Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kupuje prijatelje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Kupuje prijatelje?

    Drage moje,srce i dusa me bole. Moja curica je krenula u 1.razred i ima 6,2 god. Super je komunikativna,ekstra uci i sve super ali sam skontala da ona sve sto ima i sto joj kupimo ona odnese u skolu i ne vrati vise-kaze da je poklonila to prijateljici jer joj je igracka ionako bila bezveze. Medjutim,ona je medju najmladjim u razredu i ostale djevojcice su zrelije i manipulativnije od nje. Posto nije stalno bila u obdanistima zeljna je djece i druzenja.
    Mene interesuje vase mislhenje:da li ona daje te poklone da kupi prijatelhstva i da se dodvori ili od straha da je neko ne voli?
    Sta da radim?Bas sam tizna i neznam stavda joj kazem...kako da joj objasnim da to nije ok?

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da ako je komunikativna i vesela, da nema razloga za brigu, kao ni to da voli darivati prijateljice. Ja bi se vise brinula da mi kcer ne zeli dijeliti nista s drugima. Da ju netko prisiljava na poklone, vjerojatno bi primijetila kod kceri da je povucena, tuzna, nesigurna. Ako je vesela, nema razloga za brigu. Postoji jedna super knjuga, zove se 5 jezika ljubavi kod djece. Govori upravo o tome kako svaka osoba ima svoj jezik ljubavi. Darivanje je vjerojatno njezin. Kroz darivanje ona zapravo pokazuje da nekoga voli i kroz primanje darova se osjeca voljena.
    Eto, tek toliko, razonode radi, napisat cu svih 5 jezika:
    Dodir
    Pohvale
    Kvalitetno vrijeme
    Usluge
    Pokloni

    Jezik ljubavi moje kceri su pokloni i zanimljivo je kako uvijek daruje svoje prijatelje, bilo da je rijec o slatkisu ili cvijetu. Na taj nacin ona pokazuje ljubav. Baka joj je u bolnici i cesto ju posjecujemo. Svo ju osoblje u bolnici voli i zanimljivo je kako je od playda napravila zvijezdice za baku i medicinske sestre. Baki je dala najvise zvijezdica (nju voli najvise)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Draga yummy mummy morat cu potraziti tu knjigu. Meni je najgore to sto ona podijeli igracke i naravno djeca je slazu da ce joj donijeti nesto zauzvrat,a zatim ona bude tuzna. Imam osjecaj da je nesigurna u odnosu sa djecom i da pokusava da im se dodvori poklonima samo da bi se oni igralu sa njom. Neznam na koji nacin da joj objasnim da joj to nisu prijateljice ako samo su sa njom radi poklona?

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Da, tesko je odrediti granicu kad cisto druzenje i primanje poklona prelazi u iskoristavanje. Mozda bi bilo dobro da das kcerci kakav mali paketic gumenih bombona za "prijatelje". Za ostale stvari joj kazes da nisu za darivanje.
    Ja kceri cesto kupim iz lidla onu vrecicu u kojoj ima puno malih vrecica sa gumenim bombonima (od prilike 20 ak). Kad god ide u vrtic, napravim joj uzinu i to zna da je samo njeno, kao i desert. Pored toga jos dodam tu malu vrecicu za njene prijatelje. Nije puno, a eto, nju veseli.
    Mozda je isto dobro reci da neka djeca vole iskoristavati i da su pravi prijatelji oni koji su tu bez obzira na poklone.

  5. #5
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne slažem se da ako je komunikativna i vesela, da nema razloga za brigu.
    U moja susjeda s kojom sam išla i u školu, je bila strašno komunikativna i puna energije, ali pretila. Dakle, imala je neki nedostatak. Već to je bilo dovoljno da nam svaki odmor kupuje sladolede, kasnije je znala djeci kupiti i bon za mobitel, odjeću i obuću je poklanjala svima, mamu doma gnjavila da radi kolače da nosi u školu.
    I da, ja sam se kao dijete s njom družila samo radi poklona.

    Još ko klinci smo komentirali kako kupuje prijateljstvo, a sad kad sam odrasla mi je to skroz jasno.
    Ako je kod vaše djevojčice stvarno to u pitanju, treba puno razgovarai i raditi na građenju samopouzdanja..

  6. #6
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Apsu, koliko je ta djevojcica imala godina? Ovdje se radi o djetetu od 6,5.

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je kod vaše djevojčice stvarno to u pitanju, treba puno razgovarai i raditi na građenju samopouzdanja..
    slažem se i sve mi se nekako čini da je to to.
    moja nije kupovala prijateljstvo, ali je radila sve što se od nje tražilo za to isto "prijateljstvo".
    u početku zajednička zabava, a nakon toga iskorištavanje i ponižavanje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Mislim da to nema veze sa darivanjem "prijateljica" jer ona to voli, nego baš da kupuje prijateljstvo, jer i lamy je napisala da je djevojčica tužna kad joj prijateljice ništa ne donesu zauzvrat.
    Ne znam šta reći, ali imam jednu takvu doma,koja bi sve napravila za druge,dala svoje stvari zbog prihvaćenosti. Duša me boli kad vidim kako je naivna.
    Puno, puno razgovora, podizati joj samopouzdanje, i sami se s time borimo.

  9. #9
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, koliko je ta djevojcica imala godina? Ovdje se radi o djetetu od 6,5.
    Da, od prvog osnovne, do dana danasnjeg

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Je li ona svjesno "kupuje" prijateljstvo ili je djeca izmanipuliraju pa im pokloni svoje stvari? ovisno o tome bi trebalo različito i razgovarati s njom....
    mog prvašića je jedan malo stariji dječak tako nagovorio da mu pokloni svoje nabolje dvije yu-gi-oh karte i to nakon što me mjesec dana molio da mu ih kupim, pa onda nakon tri dana moljenja da ih ponese u školu i razgovara s njim da se ne smije mijenjati

    ništa nije upalilo i sve je zaboravio pred "autoritetom" tog drugašića
    naravno, ovaj mu je rekao donesti svoje karte u zamjenu ali je to stalno zaboravljao.

    no srećom, moj autoritet nad drugašićem isto nije bio upitan
    karte su vraćene.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 18.11.2014. at 10:22

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    1

    Početno

    I mene je srce zaboljelo čim sam pročitala Vaš post. Naime I ja sam bila dijete koje nije išlo u vrtić I bilo je najmladje u razredu. Posljedično sam dobila niz životnih lekcija koje su mi obilježe život. No ja nisam imala mamu ni tatu koje bi to zanimalo, a Vaša kći ih bogu hvala ima. Puno razgovarajte s njom, doprite do razloga zbog kojih to radi, prvo shvatite zašto to radi a onda krenite u rješavanje. Pokušajte joj pronaći kolektiv u kojem su djeca drugačija pa da sama uvidi razliku, to bi mogla biti efikasno I brzo. I puno razgovarajte s njom, pokažite joj u konkretnim primjerima koliko je pametna, vrijedna... kako biste joj podigli samopouzdanje. Što se tiče toga kako razgovarati s djecom topla preporuka Kako pružati Ljubav koja iscjeljuje...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Drage moje hvala vam...nju djeca nagovaraju da im da poklone,a poneka zloca je uslovi. Na kraju sam otisla uciteljici prenijela joj sta se desava. Uciteljica je ostala bez rijeci,izribala djevojcice,zabranila da donose poklone u skolu,a jedna mama (od najgore djevojcice) je natjerala curicu da mojoj maloj vrati olovku i jos neke gluposti. Nisam sigurna da li sam rijesila problem,ali sam ga barem otklonila u stranu dok ova moja curica prestane biti toliko naivna. Naravno,tu je moj strah da ce je neke djevojcice odbaciti od sebe,ali ja preferiram druzenje sa onim koje su sad zasad fine i korektne.
    Ne znam mozda je sve to bio njen nacin da bude u centru paznje,ali meni je bio jaaaako pogresan.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Je li ona svjesno "kupuje" prijateljstvo ili je djeca izmanipuliraju pa im pokloni svoje stvari? ovisno o tome bi trebalo različito i razgovarati s njom....
    mog prvašića je jedan malo stariji dječak tako nagovorio da mu pokloni svoje nabolje dvije yu-gi-oh karte i to nakon što me mjesec dana molio da mu ih kupim, pa onda nakon tri dana moljenja da ih ponese u školu i razgovara s njim da se ne smije mijenjati

    ništa nije upalilo i sve je zaboravio pred "autoritetom" tog drugašića
    naravno, ovaj mu je rekao donesti svoje karte u zamjenu ali je to stalno zaboravljao.

    no srećom, moj autoritet nad drugašićem isto nije bio upitan
    karte su vraćene.
    Zato moj prvašić u školu nosi samo fake karte, a ako posumnjam po ponašanju da nešto šverca prepipam ga.
    I obično nađem nešto što zna da ne smije nositi u školu.
    I njega povremeno "obrade" za nešto ali to su do sada bile gluposti, bitne stvari su vraćene nakon mog urgiranja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •