Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 152

Tema: kako napraviti veliki party s malo novaca :lol:

  1. #51
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    zljevanka i to jeftina varijanta bez jaja s naribanim tikvama unutra, od dvije padele, nahraniš skoro dvadeset ljudi, a koštat će te tridesetak kuna.
    pera, malo skuplja, jer je tijesto prhko i sir je gore, ali to je poslastica, jedna padela košta oko 20 kuna.
    uz to poslužiš na štapiće rezano tvrdo povrće, paprike i mrkve dobiješ za bagatelu ili salatu od šljivarica i kapule. roge i šljivarice su po 4 kune. mrkva je skuplja, ali i manje će se jesti, a glavno da je stol šaren.
    skuhaš najjeftiniju paštu, jer u salati se neće kužiti da nije barilla, i dodaš konzerviranog ili svježeg povrća, dvije veće zdjele toga ne bi trebale biti skuplje od 30 kuna.

    za slatko nisam ekspert, ali šta fali običnom i opet jeftinom mramornom kolaču ili bilo kojem drugom biskvitu. napeci više padela, a od jednog napravi tortu s jeftinim filom od pudinga.

    za piće za klince limunada vulgaris i domaći ledeni čaj. odraslima sklonima alkoholu napravi dobro rashlađenu sangriju od najjeftinijeg vina, neće se kužiti, a bit će fino.

  2. #52
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    kus-kus s povrcem na kockice, nema jeftinije, a super osvjezenje

    rolada od hljeba, ima recept na coolinarici, nesto mastovito, jeftino, ukusno: ocisti se vekna od kore, nareze tako da se dobije pravougaonik, valjkom poravna i malkice spljosti i premaze cime hoces - ajvar, sirni namaz, pasteta od tune, poredas dodatke po zelji tipa kuhane piletine, ribanog sira, uz rub stapice povrca i zarolas. ucvrstis providnom folijom i ostavis par sati u frizideru, kasnije samo narezes na snite debljine 1 cm - pun pladanj od jedne struce!

    salata od kukuruza i tunjevine, s malo majoneze i kiselih krastavaca, uz to krekeri

    slana torta od palacinaka - fil biras, sirni namaz, vise vrsta sira, povrce ili zacinsko bilje, a sekunda za sloziti. isto moze i slatko - zgodno se iskoristi puding, vanilija i cokolada, ribana cokolada, orasi, ljesnjaci

    taratur - kiselo mlijeko s krastavcima (i bijelim lukom) i koprom - moze se posluziti uz one mini-hrenovke s lisnatim tijestom (umjesto hrenovki moze se napraviti smjesa od pileceg filea i topljenog sira.

    lokumi/ustipci - bilo koji oblik dizanog przenog tijesta, super zahvalno ako se radi s integralnim brasnom - mogu se rezati casom pa izgleda uredno. mozes ih kasnije i puniti pa budu poput krofni

  3. #53
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mmmmmmmmm... njammmmmmmmmmmi
    wewini mi favoriti za sad

  4. #54
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    mmmmmmmmm... njammmmmmmmmmmi
    wewini mi favoriti za sad
    cuj, nismo mi bez razloga u istoj BMI kategoriji

  5. #55
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    kad usporedim wewine i moje prijedloge, jasna mi je i moja bmi kategorija

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    još da je wewu dovući...

  7. #57
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    eeeeeeeeeeeee, i tata bi, sine!

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    kus-kus s povrcem na kockice, nema jeftinije, a super osvjezenje

    rolada od hljeba, ima recept na coolinarici, nesto mastovito, jeftino, ukusno: ocisti se vekna od kore, nareze tako da se dobije pravougaonik, valjkom poravna i malkice spljosti i premaze cime hoces - ajvar, sirni namaz, pasteta od tune, poredas dodatke po zelji tipa kuhane piletine, ribanog sira, uz rub stapice povrca i zarolas. ucvrstis providnom folijom i ostavis par sati u frizideru, kasnije samo narezes na snite debljine 1 cm - pun pladanj od jedne struce!

    salata od kukuruza i tunjevine, s malo majoneze i kiselih krastavaca, uz to krekeri

    slana torta od palacinaka - fil biras, sirni namaz, vise vrsta sira, povrce ili zacinsko bilje, a sekunda za sloziti. isto moze i slatko - zgodno se iskoristi puding, vanilija i cokolada, ribana cokolada, orasi, ljesnjaci

    taratur - kiselo mlijeko s krastavcima (i bijelim lukom) i koprom - moze se posluziti uz one mini-hrenovke s lisnatim tijestom (umjesto hrenovki moze se napraviti smjesa od pileceg filea i topljenog sira.

    lokumi/ustipci - bilo koji oblik dizanog przenog tijesta, super zahvalno ako se radi s integralnim brasnom - mogu se rezati casom pa izgleda uredno. mozes ih kasnije i puniti pa budu poput krofni
    Može link, ne mogu nać

  9. #59
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    kus-kus s povrcem na kockice, nema jeftinije, a super osvjezenje

    rolada od hljeba, ima recept na coolinarici, nesto mastovito, jeftino, ukusno: ocisti se vekna od kore, nareze tako da se dobije pravougaonik, valjkom poravna i malkice spljosti i premaze cime hoces - ajvar, sirni namaz, pasteta od tune, poredas dodatke po zelji tipa kuhane piletine, ribanog sira, uz rub stapice povrca i zarolas. ucvrstis providnom folijom i ostavis par sati u frizideru, kasnije samo narezes na snite debljine 1 cm - pun pladanj od jedne struce!

    salata od kukuruza i tunjevine, s malo majoneze i kiselih krastavaca, uz to krekeri

    slana torta od palacinaka - fil biras, sirni namaz, vise vrsta sira, povrce ili zacinsko bilje, a sekunda za sloziti. isto moze i slatko - zgodno se iskoristi puding, vanilija i cokolada, ribana cokolada, orasi, ljesnjaci

    taratur - kiselo mlijeko s krastavcima (i bijelim lukom) i koprom - moze se posluziti uz one mini-hrenovke s lisnatim tijestom (umjesto hrenovki moze se napraviti smjesa od pileceg filea i topljenog sira.

    lokumi/ustipci - bilo koji oblik dizanog przenog tijesta, super zahvalno ako se radi s integralnim brasnom - mogu se rezati casom pa izgleda uredno. mozes ih kasnije i puniti pa budu poput krofni
    Može link, ne mogu nać
    http://www.coolinarika.com/recept/savici-s-pastetom

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    http://www.coolinarika.com/recept/sp...u-by-kuma-nena

    Bez ovoga ne prolazi niti jedan tulum, izlet, roštilj...potražnja je ogromna :D

    Izdašno je, lako se prenosi, lako konzumira...prefino... mrzitelji špinata obožavaju.

    Btw. ja sam ta snaha koja to stalno radi 8)

  11. #61
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa

    meni se cini (a ja sm obozavateljica slanih srdela) da ih bas ne mozes pojesti vise od 3, 4, 5.


    još kad presječem sa slatkim...

  12. #62
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    kad usporedim wewine i moje prijedloge, jasna mi je i moja bmi kategorija
    ja ću se sa svojom voćnom salatom i krastavcima umočenim u jogurt povući s topica.

    ali zovite me kad će wewa kuhati. 8)

  13. #63
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ivarice, da znas da ces biti kriva za moj 3. obrok danas - a nisam ni stigla do kuce
    od promisljanja o hrani krce mi crijeva! i jos se ove twiggice javljaju, kuku meni!

    ali sjetila sam se jos necega - hladne varijante jela koje mi u BiH zovemo keske: kuhana psenica s mesom kokosi, ti mozes dakako upotrijebiti piletinu. zacinis po zelji, a cini mi se da bi aceto balsamico bio jako dobra varijanta, s maslinovim uljem. sve low cost, a zanimljive teksture.

  14. #64
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    e da, da ne bi sve bilo salatno, mozes ubaciti i gazpacho-shots, gazpacho u malim pvc casama, idealno s komadicima leda, ali ne i nuzno.

  15. #65
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    mi vec izgleda tradicionalno slavimo djetetov rođendan u Maksimiru, na nekoj livadi. bude oko 30 odraslih(pozovemi ih bar još 6-7 vise ali ne dođu) i skoro još toliko djece(od 0 do 10 g, a i onih u trbuhu bude). na meniju su pizze(koliko uspijem speći), pite(krumpiruša i od sira), torta i protvan kolača. od pića pijemo sok od bazge koji ja napravim( da ga nema pili bi sirupe za razrjeđivanje) i vodu. od opreme kupim papirnate tanjure najobičnije, papirnate čaše (šarene za svih),posebno šarene tanjure za djecu, slamke i balone. da i vilice za tortu i kolač. svi sretni i zadovoljni. i uvijek se netko ponudi za pomoć pa se onda dogovorimo.

    mi imamo veliki stan ali nema šanse da slavimo doma. morali bi u pet navrata slavit ovako na velikoj livadi uopće ne kužiš koliko vas ima.

    valjda ce bit šta od koristi

  16. #66
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    A šta fali sendvičima na npr. francuskom kruhu? Možeš napraviti u raznim varijacijama salama, sira, namaza i povrća.

    Mi smo ove godine opet slavili Franov rođendan na otvorenom i imali smo brdo tih malih sendviča. Sve se pojelo.

    Imate kakve stolove tamo gdje je slavlje? Mi smo radili i čobanac. Bilo je prefino. To je izdašna klopa. Samo, moraš imati nekoga da ti skuha.

    Od kolača smo imali tortu i jednu prefinu tortu od sira. Ali koja je pečena, ne kao krema. To je jako zgodno za na otvorenom. A lako se napravi. Ne znam jel ima nešto takvo na forumu, mogu staviti ako nema.

    Ima i jedna varijanta pizze koja je meni fina i kad je hladna, inače mrzim hladnu pizzu. Janocckin recept. Rola se kad se stave svi sastojci i režu ružice. Isto jako izdašno. Od jedne ture protvana od pećnice ti ispadne cca 20 komada.

    Od napitaka je stvarno super domaći ledeni čaj. Mi to sad stalno koristimo umjesto sokova.

  17. #67
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja isto pripremam uskoro party - za 30ak ljudi, doduše, i u stanu, ali i ja bih rado slijedila duh recesije. No, ne znam baš kako :/ Čak recimo niti vino nisam uspjela nabaviti domaće, koje nekad kupim, pa ću morati kupiti i nekakvo pristojno vino u dućanu, a to je stvarno skupo.

    Inače, smislila sam da ću kupiti komad pršuta (K+, 125 kn/kg, a izvrstan pršut, nije više uvozni talijanski), kupit ću sir Dalmatinac a ne paški (to je u antirecesijskom duhu), napravit ću teletinu sa tunjevinom (opet računam, kila teletine je cca 80 kuna valjda), napravit ću salatu od tjestenine sa mozzarelom, paradajzom i maslinama, salatu od kuskusa, marinirane patlidžane i tikvice, i još paštetu od patlidžana i hummus.
    To će biti manje hrane nego obično, a trebam napraviti još i nešto za djecu (tipa toplih sendviča). Moji gosti, naime svi jedu, i veliki i mali, i to puno, rado, i obilato. Eh da, tu su još i torte, dva komada.

  18. #68
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Svaka vam čast cure koje si date toliko truda. Naši su prijateljski rođendani i feštanja puno skromniji i manje zahtjevni, a uopće ne razmišljamo u recesijskom duhu. Naresci i kolači i bok. Ili neke kiflice, pizze, zalogajčići.

    Ma bitno je druženje, a ne iskazivanje. Mogu to potvrditi sve one s foruma s kojima se mi međusobno družimo i slavimo svašta nešta.

  19. #69
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ma bitno je druženje, a ne iskazivanje. Mogu to potvrditi sve one s foruma s kojima se mi međusobno družimo i slavimo svašta nešta.
    a meni je pokondirenoj tikvi valjda bitno samo iskazat se
    ne kuzim uopce potrebu da ovo napises

  20. #70
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    hebemu,dođe mi da ti ispečem kiflice i pošaljem busom,,kad već nitko drugi neće......

  21. #71
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

  22. #72
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    možda netko zna ovdje recept meni je prefino to bilo kad je kolegica išla u penziju.nekakva pogača prijateljstva tako nešto.uglavnom kruh ogromni u obliku malih krušćića,nešto kao saće,a svaki drugačije punjen,posipan i sl.i dosta je masno onako tijesto,nije lisnato ali nije ni suho kao kruh.ili one pogačice od sira.to dosta ispadne,a ak ti se ne da zezati sa rezanjem krugića možeš ih i sjeckati na prutiće pa posipati sa nečim.dve varijante.
    http://www.coolinarika.com/recept/ba...acice-sa-sirom
    http://www.coolinarika.com/recept/pogacice-od-sira
    inače obožavam kolač od jogurt biskvita sa višnjama,kao i njegovu čokoladnu varijantu i to mi je super vikend/izlet/proslava kolač jer je jednostavan i može stajati vani.

  23. #73
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ma bitno je druženje, a ne iskazivanje. Mogu to potvrditi sve one s foruma s kojima se mi međusobno družimo i slavimo svašta nešta.
    a meni je pokondirenoj tikvi valjda bitno samo iskazat se
    ne kuzim uopce potrebu da ovo napises
    ispod pojasa... :?

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Čak recimo niti vino nisam uspjela nabaviti domaće, koje nekad kupim, pa ću morati kupiti i nekakvo pristojno vino u dućanu, a to je stvarno skupo.
    Na utrinskoj tržnici imaš kiosk gdje prodaju šibensko, jako prihvatljivo vino.
    mislim da je 18 kuna litra za bijelo, a 19 za crno

  25. #75
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    eva ja cu ti rec kako jer ja ove godine slavim skromno.
    planiram napraviti 3-4 umaka ukljucujuci i hummus. sa tim idi dinkel plocice sa sirom i lukom iz dm-a i kukuruzne tortilje i svjeze narezano povrce za umakanje.

    onda ce biti slozenac od povrca sa salsom, hladan, narezan na kocke da se moze uzet u ruku.

    palacinke punjene povrcem zapecene sa vrhnjem.

    hladna salata od tjestenine.

    kiflice od sira one sa foruma.

    od kolaca jedna velika torta home made i malo kolacica iz meli.

    ne planiram potrosit puno novaca.

  26. #76
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo što sam ja djeci danas pravila:
    prepoloviš paprike da ti ostanu čamčići i unutra staviš izmiješani kruh s vrhnjem i posuto origanom.
    možeš stavljati punjenje kakvo god ti padne na pamet.

    jedini je uvjet da djeca vole paprike

  27. #77
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ma bitno je druženje, a ne iskazivanje. Mogu to potvrditi sve one s foruma s kojima se mi međusobno družimo i slavimo svašta nešta.
    a meni je pokondirenoj tikvi valjda bitno samo iskazat se
    ne kuzim uopce potrebu da ovo napises
    ispod pojasa... :?
    Kao prvo post je išao odmah iza Miminog pa me ona inspirirala. Uopće nitko nije tebe Ivarica imenovao.
    A smisao je u "iskazivanju"-nakuhavanju, nespavanju do neko doba noći( pročitah između redova da si baš ti kuhala do 4 u noći za neki Ivarov rođendan) da bi svi gosti bili zadovoljni jer su probali nešto novo, fino, oriđiđi. A mi mrtve umorne. Nisam mislila na financije uopće, ako si na to aludirala možda.


    A sorcierin zločesti komentar ću jednostavno ignorirati.

  28. #78
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Dobila si puno odličnih prijedloga, pa se neću ponavljati.

    Evo ti par novih.

    Finger food varijanta - laka za pripremu, jednostavna za transport, a fina

    Kupiš nekoliko vrsta crnih i integralnih kruhova, narežeš ih na tanke šnite i zatim te šnite još prerežeš da dobiješ komadiće veličine polovice dlana i staviš u jednu veću zdjelu.

    Kilu sira (svježeg) dobro usitniš vilicom, malo posoliš, dodaš kiselog vrhnja koliko je potrebno da se dobije fina smjesa koja sliči namazu i zatim izdvojiš nekoliko porcija. U jednu staviš usitnjeni češnjak (možeš i vlasac), u drugu crvene paprike, u treću sitno narezanu šunku ili pršut. Po želji još možeš dodavati i druge začine.

    Dakle, od "opreme" ti ukupno treba velika zdjela za kruh i tri manje za sirni namaz. U svaku zdjelicu s namazom upikneš žličicu s kojom si ljudi stavljaju namaz na kruh. Znači, nema tanjura, bešteka i sl. Dodatni plus: brza priprema.

    Možeš napraviti i pohane tikvice, koje se kao čips mogu jesti i hladne. Dakle, bez neke velike mudrosti: napraviš smjesu kao za palačinke, ali nešto gušću. Tikvice razrežeš i posoliš, ugriješ ulje i zatim ih najprije umočiš u smjesu za palačinke, pa kratko baciš na ulje i to je to. Fine su i tople i hladne.


    Što se tiče slatkih stvari, fini, a i uklapaju se u tvoje recesijske nakane, su voćni muffini i kruh od banane.

    Ja često radim muffine od jabuka ili krušaka (naravno, radim ja i od Nutelle ). Zapravo su ti potrebni standardni sastojci: brašno, šećer, jaje, maslac ili ulje, eventualno mlijeko... plus voće: dvije velike jabuke ili dvije velike kruške (ili dvije velike žlice Nutelle).

    Svaka vrsta muffina se priprema dvadesetak minuta (priprema bi trajala kraće da se to voće ne mora oguliti i narezati na kockice) + otprilike jednako toliko za pečenje, a kruh od banane se umiješa za deset-petnaest minuta, a peče se oko sat vremena.

    Kruh od banane također nije skup, a jako je fin; kad se ohladi i nareže, od njega dobiješ tridesetak šnita. Muffini: 3x12=36 komada.

    Mislim da je to sasvim pristojna količina finih i domaćih slastica za relativno malu lovu.

    Ako te zanimaju recepti, neke od njih sam stavila na forum, a neke ti mogu napisati i ovdje.

  29. #79
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    evo što sam ja djeci danas pravila:
    prepoloviš paprike da ti ostanu čamčići i unutra staviš izmiješani kruh s vrhnjem i posuto origanom.
    možeš stavljati punjenje kakvo god ti padne na pamet.

    jedini je uvjet da djeca vole paprike
    ajme apri, koja ideja za večeru, idem odma napravit

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    A čuj, ja moram priznati da mi je donekle bitno i iskazivanje pred gostima.
    I opet, ne u financijskom smislu, nego baš u tome da smislim nešto fino, pa nešto novo što nitko nije probao (doduše malo mi je inspiracija presahnula u zadnje vrijeme). Eto, meni je to gušt. Bit će zato što volim i jesti

  31. #81
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    A čuj, ja moram priznati da mi je donekle bitno i iskazivanje pred gostima.
    I opet, ne u financijskom smislu, nego baš u tome da smislim nešto fino, pa nešto novo što nitko nije probao (doduše malo mi je inspiracija presahnula u zadnje vrijeme). Eto, meni je to gušt. Bit će zato što volim i jesti
    Zato sam i napisala "svaka čast cure", misleći i na tebe, naravno.

  32. #82
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ivarica, pala su mi na pamet još dva fora jela, ali najprije mi reci do kojeg nivoa pipkavosti ideš, na skali od 1 (jednostavno) do 5 (komplicirano). Da ne pišem bez veze.

  33. #83
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi smo ove godine imali vrtnu zabavu, i bilo je bitno da sve bude jednostavno za napravit i transportirat.

    salata od tjestenine i salata od bulgura, malo narezanog tofua i sira, ajvar, masline, kiseli krastavci i slicne gluposti, kolac od povrca koji je i prilog i glavno jelo i zamjena za kruh i svi ga obozavaju (i ciji si recept mislim jednom cak i dobila na mail)

    uz to kolaca nije trebalo nikakvih do torte, a torta je bila 3 ploske tijesta doma ispecenog, a tamo aranziranog vocem i vocnim jogurtom od soje.

    jos sam planirala napravit muffine, oni su zgodni za vani jest, mogu i slani i slatki...

    dobre su mi jos salate od graha, ili s feta sirom, najedes se, a nije komplicirano za napravit

    nemam ja nista protiv bakanalija, al to onda treba cijelo selo spremat

  34. #84
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    I nas u subotu čeka rođendan pa evo našeg menija:
    - hladna salata od tunjevine (spremna dan ranije)
    - pašteta od tunjevine (spremna dan ranije)
    - muffini od sira, špeka i kobasice (apsolutni hit, gotovi brzo, priprema ujutro)
    - kulin + sir i vrhnje (najskuplji dio ali ipak sam ja Slavonka)
    - za klince koktel hrenovkice u lisnatom
    - torta je iz Melija jer mi jedna klasičnih dimenzija nije dosta pa bih morala peći dvije

    Kad svemu tome dodaš cugu bolje da ne pišem koliki je trošak a isto sam htjela recesijsku proslavu :/

  35. #85
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Čak recimo niti vino nisam uspjela nabaviti domaće, koje nekad kupim, pa ću morati kupiti i nekakvo pristojno vino u dućanu, a to je stvarno skupo.
    Na utrinskoj tržnici imaš kiosk gdje prodaju šibensko, jako prihvatljivo vino.
    mislim da je 18 kuna litra za bijelo, a 19 za crno
    ili otiđi u Vrutak, nađe se kvalitetnih i ne skupih vina

  36. #86
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    molim medu recept za kruh od povrca i MBee za muffine od speka kobase i sira. moze na pp. ili topic na receptima. molim vas. hitno je u petak kuham.

  37. #87
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    iv ne ljuti se sta sam se ubacila, bar ces imat prilike probat jel ti se svidja prije nego krenes spremat.

  38. #88
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Mozda nekaj poput spanjolske pite.
    I svega ostalog kaj se radi u tepsijama (slanog i slatkog). Lako se transportira, puno se toga nareze i lako se jede.

  39. #89
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    hebemu,dođe mi da ti ispečem kiflice i pošaljem busom,,kad već nitko drugi neće......
    Evo, ovo sam i ja pomislila!

  40. #90
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    kolac od povrca koji je i prilog i glavno jelo i zamjena za kruh i svi ga obozavaju (i ciji si recept mislim jednom cak i dobila na mail)
    mogu li ja taj recept dobiti na pp ili ovdje na topic, pliz?

  41. #91
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    mi smo za zadnji rođendan, u dogovoru sa Laiom, zamolili prijatelje da umjesto poklona donesu čestitku sa 50 kn unutra, i sav smo prihod utrošili na put u Gardaland koji joj je tako bio poklon! doduše, da nije bilo baka, nona, pranona i ostale bliže rodbine, ne bismo tako brzo na put, ali odlično je ispalo! Laia je imala nešto novaca da si kupi što je poželjela, a i imala je uvid u sva druga plaćanja, tako da joj je bilo jasno koliko to sve zapravo puno košta, ali i kako smo uz pomoć njenih i naših prijatelja uspjeli to ostvariti!
    i svima se spremamo pokloniti zahvalnice sa slikom za uspomenu sa tog našeg izleta... 8)
    bilo nam je suuuuper!
    OT: ukoliko netko treba link sa mjestom za noćenje, bilo smo u super restauriranoj vili 5 min od Gardalanda, noćenje sa doručkom za nas troje u jeku sezone platili smo 73 eura!

    možda da se dogovoriš sa svojim komadom što bi on volio za poklon, pa mu pomogneš na ovaj način da lakše dođe do toga!

  42. #92
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    on zeli tarantulu


    sanja, slozenost recepata -2
    meda, posalji ponovo recept, ne znam uopce na koji mislis
    maxi, ovo s plastikom je mrak ponuda
    kinder, cekam na busu

  43. #93
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ivka ak oćeš plastike iz ikee imam i ja par komada

  44. #94
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ja za rodendane napravim pastetu od tunjevine (tuna, sir buco, jaja kuhana, pinku majoneze) i salatu- svjeza salata, sir i sunka na kockice, limunov sok i majoneza sa jogurtom razblazena, bude suepr i uopce nije skupo. samo trebaju ti piruni (viljuske) za jest...a lipo ladna bude bas njam njam...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    molim medu recept za kruh od povrca i MBee za muffine od speka kobase i sira. moze na pp. ili topic na receptima. molim vas. hitno je u petak kuham.
    molim i ja ova dva recepta!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj MamaRibice prvotno napisa
    Mozda nekaj poput spanjolske pite.
    I svega ostalog kaj se radi u tepsijama (slanog i slatkog). Lako se transportira, puno se toga nareze i lako se jede.
    može malo detaljnije?

  47. #97
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Ja navijam za Balarosu, njen prijedlog mi je najkonstruktivniji.

    Mjesto - Bundek, sa roštiljem, možeš i tikvice i patlidžane grilat, pa i paprike, gljive.... ili napraviti ražnjiće sa povrćem - to je (valjda) jeftina varijanta (ja imam dosta toga domaćeg ili dobivenog). A i mesa se da nać po akcijskim cijenama.
    Vino možeš kupiti u vinarijama u rinfuzi (npr. Vinona u Maksimiru), pa te ispadne jeftinije nego u buteljama, a isti je proizvođač.

    Nama omiljena poslastica za mnogobrojnu obitelj i frendove je mesna štruca, jedna sa kuhanim jajima, jedna bez - to napraviš dan prije i puno se nareže.

  48. #98
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    on zeli tarantulu
    hoće li je dobiti ili će se zadovoljiti tortom u obliku pauka ptičara??

  49. #99
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mala laia prvotno napisa
    on zeli tarantulu
    hoće li je dobiti ili će se zadovoljiti tortom u obliku pauka ptičara??
    bila sam skroz spremna, posli i u pet shop, ali kad sam vidjela da paucima treba ZIVA HRANA, cvrcci, crvi, i sl, odustala
    rekla mu da moze dobiti samo puza, njemu treba salata

    ja sam stvarno mislila da postoji kutijica dehidrirane hrane za tarantule :shock:

  50. #100
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    pauci nisu još evoluirali ko ljudi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •