Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kako dalje?

  1. #1
    dee_dee

    Početno Kako dalje?

    Čitam vas već dugo vrijeme, no tek sam sada skupila "hrabrosti" registrirati se.

    U maloj sam nedoumici.
    Šesnaestogodišnji sin Dorijan u djetinjstvu je imao nekih problema sa zdravljem, epilepsija i sve je krenulo svojim redom.
    To smo prebrodili, krenuo je u školu kasnije nego svoji vršnjaci i sve je bilo u redu.
    Sada je navršio 16, a tek se bliži kraj 7. razreda.

    Iskreno mi je priznao da on gubi volju jer njegovi su vršnjaci već u srednjoj školi.
    A društvo mu je nikakvo, jer se ne pronalazi među "klincima"
    Malo sam se raspitivala, i postoji opcija večernje škole.

    Interesira me, može li on završiti 8. razred osnovne škole u večernjoj te onda normalno upisati željenu redovnu srednju školu?

  2. #2
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Trebali bi znati u pučkom otvorenom učilištu (ako si u Zagrebu).
    http://www.pou.hr/

  3. #3
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Godine bi mogle biti problem za upis u srednju školu.

    U zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340388.html) piše:

    (2) Redoviti učenici upisuju prvi razred srednje škole u dobi do 17 godina, a iznimno do 18 godina uz odobrenje školskog odbora.

  4. #4
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    A meni to izgleda kao da će onda biti problem i u srednjoj školi jer opet neće biti među vršnjacima Sretno i da što bezbolnije prebrodite ovo razdoblje!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Dee_dee, mislim da je bas sada ta razlika najizrazenija. Moj stariji sin je bio najstariji u razredu, a uz to je bio zrelo dijete, i ponekad se ta razlika dosta vidjela, bas u visim razredima osnovne. On je prolazio kroz neke faze sam, a godinu dana kasnije njegovi prijatelji, koje je pred kraj osnovne znao opisati kao djetinjaste. Ali sad u srednjoj nema neke razlike.
    Tvoj sin ce se sigurno osjecati izdvojeno medju dosta mladjima jos taj osmi razred. Ako mu je stvarno glupo ici u skolu s njima, provjeri uvjete za vecernju OS, ali raspitaj se i tko ide tamo. Ako su vecinom puno stariji opet nece biti nikakvog zajednistva.
    Osim toga, sto bi radio radio danima kod kuce, dok su druga djeca/momci u skoli? Ako ikako moze izdrzati jos osmi, neka nastavi kako je krenuo, a eventualno kroz neku izvannastavnu aktivnost da provodi vise vremena s vrsnjacima.
    Ili provjeri moze li se taj osmi razred zavrsiti ubrzano, da preko ljeta zavrsi os i na jesen krene u neku srednju, blizi svojim vrsnjacima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    mogao bi ubrzano zavrsiti osmi polaganjem izvanrednih ispita...dobije od svakog nastavnika lekcije koje mora nauciti i termin ispita.to bi trebala potraziti informaciju od strane pedagoga u njegovoj skoli i takodjer da kaze koji su uvijeti itd

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •