Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: dijete (7) laze o ocjenama

  1. #51
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Uputi malenu da obavezno mora provjeriti svaki pismeni rad (kad riješi zadnji zadatak, pročitati sve i popraviti uočene greške, osobito ove gramatičke ili pravopisne). Mojoj je trebalo sigurno pola godine treninga da se te sitnice sjeti (..."bio je lagan test, riješila sam i predala među prvima!" ).

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    I da , doma vjezbajte pisanje testova.
    pripremite slicne testove kakve dobiva u skoli.
    Vazno je da su i slozeni slicno : nadopunjavanje ili zaokruzivanje, pune recenice ili samo jednom rijeci...
    pitaj uciteljicu kakav je tocno test . Moras znati cak i kako su pitanja radporedenha, da li sa obje strane ili na jednoj ...
    sto vise detalja.
    i onda uvjezbavate pisanje takvih testova u stvarnom vremenu.
    nakon toga ispravljas test i pokazujes koje su bile greske i kako da si olaksa pisanje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.11.2014. at 17:22

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    [QUOTE=čokolada;2699898]Uputi malenu da obavezno mora provjeriti svaki pismeni rad (kad riješi zadnji zadatak, pročitati sve i popraviti uočene greške, osobito ove gramatičke ili pravopisne). Mojoj je trebalo sigurno pola godine treninga da se te sitnice sjeti (..."bio je lagan test, riješila sam i predala među prvima!" ).[/QUOTE]

    tako je i kod nas, ali u novije vrijeme,
    trema i manjak samopouzdanja su djelovali da je
    krajem 1. i u prvim testovima 2. razreda, kad ne bi 100% bila sigurna znala se "ukopati" i skoro do kraja sata
    razmišljati i onda zbrzati ostatak.

    da ne velim da smo imali situacije da pobriše točan odgovor (ili dio njega)
    ono vidiš točno, a pobrisano (utisnuto)

  4. #54
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Da, zato je važno ako nakon kratkog razmišljanja ne zna odgovor, odmah ide na sljedeće pitanje pa se poslije vraća na neodgovoreno.
    Imaš hrpu različitih pismenih provjera i ČSR na razredna-nastava.net za vježbu.
    Nemoj pretjerivati s dodatnim listićima (moja ima određenih teškoća s matematikom pa sam to forsirala) ili je gnjaviti da po sto puta piše slične stvari, nego isplaniraj vježbanje da bude kratko i učinkovito.
    Kad je ispituješ npr. prirodu prije testa, sigurno će usmeno sve znati, ali ponekad joj daj da ti pismeno odgovara na pitanja - time će i sama uvidjeti u čemu griješi, vježbat će odgovaranje punom rečenicom i tako će si organizirati kaotične misli.

    I dan-danas inzistiram da mi odgovara točno onako kako bi u testu napisala (da ga pišu) jer inače krene "joj, da, znam, čekaj, to je ono kad se, kak se zove, ma ono kad......".

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    sisrius
    upravo to i radim, postala sam maher u pisanju malih tiskanih slova da ono baš sve bude kao u testu,
    ili isprintam sa int.

    doma ona to riješi super i ima volje rješavati.
    u 15 min točno riješi test na 3 velike strane bilježnice, napravimo malu pauzu pa mi kaže da bi još rješavala.
    od tih dvadesetak pitanja, napravi 1-2 gramatičke greške (tipfelera), a nekad i ne.
    dakle što se koncentracije tiče, ona joj doma nije loša.

    s druge strane u školi se blokira, spora je, ukopa se, zastane na zadatku, procuri joj vrijeme...

    ali vidi se napredak, jer je prije više griješila na brzopletosti čitanja pitanja

    čokolada, upravo mi je i psihologica rekla da ne pretjerujemo, pogotovo sa ponavljanjem istog
    pošto mala ima kliker i sve brzo skuži, a onda je ponavljanje počne zbunjivati i bedirati.

    i ja sam to skužila, ali sam u početku postupala nagonski. Repetitio mater studiorum est i kao ne može to puno škodit.

    i to sa usmenim - pismenim sam skužila.
    baš treba simulirati situaciju istovjetnu školskoj, od riječi do riječi. i ne razmišljati o smislu istog

    čokolada, još sam te nešto htjela pitati jer koliko sam shvatila ti si prof. u glazbenoj (sorry ako brijem)

    mi bi malu upisali bez obzira na sve u glazbenu školu jer nam se čini da je nadarena i ona to jako želi.
    slijedeće proljeće će imati 8, ali i završava 2. razred. što se njene zrelosti i svega tiče, mislim da bi idealno
    bilo da se upiše sa 9 godina, ali onda bi već bila 4. razred.
    osim toga, ona bi htjela svirati flautu, a ja mislim da za djecu kojoj je problem struktura možda više odgovara klavir

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    sisrius
    upravo to i radim, postala sam maher u pisanju malih tiskanih slova da ono baš sve bude kao u testu,
    ili isprintam sa int.

    doma ona to riješi super i ima volje rješavati.
    u 15 min točno riješi test na 3 velike strane bilježnice, napravimo malu pauzu pa mi kaže da bi još rješavala.
    od tih dvadesetak pitanja, napravi 1-2 gramatičke greške (tipfelera), a nekad i ne.
    dakle što se koncentracije tiče, ona joj doma nije loša.

    s druge strane u školi se blokira, spora je, ukopa se, zastane na zadatku, procuri joj vrijeme...

    ali vidi se napredak, jer je prije više griješila na brzopletosti čitanja pitanja

    čokolada, upravo mi je i psihologica rekla da ne pretjerujemo, pogotovo sa ponavljanjem istog
    pošto mala ima kliker i sve brzo skuži, a onda je ponavljanje počne zbunjivati i bedirati.

    i ja sam to skužila, ali sam u početku postupala nagonski. Repetitio mater studiorum est i kao ne može to puno škodit.

    i to sa usmenim - pismenim sam skužila.
    baš treba simulirati situaciju istovjetnu školskoj, od riječi do riječi. i ne razmišljati o smislu istog

    čokolada, još sam te nešto htjela pitati jer koliko sam shvatila ti si prof. u glazbenoj (sorry ako brijem)

    mi bi malu upisali bez obzira na sve u glazbenu školu jer nam se čini da je nadarena i ona to jako želi.
    slijedeće proljeće će imati 8, ali i završava 2. razred. što se njene zrelosti i svega tiče, mislim da bi idealno

    bilo da se upiše sa 9 godina, ali onda bi već bila 4. razred.
    osim toga, ona bi htjela svirati flautu, a ja mislim da za djecu kojoj je problem struktura možda više odgovara klavir
    Bravo za glazbenu! Iz iskustva - moj mlađi se preporodio kad je krenuo s tim. Sad je zadnja godina osnovne glazbene škole i glazbena nikad nije bila smetnja osnovnoj nego naprotiv - mjesto gdje je dijete postizalo uspjehe i moglo se istaknuti.

    Sretno!

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima li flaute u svakoj školi?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo za glazbenu! Iz iskustva - moj mlađi se preporodio kad je krenuo s tim. Sad je zadnja godina osnovne glazbene škole i glazbena nikad nije bila smetnja osnovnoj nego naprotiv - mjesto gdje je dijete postizalo uspjehe i moglo se istaknuti.

    Sretno!
    Intuicija mi govori da bi tako moglo biti i kod nas,
    jer znam da i sada na ovu aktivnost koju ide jako voli i baš je diže nešto u čemu je dobra.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ima li flaute u svakoj školi?
    ima, ali u sjedištima škola,
    u područnim odjelima obično nema

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moram proučit, i moja bi htjela flautu

  10. #60
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Orange80, naša najstarija ima sličnih problema, ona je u svemu u gornjem prosjeku ili nadprosječna jedino u jezičnom razvoju je na donjem prosjeku i to nam je stvaralo užasne probleme u školi. Ali naš razred je hvalabogu maleni, učiteljica za poželjeti tako da smo pregurali bez nekih posljedica (trenutno je malena 4 razred i puno je bolje oko svega, nekako se sve posložilo). Ali mi smo dobili baš ono - učiteljica joj je uvijek dala više vremena, pa da provjeri još jednom, pa je s njom ostala nakon nastave da vježbaju, itd...I rad doma, ponekad stvarno cijelo popodne.

    Malena ide u glazbenu školu, u 3r i to je njoj super, zato je upiši ako je imalo zanima. Naša ide i na zbor posebno, pjevaju po festivalima i sl. i to baš voli i takve stvari joj dižu samopodobu i samozavest, tako da s time nemamo problema (na to nas je jako upozoravala psihologica kad smo bili na obravnavi).

  11. #61
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pa odvedi je negdje na prijemni ispit na kraju 2.r., to mi se čini idealna dob. Izbor instrumenta prepusti (i) njoj - na klaviru se najranije dobije melodija i harmonija, ali ima i isto tako i dvije istovremeno zaposlene ruke koje "čitaju" note u 2 crtovlja i 2 različita ključa što nekima može predstavljati problem (tzv. loši čitači). S druge strane, sluh ne mora biti savršen jer je klavir temperiran. Kod puhača i gudača postoji samo jedna linija, ali je potrebno dulje vrijeme da prosviraju i dobiju pristojan ton.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    super In love da se je sve poslozilo

    Starija joj sestra svira klavir u glazbenoj ali je ona u svemu dijametralno suprotna prica:
    Preeeee lagano u školi, kuka kad malo mora vježbati a i tu uz minimum zalaganja
    postigne uvjetno rečeno puno (sve 5 do sada).
    Sve možemo zahvaliti fenomenalnom profacu i njenom talentu za solfeggio.

    Malena o kojoj je ovaj topic definitivno ima zitz fleich, volju i po našoj procjeni ne manje,
    sluha od sestre.
    Čokolada, dobro da si me podsjetila na ovu višestruku zaposlenost kod klavira jer bi
    joj to mogao biti problem.

    Jel imaš za preporučiti prof. flaute u Markovcu, može i na pp?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 18.11.2014. at 22:25

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    ne poznajem ih dovoljno, nažalost.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •