Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Cijena popravka trajne šestice kod djeteta u dobi od 6 god.

  1. #1
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno Cijena popravka trajne šestice kod djeteta u dobi od 6 god.

    Imam pitanje u vezi cijene popravaka zuba, dakle odpeljala sam dijete kod njegovog stomatologa koji ima ugovor s hzzo-om, otišla šestica, zubarica popravila, i sve super, kad kaže meni sestra 250 kn,kolike su cijene, ostala sam paf, ali sam platila, a niš nisam pitala

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moja je popravljala četvorke.
    Platila sam 50kn za malo bolju plombu

  3. #3
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    wow, nemam pojma ali čini me jako puno! Pa kaj nisi pitala?

  4. #4
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Naplatila vam je punu cijenu,
    mi idemo privatnom pedodontu, plombu na mliječnom zubu plaćamo 150, a na trajnom zubu 250 kuna.

  5. #5
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Naši su privatnici s ugovorom s HZZO-om i ništa ne plaćamo za klince. Ja plaćam 100 kn za bijele plombe, inače također ništa.

  6. #6
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Naplatila vam je punu cijenu,
    mi idemo privatnom pedodontu, plombu na mliječnom zubu plaćamo 150, a na trajnom zubu 250 kuna.
    Znači nema veze kaj ima ugovor s hzzo-om, dijete plaća punu cijenu, ili me ipak zavaljala. Tuka ja kaj nisam pitala, bilo mi bed, ostala sam zatečena!

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Znači nema veze kaj ima ugovor s hzzo-om, dijete plaća punu cijenu, ili me ipak zavaljala. Tuka ja kaj nisam pitala, bilo mi bed, ostala sam zatečena!
    Besplatne su one ne potpuno bijele, a bijele plačaš. S obzirom da ste popravljali šesticu vjerojatno nije htjela staviti manje kvalitetnu ispunu.

  8. #8
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    znači li to da isto plaćaš i kod stomatologa koji ima ugovor s HZZO-om i kod privatnika?
    niš' ne kužim...
    a kako onda Freja plaća samo 100 kuna za bijele plombe?

  9. #9
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ja sam isto oko ovog skroz zbunjena

    ja stalno plaćam 250 kn plombu kod zubara preko HZZO-a

  10. #10
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja kao i Freja, kod privatnika koji ima ugovor sa HZZOom, plomba u boji zuba (mješa neke smjese) je 100-150 kn ovisno o količini punjenja, neke star eplombe (neznam jesu to one sive) su besplatne.
    Dijete tek treba popraviti zub pa ću vidjeti hoće li išta naplatiti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    moja ima 6 godina, prije dva mjeseca je popravljala dvije petice i četiri četvorke. dobila je bijele plombe za 0 kuna.
    zubar ima ugovor s hzzo. nešto prije toga je vadila mliječni zub, isto 0 kuna.
    ja plaćam 150 kuna bijele blombe.

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Kod HZZO zubara bijele su plombe besplatne do (mislim, ali nisam sigurna) četvorki, ostale (5,6,7,8) se plaćaju (kod mojeg napr.150kn za veliku plombu na šestici ). Anestezija je također besplatna. Ne znam ima li veze dopunsko osiguranje.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.08.2012. at 22:51

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Što pokriva HZZO?

    Za kraj navedimo i sve usluge koje pokriva zdravstveno osiguranje.
    Djeca mlađa od 18 godina imaju pravo na: potpunu stomatološku zdravstvenu zaštitu, uključujući bijele plombe na svim zubima, jedan mobilni ortodontski aparat po čeljusti godišnje, te jedan fiksni po čeljusti do 18. godine života.

    Odrasli imaju pravo na: bijele plombe do sjekutića, a na kutnim zubima amalgamske ispune, liječenje i vađenje zubi, uz anesteziju, čišćenje kamenca dva puta godišnje, mobilnu protetiku, odnosno metalnu i akrilnu protezu, uz eventualno dvije krunice na zubima koji nose kvačicu proteze.
    Ta je protetika besplatna za osobe s dopunskim zdravstvenim osiguranjem, dok ostali građani u dobi od 18 do 70 godina snose 50 posto troškova, a stariji od 70 godina moraju platiti 25 posto.


    edit: ortodont mi je rekao da će sad djeca imati pravo na samo dva besplatna aparatića ukupno.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.08.2012. at 23:00

  14. #14
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    hahahaha, to znači da zubari muljaju sve u šesnaest!
    mislim, nije smiješno, to se ja više od muke smijem...

    čokolada, baš lijepo što si ovo našla, pretpostavljam da je to "carta canta"... moje dite ima, srećom, dobre zube (na ćaću), pa nisam bila u prilici provjeriti kako stoje stvari po tompitanju kod našega...

    a najbolje od svega su mi "eventualno dvije krunice..." - tu je već zakonski ukalkulirana muljaža! :faint:

  15. #15
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    kovrčava,ja bih svakako tražila povrat novca.

  16. #16
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Što pokriva HZZO?

    Za kraj navedimo i sve usluge koje pokriva zdravstveno osiguranje.
    Djeca mlađa od 18 godina imaju pravo na: potpunu stomatološku zdravstvenu zaštitu, uključujući bijele plombe na svim zubima, jedan mobilni ortodontski aparat po čeljusti godišnje, te jedan fiksni po čeljusti do 18. godine života.

    Odrasli imaju pravo na: bijele plombe do sjekutića, a na kutnim zubima amalgamske ispune, liječenje i vađenje zubi, uz anesteziju, čišćenje kamenca dva puta godišnje, mobilnu protetiku, odnosno metalnu i akrilnu protezu, uz eventualno dvije krunice na zubima koji nose kvačicu proteze.
    Ta je protetika besplatna za osobe s dopunskim zdravstvenim osiguranjem, dok ostali građani u dobi od 18 do 70 godina snose 50 posto troškova, a stariji od 70 godina moraju platiti 25 posto.


    edit: ortodont mi je rekao da će sad djeca imati pravo na samo dva besplatna aparatića ukupno.

    može li neki link na izvor ovog ?
    voljela bi si to isprintati da imam s čime mahati kada sljedeći put traži plačanje
    a plaćamo bijele oduvijek

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Po ovome ispada da je moj privatnik jeftiniji od "socijalnog"?!

  18. #18
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    L je kod privatnika za 200 popravila šesticu. bez HZZO-a

  19. #19
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Naplatila vam je punu cijenu,
    mi idemo privatnom pedodontu, plombu na mliječnom zubu plaćamo 150, a na trajnom zubu 250 kuna.
    x

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    može li neki link na izvor ovog ?
    voljela bi si to isprintati da imam s čime mahati kada sljedeći put traži plačanje
    a plaćamo bijele oduvijek
    izvor je bio neki novinski članak, tako da ne mogu garantirati točnost, ali kad sam lani pitala svog HZZO zubara za cijene, rekao mi je isto ovako.
    možda negdje na webu i postoji službeni cjenik.

  21. #21
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    prestrašno...

    ali kako mogu tako varati, nije mi jasno
    Bormeč ću si i ja isprintati neki pravilnik (sigurno postoji negdje na netu) i proučiti.

    I mi smo za malog platili 250 kn plombu nedavno, sjetila sam se toga jučer. Jedino ne znam da li ima veze to što je izabrao plombu u boji?
    Nije da nas je netko upozorio, bilo je: hajde mali, izaberi boju koja ti se sviđa

    Ma, živcira me što se čovjek više nigdje ne može prepustiti s povjerenjem nego mora provesti par sati (barem) iščitavajući zakone&pravilnike da ga ne oderu na ovaj ili onaj način


  22. #22
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Stvarno prestrašno, ona si je 2x naplatila posao. Od vas i od hzzo-a.

    Ja idem s djecom krajem mjeseca kod zubara na pregled pa ću se oboružati papirima i raspitati da li se i što kod njih plaća. Nedavno sam tamo stavila naše kartone pa ne znam.


    Malo ot:
    Majuška aaaaaaaaa čestitam!

  23. #23
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    izvor je bio neki novinski članak, tako da ne mogu garantirati točnost, ali kad sam lani pitala svog HZZO zubara za cijene, rekao mi je isto ovako.
    možda negdje na webu i postoji službeni cjenik.
    ja sam probala nači ali ne nalazim ništa
    imam nekog ko radi u HZZO-u pa ću provjeriti

  24. #24
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moja zubarica ima privatnu ordinaciju koja ima igovor s hzzo, i meni naplati samo plombe na straznjim zubima, slikanja, neke dodatne radnje, materijale itd. pa pretpostavljam da je tako i za djecu (jos nismo bili), i da je svugdje tako

    po meni nema razloga da ako netko ima zdravstveno rh i stomatolog ugovor s hzzo da se to naplati 250 kn.

    i ja za sve sto platim dobijem racun. ja isto znam ostat nekad zatecena nekim cijenama, i sram me pitat zasto nesto toliko kosta, to su ti nasi balkanski kompleksi ja bih rekla, al onda treba samo zamolit racun, pa poslije proucavas i pitas dodatna pitanja

    ja da sam na tvom mjestu bi sad lijepo nazvala ordinaciju i pravila se blesava i pitala cijenu njihovih usluga konkretno za tvoj slucaj. imas pravo znati sto placas!

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoji službeni cjenik i svaka ordinacija ga je dužna staviti na zid.

  26. #26
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo reakcije na clanak koji je čokolada stavila, u njemu su i nabrojani tocno brojevi u NN di se mogu naci naromativi:

    Članak Slobodna Dalmacija

    SLOBODNA DALMACIJA
    na pozornost glavnog urednika
    Krunoslava Kljakovića

    Zagreb, 7. ožujak 2012.

    Poštovani!

    U Slobodnoj Dalmaciji je dana 5. ožujka 2012. godine, objavljen članak pod naslovom „ RECI AAA ... Stomatolozi naplaćuju usluge koje su – besplatne“ autorice Divne Zenić. Sukladno članku 22. i 40. Zakona o medijima, Hrvatska komora dentalne medicine traži da se objavi ispravak netočnih navoda u objavljenom članku i to kako slijedi:
    U naprijed navedenom članku o pritužbama građana na rad ugovornih ordinacija primarne zdravstvene zaštite, autorica navodi niz netočnih i neprovjerenih informacija koje bacaju ružno svijetlo na struku i naše članove, a pacijente koje želi uputiti u njihova prava dovodi u zabludu.
    U članku autorica navodi kako joj je Predsjednica Hrvatske udruge za promicanje prava pacijenata dr. Đula Rušinović – Sunara iznijela dva ključna problema: naplaćivanje usluga koje bi trebalo pokrivati zdravstveno osiguranje i ne ispostavljanja računa za uslugu.
    Vezano uz korištenje dentalne zaštite u okviru obveznog zdravstvenog osiguranja, ukazujemo kako standard postupaka i usluga u djelatnosti zdravstvene (polivalentne) zaštite – tkz. „košaricu dentalnih usluga“ propisuje Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje svojim općim aktom - Pravilnikom o standardima i normativima prava na zdravstvenu zaštitu iz obveznog zdravstvenog osiguranja („Narodne novine“ br. br. 43/10, 71/10, 78/10, 88/10, 1/11, 6/11, 48/11, 50/11, 54/11 i 63/11 u daljenjem tekstu: Pravilnik).
    U članku 18. navedenog Pravilnika, propisan je standard postupaka i usluga u djelatnosti stomatološke zdravstvene zaštite – osnovna stomatološka zaštita djece do 18 i odraslih osoba iznad 18 godina, pri čemu su pojedinačno navedeni postupci palijativne zaštite, preventivne, kurativne i stomatološko-protetske zaštite djece i građana. Pri tome posebno ukazujemo na propisani standardni materijal koji je identičan za obje dobne skupine (djecu i osobe iznad 18 godina):
    – amalgamski ispun u području premolara i molara,
    – kompozitni ispuni u interkaninom sektoru 3-3,
    – staklenojonomerni-cementi u interkaninom sektoru.
    Sukladno tome, netočan je navod iz članka – citiramo: „ Za kraj navedimo i sve usluge koje pokriva zdravstveno osiguranje. Djeca mlađa od 18 godina imaju pravo na potpunu stomatološku zdravstvenu zaštitu, uključujući bijele plombe na svim zubima, jedan mobilni ortodontski aparat po čeljusti godišnje.“
    Isto tako napominjemo kako odrasli imaju pravo na kompozitne ispune (bijele plombe) u interkaninom sektoru 3-3, a ne kao što je navedeno u članku.
    Napominjemo kako Hrvatska komora dentalne medicine podržava svaki angažman vezan uz informiranje pacijenata, ali dana informacija mora biti istinita, točna i potpuna. Objava netočnih ali i nepotpunih informacija dovodi do nepovjerenja i narušenja odnosa između pacijenta i doktora.
    Upravo radi navedenog, a u svrhu cjelovitog informiranja čitatelja – naših pacijenata, građani trebaju znati da doktor dentalne medicine za sve dentalne usluge pružene u okviru propisanog standarda naprijed navedenog Pravilnika, temeljem zaključenog ugovora s Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje za cijelu kalendarsku godinu po pacijentu dobiva iznos od 193,00 kn (za pacijenta u dobi od 3 do 18 godina) ili primjerice 180,00 kn za pacijenta u dobi iznad 18. godina. Budući su u navedenom članku izrađeni pojedini izračuni, primjerice nenaplaćenih poreznih obveza, trebalo je u istom članku napraviti i izračun pojedinih dentalnih usluga koje se mogu pružiti za 193,00 kn godišnje po pacijentu. Treba ukazati da su navedenim iznosom obuhvaćene gotovo sve usluge sa standardnim, ali kvalitetnim dentalnim materijalom, bez obzira na broj posjeta u tijeku godine! Da li se pokušalo izračunati koliko koštaju zaštitne rukavice, maska, čaša i sisaljka za jednokratnu uporabu, koje danas dobije svaki pacijent u Republici Hrvatskoj čim sjedne u dentalnu stolicu? Da li je netko pokušao izračunati cijenu dentalnog materijala za dentalne usluge doktora dentalne medicine u Hrvatskoj, za koje Hrvatska komora dentalne medicine, tvrdi da po ničemu ne zaostaju za europskom stomatologijom?
    Ne smijemo zaboraviti niti činjenicu da doktori dentalne medicine – članovi Hrvatske komore dentalne medicine, sve izvanstandardne dentalne usluge koje pružaju u svojim ordinacijama moraju naplaćivati prema cijenama, čiju je najnižu vrijednost propisala upravo Komora. Prema tom cjeniku i njegovim minimalnim cijenama, primjerice, kompozitni troplošni ispun na molaru, iznosi 233,70 kn. Pri tome se pacijentima uvijek ostavlja mogućnost izbora između izvanstandardne usluge i usluge koja je pokrivena obveznim zdravstvenim osiguranjem, uz obavezu da u slučaju odabira izvanstandardne usluge, pacijent tu uslugu i plati. I još nešto. Hrvatska komora dentalne medicine mišljenja je, da pacijenti danas, moraju imati jasnu, točnu i potpunu informaciju o korištenju zdravstavenih usluga – kako onih koje im osigurava „besplatno“ država u okviru obveznog zdravstvenog osiguranja, ali i onih koje oni, uz njihovo pravo izbora odaberu kao izvanstandardnu uslugu, koja ima svoju cijenu i treba je platiti.
    I na kraju – nemojmo zaboraviti da uz poneki loš primjer rada kojeg imamo svuda oko sebe, a za kojeg će Hrvatska komora dentalne medicine, odmah po saznanju provesti odgovarajući postupak, te ako treba i sankcionirati svoga člana, djelatnost dentalne medicine obavlja velik broj naših kolega, koji pošteno, vrijedno, zakonito, čestito i u skladu sa zahtjevima svoje struke, mukotrpno i teško zarađuju svoj svakodnevni kruh. Upravo radi njih, nismo željeli, niti smjeli ostati nijemi na optužbe koje su se našle u Vašem listu.

    HRVATSKA KOMORA DENTALNE MEDICINE

  27. #27
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja sam prije koji mj.otvorila jedan topic na drugom forumu iz istog razloga...

    zubarka je popravljla 2 trajna zuba curki i naplatila svaki 170 kn (bez racuna inace bi kosta 250kn)...
    meni svaki zub takoder naplacuje 170kn ...

    na tom topicu sam saznala da svaki zubar vodi svoju politiku...
    u 9mj.se selim kod nove ta navodno ne naplacuje nista pa cemo vidjeti...saad je na godisnjem pa nista neznam...

  28. #28
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    te pravilnike bi trebalo isprintati i ostavljati po zubarskim čekaonicama, ljudima često ni ne padne na pamet da bi ti netko tako bezobrazno naplatio nešto što ne smije.
    plate koliko im vele i još ne dobiju ni račun.
    za bijele plombe (na kutnjacima) sam kod svog zubara prije nekih godinu dana plaćala 20kn.

  29. #29
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    A nama danas zubar rekao da za bijela plombe nema nadoplate nego se placa u cijelosti.

    Stvarno imam osjecaj da te ddnas svatko zeli nasamarit i uzet ti vise od doktora do majstora

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    evo da se ubacim

    koliko je meni poznato, bijele plombe za odrasle se ne plaćaju od trojke do trojke (linija osmjeha), a od četvorke na dalje se doplaćuje bez obzira na dopunsko osiguranje ovisno o veličini ispuna prema minimalnim cijenama koje je odredila stomatološka komora. za svaki rad koji stomatolog naplati, dužan je izdati račun. ili ga onda tražite račun i inzistirajte na njemu.

    djeca i tinejdžeri do navršene 18.godine života imaju pravo na besplatne bijele plombe, bez obzira gdje se one nalazile. s time da je procjena doktora da li će staviti sivu plombu (amalgam) ili bijelu a to ovisi o tome da li dotični pere zube ili ne i koliko m se netko sviđa. ako vam netko za dijete želi naplatiti bijeli ispun, obavezno tražite račun jer sa tim računom možete ići u HZZO i napraviti frku dotičnom doktoru koji onda snosi financijske posljedice ako je napravio nešto što nije smio.

    nadam se da sam pomogla

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    naravno, ovo sve vrijedi za stomatologe koji imaju ugovor sa HZZO-om

    kod privatnika se sve plaća

  32. #32
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj tetadoktor prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se ubacim

    djeca i tinejdžeri do navršene 18.godine života imaju pravo na besplatne bijele plombe, bez obzira gdje se one nalazile. s time da je procjena doktora da li će staviti sivu plombu (amalgam) ili bijelu a to ovisi o tome da li dotični pere zube ili ne i koliko m se netko sviđa. ako vam netko za dijete želi naplatiti bijeli ispun, obavezno tražite račun jer sa tim računom možete ići u HZZO i napraviti frku dotičnom doktoru koji onda snosi financijske posljedice ako je napravio nešto što nije smio.

    nadam se da sam pomogla

    evo ja sam provjerila sa HZZO-om (mama mi tamo radi pa je provjerila sa kolegama ) i definitivno ni djeca nemaju pravo na bijele plombe na svim zubima
    samo linija osmjeha
    isto tako su mi rekli da ako stomatolog stavi bijele i ne naplati da je to njegova dobra volja ali da to ne ide na trošak HZZO-a

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •