Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: kako pravilno savjetovati teenagera

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno kako pravilno savjetovati teenagera

    u svezi glede ljubavnih problema.............

    uzrast 16-18


    help

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    sve ovisi o ljubavnom problemu - ne znam na sto konkterno misliš i u kojoj si ulozi kada savjetujes (roditelj ili ucitelj?).

    U svakom slucaju bez patroniziranja, uvazavajući sve njegove osjećaje - rekla bih tako da u tom razgovoru budete u potunosti ravnopravni...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    sve ovisi o ljubavnom problemu - ne znam na sto konkterno misliš i u kojoj si ulozi kada savjetujes (roditelj ili ucitelj?).

    U svakom slucaju bez patroniziranja, uvazavajući sve njegove osjećaje - rekla bih tako da u tom razgovoru budete u potunosti ravnopravni...
    učitelj

    neuzvraćena ljubav

  4. #4
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ma isto kao da savjetuješ neku svoju prijateljicu.
    budi prijazna, opuštena i najvažnije - iskrena.

  5. #5
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa
    ma isto kao da savjetuješ neku svoju prijateljicu.
    budi prijazna, opuštena i najvažnije - iskrena.
    bas tako, bez sefovanja i filozofiranja
    tezak je to teren, ja sa svojom majkom nisan nikako mogla pricat o tom polju jer je sve radila krivo

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i probaj davati što manje konkternih savjeta, slušaj, parafraziraj njegove izjave i dovedi ga do toga da sam odluci sto je najbolje (tako barem neces ti biit kriva za neuspjeh )...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    fala

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Sjetih se jednog događaja. U četvrtom osnovne moj me ljubljeni sinek upitao - mama, s koliko godina se ja najranije mogu oženiti? Upregnula sam petne žile da zadržim ozbiljnu facu i rekla mu što naš zakon kaže na tu temu. Bio je žalostan što će morati tako dugo čekati...bio je ludo zaljubljen u školsku kolegicu i s njime sam prolazila sve faze te ljubavi, pa i ogromno razočarenje u tu djevojčicu. Sada, kad se opet dogodi poneko razočaranje (zadnji slučaj - curu koja mu se sviđa vidi s cigaretom), samo mu kažem - daleko je tebi ionako ona prava, pomisli samo da si se prije 4 godine oženio s M., a što bi danas? Tada me pogleda duuugo i ozbiljno...
    Eto, nisam baš pomogla, ali super je što tvoji učenici imaju toliko povjerenja u tebe...nekog jednostavno moraju imati za povjeravanje jer bi u toj dobi bez toga bilo jako teško...već kad tu muku izbace iz sebe lakše je.

  9. #9
    mali_cvijet

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa

    učitelj

    neuzvraćena ljubav
    Kaj se tebi učenici jadaju o neuzvračenoj ljubavi :? :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    što je tu čudno

    nije to masovna pojava,ali mi se se vremena na vrijeme dogodi

    da mi možda nećeš nalijepiti neku etiketu ?



    i

  11. #11
    mali_cvijet

    Početno

    ne, samo malo mi je čudan taj prisan odnos......ja znam da se s takvim nazovimo to privatnim problemima nikad ne bih pojadala profesoru ili profesorici......

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ne uopće nisi zalijepila etiketu .......

    ovdje postam malo duže od tebe ,pa me ljudi poznaju t o sam ,i kako radim

    i da ne duljim,odoh ja s ove teme i ovo mi je nauk da fakat neke stvari više ne postam jer će se uvijek naći netko tko će biti zlonamjeran

  13. #13
    mali_cvijet

    Početno

    nismo se razumjeli......tebi sve 5.....jednostavno ne mogu sebe zamisliti u teenagerskim danima kako tražim savjet od bilo kojeg profesora ili profesorice......nema tu nikakvih skrivenih namjera a niti etiketiranja

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ok,

    malo sam osjetljiva danas,

    stvar je u tome da su djeca danas drugačija,

    ja konkretno nikog ne ohrabrujem niti ne izvlačim informacije ,ali mislim da nije u redu da ako me netko pita za savjet da se pravim da nisam čula.....

    svjesna sam svojih ograničenja

    ono što mislim da mogu riješiti probam, a za stvari koje su kompliciranije tražim i ja savjet ili probam naći adekvatnog stručnjaka

    ne glumim savršenog pedagoga

    jer to nisam

  15. #15
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Kako dobro
    Ja bi bila sretna da sam imala samo jednu osobu(ucitelja) u skoli kojo sam se mogla obratiti na normalan nacin...a ne jos imati toliko povjerenja.Ja kazem odlicno za takav pristup prema djeci!
    Iako naravno jednog dana bi zeljela da moj N prvo mene pita za pomoc...ali nisu svi roditelji isti :/

  16. #16
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Podizem ovaj topic jer me nesto zanima. Vi roditelji teenager-a....od 17. - e na na dalje.... kaj bi rekli da vam se sin od 17 godina zaljubi u curu od 25. Naime, jedan frend od mog buraza je jako zaljubljen u jednu moju poznanicu a ni ona bas nije ravnodusna prema njemu....samo kaj je njoj, naravno bed.

    S time da oni medjusobno super komuniciraju jer je on dosta napredniji od svojih vrsnjaka.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    rekla bih uf

  18. #18
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Da sam ja učiteljica (hehe, ko u pjesmi) bila bi jako sretna i ponosna na sebe da mi se dijete te dobi želi povjeriti. Čestitam Maria, to je zaista lijepo čuti

    A, slažem se s Bubicom, da se čuvaš direktinh savjeta tipa "napravi ovo, napravi ono". Najvažnije je slušati i to ozbiljno slušati i pokazati razumijevanje, iako nama odraslima dječji ljubavni jadi znaju biti smiješni i lako rješivi, njima su silno ozbiljni, važni i dramatični. Uostalom, zna ja da ti to znaš

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Svašta oni menu kažu a ja glumim švicarski sef

  20. #20
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Iva prvotno napisa
    Podizem ovaj topic jer me nesto zanima. Vi roditelji teenager-a....od 17. - e na na dalje.... kaj bi rekli da vam se sin od 17 godina zaljubi u curu od 25. Naime, jedan frend od mog buraza je jako zaljubljen u jednu moju poznanicu a ni ona bas nije ravnodusna prema njemu....samo kaj je njoj, naravno bed.

    S time da oni medjusobno super komuniciraju jer je on dosta napredniji od svojih vrsnjaka.
    Ne znam, Iva, iz moje perspektive to mi se ne čini ništa strašno niti neobično. Dečki u tim godinama rado gledaju starije cure, samo što te cure obično nisu zainteresirane za njih. U ovom slučaju, kako sam ja shvatila, osjećaj je obostran, i to je baš slatko.
    Vidjet ću da li će mi biti slatko za deset godina, nadam se da hoće.

  21. #21
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Iva, najvaznije da je legalno

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja znam da sa 25 nije bilo šanse da pogledam dečka od 17, ali ja nisam nikada baš nešto "voljela" mlađe dečke.
    Inače, ne znam, da sam njegova mama ne bi mi baš bilo drago. :/
    A kaj njemu reći....?
    Pa ipak mislim da on to najbolje zna. Ako ga se krene odgovarati bez veze je. Svjestan je da je ona starija, da će se možda prije poželiti udati, imati djecu. A možda to uopće ne želi pa super.
    Teško je to ovako sa strane, ali 7 godina, pogotovo u tim godinama mi se čini puno.

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pardon, 8 godina.

  24. #24
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    neznam, ja imam 25 i meni je NEZAMISLIVO pogledat neko dijete od 17, ALI sto ljudi....možda je zaista zreo dječarac, a ona zaigrana ženica i etoga :/
    Da sam njegova mama, voljela bi je upoznat, jer znam da moje mišljenje ionako nije presudno kad se čovjek zaljubi:/

  25. #25
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Krumpiric, ti imaš 25! :shock:

    Vidiš, nikada ne bih rekla po tvojim postovima, nekako si mi premudra za te godine .
    eh, vi fer-ovci...

  26. #26
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    ala ozbiljne priče ko da se odma oće ženit! ako oće bit zajedno neka budu, a ako nisu jedno za drugo prekinit će, ako jesu blago njima, ne vidim tu neku veliku filozofiju

  27. #27
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    ala ozbiljne priče ko da se odma oće ženit! ako oće bit zajedno neka budu, a ako nisu jedno za drugo prekinit će, ako jesu blago njima, ne vidim tu neku veliku filozofiju
    nebi se složila, znam ih ja šta su se oženili debelo prije dvajstpete

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    nebi se složila, znam ih ja šta su se oženili debelo prije dvajstpete
    JA

  29. #29
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    e .. sad jos jedna mala napomena... cura ima dijete i rastavljena je 2 godine... i nije joj bas jos do djece ponovo

  30. #30
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    a jesi nas navela na krivi put

  31. #31
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Iva prvotno napisa
    e .. sad jos jedna mala napomena... cura ima dijete i rastavljena je 2 godine... i nije joj bas jos do djece ponovo
    Ja sam nekako otvorena po tom pitanju pa bi rekla da je to baš simpatično. Iako ima dijete, ona je ipak jedna 25-godišnjakinja koja se zatreskala u nekoga i ima i zaslužuje priliku da bude sretna. ALI on ima 17 godina i vjerojatnost da ta zaluđenost i zaljubljenost postane "nešto" je nikakva. Njemu sigurno imponira cura od 25 ali za koji dan doći će druga, sa malo manje obaveza (bez djeteta)

  32. #32
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Njemu sigurno imponira cura od 25 ali za koji dan doći će druga, sa malo manje obaveza (bez djeteta)
    Nekak tak i ja mislim..
    S tim da je nju zaintrigirao mladi jerbo se zena ocito oce opustiti malo.
    Ak je sam to u pitanju zas ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •