme doma igrali s kartama ali takve izraze nije nikad
    upotrijebio,pošto je znao i pogledati koji yu gi oh crtić upotrebljavao je
    izraze iz crtića
    a najčešče bi bilo %&/%#$#$ naaaaaapaaada &$#%/ braaaaaaaaani se
    i poooobjedio sam mamuuuuuuu juuupi
    (ovi hijeroglifi nisu ništa prosto nego neki nerazumljivi nazivi)
    i ja često "prisluškujem" dok se igraju,ono ja na balkonu oni u dvoru i
    ne vide me ali ih zato ja čujem i nisam čula nikakve prostote vezane uz karte
    češče ih čujem kako pošalju nekog u rodno mjesto dok igraju nogomet

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    iz Jerka su izasli neki izrazi za koje sam sigurna da ih nikad nije cuo u krugu svoje obitelji i kucnih prijatelja (meni naj :shock: primjer je nabij joj prst u supak, pa razbij mu jaja i sl. ).
    mislim da ti ovo stvarno nema veze s kartama. vjerojatno bi iste izraze upotrebljavali da se "bore" i igraju s power rangerima, nekim drugim danas popularnim likovima ili nekad partizana i njemaca ili kauboja i indijanaca.

    a što se tiče njihovih pravila, iako se ja osobno nisam niti previše trudila shvatiti ih, primjetila sam u par navrata da uspoređuju one brojke (attack-defence) - u cilju pronalaska jače karte, što mi je bilo i simpatično. oni su valjda ta pravila stvorili gledajući istoimeni crtić.

    uglavnom, kod nas je sve to bilo stvarno bezazleno, a ja sam nadobudno htjela naučiti i prava pravila, jer inače volim takve igrice, ali prije je njega prošlo nego sam ja uspjela.

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    mi smo se neko vrijeme doma igrali s kartama ali takve izraze nije nikad
    upotrijebio,pošto je znao i pogledati koji yu gi oh crtić upotrebljavao je
    izraze iz crtića
    a najčešče bi bilo %&/%#$#$ naaaaaapaaada &$#%/ braaaaaaaaani se
    i poooobjedio sam mamuuuuuuu juuupi
    (ovi hijeroglifi nisu ništa prosto nego neki nerazumljivi nazivi)
    i ja često "prisluškujem" dok se igraju,ono ja na balkonu oni u dvoru i
    ne vide me ali ih zato ja čujem i nisam čula nikakve prostote vezane uz karte
    češče ih čujem kako pošalju nekog u rodno mjesto dok igraju nogomet
    potpis - identično kod nas. kopirali su crtić.

  15. #15
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i moj, ruznih rijeci stvarno nije bilo (moj se ne zna cenzurirati...). A pravilo j ebilo samo jedno: njegova karta je uvijek bila jaca od moje, kako god okrenes

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Brojali su zvjezdice i to je značilo snagu karte, s tim da su neke karte plijenile svojim izgledom i "znalo se" da su glavne. Slavna "eksodija" je bila i inspiracija za igru bez karata koju su smislili u vrtiću.

    Psovke nemaju nikakve izravne veze s kartama. Meni se crtić nije sviđao, ali nisam čula ništa takvoga u njemu. To sa psovkama je neko eksperimentiranje koje trebate rješavati mimo karata.

  17. #17
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Yu-gi-oh je jedina strast koja je dugo bila zabranjena nasem sinu a kojoj smo popustili.
    Ulogu u tome je imao tata kojem je to bas cool igra

    Bit je u tome da svaka karta ima cudoviste s posebnim mocima i drugacije utjece na igru.
    Svaka je razlicite jacine i postoje pravila sa pozivanjem cudovista u igru.
    Svaki krug ima vise faza i u svakoj pojedinoj fazi je definirano sto se igra (cudoviste ili karta zamka).
    Za klince je jako tesko pohvatati pravila tako da se nemojte ni truditi jer da bi se bas po pravilima igralo potrebno je znati svaku kartu i efekt koji je samo njoj svojstven, a to je pak potrebno iscitati sa same karte koje su na engleskom.

    Osnovni deck je 100 kn i sadrzi 42 karte tj. jedan spil.
    Nas sin sa svojim tatom igra po modificiranim pravilima i ide im super.

    Naravno ideja za kartama je krenula iz vrtica i prerasla mu je u opsesiju jer svi njegovi kolege iz vrtica ih imaju, cak i u vrticu imaju spil karata za igru i kada je on poceo taj spil svojatati odlucili smo mu kupiti.

    Aliiiii kada smo dali 100 kn za jedan spil huh nije nam bilo lako dati mu da nosi u vrtic :/

    I onda smo jedan dan bili na hrelicu i pali u nesvjest skoro kada smo vidjeli yu-gi-oh karte na standu, laznjaci koji se kuze iz aviona da su laznjaci ali kostaju 5 kn spil

    Naravno uzeli smo dva spila i on je to ponosno poceo nositi u vrtic.
    Onda smo skuzili da tih laznjaka ima u svakom kineskom ducanu po istoj cijeni pa onda s vremena na vrijeme od bake uzica spil i sada imamo 4 spila koji su slobodni za nosenje u vrtic i svi sretni i zadovoljni
    Kaj je najbolje na tim laznim kartama su i lazni podatci tako da mnoga cudovista imaju puno zvjedica tj. "mocna su" kako kaze moj sin

  18. #18
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Sad sam tek skuzila to sa psovkama, moj sin gleda yu-gi-oh crtice kao i yu-gi-oh GX (generation next) koji mu je i drazi pa je i izabrao original karte koje su zapravo original spilovi junaka crtica (Jaden i Sirius) i onda on uz crtic uzme karte i oponasa borbe

    Nisam primjetila nijednu prostu rijec u tim crticima, malo jesu "grubi" zbog tih napada koji se odrazavaju na igraca.
    Npr. u crticu cudoviste napada suprotnog igraca i tu su onda efekti pravog napada i jaukanja igraca, ali moje dijete je svjesno da je to samo crtic i da kada se zapravo igra s kartama nema agresivnosti i nikada mu nije ni palo napamet da recimo nekoga stvarno odalami po glavi jer je to vidio u crticu :/
    A prostote? Joooj meni moj ne da da kazem "rit" jer je to ruzno a kamoli sto vise.
    Samo ide po kuci kao policajac i osluskuje da li ce tko kakvu prostotu izvaliti da bi nam drzao prodike kako se umjesto prostote mora reci "ah, k vrapcu"

  19. #19
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mislim da su kod svih tih crtica klinci svjesni da su to cudovista i da cudovista rade tako grde stvari. Ja mogu reci da sam jedino poludila na crtic Tom i Jarry, jedino nakon njega je B pokusao izvoditi neke "gluposti", jer boze mili, ako to radi mis, misic onda to valjda i nije tako strasno...a znamo da smo na tim crticima i mi odgojeni (OK, u nesto manjoj mjeri) .

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja cu se sloziti sa Zdenkom, mislim da taj rjecnik nema veze s kartama.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    YuGiOh karte...

    Koliko se sjećam najjače su bile one karte koje su imale najveći broj zvjezdica. Mog V. su zanimale cca pola godine prije polaska u školu i na moju radost nije dugo trajalo.
    N. je napunio sedam godina, na jesen kreće u školu, a bio je jedno vrijeme doslovno "opsjednut" Transformersima. Hvala Bogu - i ta epizoda je pri kraju.
    MM i ja se nastojimo uključiti u sve dječje "trendove" jer se iz svega toga može ponešto naučiti. Moram priznati da mi taj YuGiOh svijet nikad nije "sjeo" i sve što sam zapamtila od pravila je da se gleda broj tih zvjezdica.

    Pozdrav!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    YuGiOh je meni fenomenalan Moj djecak je doslovno opsjednut tim kartama, ali ja u tome ne vidim nista lose. Karte razmjenjuje sa svojom rajom u vrticu, crtic nije "krvav", nema pogrdnih rijeci (kao npr. u Ninja kornjacama - glupanje, njesra i ostalo) i mislim da je YuGi cool. Ako malo bolje obratite paznju na sadrzaj crtica, uvidjecete da se tu radi o kolegijalnosti, borbi dorba protiv zla, djeljenju itd.
    Vidi se da sam fan!

  23. #23
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    E tooo, to vas ja pitam - hocu da i meni YuGiOh bude super

    Vasi odgovori, kao i ovi na slicnom topiku kojeg sam tek jucer otkrila (nisam bila svjesna da se na forumu vec podosta raspravljalo o YuGiOh), pomogli su mi da utvrdim staru istinu: stvari nemaju inherentno pozitivna ili negativna svojstva, one su ono sto mi od njih napravimo

    Dakle, ja sam sklopila mir sa YuGiOh i dobila dovoljno inspiracije da iz njih izvucem samo vise veselja i zabave

    Sto se tice psovanje (ispricavam se sto sam u prethodnom mailu to onako nekriptirano napisala, ali htjela sam da bude potpuno jasno o cemu se radi), to se dogodilo u kontekstu igre s kartama i zato sam to dvoje povezala. Moguce da se radi o potpuno slucajnoj koincidenciji i da nema veze s kartama. Po vasem misljenju – s cim ima veze (tj. s cim moze imati veze)? Na srecu, nije preslo u naviku (nije se, do sad, ponovilo). Ali svejedno me muci odakle mu takve ideje. I kako vi reagirate na slicne stvari (ako se dogode)? (Ja sam u vezi razbijanja j**a spomenula da je to npr. zabranjeno u boksu, objasnila malo zasto... ali preko onog drugog sam naprosto presla, sto zbog soka, sto zbog toga jer nisam znala sto bih rekla...)

    BTW, jucer sam konacno utvrdila tocan broj karata koje smo platili 100kn: odokativna procjena od 50 bila je vrlo neprecizna - ima ih samo 27 . Sto se tice laznjaka, kaze mi MM da klinci vrlo dobro kuze razliku i da ga je jedan Jerkov kolega informirao o tome da „kopirke“ nisu prave i da su manje vrijedne

    O.T. Hermione, dobro nam dosla!

    I potpis za kraj: "There is a Place beyond Rightness and Wrongness -- I'll meet you there."

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Kanga, hvala na dobrodošlici.

    Hm, psovanje...ili još gore "kreativno psovanje" (ima tu raznoraznih opisnih pridjeva i izvedenica vec postojecih psovačkih elemenata) - zna se čuti i među našim klincima.
    V.(treći osnovne) nas ponekad zaprepasti svojim komentarima o psovkama koje čuje u školi od nekih učenika iz razreda. Dobro je to što on uviđa da je to ružno, nepristojno i što s nama razgovara o tome i što, još uvijek, ne misli da je to cool.
    N. koji na jesen kreće u školu, nedavno je napunio sedam g. i živi u svom svijetu vitezova, velikih vladara, davnih carstava - zna donijeti iz vrtića pregršt izraza poput "j...m ti sve po spisku" - i onda nas pita: "A kak se radi taj spisak?"
    M. je najmlađi i za njega najviše vrijedi "copy-paste metoda". Za psovanje zna reći: "Ako psovaš, bit ćeš jaaako ružan jer je to jako ružno za čuti!"

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja cu se sloziti sa Zdenkom, mislim da taj rjecnik nema veze s kartama.
    potpis

  26. #26
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Hermione prvotno napisa
    zna donijeti iz vrtića pregršt izraza poput "j...m ti sve po spisku" - i onda nas pita: "A kak se radi taj spisak?"


    Kod nas - sve ok, za sad... Provuce se, naravno, poneka ruzna rijec, u cisto znanstvene svrhe . Karte su dobile svoje odgovarajuce mjesto pod suncem, ali sah je ipak malo interesantniji... I tako...

  27. #27
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Kanga, drago mi je da su te cure preobratile.

    Meni te karte nisu bile mrske.

    Antunu se, kao malom verbalcu, puno lakse bilo izboriti za poziciju u ekipi pomocu karata nego npr. u nogometu.
    Kupovali smo uglavnom kopirke, nakon nekog vremena je shvatio razliku, ali nije ga to puno diralo, slagao je spilove i dalje od jednih i drugih.

    Samo me je uzasno zivciralo sto je tih karata uvijek bilo posvuda. Jednom je prosuo stotinjak komada po podu svoje sobe, i nije mu se dalo slagati ih. A ni ja nisam smjela, jer nisam znala tocan redoslijed. I tak su na podu stajale danima.

    Sto se grubosti i prostota tice, isto nisam primijetila da imaju los utjecaj. Zapravo, antun vrlo vrlo rijetko psuje, a kad se slucajno dogodi, onda je to nazalost moj utjecaj.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Posto smo kupili nebrojenu kolicinu spilova od Kineza i nismo dobivali BAS one karte koje je on zelio, pocela sam ih trazit po internetu i printat I tako ja to isprintam, pa onda ljepim na one karte koje mu se ne svidjaju I uvjek pali, jer ima ultra rjetke karte koje svi zele

  29. #29
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    mi smo jos uvijek na nasih 27 karata (nikako da nademo vremena za Hrelic ili nesto slicno), ali s obzirom na broj kvadrata u kojima zivimo, i kod nas je dobar postotak povrsine poda parktiran japanskim cudovistima

    sto se tice iskljucivo mog dozivljaja karata - brate mili, isprintali smo centimetar debel snop uputstava za igru, proucavamo kad kod stignemo i jos smo daleko od toga da mozemo zaigrati. ukratko, moj dojam je:
    sah = jednostavna pravila, slozena (sadrzajna) igra
    YuGiOh = slozena pravila, jednostavan (banalna) igra
    Meni ono prvo predstavlja puno bolji dozivljaj.

    trenutno, u obitelji vlada veci interes za price (koje smisljam uglavnom ja) u kojima su glavni likovi Eksodije i slicno, nego za same karte

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    trenutno, u obitelji vlada veci interes za price (koje smisljam uglavnom ja) u kojima su glavni likovi Eksodije i slicno, nego za same karte
    Tako je bilo i kod nas, s tim da je priče smišljao M. I u vrtiću su se igrali izmišljenih fantastičnih igara s glavnim likovima iz karata, na čelu sa Eksodijom.

  31. #31
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    , na čelu sa Eksodijom.

    Kod nas ima samo jedna karta koja je jaca od Eksodije - mama Eksodija 8)

  32. #32
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    @a zakaj
    Ja onda mogu biti sretna jer moj malac ima foto pamcenje i tocno zna koja karta ide u koji spil.
    Moze ih sve ispremjesati ali on ce ih rasortirati u spilove bez greske.

    Jednom ja uzela i napravila tri hrpice tj. spila, mislim si pa sto, sve su kopirke to je sve isto
    avaaaaaj :shock: sto sam dobila ribanac od njega
    Morala sam sjediti dok ih je rasortiravao i pamtiti koja je karta u kojem spilu da vise nikada ne pogrijesim.
    Svaki spil mu ima vodecu kartu koja ne ovisi o jacini nego o njegovoj ljubavi prema cudovistu.
    Trenutno mu je najmiliji spil sa Kuriboh cudovistem sto je jedna od najslabijih karata, ali eto, Yu-Gi-Oh je tu kartu poklonio Jadenu i taj mali Kuriboh je Jadenov "savjetnik" u dvobojima pa mu je on bas cool

    Ovo je Kuriboh

    Inace na ovoj stranici mozete vidjeti slike nekih karata i opise kakve efekte imaju, takodjer mozete iskoristiti slike za printanje (mayah79 dobra ideja )

  33. #33
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Mayah79 hvala na ideji i Marsupilami hvala ni linku

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Mi svoje skidamo ovdje: http://www.spillsjefen.no/index.php?...3cfb6658d798ea. Oni su najbolji, jer nema reklama po kartama, pa kad se isprintaju izgledaju oridzidzi

  35. #35
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    , na čelu sa Eksodijom.

    Kod nas ima samo jedna karta koja je jaca od Eksodije - mama Eksodija 8)
    Oho, kakvog li komplimenta! Ti si stvarno super mama!

  36. #36
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Kad je o imitacijama rijec - J je jedan dan, jos prije nego smo kupili karte, donio iz vrtica pedalj debeli snop nacrtanih karti (na komadicima obicnih bijelih papira). Neke je nacrtao sam, a vecinu su mu nacrtali prijatelji - tocno je znao tko je koju crtao
    Bilo mi je to simpaticno, ali tek sad u potpunosti vidim tu ljepotu. Kako je lako biti slijep kad te obuzmu "zle" misli...

  37. #37
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    O, vidim da neke mame kuže pravila, svaka vam čast!
    Moj je pravi maher u YuGiOh kartanju. Ne branimo mu to, niti "učenje" iz crtića, kako on to tumači. Uglavnom svi dečki u razredu se kartaju, a i vani. Karta i s bratićem od 12 godina .
    Nismo primijetili da je zbog toga nasilan ili prost, jedino da uživa u tome.

    U vrtiću se moglo isto donositi te karte samo petkom.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Meni su te karte poprilično glupaste, ali na neki način klinci razvijaju maštu. Iiako meni osobno, koliko god se trudim, uvijek neprihvatljivo. jer bih više željela da razvijaju maštu kroz "normalnije" igrice. No, vremena su drugačija, jednostavno ne možeš djeci uskraćivati apsolutno sve.

    Ja sam poprilično puta s malim (8,5g) igrala po njegovim pravilima, no meni je to strašno dosadno jer on uvijek mora pobijediti, pa ono, izdržim 20tak min i to je to. Malo su ga popustile, zbog čega sam presretna, ali još uvijek me cima da mu prevedem što koja karta znači (onda ja njemu natrabunjam svašta... hihi...)

    Uglavnom, ne sviđa mi se niti crtić niti karte, i jedva čekam da to maknemo sa repertoara i da počnemo kartati tablića, sedmice i bele!

  39. #39
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kod nas su se Yu-gi-oh karte pokazale jednom od boljih investicija. Kupljene su još u vrtiću, a i dalje su aktualne.

  40. #40
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Kod nas Yu-gi-oh vec mjesecima hiberniraju u ladici. Ne znam je su li za to krivi MMovi i moji pokusaji poducavanja potomaka pravim pravilima igre ili naprosto promjena sredine (karte su bile hit u J-ovom vrticu). Imali smo u meduvremenu jednu kratku najezdu Gormita, ali ni oni nisu opstali.


    --
    Naklon, Madam Hooch 8)

  41. #41
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    je su
    jesu

  42. #42
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Kod nas su se Yu-gi-oh karte pokazale jednom od boljih investicija. Kupljene su još u vrtiću, a i dalje su aktualne.
    i kod nas. povremeno zamre interes, ali onda opet uskrsne.

  43. #43
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I kod nas su bile hibernirane jedno vrijeme, ali svako toliko uskrsnu, kao i kod a zakaj. Sad se i B. igra s njima.

  44. #44
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Da podignem temu.
    Klinac se u školi navukao na Yu-Gi-Uh karte i nabavila sam mu, ali lažnjake.
    Jel mu budu klinci radili probleme ili još uvijek večina kupuje kod kineza?

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    moj Mudrac je prilično zagrijan, kupuje (svojim novcem) isključivo originale. vidim da to nije nešto što dođe pa prođe, dugo je aktualno i sad su i ovi veći dečki jako oko toga angažirani. ide i na neke turnire koji se održavaju u gradu i tako, budući da mu je to rijetka zanimacija izvan ekrana (iako igraju i preko kompa, ako sam dobro shvatila), za sada podržavam, iako je to skup sport, karte si kupuje si sam pa eto, do neke nove ljubavi sve troši na to. za vrtićku dob vjerujem da roditelji još ne ulaze u takve investicije, barem ne većina.

  46. #46
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Moj je sad 1. razred. Bum vidla kaj mu imaju kompići.
    A nivo zrelosti.... nažicao je jučer dedu ovo: http://mondo.hr/slugterra-pistolj-elis-blaster

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •