Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Menstruacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno Menstruacija

    Znaci jos malo , pa cemo napuniti 13, medutim I. jos uvije nema menstruaciju, dok sve cure u razredu imaju. Da li se zabrinuti, otici doktoru ili sacekati? Kada su Vase cure dobile crvenu tetu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    195

    Početno

    Slavice, mislim da se ne trebaš brinuti još čitavih godinu dana. Nakon toga može se otići provjeriti, no ni onda, čini mi se, ne treba biti mjesta panici. Moja cura dobila je s 13 i dva mjeseca.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Nisa, hvala ti na ovome, jucer je dosla sa nastave sva utucena, kako ih je rezrednica pitala tko je dobio, a samo ona nije, pa je i mene malo zbunilo Ja je uvjeravam da joj je i bolje da joj dode kasnije

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    ako ima drugih naznaka da je počeo pubertet
    nema mjesta panici

  5. #5
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ja sam dobila neke naznake menstruacije sa 14 i nesto, a tek sa 15 normalnu mecu. tako je i moja mama.
    inace imam bas naglasene zenske sekundarne polne karakteristike, i ni jednu musku.
    do sada nisam imala nikakvih problema sa hormonima i reproduktivnim organima uopsteno.

    mislim da nema ni malo mesta panici, ali isto tako obrati paznju na to koliko je ona uzmenirena zbog toga, i nemoj zanemarivati taj njen osecaj.
    pre mene su dobile sve devojcice i u skoli i u ulici (a u ulici je bilo i godinu-dve mladjih).
    nosila sam ulozak svaki dan od tih prvih naznaka (krvarenje par sati po morvicu svakih 23 dana), sto znaci bas sam je zeljno ocekivala.

  6. #6
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja dobila s cca 14god

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Ja sam dobila u 12toj, pa sam se tim povodila, ma i bolje da cim kasnije dobije, budemo se strpile jos neko vrijeme, pa dignemo uzbunu

  8. #8
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Nema potrebe za zabrinutost. to je sve jako individualno. Ja dobila s navršenih 14 godina. I bolje da je malo kasnije, što se mene tiče.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Slavica prvotno napisa
    Nisa, hvala ti na ovome, jucer je dosla sa nastave sva utucena, kako ih je rezrednica pitala tko je dobio, a samo ona nije, pa je i mene malo zbunilo Ja je uvjeravam da joj je i bolje da joj dode kasnije

    ????? pa jel ta razrednica kad čula da se takve stvari NE ispituju ?

    ja imam 7 razred i takva osobna pitanja mi ne padaju na pamet

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ????? pa jel ta razrednica kad čula da se takve stvari NE ispituju ?

    ja imam 7 razred i takva osobna pitanja mi ne padaju na pamet
    moram se složiti!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni učenice same kažu, ako žele, ali ja ih stvarno ne ispitujem

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Iskreno i mene je to zacudilo i to ih je pred cijelim razredom pitala i pred deckima, uzas.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Evo da te utješim,ja sam dobila s 15.
    Krenula ja u srednju,a menge nema...došao prvi sitematski i meni je to postalo užasno opterećenje jer sam bila uvjerena da su sve cure dobile,a ja nisam.
    I najbolji dokaz koliko je psiha povezana s tim je taj sistematski koga sam se upravo zbog toga grozila...ujutro dajem urin sva prestrašena,sestra za mnom viče A zašto ste dali mokraću kad imate M???-ja je baš tada dobila.

    Inače,mama je dobila s 13 a baka s 16-ja u sredini-a inače sam izgledom,građom i karakterom preslika te svoje bake,pa tako i u tome.
    Ne brigaj,doći će M-samo što kod nekih dođe prije,kod nekih kasnije.

  14. #14
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Joj ovo me vratilo u moje pubertetske muke! Ja sam naime dobila prvi menzes s 10,5 godina.Valjda prva u generaciji i bila sam očajna i zbog toga i zbog činjenice da izgledam kao žena, dok su oko mene bile sve mršave curice koje još godinama nisu trebale grudnjak,a ja već prešla na one sa žicom!
    Kako god okreneš-pubertet je nezgodan valjda svakome.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Docekati ce ona nju, kad tad, tada ce htjeti da je ipak dosla kasnije :D

  16. #16
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Nisa prvotno napisa
    Slavice, mislim da se ne trebaš brinuti još čitavih godinu dana.
    Nema potrebe brinuti se dok curica nema barem 50 kila jer za M treba odredjena kolicina masnih stanica. A po dobi, do 16 nema mjesta za brigu (rijeci dvojice ginekologa)


    Ja sam dobila s 15 godina, moja sestra je dobro bila u 16toj kad je dobila.. I bilo nam je zao sto smo "vec" dobile jer je bilo super moc se UVIJEK kupat.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ????? pa jel ta razrednica kad čula da se takve stvari NE ispituju ?

    ja imam 7 razred i takva osobna pitanja mi ne padaju na pamet
    moram se složiti!
    I ja spadam u one koje su kasno dobile prvu menstruaciju ("kasno" = malo prije 14. rođendana) i sjećam se ispitivanja, ne od strane nastavnika, nego od cura, pogotovo na tjelesnom, i smijuckanja, i lažnih anketa, i komentara o zaostalosti i slično. Osjećaj je zbilja neugodan i ne shvaćam kako ga se još može potencirati javnim ispitivanjem u razredu!

  18. #18
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Oh, da, ja sam proglasena glupom lazljivicom koju je sram priznati da ima M, pa zato govorim da nemam.

  19. #19
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Moje obje najbolje frendice dobile su sa 16 godina. Ja sam za njih bila totalno 8) jedno 3 godine.
    A razrednica :shock: . Ja bih se pozvala na peti amandman .

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    A moguce je i da nisu bas sve devojcice dobile, ali kazu da jesu.... odlican izgovor za izbegavanje sportskih aktivnosti bio u moje vreme.

  21. #21
    samo ja

    Početno

    vi ste sve tu starije tete, ali ja sam još dijete. pa da vas upitam.
    meni moja mam kaže da kod djevojčica od 15 tampon može uništiti nevinost. da li je to istina. naime ja sam M dobila tek prije nekih 3, 4 mjeseca i imala sam ju dvaput, u travnju i svibnju, a ne u lipnju, pa ju sad u srpnju očekujem. ali pošto sam ja jedna vesela cura koja se voli kupati, a sutra ide na more, odlučih isprobati tampone. ali se jako bojim. probala sam ih staviti kad nisam imala M čisto da se uhodam, ali mi nije išlo. da li da se mučim s tamponima ili da se ne kupam. mama mi kaže da mi je možda još malo prerano i nesigurno za tampone, pa da se prva 2 dana M ne kupam, a 3. i 4. dan da se kupam. što vi kažete?

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Slavica prvotno napisa
    Iskreno i mene je to zacudilo i to ih je pred cijelim razredom pitala i pred deckima, uzas.
    I meni ovo nije normalno.
    Ja bih ju došla malo priupitati od kuda joj uopće pravo da to ispituje, I kaj će joj taj podatak. I da i nije pred dečkima pitala, nego još i pred njima.

  23. #23
    samo ja

    Početno

    ana.m imas li koji odgovor za moje pitanje? hvala

  24. #24
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ne moraš se bojati, pazi na higijenu i da ih mijenjaš dovoljno često i uživaj u kupanju.

  25. #25
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj samo ja prvotno napisa
    vi ste sve tu starije tete, ali ja sam još dijete. pa da vas upitam.
    meni moja mam kaže da kod djevojčica od 15 tampon može uništiti nevinost. da li je to istina. naime ja sam M dobila tek prije nekih 3, 4 mjeseca i imala sam ju dvaput, u travnju i svibnju, a ne u lipnju, pa ju sad u srpnju očekujem. ali pošto sam ja jedna vesela cura koja se voli kupati, a sutra ide na more, odlučih isprobati tampone. ali se jako bojim. probala sam ih staviti kad nisam imala M čisto da se uhodam, ali mi nije išlo. da li da se mučim s tamponima ili da se ne kupam. mama mi kaže da mi je možda još malo prerano i nesigurno za tampone, pa da se prva 2 dana M ne kupam, a 3. i 4. dan da se kupam. što vi kažete?

    Glede himena ništa se neće desiti. Samo pažljivo stavljaj.

    Glede mijenjanja tampona - svaki put kad izađeš iz mora promijeni ga. Meni osobno se znalo desiti da bi se napunio krvi,
    pa onda mora, i onako prepun bi počeo puštati tekućine koje su mi se znale cijediti niz noge. Ne puno - ali neugodno.

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj samo ja prvotno napisa
    ana.m imas li koji odgovor za moje pitanje? hvala
    Pročitala sam tvoje pitanje, ali ja nisam nikada koristila tampone pa ti na žćalost ne bih znala reći. Mada mislim da ti ne mogu naškoditi.
    Usporedi samo jelte tampon i jelte... .
    Ali, vidim i cure su ti već odgovorile.
    Pa dakle uživaj!

  27. #27
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja nisam koristila tampone dok sam bila nevina, ali znam dosta primera da jesu, i nije uticalo na himen.
    Inace i himena ima raznih

  28. #28
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Neće utjecati.....
    Međutim, koristila sam ih i smatram da ih nije baš "zdravo" koristiti?
    Zašto? Zato što je žena u to vrijeme najosjetljivija i podložnija bolestima, a tampon se stavlja unutra gdje ostaje i zadržava krv.
    Ja sam primjetila kada sam ga koristila da bi mi malo kao i "skratio" ciklus.

    Prema tome preporučujem slijedeće:
    Ne korištenje tampona u svakoj prilici, nego ukoliko to prilika nalaže (iako sam ih ja jedno vrijeme stalno koristila, i drugi pa im ništa nije bilo...)
    Pročitaj upute sa papira koji je unutra i opasnostima od hmmm....zaboravih sindrom kako se zove.
    Odabrati odgovarajuće tampone. Meni su bili ok super - možeš koristiti normal za početak, a kasnije preći na super... imaš i one tampax koji su sa aplikatorom i koji je lakše staviti.
    Prije stavljanja obavezno oprati ruke i nakon stavljanja.

    Kada sam ga ja stavljala 1.put mene je jako bolilo, jer pretpostavljam i nije bilo dovoljno "podmazano". Znači, tamopon ne gurati ukoliko je sve suho, jer će biti bolnije. Možda je zato najbolje koristiti taj aplikator jer je od glatke plastike, pa nemaš problema.
    Isto tako kada ga staviš probaj čučnuti i sjesti (oprezno, jer ako nije dobro stavljen zna dobro zaboliti) i ako ga osjetiš znači da ga nisi dobro stavila (meni je trebalo vremena dok se ne uštelim...jedno cijeli dan). Izvadi stavljeni tampon i stavi novi sve dok ga ne namjestiš da ga ne osjetiš (pogledaj slikicu u uputama).

    Nakon kupanja u vodi tampon će se napuniti vodom, tako da moraš otići u WC i zamjeniti ga da ne bi bilo neugodnog curenja kako je spomenula jedna forumašica.

    Još nešto: mojoj prijateljici kupanje u vodi za vrijeme menstruacije produžuje ciklus, meni ne. Boravljenje na suncu u to vrijeme meni smeta, a i mojim prijateljicama, jer onda curi u potocima.

    I da....špagicu spremi naprijed tako da je možeš fino naći i da ti ne smeta.

    Ako špagica pukne kojim slučajem, tvoji mišići sve to fino mogu pogurati dole pa da ga sama izvadiš....

    I eto..mislim da sam sve rekla.... Sretno!

  29. #29
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    E i da se vratim na temu...

    Ja sam dobila sa 12. Mama je na to reagirala sretno, ja sam bila Većina mojih prijateljica je dobila sa 13, 14 ili tako nešto... ja sam bila među prvima.

    Tačno je da se pubertet malo pomaknuo, ali inače je bolje dobiti kasnije, radi rizika od raka i još ponečega....
    Isto tako se povezuje uranjenost dobivanje menstruacije sa tjelesnom aktivnošću.

    Znam cure koje su dobile i u 17, 18....

    I još nešto, bitno je objasniti proces i sam pojam menstruacije, jer je meni prijateljica rekla da je to "prljava krv" pa sam ja to tako i prihvatila dok nisam se malo "opametila".

    Ništa za brinuti, čak mislim da je to dobro!

    A to što ih je pitala pred svima :shock: pogotovo što je to nešto toliko bitno kod teen curica i nešto o čemu dečki zezaju...
    Mislim.... :shock:

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo ja, ako osjećaš bol pri umetanju, premaži tampon nekom dječjom kremom, u tankom sloju.
    prije toga, dobro operi ruke, naravno.

  31. #31
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja dan danas, nakon 2 poroda, jedva uspijem staviti tampon, bez aplikatora. :/

  32. #32
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja dan danas, nakon 2 poroda, jedva uspijem staviti tampon, bez aplikatora. :/
    Hmm...dok nisam i ja skontala kako, tj. pratim "zidove" i ne guram tamo gdje mislim da bi trebalo gurati, nego gdje osjetim da ima "mjesta"

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Moja curka sada ima 12 navršenih, a menstruaciju je dobila s nepunih 11 :shock: čak ranije i od mene, ja s navršenih 11 :/
    I puna mi ju je kapa...no dobro..(ne kćeri)
    Jedva ju je čekala...mjesecima se pripremala sa idejom da će je ona sigurno dobiti rano kao i ja i sva slavodobitna je došla taj dan..k meni.
    Iskreno...voljela bih da je došlo kasnije..
    Nekako mi ej to sve prebrzo..kao da mi klizi iz ruku već sada to nekadašnje malo kmezavo čupavo klupko... :?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    samo ja, ako osjećaš bol pri umetanju, premaži tampon nekom dječjom kremom, u tankom sloju.
    prije toga, dobro operi ruke, naravno.
    ne , nikako
    mogao bi slabije upijati

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Iza ćoška
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Krampus prvotno napisa
    Moja curka sada ima 12 navršenih, a menstruaciju je dobila s nepunih 11 :shock: čak ranije i od mene, ja s navršenih 11 :/
    I puna mi ju je kapa...no dobro..(ne kćeri)
    Jedva ju je čekala...mjesecima se pripremala sa idejom da će je ona sigurno dobiti rano kao i ja i sva slavodobitna je došla taj dan..k meni.
    Iskreno...voljela bih da je došlo kasnije..
    Nekako mi ej to sve prebrzo..kao da mi klizi iz ruku već sada to nekadašnje malo kmezavo čupavo klupko... :?
    Evo ti primjer: moja mama je mislila da dobim menzis rano jer s svi dobili sa 12-13 godina. Naravno, da me nije uputila u takve stvari, i ja sam bila tzv ''crna ovca'' koja je menzis dobila sa 10 godina-par dana nakon mojeg rođendana.

    Kod tvoje kćeri je dobro da je to priihvatila bez problema, meni je dugo godina trebalo da to prihvatim.

    Zato se nadam da si nagradila je sa sladoledom, čokoladom , bajaderom i puno toga.

    Prihvati da postaje odrasla žena i da je sretna da je dobila menzis, jer suprotnom reakcijom postići ćeš najgore što se može dogoditi. Veseli se skupa sa njom.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Citiraj Alizeja prvotno napisa



    Evo ti primjer: moja mama je mislila da dobim menzis rano jer s svi dobili sa 12-13 godina. Naravno, da me nije uputila u takve stvari, i ja sam bila tzv ''crna ovca'' koja je menzis dobila sa 10 godina-par dana nakon mojeg rođendana.

    Kod tvoje kćeri je dobro da je to priihvatila bez problema, meni je dugo godina trebalo da to prihvatim.

    Zato se nadam da si nagradila je sa sladoledom, čokoladom , bajaderom i puno toga.

    Prihvati da postaje odrasla žena i da je sretna da je dobila menzis, jer suprotnom reakcijom postići ćeš najgore što se može dogoditi. Veseli se skupa sa njom.
    Ajmeeee neee nemamo problem toga tipa..razgovori su uvijek bili iskreni i otvoreni i s njom i sa sinom koji je stariji..
    Nego sam htjela reći da se naravno toliko fizički promijenila odkada je dobila, to je izgledom skoro pa žena..jednostavno mi je prebrzo došao taj skok od djeteta do polužene/žene kakva je sada..bokovi, sise..istegla se,noga 40
    Nedostaje mi malo ..ako shvaćaš što hoću reći...
    Ali odnos imamo odličan dapače.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Iza ćoška
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Krampus prvotno napisa
    Citiraj Alizeja prvotno napisa



    Evo ti primjer: moja mama je mislila da dobim menzis rano jer s svi dobili sa 12-13 godina. Naravno, da me nije uputila u takve stvari, i ja sam bila tzv ''crna ovca'' koja je menzis dobila sa 10 godina-par dana nakon mojeg rođendana.

    Kod tvoje kćeri je dobro da je to priihvatila bez problema, meni je dugo godina trebalo da to prihvatim.

    Zato se nadam da si nagradila je sa sladoledom, čokoladom , bajaderom i puno toga.

    Prihvati da postaje odrasla žena i da je sretna da je dobila menzis, jer suprotnom reakcijom postići ćeš najgore što se može dogoditi. Veseli se skupa sa njom.
    Ajmeeee neee nemamo problem toga tipa..razgovori su uvijek bili iskreni i otvoreni i s njom i sa sinom koji je stariji..
    Nego sam htjela reći da se naravno toliko fizički promijenila odkada je dobila, to je izgledom skoro pa žena..jednostavno mi je prebrzo došao taj skok od djeteta do polužene/žene kakva je sada..bokovi, sise..istegla se,noga 40
    Nedostaje mi malo ..ako shvaćaš što hoću reći...
    Ali odnos imamo odličan dapače.
    Shvaćam što želiš reći ( ja sam govorila što može biti suprotno). Sigurno je rodtelju teško prihvatiti da postaje žena, a mami je takav veliki šok.
    I samo zadržite dobar odnos,iskreni i otvoreni, koliko ona dozvoljava.

  38. #38
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    drage mame djevojčica od 13+ godina....
    ako možete, zamolio bih vas da glasate na moju malu anketicu ovdje....
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...73075&start=50

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ja sam prvu m. dobila sa 16, sa 14 godina sam išla sa mamom kod gina na pregled a on me samo pogledao kad sam ušla u ordinaciju i rekao da stanem na vagu, naime, na tadašnjih 170 cm visine (sad imam 183) sam imala svega 40kg :shock: Menga došla 2 godine poslije kad sam se malo popunila.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

  41. #41
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    ja sam dobila mengu sa punih 15 god.

    starija sestra sa 16

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Karlovac, Croatia
    Postovi
    12

    Početno

    Imam pitanja o ''tetki''.
    Nisam ju dobila, ali nekako mi se čini da hoću. Možda je to samo priviđenje, ali čini mi se da nije. Pričala sam o tome s mamom, ali neugodno mi je
    Često me boli trbuh, čak i kad pravilno jedem.
    I grudi mi se razvijaju već 2-3 godine.
    Što kad ju dobijem? Kako ću se osjećati taj dan? Kakvi tamponi i ulošci?
    Što ako budem negdje taj dan, ili se taman taj dan kupam? S kim da pričam o tom? Da li tad trebam posjetiti ginekologa? :? :? :? :?

  43. #43
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Eva, znam da ti je koma, al ne treba ti biti neugodno, to je skroz prirodno da dobijes menstruaciju i fakat bi bilo najbolje da sve sto te zanima pitas mamu.

    Ne znam kako ces se taj dan osjecati. Svaka zena je razlicita.
    Neke boli trbuh, neke ne... Ako ces dobiti na kupanju, ne znam kaj da ti velim... Vjerovatno neces.

    Ima tampona za djevojcice, pitaj u DMu ili KOZMU koji su. Ulozaka isto imas svakakvih. Meni su dok sam koristila jednokratne, najbolji bili Libress, pa ti mogu njih preporuciti. Nabavi si uloske pa nosi jedan u torbi da budes pripravna ako te zatekne kad nisi doma.

    Ako zelis ici kod ginekologa pricaj o tome s mamom i neka te odvede. Ne moras na pregeld, nego mozes doci samo da se upoznas s lijecnikom ili lijecnicom i da ih pitas sve sto te zanima.

    ima dosta dobrih tekstova o prvoj menstruaciji na netu, pa ako bas nikako ne mozes s mamom, evo klikni na naslove i procitaj si

    Prva menstruacija


    Menstruacija (menstruacijski ciklus) - Zašto je imamo?

    PUBERTET I ADOLESCENCIJA - RAZDOBLJE PREOBRAZBE DJEVOJČICE U ŽENU

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Imam pitanja o ''tetki''.
    Nisam ju dobila, ali nekako mi se čini da hoću. Možda je to samo priviđenje, ali čini mi se da nije. Pričala sam o tome s mamom, ali neugodno mi je
    Često me boli trbuh, čak i kad pravilno jedem.
    I grudi mi se razvijaju već 2-3 godine.
    Što kad ju dobijem? Kako ću se osjećati taj dan? Kakvi tamponi i ulošci?
    Što ako budem negdje taj dan, ili se taman taj dan kupam? S kim da pričam o tom? Da li tad trebam posjetiti ginekologa?
    Ne mora biti da te boli trbuh kad je dobiješ. Mene uopće nije bolilo kad sam prvi put dobila (s 13 godina). Samo sam vidjela trag na donjem rublju. Osjećala sam se malo čudno, nekako posebno.
    Odmah sam rekla mami (najbolje ti je o svemu tome razgovarati s mamom) koja me zagrlila i bila vesela, jer, kako je rekla, to je važna stvar u životu jedne žene.
    Ako budeš negdje taj dan ili ako se kupaš - gle, to ti mene muči i dan danas, zna me iznenaditi, ali nema veze, odem u dm i kupim uloške.
    Mislim da ti je zasad bolje koristiti uloške, jednostavniji su, a i kod tampona moraš dobro paziti kako stavljaš i nikako ne zaboraviti redovito mijenjati. Ako se predugo ne mijenja to može biti jako opasno (upozorenje je i na kutiji).
    Ne trebaš odmah posjetiti ginekologa, menstruacija je najnormalnija stvar na svijetu. Ne brini se, sve će to doći na svoje. Pričaj s mamom o svojim strahovima u vezi toga, ma u vezi svega što te muči i inače.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •