Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: PC igre

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno PC igre

    Da li gledate oznake za dobnu skupinu kada vaša djeca kupe neku novu PC igru? Da li vam to nešto znači?

    Hoćete li kupiti igru 12godišnjaku ako na njoj piše 16+????

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    :/

    Mi jesmo kupili D jednu igru koja je bila za višu dobnu skupinu.
    Ispočetka je sve bilo ok... ali čim je duže igrao, bivao je sve agresivniji kad nije bio na kompu... skršili CD, deinstalirali...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Baš me zanimaju iskustva i stajališta. S jedne strane si mislim za sam zatucana ali zapravo sam samo neinformirana.

    Kome postaviti prijedlog ili pitanje (valjda ministarstvo) da se počne s obilježavanjem igara koje se prodaju u HR. Da se usvoje neki standardi i zaštite djeca.

    Moj bi igricu 18+.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Oznaka 18+ znači da u igri vjerojatnoi ima jako mnogo nasilja, i to eksplicitnog nasilja. Ako znaš ime igrice, napiši, pa ti netko možda zna reći o čemu se radi.
    Koliko ti dijete ima godina? Ako je ispod 15-16 nedaj ni blizu ovima od 18+.
    Mi smo svašta puštali, ali jednu određenu igru smo zabranili kad nas je rođak upozorio da je puna besmislenog nasilja. Nema ni one prozirne priče ispod svega koja pruža privid pravde, već lik mora stići nekud i ubiti nekoga (navodno iz osvete) a putem se služi svim dozvoljenim sredstvima, npr. otme motor prolazniku na ulici pa pojuri za onim kog već ganja, i za to se dobivaju bodovi.
    Ta je igra jedna od malo stvari zbog koje smo (kad je poskrivečki ponovo instalirao) zabranili komp na nekoliko dana.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Konkretno se radi o igri Fallout 3.

    Zapravo sam htjela malo ispitati mišljenje roditelja o ovom problemu općenito. Isto sam pitanje postavila i uredništvu časopisa BUG. Smatram da su dovoljno upoznati sa igrama i dovoljno ih testiraju i daju mišljenja i recenzije u časopisu, da bi mogli dati i komentar na nasilje i ograničavanje u godinama.

    Ukratko, rečeno mi je da su oni jako liberalni (djeca od 13 igraju igre za 18+) i nekakav stav uredništva nisam dobila, i da je to stvar roditelja. Tj. nek roditelj onda testira igru i odlučuje.

    Mene fakat takve stvari ne zanimaju toliko da bih testirala i nemam osjećaj za to. Ja bih im dala Tetris i gotovo.... sve ostalo gdje se čuje pucnjava ja bih zabranila. Svjesna sam da sam neinformirana... ali onda me žalosti da su ljudi koji su informirani toliko nezainteresirani.

    Ak se mogla uvesti oznaka za neprimjerene TV programe, zašto se ne može uvesti oznaka i za Igre i to prema Hr standardima. Ne moramo kopirati EU ili Ameriku.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Moj ima jednu igru 18+ (kupila mu baka ). Paaa... ima unutra svakakvih scena nasilja koje meni osobno i nisu prerealistične. Sexa nema.
    Nisam primjetila nikakve promjene na njemu od kada ima igru. Dosadila mu je za 2-3 mjeseca ko i svaka druga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •