Citiraj vitika prvotno napisa Vidi poruku
moji su oboje jedini koji ne idu na vjeronauk iz razreda. curka je to jako tesko podnjela pa smo trazili da prisustvuje satovima, ali da nije upisana. i tada su se pocele dogadati stvari zbog kojih sad ne ide vise na satove. sve je bilo koliko toliko ok dok se nije pojavila prica o pricesti. cure su pocele zadirkivati moju curku sto ona jedina nece ici na pricest. onda se umijesala i casna koja je jednog dana dosla na ideju da se svi zajedno pomole za moju curku da ju roditelji ipak puste na pricest . ja sam pukla na to. uz sve ostalo sto sam znala da casna radi (tipa prica djeci u prvom razredu price o djecaku koji je umro jer mu mama nije dala da ide na vjeronauk) a ne smije, ovo mi je prelilo casu. isli smo kod ravnatelja i jedino sto nam je on mogao reci da je casna jako dobra vjerouciteljica i da moje dijete izmislja da su se molili za nju i da bi bilo najbolje da moje dijete ne prisustvuje vise satovima vjeronauka. niakve isprike, nista! da napomenem, casna je nakon toga jednom na hodniku svetom vodicom poskropila moju curku i napravila joj prstom kriz na celu jer valjda je za nju nekakvo utjelovljenje vraga (ja ne znam).
curki smo dozvolili da ide na vjeronauk jer je to silno zelila, jer silno zeli biti kao i ostale cure. inace sam ateist, a MM krscanin koji se zadnjih godine vise ne deklarira kao takav.
sin otpocetka ne ide na vjeronauk i skorz mu je to ok jer je takva osoba. curka je jako socijalno osjetljivo bice i hoce sve sto i vecina.
jos smisljam kako cu pocastiti curku kad ostale curice budu isle na pricest.
inace nikad nismo djecu odgajali u smjeru da ne ne mogu jednog dana biti vjernici. jednog dana kad budu dovoljno stari da znaju svojom glavom izabrati. zato se u skoli svi cude sto moja djeca znaju pjevati "narodi nam se" jer valjda misle da smo neki antikatolicki frikovi zbog toga sto nam djeca ne idu ne vjeronauk.
Mislim da niste trebali traziti da bude na satovima i slusa, a da nije upisana.
Radi toga je u biti i nastao problem.

Ja sam izriciti naglasila da ne zelim niti slucajno da cura bude na satu vjeronauka i da neka se izvole organizirati gdje ce biti ona i jos 2 cure. Mislim, da sam htjela da slusa vjeronauk, onda bi je i upisala. Po meni, bit i je u tome sto ne zelim da slusa vjeronauk, pa mi nije onda jasno sta ima traziti na satovima, ako nije upisana.