Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 111

Tema: Tretiranje zlostavljanja u obitelji - petak, 23.6. prosvjed

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Tretiranje zlostavljanja u obitelji - petak, 23.6. prosvjed

    jel netko gledao (Dnevnik od 19.06.06.) kada je ravnatelj CZZS Ivanic Grad rekao otprilike ovo: "kako su zlostavljene zene dijelom i same odgovorne za svoje partnerske odnose i kako su, uglavnom, vrlo slicne strukture kao i svoji muzevi"???

    znam da trazim puno i previse, al jel ima neko snimku tog dnevnika i/ili moze doci do nje?



    na molbu autorice topica promijenila sam naslov, al sam svejedno ostavila stati u zagradi da se ljudi ne zbune :)
    plavaa

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Ta izjava je danas u Jutarnjem listu.

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    joj super
    hvala ti

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    nemrem nikak pronaci
    imas link?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Da... Na istoj strani je i priča žene koja će vjerojatno uskoro doživjeti sličnu sudbinu.

    Prestrašno

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    bas sam na tom linku http://www.jutarnji.hr/clanak/art-20...itelj,31806.jl

    al valjda nema u online izdanju :/
    idem k tati po novine

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno Re: Dnevnik od 19.06.06.

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    kada je ravnatelj CZZS Ivanic Grad rekao otprilike ovo: "kako su zlostavljene zene dijelom i same odgovorne za svoje partnerske odnose i kako su, uglavnom, vrlo slicne strukture kao i svoji muzevi"???
    uffff : kako mrzim taj 'sama si to trazila, bejbe!' stav!
    imam osjecaj da je rad na promjeni tog stava u drustvu presudan u mijenjanju situacije zlostavljanja zena...

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i kad takva izjava izadje iz usta osobe koja je na celu ustanove kojoj je svrha pomoc ljudima/zenama/djeci u nevolji

    kako ga nije sram?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Ma strašno je u toj priči da i majka ubijene ima takav stav!

    "On je bio iznimno inteligentan, ali i psihopat, no niti Jelena nije bila zlato. Bila je problematična i prgava utoliko što se odmetnula od obitelji. " - kaže NJEZINA MAMA!

  10. #10
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Dakle, Pero Krnjaić, ravnatelj CZSS Ivanić grad, ovako je skomentirao ubojstvo Jelene Jakopovic u Domu u Nazorovoj:

    Mi znamo da zlostavljane supruge koje se sklone u u atonomne kuce snose dio odgovornosti za svoje partnerske odnose i da su isto tako priblizno slicnih karakteristika.

    U clanku se navodi da se i Opcinsku sud u IG ogradjuje od odgovornosti.

    A za tim je likom policija raspisala 4 tjeralice :shock: i protiv njega je podignuto i 29 kaznenih te nekoliko prekrsajnih prijava :shock: .

    Pa ti sad vjeruj u pravni i sustav i sustav socijalne zastite.

    Ja sam bila zrtva zlostavljaca i jako dobro znam da si, kad udjes u sustav pod vecim nadzorom nego zlostavljac iako si zrtva. Svaki se moj korak promatrao pod povecalom. Kada bih ga prijavila za bilo sto prvo je pitanje svih, od policije koja je izlazila na uvidjaj, pa do sluzbenika u CZSS bilo "A sto ste opet napravili da se on tako ponasa???" :mlotek: :mlotek:

    Mislim da je to velika sramota ove drzave i da svakog pojedinacnog sluzbenika u drzavnom aparatu treba biti bar malo sram sto ima takve kolege.
    Ja znam da ima ljudi koji pokusavaju posteno i odgovorno raditi svoj posao, ali sam se na svojoj kozi uvjerila da ih je jako malo i/ili da su u tom casu takvi bas meni bili nedostupni skoro ko dobitak na lotu.

    Gdje zapravo rade svi ti divni ljudi, spremni na pomoc i razumijevanje kad ti je to, kao zrtvi, zaista potrebno???

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    bel
    Postovi
    92

    Početno

    I najbliži ponekad tako reagiraju! Osjetila na svojoj koži jednom davno u nekom drugom prostoru i vremenu. Ne ponovilo se i ne dogodilo nikome nikada!!! Jednostavno svi zatvore oči, pokriju uši i govore jedino to: sama si je kriva; valjda se tako bolje osjećaju.
    Nego, jeste li primjetile da je sve više tih zlostavljača-policajaca? Legalno naoružanih! Kome se u tom slučaju obratiti???

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Nikome. Moji kumovi su živili sa jednim takvim nasilnikom. Ništa mu se nije dogodilo,(mada je policija dolazila redovito i viđala baku sa razbijenom glavom) dok jednom nije nasrnuo na policajca koji je došao na vrata. Onda su ga odmah odveli u Vrapće na promatranje. Stvarno sramota!

  13. #13
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Zbog ubojstva u Nazorovoj Tolle najavila kaznene prijave i zatražila smjene odgovornih
    utorak, 20.6.2006 17:37


    NA NOVINSKOJ konferenciji predsjednica Autonomne ženske kuće Zagreb Neva Tolle izjavila kako su šokirani i ogorčeni nedjelotvornošću i nesposobnošću djelatnika Centra za socijalnu skrb Ivanić Grad i sutkinje tamošnjeg Općinskog suda koji nisu zaštitili Jelenu Sabinu Jakopović od njezina muža, evidentiranog zlostavljača i kriminalca koji ju je ubio, javlja HTV.

    Tolle je kazala kako će Autonomna ženska kuća podnijeti kaznene prijave i zatražiti da se zbog posredne umiješanosti u taj zločin preispita osobna odgovornost djelatnika Centra za socijalnu skrb Ivanić Grad, i to psihologinje Nataše Akik i socijalne radnice Mire Lisac, posebnog skrbnika za prava djeteta, odvjetnika Milorada Stefanovića te odgovornost sutkinja Općinskog suda u Ivanić Gradu Željane Kauzlarić i Gordane Trivunov. Dodala je kako će kaznene prijave biti podnesene ovog tjedna.

    Osim kaznenih prijava protiv gore navedenih, Tolle je zatražila i smjenu ravnatelja Centra za socijalnu skrb u Ivanić Gradu, jer je on, kako je kazala, odgovoran za rad djelatnika.

    Navela je i kako je iz ureda Jadranke Kosor dobila infomaciju da je Kosor od resornog ministra Nevena Ljubičića zatražila trenutačnu smjenu Krnjaića.

    Podsjetimo, u petak ujutro 22-godišnji Tomislav Jakopović hicima iz automatske puške ustrijelio je svoju 25-godišnju suprugu na igralištu Doma za nezbrinutu djecu u Nazorovoj ulici u Zagrebu, nakon čega je pucao i u sebe.

    A.H.
    Foto: D.P.
    Sad cemo vidjet kaj ce iz svega toga napravit nase pravosudje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Bojim se da će to past u zaborav, kao i obično. Par suspenzija, packa po prstima i za šest mjeseci svi opet rade.

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Takve izjave i takvi stavovi su izraz prijezira prema ugroženom čovjeku i strašno je da dolaze iz usta službenika koje država plaća da štite takve ljude i brinu o njima. Kao mama posvojenog djeteta dosta sam kontaktirala s ljudima u centrima i naslušala se svakakvih komentara na račun ljudi koje život nije mazio. Umjesto da traže krivca u žrtvi ti bi se ljudi trebali pitati o svojoj krivnji, uključivši i njezinu mamu (nju prije svih).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    go, neva, go!!

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    s jutarnjeg:

    Ubojica supruge hito ubiti i dijete


    da je i dijete poginulo, možda bi to bio signal da se nešto mora promijeniti. kad su si žene već same krive...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ma sjecam se nedavnog skandala kad je majka ubila novorodjence tresuci ga i lupajuci s njim... jer je plakalo...
    pa je deda isto nesto izjavio tipa - pa stvarno je puno plakao,kaj je mogla napraviti...
    stravicno!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Citat iz jutarnjeg:

    "Od tragedije, nitko od šire obitelji ni s majčine, ni s očeve strane dječaka nije posjetio u Domu, niti je zatražio skrbništvo."


    Bože, ne mogu vjerovati :shock: :shock: , pa kakvi su to ljudi, jadno dijete .
    Iako vjerovatno nema pojma što se dešava, prestrašno je to da nitko od familije nema potrebu doći, zagrliti i pomaziti mališu.
    Grozno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ovo je strasno kakvi su to monstrumi-gamad!!!! ali jos gore je nas zakon i vlada. pa ovo cita netko iz policije ili soc.rada ili slicno i ne reagira-sramota gdje zivimo-jos su gori od ovih ubojica

  21. #21
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    jadan onaj kome treba njihova pomoć

    jako, jako tužno
    srce me boli zbog tog dječačića

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ma daj fuj kako je to okrutno-sama spoznaja da zakonska tijela okrecu glavu i boli ih guza-ne poduzimaju nista jedino kada se desi ovakva tragedija eto ih po televiziji i novinama-sram ih bilo

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja znam slučaj gdje je zlostavljač SAM pozvao policiju, i rekao da ga uhapse ako treba, tj. ako žena kaže da ga treba uhapsiti. dečki su gledali , i rekli su joj da nek ide u petrinjsku kod suca za prekršaje, pa da tamo preda prijavu (slijedeći dan, jer sudac ne radi navečer)!? btw - radi se o zagrebu.


  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a sutkinja koja je izjavila da se ne osijeća odgovornom; a onda je još prokomentirala, na pitanje da zašto nije reagirala kad je vidjela te silne kaznene prijave za nasilje, da on nikada nije bio nasilan pred njom u sudnici :shock:
    kak ih sve skupa nije sram?mrcine!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ma boli ih guza -kakice jedne da se to desavanekom od njih u obitelji da vidis kako bi sve prosljakalo

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a gle mi pravopisa
    izbacili me iz takta!

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sud u zagrebu, petrinja, dječji dom, a koliko ih još ima... a tek potencijalni...

    btw - zlostavljačima se i dalje daje pravo viđanja djece, kad žene napuste autonomnu kuću...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Od kad sam čula za to, non-stop mislim o tome i o jadnoj ženi i malom bebaču Mrvicu mi je laknulo kad su opovrgnuli da je siroto djetešce to sve skupa gledalo. Što se rodbine tiče, ja mislim da bi cijeloj priči odgovorni iz doma mogli malo dati malo sunca, kad bi to dijete dali stvarno nekoj predivnoj obitelji i iskreno se nadam da će ljubav izbrisati sve strahote i da će mu život biti prekrasan, stvarno je dosta patio. Mislim da bi bilo najgore kad bi se sad rodbina počela prepucavati oko toga s kim će mišić odrastati pa da se sve otegne zbog nečije grižnje savjesti i tko zna čega.

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ravnatelj centra "ponudio" ostavku, koja je prihvaćena... bar nešto!

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    To dijete je već do sada svašta vidjelo i doživjelo. Čitala sam da će se predložiti centru da ga da na posvojenje, s obzirom na to da ga osim majke nitko od obitelji nije posjećivao niti brinuo o njemu. Mislim da je to u ovom slučaju najbolje rješenje, jer je ta obitelj zakazala i prema njemu i prema njegovoj majci. A posvojitelji će imati tešku zadaću da mu pomognu da prevlada svoje traume i sve ono što će prije ili kasnije morati saznati o svojoj biološkoj obitelji. Stalno mi je na pameti to dijete i njegova nesretna mama.

  31. #31
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    o ovom slučaju i CZSS će biti riječi u večerašnjoj emisiji Otvoreno

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ma joj, već mi je zlo od toga. Otkad pamtim za sebe zlostavljana žena je to i sama tražila, rastavljena žena je željna samo jedne stvari, isto kao i udovica, samohrane majke ni ne znaju tko je otac tom kopiletu, za ženu na položaju dobro se zna kako je došla do tog radnog mjesta......
    Suze mi idu od bijesa, razočaranja u ovo jadno društvo, taj zadnji šljam od ljudi koji drže pozicije i odlučuju o tebi. Oprostite mi, cure, jako sam, i već dugo, revoltirana.
    I za kraj, da vas nasmijem ili rasplačem jednom pričom moga šefa, visokopozicioniranog u našoj velikoj firmi, kao i politici.
    Mjesto događaja - neka fešta u firmi.
    "Muškarac nije muškarac ako bar jednom nije probao sa kozom ili ovcom. Neeee sad, nego ono, kad smo bili mlađi, čuvaš ovce, pa se malo, jel, zaigraš..." I pritom on misli kako to doista svi rade, samo je to tabu, a on je ipak velka faca pa si sad može dozvoliti rušiti te tabue. Danas, sutra pokušajte se takvome sva izubijana požaliti i zatražiti pomoć.

  33. #33
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Prestrašno je kad ljudi kažu da je žena zaslužila batine, ili da je dobila što je tražila i slične "narodne izreke"!
    U mojoj velikoj državnoj firmi također ima sličnih razmišljanja! Ja ne znam što bi rekla na to osim da ti ljudi stvarno nisu normalni!! A žene kažu da što nije otišla kad je prvi put udario-ma ko zna s kakvim manijakom ima posla, možda nije mogla odmah otić, postoji sto razloga.
    Koliko je samo nasilja nad ženama i djecom, nismo ni svjesni toga.
    Dva puta sam vidjela prizor di tip udara ženu. Bila sam sama i bila je noć, oboje meni nepoznati, a on lud! Došlo mi je da skočim na tog divljaka, ali mislim da bi samo jedan zamah njegovom rukom srušio mene u nesvjest.
    Što napraviti u takvim situacijama? Ili kad vidite da neki otac udara dijete-kako intervenirati??

  34. #34
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    "Muškarac nije muškarac ako bar jednom nije probao sa kozom ili ovcom. Neeee sad, nego ono, kad smo bili mlađi, čuvaš ovce, pa se malo, jel, zaigraš..." I pritom on misli kako to doista svi rade, samo je to tabu, a on je ipak velka faca pa si sad može dozvoliti rušiti te tabue.
    :shock: :shock: :shock: nisam sigurna trebam li na ovo plakati ili se smijati

  35. #35
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Prestrašno je da takva izjava izlazi iz usta čovjeka na takvom položaju...
    treba dići hajku na svakog tko je zakazao i nije obavio svoj posao kako treba

    izjava ravnateljice doma za nezbrinutu djecu o stanju djeteta duboko me je potresla i ne želim je ponavljati jer sada bih radije da je niti ja nisam ćula, a onima koje imaju iole odgovornosti što se ovakvo nešto dogodilo neka odzvanja čitav život u glavi

  36. #36
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    prestrasno..

  37. #37
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ravnatelj centra "ponudio" ostavku, koja je prihvaćena... bar nešto!
    da i vjerojatno će sad postati prvi sekretar.
    ma ja bi, ma ne znam šta bi, jer za takvog neodgovornog prasca po meni zatvor nije dovoljno dobra kazna. (isto kao i za pravnicu iz CZSS- koja traži mito od majke koja je došla po pomoć. nitko više ni o njoj ne piše)

  38. #38
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    najljepše u otvorenom - bilo je kad je voditelj pročitao dio izjave psihologa koji je "preporučio" da se dijete ne da majci - a dorica je :shock: :shock: : OTKUD VAM TO????

    žao mi je što emisija nije duže trajala, jer bilo je puno toga što neva i gordana nisu uspjele reći...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj dorena prvotno napisa
    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    "Muškarac nije muškarac ako bar jednom nije probao sa kozom ili ovcom. Neeee sad, nego ono, kad smo bili mlađi, čuvaš ovce, pa se malo, jel, zaigraš..." I pritom on misli kako to doista svi rade, samo je to tabu, a on je ipak velka faca pa si sad može dozvoliti rušiti te tabue.
    :shock: :shock: :shock: nisam sigurna trebam li na ovo plakati ili se smijati

    fuj,fuj,fuj,fuj ......sirote životinje.....

  40. #40
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    bas sam htjela napisat kak sam odusevljena gdjom. koritnik i gdjom. Tolle jer su bile elkoventne i nisu se dale smesti
    vidi se da ih je ovo fakat razbjesnilo, al u pozitivnom smislu i da ne buju pustile dok ne zguraju stvar do kraja

  41. #41
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    bas sam htjela napisat kak sam odusevljena gdjom. koritnik i gdjom. Tolle jer su bile elkoventne i nisu se dale smesti
    vidi se da ih je ovo fakat razbjesnilo, al u pozitivnom smislu i da ne buju pustile dok ne zguraju stvar do kraja
    moja najdraža vrsta bijesa. držim fige.

  42. #42
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    bas sam htjela napisat kak sam odusevljena gdjom. koritnik i gdjom. Tolle jer su bile elkoventne i nisu se dale smesti
    vidi se da ih je ovo fakat razbjesnilo, al u pozitivnom smislu i da ne buju pustile dok ne zguraju stvar do kraja
    moja najdraža vrsta bijesa. držim fige.
    gustala sam ih gledati i posjetile su me na vedranu i maju na pocetku rode

  43. #43
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    bas sam htjela napisat kak sam odusevljena gdjom. koritnik i gdjom. Tolle jer su bile elkoventne i nisu se dale smesti
    vidi se da ih je ovo fakat razbjesnilo, al u pozitivnom smislu i da ne buju pustile dok ne zguraju stvar do kraja
    moja najdraža vrsta bijesa. držim fige.
    gustala sam ih gledati i posjetile su me na vedranu i maju na pocetku rode
    daj prestani, dosta sam danas plakala već

  44. #44
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Meni je bilo najgore to što je Dorica Nikolić bila ko' da je s Marsa pala. Ne mislim da je žena osobno blesava nego mi to ukazuje na to kako sustav funkcionira - koliko državna tajnica za socijalnu skrb NEMA POJMA o gorućim problemima tog resora. Pored gđa. Koritnik i Toelle, ona je ispala ko' mali Ivica, ali nažalost, njihove sposobnosti i angažman su tu samo da gase vatru, a sustav ostaje nefunkcionalan.

  45. #45
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    vidi se da ih je ovo fakat razbjesnilo, al u pozitivnom smislu i da ne buju pustile dok ne zguraju stvar do kraja
    nadam se mukice da ce uspjeti, jer je previse toga protiv njih kad je cijeli pravni sustav zariban :?

  46. #46
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nešto prije otvorenog, bila je emisija na novoj tv, u kojoj je dorica imala drukčiji auditorij, i njeni argumenti su prošli :/ .

    gošća je bila i sanja sarnavka koja je pričala o zadnjem slučaju "remećenja mira i reda" u kojem su i zlostavljač i zlostavljana - kažnjeni zatvorom. on 19 dana zato što ju je mlatio - ona 4 dana jer se derala dok ju je mlatio, i udarila ga je kišobranom.....

    vjerojatno je trebala pustiti da ju umlati (potiho), pa sudac ne bi imao dvije osobe za suđenje. manje posla...

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Poziv na javni prosvjed

    Povodom tragičnog ubojstva Jelene Sabine Jakopović u Dječjem domu u Nazorovoj, pozivamo građane i građanke da nam se pridruže u javnom prosvjedu pred Ministarstvom pravosuđa, Dežmanova 10, u petak, 23.06.2006. u 11 sati.

    Skupom upozoravamo na nefunkcioniranje sustava u odnosu na problem zlostavljanja žena u Hrvatskoj, te zahtjevamo da država zaustavi daljnje ubijanje žena!

    Aktivistkinje Autonomne ženske kuće Zagreb

  48. #48
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    di je dežmanova? :/

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    dežmanov prolaz

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Radim, a tako bih rado došla.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •