Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Oblacenje curice od 8 godina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno Oblacenje curice od 8 godina

    Evo ovako moja malena je posebna sto se tice oblacenja tvrdoglava je do neba,nikako joj objasniti da ne moze u skolu nositi istu robu 4 dana naravno to je cista uredna roba koju ona ne zaprlja ali njoj se bas ta svidja I ugodna joj je,ima krcato druge robe nove lijepe koje nije poneki komad niti jednom obukla koju preraste zali boze novaca,kako s tim na kraj kako se vi nosite sa svojim tvrdoglavcima u vezi oblacenja prije skole tako je bilo I u vrticu htjela bi ic u robi od po kuci,i ja joj konstantno objasnjavam da je roba posebno za vani posebno za kuci,ali ona uvijek po svome I nemam strpljenja,prije vrtica bi nekad I plakala radi toga pa mi je bilo zao pustit je takvu iznerviranu,ali davala sam joj izbora I sve sto bi ja izvadila od robe ona bi odbijala znaci imala je izbora I sad ima,al ona ono bas sto je za igru I ne pustam je u kratke hlace u skolu jer mi to nije pristojno,vec jedva obuce gege 3/4,neznam sta ce bit ove zime,rebatinke uopce ne podnosi,a suknje da ne govorim s toga joj ih I ne kupujem,onako tuniku obuce majice I hlace.ali ne moze 4 dana u isto,a ne zelim da ide u skolu nervozna radi toga,dodje mi da joj sve stavim u pranje prije skole tako ne nemoze obuc....uh

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    moja ima 7 godina i nikakvih problema oko oblačenja

    ali zato malac od 2,5?!
    ne smije imati niti jednu jedinu flekicu ili kapljicu na sebi, odmah se skida i presvlaći, ako mu se ne sviđa pripremljeno, sad vadi iz ladica ono što mu sviđa (obavezno nove stvari) i to bi nosio po kući i dvorištu...
    ako je ikako moguću sve bi trebalo biti na Jurića...
    u dučanu sam bila što da kupimo...

    sve me strah što će biti poslije!

  3. #3
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    ja bih joj pustila da nosi 4 dana istu robu ako je čista (to je kod nas nemoguće, ali ova moja ima tek 5 i valja se gdje stigne pa mi je lako pametovati)

  4. #4
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Meni su obje kćeri ispililie živce
    sa svojim oblačenjem, starija (9.5) je ajde sad razumnija, zato se sad borim s mlađom (2.5) koja je još stoput gora od starije u toj dobi.
    Ona se ni teti u vrtiću ne da presvući ako se zafleka. Nekad je jednostavno na silu obučem, ali to izgleda grozno.
    Tvoja ima osam godina pa ipak možeš s njom lijepo razgovarat zašto neće novu robu (možda joj je kruta) ili štoveć, uglavnom
    da doznaš razloge zašto hoće kućnu robu, sigurno ih ima.Probaj joj objasniti da nakon 4 dana nošenja iste robe nema šanse da je više čista, i kad nema fleka.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    I moja ce dobit seku pa se sve tjesim da ce ona oblacit sve ono sta imamo doma,nadam se da nece bit kao u Dijane sta se tice toga jer ce to bit onda ajme,citam da su muskici nekad I gori pa sta je to sve,ja se ne sjecam da sam svojima zadavala takve muke,ma razgovaram ja kad imam strpljenja s njom naravno ali to se ne da preobratiti,rekla sam joj da ce u skoli prijatelji misit da nema doma robe,da nema sta za obuc,da smo siromasni pokusala sam I na te lude nacine,al opet to se moze s druge strane razbit o glavu jer onda joj na ti nacin dajem do znanja da je tudje misljenje uvijek bitno,a nije,jer kad bi slusali sta sve drugi misle nikad ne bi bili sretni..jel tako,po mome je!ili cekat da prodje ta faza jer svake godine ima neku fazu,prosle zime nije htjela nositi tople hulahopke,sad cekam sta ce bit ove zime novost...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    a sta nas sve ceka u pubertetu

  7. #7
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A d pitaš nju što ona misli o svemu tome?
    Hulahopke su posebna priča. Bilo je zima da ih starija uopće nije nosila, jer nismo mogli naći nijedne koje je htjela.
    (sve su je žuljale, svrbile, zatezale...). Potkošulju je godinama izvlačila iz hlača, hodala ko spadalo, a sada ne može bez nje,
    pa me pita, mama kako sam ja ikad mogla bez potkošulje? Eh.
    Mlađa iz potpuno neobjašnjivih razloga neke komade robe jednostavno odbija, ili jednom ih hoće, drugi put pak neće.
    A tvrdoglava je božesačuvaj pa kad zapne za nešto, teško je odvratit. Pa neće nositi šlape, a u kući skoro sve pločice...
    U zadnje vrijeme je "ucjenjujem" da ću otići iz kuće ako ona neće držat šlape na nogama. Onda obuje..eto čime se moram služiti.

  8. #8
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Ja imam isto jednu takvu ali 6-godišnjakinju. Baš smo juče imali duuugu raspravu oko oblačenja. Svaki put kad joj ja pripremim nešto za obući nije dobro, uvijek je sve predugo po njenom ukusu (čitaj mora biti što kraće po mogućnosti samo u kupaćim gaćicama).
    Po ljeti joj pustim jer je ipak toplo ali s obzirom da su sad jutra hladna ne mogu je pustiti u kratkim hlačicama i bez potkošulje. Uglavnom skoro svaki dan ratujemo oko toga. Pokušala sam joj ponuditi više opcija ali ni to nije prolazilo. Ja jednostavno nemam metodu kako postupiti u vezi toga s njom a takva je gotovo od rođenja. Jedino da ju pustim da oblači što hoće ali bolim se posljedica toga (šmrcanje i prehlada i sl.).

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Znam dosta djece koja imaju kojekakve ideje oko oblačenja - npr. jedna moja nećakinja nije voljela nositi ništa sa gumbima. Jednom smo joj mi kupili prekrasnu haljinicu za rođendan na kojoj su bili gumbi, a ona se jadna od muke rasplakala. Moj nećak, pak, je uvijek nosio čarape i nije htio nikud bez njih, niti na plažu. Moja kćer ne podnosi štrample i hulahopke, i ne voli zimi nositi nikakve haljinice jer joj je hladno. Jednom sam joj za kazalište obukla tajice i haljinu-tuniku a ona nije mogla doći k sebi kako smo je obukli, jer da nema hlače. Glavni kriterij za odjeću joj je inače da je mekana. Što ja znam, ja si oko toga ne bih razbijala glavu sve dok je u granicama da ne nose prljavo ili poderano.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I ja imamvećih problema sa malim (3g) nego sa curom od 8.5g. Nju uopće ne zanima šta će obući, samo da je udobno i da nema problema sa oblačenjem (dakle ne usko, ne sa gumbima...).

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ja sam počela svoju voditi sa sobom u šoping jer sve što ima ne nosi nego isto dvije tri kombinacije non stop, a ormar prepun. Njezin modni odabir se sveo na košulje, bluze, prsluke, sakoe, moher vestice- za nevjevjerovat' , bila bi odjeća za ići na posao da nije u bojama i mali broj. Odjednom su haljinice "bebaste", samo fine tunike na košulju, tajce i čizme. Dakle ja kraj nje izgledam neozbiljno.

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj micica prvotno napisa Vidi poruku
    davala sam joj izbora I sve sto bi ja izvadila od robe ona bi odbijala
    a kakav ti je to izbor, ako ti vadiš od robe
    to je onaj članak, o kojemu smo raspravljali.

    dakle, nema izbora (lažnog), postavi jasna pravila kako ne može u školu i gotovo. a onda nek bira.
    tako ja, dok su u vrtiću - sve dozvoljavam. ama baš sve.
    ali u školu ne može, za vjeke vjekova me uništi ivarica : hlače bez gumba (o dečkima pričam) i japanke.

    naravno, prljavo ide odmah u šporki veš, pa ni ne vidi, neće iz košare vaditi.

  13. #13
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ot, hej, pikula, dobro nam se vratila!

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja pak imam suprotnih problema, moje DVIJE bi samo birale kaj budu obukle, sam bi haljinice, šoseke, điđe-miđe, pa odmah u pranje...Bah!
    A pogotovo ova mlađa je zahtjevna...
    I ja svoje cure vodim u shoping pa biramo skupa. Jedino je Janku svejedno akj bu obuko.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 05.09.2013. at 12:16

  15. #15
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Može obući što želi ako je pogodno vremenskim prilikama i nije zaprljano.
    Za doma je druga priča, tu ne može što želi nego ono što je za doma.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    [QUOTE=cvijeta73;2474230]a kakav ti je to izbor, ako ti vadiš od robe
    to je onaj članak, o kojemu smo raspravljali.

    pa naravno da je izbor,valjda ja znam kakvo je vrijeme vani I sta joj je bolje za obuci ,a nisam u toliko zaguljena da izvadim jedno I to moras obuci bez prigovora,tolerantna sam ,jednom je u sred zime palo napamet da obuce 3/4 gegice..

    a sto se tice vodit je u shoping I to smo radili kupili bi sto joj se taj moment svidja dodjemo kuci I sutra dan to nece da nosi..

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    slušaj. ako ti biraš - onda nije izbor. simple as that.
    to nije ništa loše. samo - nije izbor.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    I jos nesto mojoj je prvo mjesto gdje trazi robu kosara prljave robe jer zna da je to mjesto gdje sam stavila zaprljano,onda sam pocela to odmah stavljat u kadu I pomocila tako da nema sanse to obuci mokro,a da ne kazem skidanje sa susila sat prije stavljeno na susilo I susenje fenom npr.to je radila sa carapicama...

  19. #19
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sa većom djecom se može dogovoriti, moja starija, ako se i duri, nije me briga. Ali mala dobije histerični napad ako joj hoćeš
    obuć nešto što ona neće (a nekada se dogodi da NIŠTA neće), e to je problem.

  20. #20
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Znala je i moja starija vadit iz košare s prljavim (to u fazi kad ju je sve "zatezalo i smetalo"- a sa 9.5 g nema još 26 kg). To joj
    nije prolazilo.

  21. #21
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Ja bi ju pustila da nosi što želi (ukoliko je prikladno za vremenske uvijete i da je čisto).
    Moj stariji sin (9) je težak za sve što je uz tijelo. Ne voli đempere i zimske jakne. Sve mora biti jaaako komotno.

    Ja sam kao djevojčica IZLUĐIVALA mamu. Svaki dan sam se po 10ak puta presvlačila... To je išlo jedno godinu, dvije...

  22. #22
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    Moja curka ne podnosi hlace. To sam morala prihvatiti, pa joj kupujem samo tajice i one tajice koje oponasaju hlace : )))

    Popustila sam i tu je bio kraj. Navecer pripremim odjecu za skolu (tajice-tunika, tajice-haljina, tajice-haljina-majica) i u jutro nema rasprave. Oblaci se ono sto je pripremljeno.

  23. #23
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Dijana
    dok se uspijevam kloniti filozofskog bit ću tu
    I ja sam puštala u vrtić kojekako samo da je čisto i odgovara vremenskim uvjetim i bojala sam se da će ostati tako "kreativna", ali eto suprotnosti gospođica se oblači kao akademski građanin s 8 godina, dakle to što je išla u ljetnoj haljini preko zimskih hlača u vrtić nije ništa modno štetilo. Sad je veći maher od mene u materijalima, bojama, što je primjereno godišnjim dobima...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    meni je mama birala što ću obući za školu i nije mi to smetalo (uglavnom), ali svojima dajem da sami biraju. david je imao svakakve kombinacije u vrtiću, npr.karirana košulja i maskirne hlače, njemu je bilo super, a ja u čudu
    imaju posebnu policu s odjećom za po doma i moraju se presvući kad se vrate iz škole.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj micica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ovako moja malena je posebna sto se tice oblacenja tvrdoglava je do neba,nikako joj objasniti da ne moze u skolu nositi istu robu 4 dana naravno to je cista uredna roba koju ona ne zaprlja ali njoj se bas ta svidja I ugodna joj je,ima krcato druge robe nove lijepe koje nije poneki komad niti jednom obukla koju preraste zali boze novaca,kako s tim na kraj kako se vi nosite sa svojim tvrdoglavcima u vezi oblacenja prije skole tako je bilo I u vrticu htjela bi ic u robi od po kuci,i ja joj konstantno objasnjavam da je roba posebno za vani posebno za kuci,ali ona uvijek po svome I nemam strpljenja,prije vrtica bi nekad I plakala radi toga pa mi je bilo zao pustit je takvu iznerviranu,ali davala sam joj izbora I sve sto bi ja izvadila od robe ona bi odbijala znaci imala je izbora I sad ima,al ona ono bas sto je za igru I ne pustam je u kratke hlace u skolu jer mi to nije pristojno,vec jedva obuce gege 3/4,neznam sta ce bit ove zime,rebatinke uopce ne podnosi,a suknje da ne govorim s toga joj ih I ne kupujem,onako tuniku obuce majice I hlace.ali ne moze 4 dana u isto,a ne zelim da ide u skolu nervozna radi toga,dodje mi da joj sve stavim u pranje prije skole tako ne nemoze obuc....uh
    Imam ja isto ovako tvrdoglavo dijete (6 godina, ide u vrtić) po pitanju oblačenja, ne kupujem mu puno odjeće većinu je naslijedio od brata ili dobio ali se uvijek oblačenje svodi na par komada odjeće koji se njemu sviđaju. Negdje početkom ljeta dobio je hlače koje su mu super i on se još do dandanas nije skinuo iz njih, operem ih jednom tjedno ili izvanredno ako se zaprljaju i on jedva dočeka da se osuše. Uz njih nosi 3 - 4 majice a hrpu odjeće ima, lani je imao dva para kratkih hlača i crveni remen i to mu je bila naj naj odjevna kombinacija, kad mu se jedan remen strgao morali smo po novi u Kaufland Srećom pa do sada nije imao fiks ideje da se oblači neprimjereno godišnjem dobu, tu smo za sada mirni i uvijek ga vodimo da si sam izabere odjeću i obuću nema šanse da mu nešto kupimo bez njega.

    Kod nas to traje oko 3 - 4 godine i ja se više s tim ne opterećujem evo cijelo ljeto je u istim hlačama, nove stvari koje je dobio a nije htio obući sam podijelila. Zašto ne može 4 dana u istom u školu? Ja bih pustila ako je čisto. Zapravo i sama imam nekoliko svojih omiljenih komada odjeće i često ih nosim a pun ormar mi je odjeće koju godinama nisam obukla, moram se riješiti toga ali mi se nekako neda .
    Posljednje uređivanje od Water : 06.09.2013. at 18:16

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Mog sina u vrtić vodi muž jer ja moram ranije na posao pa se događalo kada je bio manji da mu ja nešto obučem ujutro a on kada ja odem lijepo izvuče iz prljavog veša svoju omiljenu prljavu odjeću i takav ide u vrtić, a muž naravno nijednom ništa nije primijetio

  27. #27
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    moja bi najradije da joj svaki dan složim što će obući. ne voli tajice, uvijek za njih prigovora. od kad je krenula u školu, prihvatila je traperice - prije ih je oblačila pod mus samo za npr. odlazak u neku posjetu, restoran...
    klinac voli birati majice sa slikama, obožava traperice.
    najmlađe izvlači iz ormara crveno - obožava crveno!

  28. #28
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj ima 10 i isto bi nosio majicu tjedan dana (gornju,s kapuljačom, dakle nije tako prljava). Jednostavno nema svađe oko toga. Nakon 2-3 dana mu kažem baci to u pranje i amen. A inače nemamo robu za po kući i po vani, nosi što želi, osim što nikad nije išao u školu u treirci. to mi je blago seljački, oprostite na izrazu. To je za park

    mogu biti neke hlače koje nalikuju trenirci, onako šire i komotnije, al pamučne, klasične, no way

  29. #29
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    moj ima 10 i isto bi nosio majicu tjedan dana (gornju,s kapuljačom, dakle nije tako prljava). Jednostavno nema svađe oko toga. Nakon 2-3 dana mu kažem baci to u pranje i amen. A inače nemamo robu za po kući i po vani, nosi što želi, osim što nikad nije išao u školu u treirci. to mi je blago seljački, oprostite na izrazu. To je za park

    mogu biti neke hlače koje nalikuju trenirci, onako šire i komotnije, al pamučne, klasične, no way
    moj je seljak
    vlastitim izborom.
    ne podnosi hlače, obožava trenirke,
    gledam da mu bar 2 puta tjedno utrapim hlače,
    ali njurga li ga njurga.
    te ga stišće, te ga boli trbuh od toga, te mu je teško na wc-u otkopčati...
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 07.03.2014. at 11:43

  30. #30
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma joj, čim sam napisala sam skužila da je pregrub opis :D to mi je ostalo od onih koji su i u srednju dolazili u onim šuškavim trenirkama :D :D ja sam svom kupil aza zimu neke fora hlače s gumom i vezicom, ko trenirka, a vidi se da nisu

  31. #31
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    moj je seljak
    vlastitim izborom.
    ne podnosi hlače, obožava trenirke,
    gledam da mu bar 2 puta tjedno utrapim hlače,
    ali njurga li ga njurga.
    te ga stišće, te ga boli trbuh od toga, te mu je teško na wc-u otkopčati...
    Moj je jadan prva dva razreda moljakao trenirku, a kako ja nisam popuštala, prestao je, izgubio svaku nadu...
    Učiteljica je preporučila da u školu dolaze u trenirkama one dane kad imaju tjelesni, a to je 3 puta tjedno, ali trenirke se prelako paraju pa mu ipak dajem nešto čvršće.

    Jednom sam se zatekla kraj njihove škole za vrijeme velikog odmora i velika većina dječaka je bila u trenirkama.
    Ali mi živimo u malo seljačkom kvartu, na kraju grada

    Kupila sam mu 2 para hlača koje izgledaju kao malo uže keperice (i jesu to, ali bez botuna i šlica, samo s elastičnom pasicom) i moj ih sada jako voli. Udobne su, spas je otkad je elastin ušao i u muške hlače.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 07.03.2014. at 11:55

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    moj je seljak
    vlastitim izborom.
    ne podnosi hlače, obožava trenirke,
    gledam da mu bar 2 puta tjedno utrapim hlače,
    ali njurga li ga njurga.
    te ga stišće, te ga boli trbuh od toga, te mu je teško na wc-u otkopčati...

    Potpisujem u potpunosti, s tim da ja svojeg ne utrpavam u hlače izuzev za rođendane, kazalište, crkvu, posjete doktoru, a i tada najviše voli hlače na gumu. Za školu nosi jedino i isključivo pamučne trenirke jer se tak najudobnije osjeća. Ja pazim da su neke lijepe, moderne, ono kaj mu se sviđa, i ne forsiram nešto u čemu se ne osjeća udobno jer ni ja ne nosim nešto u čemu mi nije udobno.

  33. #33
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Učiteljica je preporučila da u školu dolaze u trenirkama one dane kad imaju tjelesni, a to je 3 puta tjedno, ali trenirke se prelako paraju pa mu ipak dajem nešto čvršće.
    i moj nosi trenirku kad ima tjelesni,
    a ostatak hlače.
    to je taman 3 dana trenirke i 2 hlače.

  34. #34
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Za školu nosi jedino i isključivo pamučne trenirke jer se tak najudobnije osjeća. Ja pazim da su neke lijepe, moderne
    ovo potpisujem.

  35. #35
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj nije ušminkan, hlače kupujemo zajedno, raznorazne i udobne. al trenirke su mi isključivo za valjanje po parku. ni mi ne idemo na posao u trenirkama (iako je kod mene totalno ležerno i dolazim u poderanim trapericama) trenirke su mi ko pidžame :/

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    A ovo je taj zloglasni topic na kojem su osuđene trenirke: Kakva je odjeća primjerena za školu ?

  37. #37
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    haha, ja ne osuđujem. kažem da je meni ružno. moram priznati da drugu djecu ni ne primjetim kad dođem pred školu u čemu su. a miljama smo daleko od "korektnog" oblačenja. idu zamaskirani u svibnju, s maskoom za snijeg u srpnju i tako...

  38. #38
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo je taj zloglasni topic na kojem su osuđene trenirke: Kakva je odjeća primjerena za školu ?
    sjećam se tog topica.
    moj nije na tjelesnom u trenirci, moraju biti u hlačicama i majici kratkih rukava.

    šta ja znam, ja na to gledam da se dijete ne može okrenuti od danas do sutra.
    u vrtiću je bilo poželjno da budu u trenirkama, to su nam tete naglašavale,
    da im bude udobno.
    i sad kad se dijete naviklo ne mogu ga terorizirati hlačama, dobro malo mogu

    s druge strane, za koju godinu će vjerojatno frktat nosom na trenirke
    pa ovo shvaćam kao trenirka fazu.

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a kakav ti je to izbor, ako ti vadiš od robe
    to je onaj članak, o kojemu smo raspravljali.

    dakle, nema izbora (lažnog), postavi jasna pravila kako ne može u školu i gotovo. a onda nek bira.
    tako ja, dok su u vrtiću - sve dozvoljavam. ama baš sve.
    ali u školu ne može, za vjeke vjekova me uništi ivarica : hlače bez gumba (o dečkima pričam) i japanke.

    naravno, prljavo ide odmah u šporki veš, pa ni ne vidi, neće iz košare vaditi.
    eee

    kod nas ide samo pitanje: imas li sutra tjelesni.
    ako ga ima zna da ne ide u suknji i stramplama i kosulji.

    ostalo, navecer pogledamo prognozu i u skladu s njom izaberemo kaj ce ujutro obuci i to je to.
    majice koje se nisu uprljale zna nositi 2 dana, pa ako bas hoce opet, sutradan obuce nesto drugo, pa onda dan iza opet tu majicu.
    s obzirom da se presvlaci kad dodje doma.

    hlace, nosi ih koliko hoce, dok se ne zamazu.

  40. #40
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    facepalm, citirala sam staru cvijetu :D
    Posljednje uređivanje od leonisa : 07.03.2014. at 14:38

  41. #41
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    staru cvijetu :D
    ne volem ove dvije riječi jednu uz drugu pa nek je sto put riječ o postu



    e, jurana, to je taj topik. urezao mi se u pamćenje, ma šta u pamćenje - u podsvjest čak! a sad vidim da nisam ni komentirala onda
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 07.03.2014. at 15:13

  42. #42
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ahahahahahaahh nisam uopce skuzila

  43. #43
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Moja ima dvije trenirke širokog čvrstog kroja, za školu, nisu one viseće trenirke.
    Ne volim tajice i uske trapke za školu, kad kažem uske trapke, mislim one skroz u tijelo,
    dok one što nalikuju više na mrkva kroj, naglasak na nalikuju , e te prolaze.

    Uglavnom, izbjegavam haljine, tajice,šosiće, a preferiram majice na trenirku ili hlače, a kad ima tjelesni, ima kratku majicu na sebi, a odozgo neki gornji dio trenirke ili ako su hlače neku vesticu. Također preferiramo košuljice.

    Njen velik problem je da ju smetaju materijali kad se mora obući. Od svega se ježi i sve ju smeta pod prstima.
    Čarape joj smetaju pod obavezno, majice koje nisu super mekane vrišti i ne želi sama obući.
    Kaže ona: Ježim se od toga!

    Eto, to je naš najveći problem, ima li netko slični da me utješi?
    Stavljam joj kremice na prstiće, noktiće, ali ne kužim zašto joj toliko smetaju materijali pod prstima?!

  44. #44
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    poremecaj senzorne integracije? (nije bolest da se ne uplasis, al proguglaj. ima i dio sa taktilnim smetnjama)

  45. #45
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Znaš, već sam to čitala, ali ne znam što da kažem, kad ona nema ostali problema što spadaju u to.
    I ne pada m na pamet kako da vježbamo to, kad npr. sa niti jednim drugim osjetom nema problema, samo sa tim materijalima koji nisu dovoljno mekani ili elastični. Ajme, ne daj Bože da se čarape presuše u sušilici mogu ih ravno u koš,

  46. #46
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma spomenula sam to jer znam curicu kojoj su rekli da to ima. isto je problem samo u opipu

  47. #47
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A znaš li možda kakvu terapiju imaju?

  48. #48
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ne nazalost. al nekamo idu na vjezbice mislim

  49. #49
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Ni moja nece bilo kaj obuci.......
    za skolu se zna, dok je tjelesni ima crvene ili crne tajice I bijelu majicu tak nalazu pravila.
    ostala dva dana za skolu je pitam sto hoce obuc pa se dogovorimo, jesu li to traperice I kosulja ili tajice tajice I neka tunika ili suknjica.
    ali dok se nekud ide u crkvu, grad, rockas ili bilo kakav izlazak, tu se hoce zrihtati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •