Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Problemi s ucenjem i slicno...

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Problemi s ucenjem i slicno...

    Dakle - Emil.
    Prvi srednje

    Velim ja njemu neki dan kak cemo mu platit tecaj za izradu mentalnih mapa.. a on meni... ma daaaaaaaaaa... daj radije meni lovu... kaj ce meni mentalne mape..

    pa ono.. da ti bude lakse ucit...
    pa ne treba to meni

    pa ZAKAJ onda imas tak lose ocjene uskoli
    zato jer ne ucim
    zakaj ne ucis
    ne da mi se
    zakaj ti se ne da??
    ne znam.. ne da mi se
    a kaj ti se da?
    ne znam.. nis mi se ne da...
    kak ti se ne da'
    mora ti se nekaj dat
    ne
    NIS mi se ne da
    %&/(/&%$% djizuuuuuuuuuuuuuus



    zove me danas elvira i veli zovem te da nekaj cujes.. i cujemja sumi nekaj... velim ja kaj si fen kupila???

    ne, veli ona, to ti je emilov diskmen
    nema vise baterija, ja mu ne dam lovu za nove i sad je ustekao na najglasnije da sumi i otvorio vrata od sobe...

    ocjene u skoli katastrofa
    vec dugo ne smije na rukomet
    sad vise ne bude smio ni u zagreb
    mama mu ne da ni da curu zove na telefon...

    njegova je teorija da on sve to MOZE naucit, al mu se eto ne da.. i kaj mi sad njega gnjavimo... kad mu se ne da

    kaj da radimo s njim cure???

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    vec dugo ne smije na rukomet
    sad vise ne bude smio ni u zagreb
    mama mu ne da ni da curu zove na telefon...
    sa zabranama sigurno ništa nećete postići... eventualno bunt... i još gore ocjene...

    i zanima me, što tebi znači "loše ocjene"?

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    da ja znam da se zabranama ne moze nista postici :/ , ali ljepo mu je receno.. gle emil... dobri smo prema tebi, imas lose ocjene, ali ipak mozes u zg... mozes ovo i mozes ono, ali daj, plizzzzz - bar popravi ocjene u skoli...

    unatoc svemu isao je i na zimovanje u cesku... uglavnom dobije sve sto hoce

    1 iz povijesti
    2 iz prehrae
    2 iz hrvatskog
    1 i 3 iz dakltilografije

    na polugodistu pros'o s 3

    kad malo bolje razmislim - nisam ni ja bila bolja , al sad sam s druge strane, kuzis, i ne znam kaj da napravim, skup s njegovom mamom

    pa je vec 3 put za redom izgubio pokaz...
    zadnji put su mu ga nasli i javili na Ka radio i nije se ni malcice potrudio da ode po njega...

    nasli smo mu i cigarete... kaj sad napravit???

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    hocu rec.. nasli smo mu cigarete, i ja i ELvira, odvojeno, ali NJEMU nismo jos nis rekle... on ZNA da smo nasle...
    svi mudro sutimo

    kaj, kaj, kaj da mu velimo???

    djizus sad tek znam kak je hebeno zahebano imat 15-godisnjaka

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Joj, baš ovih dana dogovaram sa školskom psihologicom par sati kao nekakvog tečaja kako kvalitetno učiti. Moja nije loša, šesti je osnovne, ali primjećujem lagano padanje, pa se pitam što će biti kasnije. Kako ulazi u pubertet sve teže uči, teže se koncentrira, a misli su tko zna gdje (vjerojatno u zadnjoj klupi gdje sjedi simpatija ili u klupi iza nje gdje sjedi curica u koju je cijeli muški dio razreda zaljubljen, po uvjerenju moje kćeri zato jer ona ima krasne roditelje koji njoj daju da dolazi našminkana u školu ).
    U stvari, svjesna je da mora učiti, ali to se svede na dugosatno buljenje u knjigu bez rezultata.
    Mora se naučiti učiti, kaže psihologica kojoj sam se požalila, pa kad ja prodjem tih par sati, rado ću ti udijeliti koji savjet ako vidim da je to dobro.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imate program Učenje nije mučenje, drži ga psihologinja Jasenka Pregrad (genijalna žena) u okviru Društva za psihološku pomoć (ili Modusa)

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mukice, je li on s voljom trenirao taj rukomet?
    Daje li ta škola u koju ide njemu nekakvo zvanje?

    Pa, ako daje... neka čovjek prolazi s tri i neka igra rukomet.

    Puši?
    A nitko oko njega ne puši?! (Koliko ti, tata i mama popušite dnevno)?
    Ukidanjem sporta samo ćete ga još više otjerati na ulicu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    imate program Učenje nije mučenje, drži ga psihologinja Jasenka Pregrad (genijalna žena) u okviru Društva za psihološku pomoć (ili Modusa)

    Čini mi se da se baš školska psihologica zove Jasenka, da nije to ta? Visoka, tamne duže valovite kose?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    potpisujem apri.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kao prvo, slažem se s apri.

    kao drugo, prof. pregrad je starija gospođa, tamne i valovite kose, a sad jel to ta iz vaše škole :?

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    uf, ni ne znam koliko sam sretna! :shock:

    ne znam što bih ti savjetovala - osim razgovor s psihologom. mislim da je već 12 i pet za tako nešto!

    moja školska kolegica je imala takav slučaj sa svojim sinom. sad ima preko 20 godina, napravio joj je telefonski račun od 7000 kuna (a njena plaća je minijaturna ) - i NIŠTA ne želi raditi. sjedi doma, ona ne zna što bi s njim (gleda ga kao svoje dijete - i lupa glavom o zid od očaja).

    u emilovoj dobi je mislila da je to faza (pa ne trebaju nikakvi razgovori), pa se ta faza produžila, pa se i dalje nastavlja...

    nije problem toliko u ocjenama (iako to JEST problem) , već u njegovom stavu prema svim drugim stvarima.

    definitivno treba vidjeti u kakvom je društvu, kakva je ta njegova cura, i što se događa s rukometom.

  12. #12
    ČOKOLADICA

    Početno

    evo da se i ja uključim, imam " klince" od 22. i 18. godina, sve smo to prošli!! Faze odbijanja, negiranja, prkosa, šutnje, a najdraža mi je bila faza "sad ću...", eto smo preživjeli. Ne restriktivno ništa, to je definitivno provjereno, pali povjerenje, ali ne namješteno jer oni to odmah pročitaju. Ako nekog zanima rado iskustvo podijelim ...

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajde čokoladica, dijeli . nitko od nas ne zna što nas čeka .

  14. #14
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    cokoladice, pisi molim te
    da se pripremim...

  15. #15
    ČOKOLADICA

    Početno

    rado, samo pitajte, široko polje, pa ne znam odakle da počnem. Evo danas, npr. dečko(18) pustio dugu kosu,( meni OK, mom zakonitom ne, ali se pomirio sa sudbinom) neće da se počešlja jer je to fora!!! Kosa izgleda ko gnijezdo, podsjetio me na moju frizuru nakon maturalnog, šta mu reći? Ajde, da vas čujem pa ću vam reći što sam napravila.... inače dečko je prva liga(nije što je moj), odličan u školi, svira ... da ne pretjeram, mama ko mama, sorry

  16. #16
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moj ima 5, dugu kosu i skroz na skroz rasčupanu - ja njemu stvarno nemam potrebu ništa na to reći

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja se iskreno nadam da će moj sin, ako ću ga ikad imati, biti dugokosi raščupanko, a ne zalizani šminkerčić

  18. #18
    ČOKOLADICA

    Početno

    a baš u njegovu školu sa takvom frizurom nije uputno, zato on to i radi! Ja sam se sjetila moje predivne, provokativne gumice za kosu,( hvala Bogu da ne bacam nepotrebne stvari), i ostavila je, kao nisu moja posla, na stolu. Nisam se prevarila, počešljao se i ima krasan repić, dok svi vide gumicu doći će i doma, uh... :D

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja se u frizure ne miješam . kikica si u zadnje vrijeme radi ikebanu na glavi ... napravi pundžu s kineskim štapićima. jedino me davi da ju vodim kod "njene" frizerke - a ta je 50 kilometara od nas... :/

  20. #20
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja dosla vidjeti kakvi problemi s ucenjem, a ono rasprava o frizurama... 8)

  21. #21
    ČOKOLADICA

    Početno

    samo reci šta te zanima, a i ovo ti je sastavni dio, duga kosa može biti razlog za loše ocjene, neki profesori upravo tako reagiraju( kad već ne mogu ošišati) daju lošije ocjene! :shock:

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čuj, ako si dobar učenik, onda si dobar učenik.
    ja sam u srednju školu hodala u poderanim trapericama i košuljama, crnim martama do koljena, duge raščupane kose...
    svejedno sam bila odlikašica.
    jer kad je bilo ispitivanje znanja, ja sam sve znala. i nitko mi nije dao manju ocjenu zbog mog "propalitetnog" izgleda.
    komentara je bilo svakakvih, ali na ocjene mi to nije utjecalo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    i vi ovo gore navedeno smatrate problemom.moji sinovi 14 i15 od početka školovanja imaju problema s učenjem.koliko sam s njima učila mogla sam 3 škole završiti,a opet nikakvih rezultata,uspijeh najviše dobar 3.i repeticije i viježbe itd. opet ništa.oni su pristojni i dobri na satu i inače ne prave probleme.samo ne ide učenje. kad ih ispitujem doma znaju, ali u školi ajme.starija17 je odlikaš ide u3 r. upravni repherent,sa njom od 2 raz.osn. škole nisam ništa učila .samostalna je i sve joj ide od ruke.dado14 ponavlja 7 ,dobro se uklopio u novi razred koji je i bolji od prošlog, miran je ,razrednica ga hvali, ali učenje jadno opet.odnosi u obitelji su dobri ,prema njima nismo prestrogi tako da to ne bi trebao biti razlog neuspijeha.u školi ih vole i imaju dosta prijatelja.eto,sve sam rekla,vjerujte ko nije imao takvih šokova,ne daj bože bolesti i zlostavljanja,taj me ne može razumjeti.napr.drugi se raduju ljetu i planiraju praznike, a ja"umirem" hoće li proći produžnu.

  24. #24
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ahaaa, to je taj strider ili striderica!
    ja mislila da je tema friška, ali koliko god stara bila, uvijek je aktualna.

    džaba instruktori kada nema motivacije i ništa ih ne zanima, ni u čemu se ne pronalaze.
    i mene muči taj problem. zasad nije loše ali samo zahvaljujući njenoj snalažljivosti a nikako trudu i učenju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •