Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: kaj je vašim klincima teško/izazovno iliti kaj bi izbjegli da mogu na dnevnoj bazi?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno kaj je vašim klincima teško/izazovno iliti kaj bi izbjegli da mogu na dnevnoj bazi?

    nemrem složiti bolji naslov..

    moja mala frajerica ne voli sama birati obleku osim kad su posebne prilike, naravno, onda je u sekundi gotova!

    znači u svakodnevnim situacijama potroši baš puno vremena koje od štrampi, koju maju i koje hlače obući..
    i paše joj kad joj ja stavim moj prijedlog i onda ona ak joj kaj ne paše ode i zamijeni i to brzo riješi
    ili joj puno pomogne kad suzim izbor na 2 majice ili 2 hlače..

    ja imam samo 1 dijete pa ne znam.. jel i kod vaših curki i dečkiju tak? ili?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Kakva dobra tema!

    Moji su već izašli iz ove dobne skupine... ali...nekako se nisu daleko odmakli od ovog opisa, pa evo ovako:

    - mlađi bi izbjegao jutarnje ustajanje, pranje zubi (navečer nije problem, samo ujutro), pospremanje suđa za sobom, čistu odjeću, pisanje zadaća iz stranih jezika, vježbanje instrumenta dok ga se ne tjera...bar u fazi dok ne savlada novu kompoziciju, dalje nije problem

    - stariji bi izbjegao vezanje cipela (zapravo i mlađi nije daleko), šišanje, novu odjeću, šetnju i bilo kakve fizičke/sportske aktivnosti, isto vježbanje instrumenta kao i brat - kad kompozicije krenu, nije problem, ali nova stvar je uvijek teška...

    Što bi još izbjegli? Kućne poslove (pomagati još i hoće, ali sami se ne bi sjetili ničega). Ne bi promijenili pidžamu i ručnik 3 mjeseca da ih čovjek ne podsjeti.

    To je to, za prvu ruku.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.02.2014. at 18:51

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    I moj je izašao iz ove dobne skupine, ali mislim da bi rado izbjegao svakodnevno ustajanje iz kreveta ujutro, oblačenje i jelo (zapravo, jelo mu je tlaka u bilo koje doba dana, osim ako se ne radi o glupostima iz pekare).
    Isto vrijedi i za večernji odlazak u krevet
    S biranjem odjeće nema problema.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Starija nikad ne bi ni jela ni pila. To joj oduzima u prosjeku 3 sata dnevno (sjedenje za stolom i brljanje po tanjuru).
    Ne bi ujutro ustajala.
    Ne bi učila povrh domaće zadaće.
    Ne bi prekontrolirala što je u zadaći napisala (lijevom rukom zatvara bilježnicu još dok desna završava zadnju riječ).

    Mlađa ne bi pospremala sobu, niti bi se ikad tuširala.

  5. #5
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    izbjegla bi da može: pospremati sobu, pišati, piti, prati zube, tuširati se, a ponekad i jesti i spavati :D

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji se ne bi prali. Jucer sam V potjerala iz kreveta da opere neko blato s ruke. Redovno samo uđu u kupaonicu, pa izađu i hladno lažu da su se oprali.

  7. #7
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Izbjegao bi jesti i spavati.

    Ostalo sve prolazi, ali ovo dvoje mu je teška muka.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Hm, dodatak: ne bi se ni moj prao, a svojedobno ne bi ni pišao, ali je imao nekih problema s mjehurom pa mora redovito ići na wc. Otkako je otkrio da mu je pišanje momentalni izgovor za prekid svih mrskih mu aktivnosti (naročito jela), to obilno koristi pa ide na wc maltene za vrijeme svakog obroka

  9. #9
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Stariji se ne bi prao mjesecima da moze.i ne bi pisao lektiru.ni pospremio svoje stvari u ormar.lakse je cistu majicu baciti u pranje
    A kcer...ona ne bi gasila tv nikada.a ni njoj kucanski poslovi nisu bas dragi
    Najmladi ima svaki dan novu stvar koja je NECU

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  10. #10
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    moja ne bi ništa nikad pospremila samoinicijativno
    niti jela dok se ne onesvjesti
    ni spremila knjige, jaknu i cipele

    onda, ne bi ugasila tv, sjedila bi valjda do sudnjeg dana hipnotizirana, nesvjesna svijeta oko sebe
    ajde, tuširanje je usvojila, i kosa zamazana joj smeta- barem nešto

  11. #11
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    i još jedna stvar - svaki, ali svaki put kad uđe u auto moram provjeriti da li se zavezala
    e to me izbacuje iz cipela
    ovo s jaknom, školskom torbom i cipelama već neko vrijeme ipak sam od sebe obavlja
    odnosno uz asistenciju mog pogleda

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    jooj, kod nas potpuno isto s čekiranjem vezanja!

    veže se sama otkad ima ovaj najnoviji stolac, već sigurno godinu dana, i prvo smo provjeravali, onda smo samo gledali, ali svaki, svaki put veli
    "mama daj provjeri ti"
    i nekad mi je lakše provjeriti nego odrazgovarati da je sve u redu...

  13. #13
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja je isto već " velika" ali da ju non stop ne opominjem ona nikada ne bi oprala kosu.
    I nikada ne bi navečer otišla na spavanje. Stalno s tim vodimo borbu.
    Tuširanje joj je isto teža tlaka.
    Zapravo kad pogledam postove iznad, zar nam nisu klinci praktički isti?

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jesu, svi su isti. Ne peru se do puberteta, V je neko veče urlao "mrrrrrzim voduuuuu, mrrrrrziiiim" i ne žele nikad na spavanje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moja je tek zavirila u ovu dobnu skupinu a već ima sve fore gore napisane
    mogujato mogujato mogujato mogujato to je moja mantra

    kupanje i spvanje su nam najveća muka, onda jelo
    TV i kompjuter smo ukinuli pa sad ne sme ni da pita, zna koji je odgovor

    mogujato mogujato

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mojem je baš mrsko mrsko rezanje noktiju na nogama, kaže da ga to boli. Ne znam zašto. Na rukama reže sam.
    I mrsko, odbojno, čini ga nesretnim, boji se,... je sve za što misli (pretpostavlja) da bi moglo boljeti ili pretpostavlja da ima loš okus (slatki).
    Znači to je skupina sa svim medicinskim intervencijama.

    Uzimanje lijeka, cijepljenje, vađenje krvi, vađenje zuba, vađenje trna, ma bilo što.

    Ide on kod dr. kad treba, ne boji se dr., zubara, redovito ide na preglede kod zubara (hvala Bogu ima zdrave zube), jer mislim da bismo izludili da treba kakvu intervenciju osim pregleda i četkanja.

    Znači sve što bi moglo možebitno boljeti ili imati slatki okus, oko ostalog se dogovorimo.

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I odmah da se nadovežem, na nekakvo projeciranje straha od strane mame i slično - nikako mi nije jasan ovaj strah od intervenija - ja sam dijete koje je u OŠ na svako cijepljenje išlo prvo, dok su drugi trtarili sa strane. Ako za nešto mogu reči da me nikad nije bilo strah je dr. i zubar.

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Tlaka je još nositi kišobran, čak i po najvećem pljusku (ovo vrijedi za mlađega, a stariji je unatrag godine dana ipak počeo savjesnije nositi kišobran), bacati smeće iz sobe, sjašiti s računala... ma ne znam, ponekad imam dojam da im se teško pomaknuti u bilo kojem smjeru. Ali kad se sjetim sebe, ne bih baš rekla da sam bila drugačija...

  19. #19
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Utjesile ste me.
    Moja curica ne bi pospremala odjecu, pribor ni igracke za sobom. Posljedica je da cesto ne zna gdje joj je sto. Takodjer ne bi mislila je li uzela sve svoje od odjece iz vrtica.
    Ne bi jela, pila ni spavala.

    Ostale stvari nisu toliko odbojne.

  20. #20
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    I mojem je tlaka prati zube ujutro (kad ih je oprao večer prije,a nije ništa jeo

    oboje se boje vađenja krvi

    mala bi izbjegla vrtić, da može (pokušava svaki dan nabrajajuće ljude koji bi ju mogli čuvati)

    a ja se nisam htjela češljati kao mala, i to odozada jer nisam vidjela pa nije, jel'te bilo potrebe

  21. #21
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    ne želi jesti juhu i to traje i traje, na kraju jede hladnu kad odredimo koliko žlica.
    ne želi pospremiti odjeću. ne želi se presvući nakon škole.
    klincu je tlaka oprati ruke nakon igranja vani.

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem je baš mrsko mrsko rezanje noktiju na nogama, kaže da ga to boli. Ne znam zašto.
    Tako i moj stariji, a mlađi onda vidio od njega pa sad i njega boli

  23. #23
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    I moji viču da ih boli.

  24. #24
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Hm, sad mi je to već sumnjivo, dosad sam ih ušutkavala da je to nemoguće Da nisu klincima ti noktići više srasli nego odraslima?

  25. #25
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    stariji se uglavnom ne bi tuširao, a mala je ok. možda pranje kose nekad zakoluta očima

  26. #26
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ne mislim da ih boli, možda im je neugodno. Inače isto je i kod nas... Najstariji viče da ga boli (doduše njegovi nokti rastu nekako prema dolje i vjerujem da je neugodno kad režem), onda je počeo i mlađi, ali zanimljivo je da je curka do nedavno obožavala rezati nokte na nogama, ali... vidjela je njih da se bune i kuži sad zašto se bune, pa se sad i ona buni..... tako da mislim da je to jedino taj neugodni osjećaj koji oni "pretaču" u bol...

  27. #27
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, sad mi je to već sumnjivo, dosad sam ih ušutkavala da je to nemoguće Da nisu klincima ti noktići više srasli nego odraslima?
    Ja ih potpuno razumijem jer mi je šišanje noktiju na nogama i danas odbojno i baš teško uzdišem dok se nakanjujem.
    Kao i pranje kose, doživljavam ga kao teži fizički rad. Ali svejedno perem dva puta tjedno.
    Pa i njima kažem: boli, i ružno je, ali se mora da ne bi još više boljelo.

  28. #28
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Teško je:
    - napraviti od prve ono što im se kaže (tipa pospremiti nešto, oprati zube, ruke, prestati sa igrom,...)
    - odvojiti se od igre ili TVa
    - obući se ujutro (ovo kod nas traaaaaajeeeee....)
    - završiti započeto....

    Izazov je:
    - raditi pokuse i napraviti nered (i naravno sve ostaviti)
    - kad treba ići spavati onda uzeti nešto kreativno i korisno (tipa Rubikova kocka, Sudoku i sl) jer baš sada mora to riješiti....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    mlađa
    trenutno najteže bez konkurecije

    čitanje i pisanje lektire

    onda dug ništa pa pospremanje i spavanje

    starija
    provesti neko vrijeme bez mobitela u ruci

  30. #30
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, sad mi je to već sumnjivo, dosad sam ih ušutkavala da je to nemoguće Da nisu klincima ti noktići više srasli nego odraslima?
    ja brijem da jesu.
    mojim curama rastu prema unutra, imaju sklonost urastanju i kad odrezem boli. ili im je samo neugodno.

  31. #31
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Uf, ja neznam kaj mojoj vise nije tesko ili sto napravi od prve....

    voli ici u skolu, za to tuli, place, suze lije dok je slucajno bolesna pa nemoze ici,
    bar nesto

  32. #32
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    ... sinu je teško učiti, pisati zadaću, prati zube puno puta dnevno radi aparatića, spremiti se za bilo kuda na vrijeme... uh ima toga...
    ... kćeri je teško jedino lektiru čitati!

  33. #33
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Moj bi izbjegao sve valjda. I higijenu i jelo i piće i spavanje. Odjenuo bi se ujutro u čiste gaće i potkošulju (pomno birajući da pašu jedno s drugim) i onda bi cijeli dan crtao, gledao crtiće ili išao van s biciklom. Navečer bi htio da mu pročitam knjigu, a onda bi sve ispočetka bez spavanja.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, sad mi je to već sumnjivo, dosad sam ih ušutkavala da je to nemoguće Da nisu klincima ti noktići više srasli nego odraslima?
    meni je to bilo nešto najgore kad sam bila mala. i vikala sam da me boli iako nije, ali bilo mi je jako nelagodno i baš se toga jasno sjećam.
    kad sam sama počela rezat nokte nije bio problem. ali zamisli sad da tebi netko drugi reže, nije baš ugodan osjećaj, ne znam zašto :D

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Nama je svašta teško...n.pr. juha je veeliki problem jer je dosadno jesti, iako voli. Najradije bi stoječki usput jela i crtala, pisala, slagala lego, a jelo je kao sporedno...zatim češljanje nikako, pa vezanje cipela (našla je neki svoj sistem vezanja na pola tako da ne mora odvezivati), spremanje igračaka sve dok ne zagrmim, zna uspješno ne spuštati vodu u wc-u, oblačenje onoga što treba je velika muka (drugo će navuć i skinut 100 puta), jedva je probudim za školu, al se vikendom sama budi ranije da pogleda 2-3 I Carly dok se mi ne probudimo (to joj je jedina prilika), ne ide nam vrijeme uvijek je neki ''samo malo'' i tako, uklapamo se...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •