Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: poklon tetama - završna godina vrtića ?

  1. #1
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno poklon tetama - završna godina vrtića ?

    Kao što sam gore napisala, d. mi ove godine kreće u školu pa je uobičajeno kupovanje poklona za tete ( bar je tako bilo kod prošlogodišnje generacije ) .Kod nas u vrtiću tete organiziraju završnu priredbu i nakon toga malu zakusku pa je to prilika da im se zahvalimo . No , pitanje je što pokloniti i suma ! :?

    Ima li tko ideju......

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod nas su se mame organizirale (ne ja, ja sam samo otvorila novcanik )

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    u mom vrticu ne spominju nikakvu priredbu
    a ja kupila one modele za napravi okvir za sliku od gipsa i jos neke djidje pa cemo ljepo ti izlit - dat oskaru da pofarba i nek pokloni tetama

    inace mi vjera zabranjuje da kupujem javnim djelatnicima poklone

  4. #4
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    I ja bih najradije samo otvorila novčanik , ali me je jedna mama iz vrtića pitala za pomoć , ona preuzima veći dio na sebe ali moli pomoć . Kao i uvijek u takvim situacijama znam da nisam za zlato ,ali što kupiti ?????

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    i kod nas mame skupile novce.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    a ne mogu napisati sto cemo im kupiti jer je to iznenadjenje a zamislite da citaju forum

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja stvarno ne kuzim opce taj obicaj kupovanja nekih ekstra spesl turbo dizel poklona tetama/uciteljicama/profesorima na kraju godine :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ne mogu javno ali mogu na pp, kinder, vidi poruku

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mukica, tvojim tetama ne bi ni ja nista kupila.

    ovo nije poklon za kraj godine, ovo je oprostajni poklon, tete su sa ivarovim zvjezdicama bile punih 6 godina. puno vise vremena nego mnogi mame i tate. zamisli da si ti s grupicom djece provela 6 godina, koliko bi ti ta djeca znacila. mi smo davale stvarno simbolican iznos, ali sto god na kraju mame kupile, podsjecat ce tete ta sitnica na asju, vanju, gregora, ivara.... meni suze u ocima, moje dijete ide iz vrticaaaaaaaaaaa

  10. #10
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    joj, i ja sam to rekla! Baš nam je dobro u vrtiću ( i meni i njemu ).I mi mislimo ne nešto vrijedno miljon dolara , bile su mi dobre ,a da nisu ne bih ni ja dala (ne zato što sam škrta !)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    kinder, ne znam je l' izvedivo, ali vrijedi razmisliti: godišnjak. mi ćemo to - knjiga s fotkama, crtežima i izjavama djece, onako opušteno i zafrkantski. to će biti poklon i tetama i uspomena djeci. osim toga tete će dobiti još i bukaletu za vino.

  12. #12
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja mislim da je to lijepa gesta pokloniti nešto tetama - pa one se brinu za našu djecu. Mi odnesemo čestitku i mali poklon za Božić i za kraj godine, obavezno. Kad je M. odlazio iz jaslica, tetama smo kupili poklone, ništa preskupo, samo lijepa uspomena, u čestitku sam nalijepila M. sliku i napisala zahvalu u njegovo i naše ime. Tete su plakale, koliko su bile dirnute i jedna od njih mi je rekla da joj ta zahvalnost jako mnogo znači.

  13. #13
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Kod nas se skuplja po nekih 30-40 kn i onda se uzme nešta kao poklon i buket cvijeća. Obično to bude nešta od zlata (npr. narukvica), jednom se sjećam da su roditelji poklonili zidni sat, a u zadnje vrijeme sve češće umjetnička slika.

    Kad gledam kao odgajatelj, u principu je svejedno, drago ti je da te se sjete i da imaš uspomenu, kad sam svoju prvu generaciju otpraćala u školu rasplakala sam se usred priredbe,ono, ne baš tulila, ali s takvom knedlom da se odmah rascendralo pola mama i baka...

    Imam zlatnu ogrlicu, zlatni lančić s malim srce privjeskom, ali iskreno, najviše bi voljela neku sliku. To si nikad ne kupiš jer zaista spada pod luksuz, nešta šta definitivno nije neophodno.

    E,sad, vi koje ste iz metropole i mislite da pojam "umjetnička slika" znači neko općepoznato hrvatsko ime od bar 1000 eura - samo pojašnjenje kako diše provincija: lokalni akademski ili amaterski slikari iz naše sredine sasvim su nam dovoljan luksuz. Uglavnom crtaju ili slikaju oku ugodne pejzaže i krajolike koji ne koštaju više od nekih parstotina kuna u najskupljoj opciji.

    Ali najiskrenije - najljepši mogući poklon mi je kad me ta ista "moja djeca" širokim osmjehom pozdravljaju godinama poslije i kad ih gledam kako rastu i pretvaraju se u mladiće i djevojke. Još malo i njihova će djeca doći k meni....Pa ćemo se opet družiti u vrtiću...

  14. #14
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ja nisam za nešto preskupo , smatram da ne poznajemo financijsku sliku svake obitelji pa ne možemo nametati preveliku sumu , jer što je meni ok nekome je jao ! :/

    ovo s godišnjakom je super , ali da imamo više vremena ..... i cvijeće - genijalno !

    vidjeti ćemo !

  15. #15
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    mi smo se dogovorili kupiti neku sitnicu, ipak mislim da zavređuju znak pažnje za to što su nam čuvale djecu i svašta ih naučile, i voljele ih kad mi nismo bili blizu..ideja o godišnjaku je za 10...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Mi ćemo isto nešto skupiti i kupiti zajednički poklon tetama. Mislim da je to bolje nego da svatko kupuje svoj poklon.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    mi smo od skupljenog novca svakoj teti kupili po sliku.nisu bile od poznatih autora,ali su bile krasne.
    tete su bile oduševljene.

    kad se samo sjetim koliko su plakale

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Kod nas još nitko ništa ne spominje, ali mislim da bum ja pitala par mama pa da se organiziramo. Stvarno su tete to zaslužile...
    A kaj mislite o vazi?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    evo, gotovo je sad pa mogu napisati: kupili smo im svakoj digitalni fotic!

  20. #20
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ivana, i mi :D

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam protiv kupovanja preskupih poklona,smatram da je buket cvijeća sasvim dovoljan....

    evo jučer sam imala zadnji dan 4 r i dobi a sam ružu te skandiranje ." m mi te volimo itd dobro sam i prošla jer su kolegici zakačili konzerve za auspuh,a drugoj ispustili kompletan aparat za gašenje požara po autu....maturanti

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ti si maria definitvno dobila najljepši poklon

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •