Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Sistematski pregledi u skoli

  1. #1
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Sistematski pregledi u skoli

    Edit MUkica: malo sam nespretno podjelila topic o Testiranju na drogu... al ajde sad... ovdje o sistematskim.. tamo o drogama

    Ja sam i protiv sistematskih u skoli. Meni su uvijek ostavljali visemjesecne traume.

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja sam i protiv sistematskih u skoli. Meni su uvijek ostavljali visemjesecne traume.
    potpis

    joj kad se sjezima kada su htjeli testirati studente .. koja je to pobuna bila
    a pošto sam živila u stud.domu imali su i razloga za testiranje :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Nakon ozbiljnih ozbiljnih sumnji, i kad me razgovor ne bi razuvjerio - ali tada bih već bila u takvom stanju da ne bih tražila njegovo dopuštenje.
    Meni je privlačna ideja testiranja u školi, u smislu jedne ozbiljne stvari koja se radi pod mus, i na kojoj se u tom slučaju ne lomi povjerenje djeteta i roditelja. Priznajem da je to put manjeg otpora, ali ipak.
    Osim toga, možda sam naivna, ali nadam se da bi obavezna testiranja smanjila broj onih koji se kolebaju pa ipak probaju. Da ja imam 15-16 i kolebam se bih li probala drogu, ako znam da se u školi provode testiranja, vjerojatno bih odustala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Koje bi bile posljedica za dijete kad bi se školski test pokazao pozitivan?

    Nisam protiv testiranja u školama, dapače, ali svakako bi trebalo jasno odrediti moguće posljedice takvog ponašanja. Mene ovo čeka za desetak i više godina ali nakon prošlotjedne epizode(ili prije dva tjedna) Provjerenog na Novoj TV-e nekim su se roditeljima tinejdžera sve iluzije o vlastitoj djeci raspršile u sekundi. :/

  5. #5
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Koje bi bile posljedica za dijete kad bi se školski test pokazao pozitivan?
    bile bi sankcije
    možda ne bi bile pisane, ali bi se promjenio odnos profesora prema "pozitivnim"
    a to može značiti i manje ocjene od one za koju znaju i sl.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    to mora biti toliko nepovjerenje i manjak komunikacije da bi svom djetetu priuštila takvu situaciju.
    potpisujem
    plus ono što je ivarica napisala

    ja sam totalni ali totalni paranoik po tom pitanju, testiranja u školi i na poslu meni vode u gattacu, fahrenheit i slično brrrrrr... ježim se

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja sam nadam se jos godinama daleko od ovakvih bojazni ali me brine to sto pisete, obavezno uvodjenje testa u skolu, test cim posumnjate...

    uh, ne znam, nadam se da mi se nece ovo obiti za koju godinu o glavu, ali ja mislim da bi test pravila samo ako dijete pristane na to i ako je to zadnja zadnja opcija, ako nikakav razgovor prije nije pomogao da mu povjerujem
    kuzim
    ali kaj ako ne pristane da mu radis test?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja sam i protiv sistematskih u skoli. Meni su uvijek ostavljali visemjesecne traume.
    Joj da. Fala bou pa tog ovdje nema.

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    meni je drago da se javlja dosta ljudi na ovom topiku. osim mukice, vlvl i mene - tko još ima dijete starije od 13 godina?

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja, al radim gibanicu i fali mi 1 jaje i 1 dl vrhnja da je napravim po tvom receptu.
    Mislim si, što ću sad? :?

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Ja, al radim gibanicu i fali mi 1 jaje i 1 dl vrhnja da je napravim po tvom receptu.
    Mislim si, što ću sad? :?


    mislim da se niš neće dogoditi ak napraviš s ovim što imaš. važno je da ti smjesa nije suha. natrgaš mrvec manje korice

  12. #12
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja se ne slažem. ako se u školi rade sistematski pregledi - i taj test bi trebao biti dio toga.

    btw - ja bih to uvela i na radnim mjestima.
    X

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    meni je drago da se javlja dosta ljudi na ovom topiku. osim mukice, vlvl i mene - tko još ima dijete starije od 13 godina?
    sorcie, nekako mislim da se tvoj stav o testiranju na droge na radnom mjestu nije gradio kako ti je dijete raslo?

    sto se tice sistematskih, ja sam podvojena, nedavno mi je pricala jedna mama kako joj je sinu dioptrija uznapredovala od prvog razreda kad su bili na pregledu (0,0) pa do sljedeceg (neka velika brojka), takve stvari bi se mogle srediti sistematskim

    ne ofkors na nacin kako je to kod nas bilo, sve u gacicama u koloni, sisate i daskasice, a kako je tek deckima bilo ne zelim ni misliti

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa

    ne ofkors na nacin kako je to kod nas bilo, sve u gacicama u koloni, sisate i daskasice, a kako je tek deckima bilo ne zelim ni misliti

    zasto mislis da je danas drugacije? pitam, nisam upucena.

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nemam pojma kako je to danas

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Mi smo imali sistematsi u prvom , trećem , petom i sedmom.
    moje dijete je u petom i nikad nisu imali nikakav sistematski :?

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    u srednjoj školi - 4 osobe ulazi kod sestre (odvojena garderoba), skinu se, i idu redom. kako je koja gotova, izlazi iz ordinacije i oblači se. nakon toga sljedeća runda...

    ništa strašno.

  18. #18
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    čemu služe sistematski?
    uvjek sam se osječala ka ovca pred žigosanje :/

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    čemu služe sistematski?
    uvjek sam se osječala ka ovca pred žigosanje :/
    pa da pravovremeno upozore na evenualne probleme.... :? .

    i ja idem svake godine na sistematski...

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    na sistematski jednom godišnje dijete može ići i s roditeljem, ili samo, nevezano za školu. a ne ko stoka stajati u redu

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    na sistematski jednom godišnje dijete može ići i s roditeljem, ili samo, nevezano za školu. a ne ko stoka stajati u redu
    dobro - a gdje to stoje kao stoka u redu?

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mi jesmo

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i mi na faksu
    u srednjoj sam markirala svaki sistematski i cijepljenje pa ne znam kako je izgledalo

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    mi jesmo
    i mi isto (OŠ, u gimnaziji se ne sječam)

  25. #25
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kikici je sistematski radila kćerka mog doktora koji je meni radio sistematski .

    po mom - trebalo bi ga raditi i detaljnije.

  26. #26
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Moram se ubaciti- meni je sjećanje na sitematske preglede u osnovnoj potisnuta trauma-evo sad ste me prisjetile. Sjećam se, negdje u 8. osnovne, dr. me svašta nešto ispitivala i u sve rubrike upisivala b.o. (onaj liječnički ok) a kad je došla rubrika "pubertert" pogledala je u moje golo tijelo (grudi) i upisala -4. Imala sam godinama traume od toga. Kao, nisam dovoljno razvijena.

  27. #27
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    trebalo bi ga raditi i detaljnije.
    što je naravno nemoguće na masovnim sistematskima.
    pa se opet vraćamo na to da se sistematski obavlja u nekim individualnim kombinacijama neovisno o školi

  28. #28
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    trebalo bi ga raditi i detaljnije.
    što je naravno nemoguće na masovnim sistematskima.
    pa se opet vraćamo na to da se sistematski obavlja u nekim individualnim kombinacijama neovisno o školi
    zdravlje djeteta je odgovornost roditelja, ne škole ili društva
    zdravstveni pregeld za vozački npr., nije mi uopće bio problem
    no taj masovni ... ko ovce
    trauma

    nego da se vratimo testiranju na drogu u školama, koja bi bila svrha toga?
    anonimno bi bila velika šteta jer bi se pojavila natjecanja među školama ko će biti veća faca tj. ko će imati veći % "pozitivnih"

    bez obzira na sav strah bauka društva, trebala bi biti extremno ozbiljna situacija, jer i samim spomenom testiranja na drogu miniraš odnos s pubertetlijom
    čisti 100% dokaz da mu/joj ne vjeruješ

  29. #29
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    e da
    ja bih uvela obavezno puhanje prije ulaska u Sabor
    molim lijepo, ako su izglasali 0,0 za vožnju, onda treba biti 0,0 za izglasavanje zakona 8)

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    e da
    ja bih uvela obavezno puhanje prije ulaska u Sabor
    molim lijepo, ako su izglasali 0,0 za vožnju, onda treba biti 0,0 za izglasavanje zakona 8)


    i samim spomenom testiranja na drogu miniraš odnos s pubertetlijom
    čisti 100% dokaz da mu/joj ne vjeruješ
    tako je
    nemam 13godišnje dijete, ali sam ja sama bila pubertetlija i to mi se desilo
    i jako je utjecalo na moj odnos s mamom

    (a nisam bila ni primirisala drogu, samo sam eto ušla u pubertet i naglo se promijenila, onako za 180 stupnjeva)

  31. #31
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    moja sestra ima 17g
    dosta pričamo
    izlazi gdje sam i ja izlazila (jedino mjesto u gradu - Dolac)
    u "moje vrime" sam znala gdje se skupljaju oni koji će zapaliti travu isl. bilo ih je i među mojim prijateljima
    nisam imala razumjevanja prema "drogašima" a to se odnosilo i na laganu drogu, dok nisam pročitala "Mi, djeca sa kolodvora ZOO"
    od tad razumijem neke stvari ALI i razumijem kakav pakao može izaći iz piz****
    moja sestra ne voli čitati, zato ja s njom pričam, bez osuda, bez sumnje u nju
    pažljivo slušam šta govori, svaku riječ, puštam je da bez straha priča o svojoj ekipi, objašnjavam kad me pita, kad ne .. a kadkad joj moram neke stvari reči, ali odmah krečem s ogradom odvajanja lošeg postupka od loše osobe tako da ostane komunikacija slobodna bez podizanja obrambenih stavova

  32. #32
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Moje misljenje je da ne bi bilo lose testirati srednjoskolce, u okviru redovnih (i slazem se, trebalo bi biti kvalitetnijih) sistematskih, ali smatram da bi se rezultati testova trebali javljati roditeljima, obiteljskom lijecniku, i skolskom psihologu/pedagogu, ne razredniku, ravnatelju ili kome vec.
    Naravno, roditelje bi trebalo prethodno educirati, inace sam sigurna da bi vecina reagirala neprimjereno.
    Takodjer mislim da bi trebalo testirati studente u domovima.
    I obavezno testovi u vojsci, uz osiguranu strucnu pomoc (dobro, ukida se vojni rok, pa to vise nece biti potrebno).

    Kao roditelj, prilicno sam sigurna da bih mogla uvidjeti probleme i bez testova, odnosno prije testa, ali ne zelim nista kategoricki tvrditi. Nadam se da ce nam odnos biti dovoljno cvrst, i da ce mi djeca izrasti u dovoljno snazne osobe, da nece postati ovisnici.
    Ali, ako dijete ipak opadne u ovisnost, bedasto je ocekivati iskrene razgovore i nekakvo povjerenje. Onda su testovi vrlo korisna stvar.

    Ono cega se ja ipak jako bojim, je koristenje testova od strane needuciranih roditelja. A takvih je nazalost puno, a u javnosti se premalo radi na tome da se problemi razjasne (zapravo, radi se upravo suprotno).

  33. #33
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    jer i samim spomenom testiranja na drogu miniraš odnos s pubertetlijom
    čisti 100% dokaz da mu/joj ne vjeruješ
    Mislim da i ne trebaš vjerovati 100 posto. Ili se to onda zove vjeruješ ali si svakako na oprezu?
    Ja nemam traume od sistematskih, a sin mi je negdje prije išao na pregled testisa koji je sam tražio, bez ikakvih problema - da ne opisujem sada zašto, nije mu ništa - tako da vidim da ni njemu to nije bauk.
    Nisam razmišljala o testiranju u školama, ali mislim da ono što se događa izvan obitelji ne može izazvati toliki otpor tinejđera kao što roditeljska sumnja može (u nekim slučajevima), tako da da, jesam za testiranje i čini mi se logičnim ono što kaže Vlvl. Gle, ako upali na malom postotku onih koji očijukaju ili imaju namjeru - dovoljno je.
    A bih li izvršila kućno testiranje na droge? Hm, moram priznati da nam ni to nije nepoznato, šogorica je tako testirala svog "malog" pa su onda djeca (moja i njena) iz toga napravili opću sprdačinu. Da, mali je pušio travu. Ćaća ga je dobrano stresao (nije ga tukao) čak mi se čini da se i sam osvjestio tek nakon što su se roditelji (vrlo odlučno) upleli. Nitko ne daje ruku u vatru da ne pušucka i sada, tu i tamo, ili da neće više nikada, ali nekako vjerujem da je dobio "stop" lekciju za eventualni, sljedeći korak.
    U svojoj situaciji ne znam, mislim da bi svi pokazatelji i ranije bili preočiti da bi testiranje bilo suvišno.
    Pravo pitanje bi bilo koji bi bio sljedeći ispravan korak?

  34. #34
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    opadne u ovisnost

    upadne, ne opadne

  35. #35
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    opadne u ovisnost

    upadne, ne opadne
    Šta se smiješ, dobro je i tako

  36. #36
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Popiknes se, i ravno u - drogu!

    A ovo i mene zanima:
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Pravo pitanje bi bilo koji bi bio sljedeći ispravan korak?
    Dakle roditelji, male i velike djece, kad biste posumnjali/saznali da vam se dijete drogira, sto biste poduzeli?

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Porazgovarala bih prvo cime, kad i koliko se drogira.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mare, ako nije preintimno, moze malo detalja o tome kako ga je caca "stresao"?
    Naime, ja imam i nesto osobnog iskustva po ovom pitanju. Koma mi je i kad pomislim na to. Uglavnom radi svega sto sam priustila svojim starcima. E sad, shvacam da se uglavnom radi o losim odnosima od malih nogu, gluhim telefonima, nedostatku kojecega unatoc ogromnom trudu koji su moji roditelji ulozili......Njihove metode bile su lose. Nakon nekih saznanja i kojekakvih pokusanih tehnika utjecaja na mene, niti jedna jedina nije upalila sve do trenutka dok meni neki vrag nije kliknuo u glavi i dok se ja svojevoljno nisam odselila iz grada.
    Tako da me stvarno strah i misliti sta bi pomoglo konkretno mom djetetu kad bi se (nedajboze) nasla u takvoj situaciji.

  39. #39
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Radi se o djetetu koje ni inače u ničem nije bilo problematično, škola, društvo, izlasci, ponašanje, sve je oduvijek gibalo po PS-u. Čak se nije ni popiknuo (opao) u neku novu ekipu, to su bila djeca s kojima se oduvijek družio, ali dogodilo se ko u filmu: pokucala droga na velika vrata njihovog malog mjesta i on je prihvatio kao i ostatak društva. Poslije, kada sam ga pitala što mu je to trebalo ( lude mene, ne znam bih li ovo izbanalizirala ili podigla na najviši nivo uzbune) rekao je:"Pa, daj, ujna, kao da sam toliko lud da bih išao dalje?!"
    Ono, kako niste imali povjerenja u mene?
    Kako su ga stresli?
    Vrlo drastično. Šogorica je (čim je doznala) otišla na policiju i prijavila budalu koja im je prodavala travu i za koju se ispostavilo da ima i šarenih tabletica kojekakvih. To mu je bio prva lekcija: i ti činiš kriminalno djelo, mogao bi proći isto. Stopirali su mu izlaske za početak, (nije to trajalo jako dugo, ali je dobio jasan naputak kada je morao, prije izlaska, reći gdje ga se točno može naći (mislim da je šogor znao napraviti krug autom, da ga se vidi, a to je radio radi eventualnih preprodavača koji su ga zapamtili) i bilo je tu i vrlo odlučnih postavljanja granica, koje (na svu sreću) dijete nije odlučilo pregaziti. Čini mi se da je ipak bio u relativno dobrim odnosima s roditeljima prije nego je odlučio popušiti si koju. Uglavnom, smatram da su ispali veliki sretnici zbog toga i da to nije recept, ali odlučnost koju su u trenutku pokazali je i mene stresla.
    Mislim da bi roditeljska odlučnost bila dobar početak.

  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    gle , nemoš rečii: Ja tebi vjerujem ... ALI ću te testirati jer mislim da lažeš!
    kužiš
    to je miniranje ionako osjetljivog odnosa
    nema priče o 100% povjerenju
    nego da roditelj vjeruje da je pubertetlija dobra osoba
    ako samo spomeneš testiranje (bez prethodnih uvoda -problema, svega vezanog za droge - po izgledu itd..) normalnom tinejđeru , doslovce mu kažeš:
    - ti mi lažeš
    -tvoje izjave su bezvrijedne bez dokaza
    - ti si loš

    boooom

  41. #41
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ako samo spomeneš testiranje (bez prethodnih uvoda -problema, svega vezanog za droge - po izgledu itd..) normalnom tinejđeru , doslovce mu kažeš:
    - ti mi lažeš
    -tvoje izjave su bezvrijedne bez dokaza
    - ti si loš
    Kužim Grubi, ali nije moje dijete čulo o drogi na ulici prvi puta, valjda je čulo nešto i od mene za sve ove godine, a vidiš da ima i primjer u užoj rodbini. Šta sam napravila, napravila sam, svjesna sam toga. Danas kada povedemo razgovor o tome na tuđem primjeru - OK je, može se normalno i ozbiljno s njim razgovarati, a kada njega pokušam staviti kao glavnog glumca sve završi s "De, daj, pa od kut ti SAD to? De, nemoj me s tim, znaš da nisam taj tip" - i sve završi s komedijom gdje on meni svečano obeća da nikad neće.
    Uglavnom, ne da mu se više o tome razgovarati.
    Ali, kada bih ja skužila da je njegovo dotadašnje lejzi ponašanje dobilo na dinamici ili suprotno, tu više ne bi bilo govora o tome tko je bed a tko gud gaj. Vrag bi odnio šalu.
    I iskreno, zadnje na pameti bi mi bilo misli li on da ja njemu narušavam integritet ili ne. Tada je na meni red da djelujem.

  42. #42
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    zato i mislim da se mora imati debeli razlog da se pokrene razgovor o testiranju
    kad vrag odnese šalu

  43. #43
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Debeli razlog je već dobrano debela nesreća.
    Preventivno se djeluje ranije.
    Kažem, ako bi do toga došlo, vjerujem da mi ne bi test trebao potvrditi sumnje.
    Podržavam testiranje. U svakom slučaju, ono što možeš saznati o djetetu prije njega, tijekom i nakon njega, nije za baciti.

  44. #44
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    sigurna si da upravo taj test ne bi bio okidač za eksperimente s lakim drogama
    pa kad već ionako misliš da pušim travu, neka onda misliš s razlogom 8)
    npr. ja sam ti takva osoba, i tako bih reagirala na takvu optužbu od roditelja
    inatna

  45. #45
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ali u situaciji u kojoj dijete prizna da katkad pusi travu, a ti sumnjas da nije samo to, bogme bih testirala.

  46. #46
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ne znam, ja takav sklop nemam u glavi, pa nekako se nadam da nema ni on.
    To bi se možda moglo dogoditi kod djetetu koje se sustavno provjerava, kojem se općenito nikada ne vjeruje, omalovažava se njegovo mišljenje i tako... a s druge strane ni to ne mora biti.
    Rekoh NE ZNAM. A nikako da se javi netko pametniji

  47. #47
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Moja prva rečenica gornjeg posta je odgovor Grubi na temu tjeranja inata.

  48. #48
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kod mene je genetski
    čak i postoji seoska izreka za moj rod

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Uglavnom, ne da mu se više o tome razgovarati.
    Ali, kada bih ja skužila da je njegovo dotadašnje lejzi ponašanje dobilo na dinamici ili suprotno, tu više ne bi bilo govora o tome tko je bed a tko gud gaj. Vrag bi odnio šalu.
    I iskreno, zadnje na pameti bi mi bilo misli li on da ja njemu narušavam integritet ili ne. Tada je na meni red da djelujem.
    Tako i ja mislim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •