Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Glasno pričanje

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Glasno pričanje

    Dakle moje djete je oduvijek glasno pričalo ali u zadnje vrjeme se doslovno dere kad priča i stalno ga utišavamo.
    Onda sam odlučila ga odves doktoru .
    Doktorica mu je pogledala uhi rakla je da mu je desni bubnjić uvučen.
    Onda nam je dala kapi efedrin da kapamo netko vrjeme i da radi one vježbe kao kad se penješ uz planinu i onda ti se začepe uha pa ih odčepljuješ tim postupkom.
    veli da bi sa tim mogao malo izgurati.
    Jel imao netko takvih problema

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kak se delaju te vježbe doma?, kak se penje znam

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Zatvoriš nos i usta onako pušeš da stvoriš tlak i onda je to to

  4. #4
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Zatvoriš nos i usta onako pušeš da stvoriš tlak i onda je to to
    Ali to može biti opasno!

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    zakaj

  6. #6
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Mogu se bubnjići oštetiti iznutra.
    Mislim, valjda doktorica zna što govori, ali mi je šokantno to čitati. I možda je teško objasniti djetetu koliko jako smije puhati...

    Osim toga, kad ti se uši začepe u planini, treba širom otvoriti usta da se izjednači tlak u ustima, uhu i okolišu...
    Posljednje uređivanje od mishekica : 01.12.2012. at 12:16

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle moje djete je oduvijek glasno pričalo ali u zadnje vrjeme se doslovno dere kad priča i stalno ga utišavamo.
    Onda sam odlučila ga odves doktoru .
    Doktorica mu je pogledala uhi rakla je da mu je desni bubnjić uvučen.
    Onda nam je dala kapi efedrin da kapamo netko vrjeme i da radi one vježbe kao kad se penješ uz planinu i onda ti se začepe uha pa ih odčepljuješ tim postupkom.
    veli da bi sa tim mogao malo izgurati.
    Jel imao netko takvih problema
    Traži uputnicu za ORL i to čim prije.

    Otorinac će ti reći da li se to može riješiti kapljicama, antibioticima ili će preporučiti ugradnju cjevčica (imao je kolega tih veselica sa sinom).

    Evo više o tome: http://www.otorinolaringolog.com/sekretorni-otitis.htm

  8. #8
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Puhati se smije najvise par puta na dan mislim do 5.

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sad si me zabrinula, i moj se dere u zadnjih par dana a i ko da ne čuje šta mu pričam. Ustvari jednom čuje, triput ne... A jel se žalio tvoj na bilo kakve bolove?

  10. #10
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    ne nije se žalo na niakakve bolove i nije imao pa skoro nikad u životu upalu uha.
    A da ne čuje to nam je na redovitoj bazi već duže vrjeme.
    Znači ne smije puhati

  11. #11
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Otovent baloni? Jesu oni mogućnost kakvog samoliječenja?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    domy to znaci da ima tecnosti, sekreta u srednjem uhu
    za to ne mora imati upalu uha, dovoljan je zacepljen nos

    svakako bi trebalo otici do ORL da mu urade pregled i timpanometriju
    mi smo odbili operaciju ugradnje cevcica, tj. trazili smo jos vremena da pokusamo to da resimo i uspeli smo
    prvo smo je makli iz kolektiva na neko vreme da bi prestale stalno sline da se stvaraju (sline tj. sekret moze da se stvara i od alergije, to isto treba utvrditi)
    onda smo joj cistili nos rinohornom nekoliko puta dnevno
    inhalirali je dva puta dnevno
    grejali usi dva puta dnevno po 10 minuta (termoforom, moze i zepter lampom)
    i 5 sedmica je pila fluimucil (za razredjivanje sekreta)
    i jos jedna vazna stvar: morala je da nauci da dobro izduva nos

    i te vezbe da zapusi nos i usta pa jako dune su i nama preporucivali, i radili smo ih par puta dnevno
    rekli su da je to dobro za istiskivanje tog sekreta iz usiju

  13. #13
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ne smije puhati
    Ne želim proturiječiti vašoj doktorici... Zato se slažem s ostalima da treba k otorincu.

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    i jos jedna vazna stvar: morala je da nauci da dobro izduva nos
    Možda bi tu za prvu pomoć dobro došao aspirator? Funkcionira na identičan način kao uređaj kojim su meni čistili sinuse. Jedino što sam prilikom čišćenja cijelo vrijeme morala govoriti čak čak čak čak...
    Posljednje uređivanje od mishekica : 02.12.2012. at 12:36

  14. #14
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    onda znači ipak da je to ok

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    mishekica čak čak nije efikasna mestoda kada se radi o sekretu u srednjem uhu
    mi smo odlazili jedno vreme ali apsolutno ništa nije izlazilo, a dete je bilo puno sekreta

    ima nešto, što je mom detetu uradio jedan stari doktor, privatni ORL
    gurnuo joj je kroz nos do uha cevčicu (tanka kao one za infuziju) a ta cevčica je bila zakačena na aspirator
    tu je izašlo stvarno gomila sekreta, ali je troje ljudi moralo da je drži i posle toga je vrištala kad bismo samo prošli ulicom gde je doktor

    edit: ali je posle toga prvi put imala ok nalaz na oba uha
    Posljednje uređivanje od vissnja : 02.12.2012. at 19:31

  16. #16
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    A bi li pomogao onaj tuljac što se zapali u uhu?

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    A bi li pomogao onaj tuljac što se zapali u uhu?
    To stvara negativan tlak i kažu da rješava cerumen. Nikad mi nije palo to probati na svom djetetu (imao je sužene zvukovode i do drugog ili trećeg razreda vodili smo ga svaka 3 mjeseca na ORL na ispiranje ušiju).

    BItno je ustanoviti uzrok uvučenog bubnjića - to ne mora biti samo jedna stvar. Nije baš pametno 100% vjerovati reklamama, pogotovo ne kad su mala djeca u pitanju. Ja to nikad ne bih napravila djetetu prije nego probam na sebi, a vjerojatno ni nakon toga.

  18. #18
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš pametno 100% vjerovati reklamama, pogotovo ne kad su mala djeca u pitanju. Ja to nikad ne bih napravila djetetu prije nego probam na sebi, a vjerojatno ni nakon toga.
    Ma znam. Ja sam to isprobala, ali u tuljcu nakon korištenja nije bilo ničeg. Ne vjerujem da su mi uši baš superčiste.

    Domy, jeste dogovorili posjet specijalistu?

  19. #19
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    nismo

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    nismo
    Imam ti ja jednostavnu i praktičnu ideju: kupi djetetu trubicu, usnu harmoniku ili blok flautu - neki instrument u koji treba puhati! Tlak iznutra (iz usta) pomoći će bubnjiću da se ispravi. Sigurno ne škodi, a moglo bi pomoći. (Moj L. je imao sve navedeno + neki plastični klarinet. Mislio je da se igra svirajući, a to je bilo smišljeno kao dopuna rješavanju njegovih suženih zvukovoda.)

    AKo u kratkom vremenu (npr. mjesec dana) ne bude poboljšanja, idi ipak na ORL da se utvrdi uzrok jer bitno je da dijete čuje kako treba.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Moj maleni je haman od rodjenja bio jako glasan , nisam pridavala neku paznju tome. Bilo je ismijavanja od strane rodbine jao kako moj E. je preglasan i sta ja znam, mada nikad nisam primjetila da necuje. Kada mui je bilo 4 godine sam ga odvela doktoru pedijatru i pozalila se na to ,pedijatar kao pogledao unutra i kao to je njegov temperament ? NIsam stala tu otisla kod ORL on jr pogledao je u usi i rekao pune su onog kako se vec zove cerum ili sl. Ispirali smo usi i odmah poslije toga je maleni rekao ali bas tiho "MAMA JA CUJEM sad JAkO DOBRO . NAzalost sada moramo godisnje na ispiranje, ali on je sad vec veliki 5 god i zna sam reci kada necuje, mada ja to i po njegovom tonu primjetim. Savjet je da odete do ORL- nista vas nekosta.

    A sto se tice tog puhanja mi smo dobili neki baloncic i dnevno jednom je trebao puhati u taj baloncic apojma nemam sto?

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

  23. #23
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    gdje se naručuje na ORL u kojoj bolnici

  24. #24
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    U kojo god želiš, imaš Rebro, Klaićevu, Merkur, vinogradska i KB Dubrava, ova zadnja ima moje preporuke.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    U kojo god želiš, imaš Rebro, Klaićevu, Merkur, vinogradska i KB Dubrava, ova zadnja ima moje preporuke.
    Svaka bolnica je ok, pitaj pedijatra u koju oni obično šalju - možeš po mjestu stanovanja da ne jašeš na kraj svijeta.

    Što se iskustva tiče, mi pripadamo u KBC Merkur (dr. Ivica Rak, a i ostali su ok - nisam naišla ni na jednog lošeg, a to kaže i mm). S drugima nemamo puno iskustva, osim sa Suvagom (isto super).

    Nedostatak - relativno duga čekanja jer nema odvojene ambulante za djecu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    jel neko ispitivao sluh na goljaku.mi se tam kontroliramo pa me zanima dali to mogu tam obavit.u zadnjr vrijeme sam primjetila da mi mali isto slabije cuje,ima 4god,al je visokorizicno dijete.do sad je sve bilo ok

  27. #27
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ja imam uvučene bubnjiće, kao mala sam imala česte upale uha i perforacije bubnjića. Cijevčice sam imala, mislim 3 puta ugrađene. Probljemi sa sluhom su se dosta prorijedili kad sam izašla iz puberteta.
    Ono što je najvažnije, iz mog iskustva, ne prejako puhati (kad se rade one vježbe) jel to jaaaako boli (mrzila sam to radit kad sam bila mala). Redovito čistit nos da budu prohodni kanali do uha da se ne stvara tlak. Meni je uvijek pomagalo nagnut glavu preko ruba kreveta, ulit špricom fiziološku otopinu u obje nosnice i govorit "čok-čok" ili čokolada-čokolada... I onda dobro ispuhat nos.
    I nažalost, od doktora opće prakse sam često dobivala kapi za uho koje zbog perforacija nisam uopćesmjela koristiti. Tako da je moj savjet potražiti specijalistički pregled sa audiometrijom i timpanometrijom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •