Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Forum za klince 10+

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Forum za klince 10+

    1. Je li im potreban? (nekako vec znam odgovor u sebi, a on glasi nije, ali ipak, kopka me...)

    2. Da takav postoji biste li dali svojim 10+ godisnjacima da se registriraju?

    3 Biste li na njemu ocekivali odrasle moderatore?

    4. Pretpostavljam da ni jedan forum nema uvjete za registraciju koji ne ukljucuju ono pravilo o godinama za registraciju... jel da?

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ne mogu odgovoriti na ovo pitanje s da ili ne. M. me je u zadnje vrijeme obrađivao za fb, pa sam o tome razmišljala. Mislim da je teško kontrolirati da forum zaista bude dječji forum, no možda je i moguće. Svakako bi bili potrebni odrasli moderatori, ali bi i djeca trebala imati utjecaja na kreiranje foruma. Bih li dozvolila djeci da se registriraju? M. možda, nakon provjere, B. nikako. Čak i kad bi sve bilo super na tom forumu, još bi me uvijek morilo vrijeme koje bi djeca provodila za računalom. Puno više ih volim poticati da stvaraju stvarne društvene mreže. Ovo ionako neminovano dolazi, a dok mogu, držim stvari pod kontrolom. No moj odgovor nije definitivno ne za takav forum.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne sjecam se sad detalja, ali mislim da se pravilo o godinama potrebnim za registraciju ne mora stavljati (ako se ne varam, badgerella to nema jer smo ukinuli funkciju).

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    razmisljala sam i ja o forumu za djecu, koji bi bio neko sigurno mjesto (znaci uz nadzor odraslih, ali uz dosta djecjeg utjecaja kod kreiranja politike, a i kasnije moderiranja)

    takvo mjesto bi bilo korisno da djeca mogu razmjenjvati informacije koje imaju i trebaju, ali i podijeliti s drugima projekte na kojima rade
    vidim kako se ivar odusevi kad nadje na netu info o djeci koja, kao i on, snimaju filmove s lego figurama i htio bi ih kontaktirati, nauciti kako su nesto napravili, odakle su skinuli neki zvuk koji je pratio scenu i sl sto ga vec zanima

    jos par godina engleski mu nece biti dovoljno dobar za takvu komunikaciju, a ni majka mu nece dati da se javlja gdjegod

    ali najvecu opasnost foruma ne vidim u vremenu koje bi provodio na njemu, nego u specificnostima internetske komunikacije i vrlo vjerojatnom nasilju koje moze generirati.
    koliko se ja izivciram nekad zbog foruma, kako dijete pripremiti na to?
    i treba li mu to? sto je veca korist?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ne treba mu, bolje da se ne navuče.

    ili da proba što kasnije.

  6. #6
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Ja mislim da bih ja bila za.

    Dijete mi ionako provede dnevno pola sata do sat za racunalom, uglavnom igra igrice, ili kopa po youtubeu. za fb nije uopce znao, bar kad sam ga zadnji put pitala.

    Inace, moj brat je pripadnik generacije Y, i relativno rano je poceo sudjelovati na internetskim forumima, prvo nekim gejmerskim, pa glazbenim, kolio se sjecam. Kako je inace bio pprilican geekic, ne uvijek najbolje uklopljen u socijalni zivot u svom malom gradu, to mu je pruzalo priliku da nadje istomisljenike, da se afirmira u nekom krugu gdje su vrijedila ipak neka druga pravila.

    Meni se to opcenito cini kao glavna prednost internetske komunikacije, mogucnost da lakse ostvaris osjecaj pripadnosti, afirmacije, razvijanja znanja, u grupama s kojima dijelis interese i vrijednosti - umjesto osudjenosti na socijalni krug razreda, skole i sl. Mozda se to moze promatrati i kao bijeg od stvarnosti (mozda moze stvarno i postati bijeg od stvarnosti), ali mozda moze biti i korisna dopuna stvarnosti.

    Ostaje pitanje kontrole vremena i stvaranja ovisnosti, ali mislim da ce strategije odupiranja mreznim ovisnostima ionako postati jedna od kljucnih vjestina prezivljavanja u nasim zivotima.

    A na kakvo si ti nasilje mislila, Ivarice?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ja nisam protiv specijalizirano dječjih foruma koji zadovoljavaju kriterije sigurnosti. Jako sam protiv bilokakvog foruma (pa i dječjeg) u koji dijete ulazi s profilom koji sadrži bilo kakve naznake o njegovu identitetu (kao što je na fb) ili dobi. Djeca koja se osobno poznaju mogu komunicirati u zatvorenoj vezi i drugim kanalima. Forumi obično služe međusobno nepoznatim osobama istih ili sličnih interesa radi izmjenjivanja korisnih informacija, a ne da se druže poznanici.
    Ja i M zajedno pretražujemo neke forume kako bismo od nama nepoznatih ljudi dobili neke podatke, a ne da bismo se družili. U tom pogledu nije jasno čemu bi zapravo služio forum za djecu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Prije mjesec-dva (nakon što su mi neprestano počeli nuditi prijateljstvo meni nepoznati ljudi) pokušala sam likvidirati svoj profil na fb, ali to se zapravo ne može učiniti. Oni su mi u automatskoj poruci objasnili da razumiju kako se svojim profilom ne ću više služiti, ali da se uvijek mogu vratiti i zadržati sve stečene prijatelje itd... Što u prijevodu znači da se profil ne može obrisati. :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •