Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Prva pričest

  1. #1
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno Prva pričest

    Zanima me da li sva djeca koja idu na vjeronauk idu i na pričest?
    Kod nas (mislim) idu i ja razmišljam da li da dam E ili ne? Da ide zato jer idu svi mi je bedast razlog, nismo neki vjernici i dala sam ga na vjeronauk zbog opče kulture. A opet ne bi htjela da bude zakinut. Ili da ga drugi čudno gledaju. (Već ga čudno gledaju jer je zvao neke klince na noć vještica. )

  2. #2
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    kod nas se pričeščuju sva djeca koja idu na župni vjeronauk
    a ima ih koja idu samo u školi i oni se naravno neće pričestiti
    misli da i žele župnik ih ne bi pričestio ako ne idu na vjeronauk u crkvi i na misu,krunicu....

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pričest je vjerski sakrament - oni koji ga ne shvaćaju tako ne bi trebali ni sudjelovati u tome.

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Hoću reći, to je nešto odvojeno od školskog vjeronauka. Školski vjeronauk se može upisati zbog opće kulture, ali pričest nije stvar kulture nego vjere. I potrebno je ići na dodatni vjeronauk u župu, kao i na misu.

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    ...ali pričest nije stvar kulture nego vjere. ...
    Ovo si super sažela

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    moja kćer ima vjeronauk u školi. I za pripremu za Sv. pričest jedino "mora" biti prisutna nedjeljom na misi. Ali ni to nije uvjet, može i izostati koji put (uz opravdan razlog).

  7. #7
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Pričest je vjerski sakrament - oni koji ga ne shvaćaju tako ne bi trebali ni sudjelovati u tome.
    Slažem se sa ovime, ali zanima me da li kod vas baš svi idu i na župni vjeronauk i pričest?

  8. #8
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ne idu svi iz razreda, ali mislim da idu svi koji idu i na školski vjeronauk. Župni vjeronauk traje od početka školske godine, jednom tjednom po 45 min.

  9. #9
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    kod nas svi idu u školi na vjeronauk ali oni koji inače ne idu u crkvu
    ne idu na župni vjeronauk pa se neće ni pričestiti(misli neće se pričestiti jer nisu vjernici)
    ali kod nas je već "preporuka" da se ide na krunicu i što češče na misu
    -2rz tek dogodine je pričest ali se sada "uče"

  10. #10
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Kod nas je isto. Župni vjeronauk je obvezan za sakramente, naravno i misa, jer inače ne vidim svrhu sakramenata.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Pričest je vjerski sakrament - oni koji ga ne shvaćaju tako ne bi trebali ni sudjelovati u tome.
    Potpisujem!!!!
    Ako nisi neki vjernik, ne idete kao obitelj u crkvu i sad vec se dvoumis dali ga poslati ili ne onda si si sama ubiti vec dala odgovor.
    Mozes jos jedino pitati svoje djete sta on razmislja, dali ima zelju ici ili nema bas neke potrebe.
    Mozes se iznenaditi, mozda tvoje djete ima potrebu ici na zupni vjeronauk i ima zelju ici na prvu pricest. Sad je vec u dobi
    kad bi ovakvu odluku sam mogao donijeti, pricam ti to zato jer sam i ja sama u tim godinama odlucila da zelim na vjeronauk i na
    prvu picest makar su moji roditelji rekli da nemoram ici. Poslati ga zato sto idu i drugi zbilja je nedovoljan razlog!! Sretno!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •