Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: igranje preko interneta

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno igranje preko interneta

    Trebam savjet: dečko od 11 godina (moj posinak) silno želi na Internetu igrati neku igricu koja se zove hattrick (nekakav football manager).
    Ja mu nisam dozvolila iz par razloga, a glavni je taj što mislim da malo 11-godišnjaka provodi sate na internetu igrajući tu igricu - vjerojatno bi došao u susret s starijim ljudima i mislim da mu to nije potrebno (a može biti i potencijalno štetno).
    Iz njegovog razreda samo jedan dečko igra tu igricu, njegovi roditelji mu dopuštaju da satima visi na internetu.
    Kakva su vaša iskustva? Jesam li pogriješila u toj zabrani? Ne bi htjela biti zaostala u shvaćanjima, ali mislim da je za on-line igrice još uvijek prerano.

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ovisi o tome kakva je igrica
    ja recimo Nini koja ima 4,5 godine povremeno dopustim da igra on-line Boba Graditelja (samo zato sto se ne moze "skinuti", a neke od tih igrica jako voli)

    Sesi je isto 2-3 puta igrao on-line, ali iskljucivo kad ja vidim o kojoj igri se radi (iz istog razloga nemogucnosti downloadanja)

    naravno da ne dolaze u obzir sati provedeni na kompu

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj M. igra na Internetu neke igrice od 3. godine. Prvo su bili Pingu, Bob Graditelj ivatrogasac Sam, a sada igra igre na Megabloks sajtu. Poanta je u tome da ti moraš točno znati što dijete igra na Internetu i ograničiti vrijeme provedeno za računalom. Kontrola apsolutno mora postojati, ali ne i neopravdani strah. Dakle, moraš znati kakva je to igra i može li se preko te igre tvoje dijete povezati s nepoželjnim osobama. Ako je to u redu, ja bih mu svakako dopustila da igra. Računalo je dio njihovog (i našeg) života i ne treba im ga zabranjivati nego naučiti kako da ga koriste na pravi način. M. za sada igra na mom računalu, ali kad krene u školu, s vremenom će dobiti svoje koje ćemo postaviti u dnevni boravak i kontrolirati što on po njemu radi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Ispravite me ako griješim ali postoje dvije vrste igara preko neta. Jedna je kad igricu ne možeš spustiti na komp pa se igraš a igraš se sama i jedino što vidiš je nekakva top lista rezultata i one igrice kada nađeš nekog protivnika ko je slučajno na tom serveru i jedva čeka nekoga da se bori protiv njega.

    E ako je riječ o prvoj situaciji onda podržavam cure u stavu da vrijeme bude ograničeno i da se pomalo gleda što mali radi na netu. Al oni su mudri do kraja - valjda je moj to doveo do savršenstva... Postoji vrijeme kad radimo a oni su doma... Molim sve tate i mame da ne misle kak klinci nemaju pojma....

    Da ne izvrnem temu. Dakle ove druge igrice mogu lako povući za sobom i neformalno druženje, forume, izmjene adrese i broja mobitela i slično. E tu bi moglo doći do kontakata s neželjenim osobama preko interneta. Svega ima...

    Osobno, mislim da je još premali.... nema osjećaj o vremenu i začas će se navući. I zadaća će začas postati druga na listi prioriteta. A to su uglavnom igrice kod kojih za sat vremena jedva da savladaš osnovna pravila....

    I ja muku mučim s tim.

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ak je ta 'igrica' to kaj ja mislim (nisam sigurna da sam dobro zapamtila naziv)- onda je po meni definitivno premali za to.
    jer to ono nesto kad kupujes igrace, prodajes ih, stvaras momcadi, tak nekaj?
    ako je- to, kolko znam, igraju ipak malo starija 'djeca'

  6. #6
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    to ti igra moj brat koji ima 32 godine i njegovi kolege s posla. tak da mislim da to nije okruženje za klinca.

  7. #7
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno Re: igranje preko interneta

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Trebam savjet: dečko od 11 godina (moj posinak) silno želi na Internetu igrati neku igricu koja se zove hattrick (nekakav football manager).
    Ja mu nisam dozvolila iz par razloga, a glavni je taj što mislim da malo 11-godišnjaka provodi sate na internetu igrajući tu igricu - vjerojatno bi došao u susret s starijim ljudima i mislim da mu to nije potrebno (a može biti i potencijalno štetno).
    Iz njegovog razreda samo jedan dečko igra tu igricu, njegovi roditelji mu dopuštaju da satima visi na internetu.
    Kakva su vaša iskustva? Jesam li pogriješila u toj zabrani? Ne bi htjela biti zaostala u shvaćanjima, ali mislim da je za on-line igrice još uvijek prerano.
    Ja igram tu igricu... i MM isto. Istina je da su ljudi koji to igraju uglavnom stariji, barem srednjoškolci. Ne čini mi se da ima išta loše u samoj igri, mislim da uči logičnom razmišljanju, kombinatorici pa i matematici... može se na njoj visiti 5 minuta dnevno ili 5 sati dnevno. Problem je što se većina (i ja) jako zakači na to pa ipak bude 5 sati dnevno i to ljude uglavnom drži nekoliko mjeseci, ali ako mu možeš kontrolirati vrijeme koje provodi za kompom onda to možda ipak nije problem. Drugi dio problema je okruženje, unutar hattrick zajednice postoje forumi na kojima se priča o svemu i nemoguće je da ne dođe u kontakt sa starijom ekipom... pročitala sam i MM-u ovu tvoju poruku i iako je meni ovo sa starijom ekipom argument protiv, on tvrdi, a ima mi i to smisla, da do istog okruženja može doći na bilo kojem forumu. Htjela sam malo pojasniti o kakvoj se točno igrici radi, ne znam ništa o odgoju 11godišnjaka i ne znam kakva su kod vas inače pravila oko surfanja netom... iako znam da je danas do pristupa netu tako lako doći, u školi, igraonicama, kod prijatelja. U svakom slučaju je to puno zdravije i korisnije od WOWa, neke pucačine ili XXX stranica. Ako te još nešto zanima, samo pitaj... da i od mog igranja ima jednom neke koristi

  8. #8
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Još mi je nešto palo na pamet - možda da netko od starijih igra s njim tj. isto si otvori klub. To je zanimljiva tema za razgovor i lijep zajednički hobi, na hattricku ima i po tri generacije iz iste obitelji.

  9. #9
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Balarosa, da, to je ta igrica. Već smo se dogovorili da će s ovakvim korištenjem interneta malo pričekati.Jer kad pogledam što je sve naslagano u njegovoj sobi: playstation, pun box DVD igrica, portabl playstation, MP3....mislim da mu fali izlazak na zrak.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Moj sin (11 god.) već 6 mjeseci neumorno on line igra World of Warcraft. Stalno se svađamo oko toga. Ipak, ima to i pozitivnih strana. Od kada igra tu igricu usavršio je engleski i sada bez problema komunicira sa suigračima (većinom Danci, Nizozemci, Šveđani). posebno me oduševilo što je konačno naučio i pravilno pisati engleske riječi. A i tipka po tastaturi brže od mene. Sva sreća da uz školu i treninge nema previše vremena jer bi oči ostavio na toj igrici. Preko ljeta bježimo na more.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •