Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Casice od jogurta, prazne boce mlijeka......

  1. #1
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno Casice od jogurta, prazne boce mlijeka......

    Drage moje, kreativnost mi malo "spava".
    Voljela bi nekako s djecom ili za djecu iskoristiti prazne case od jogurta, boce od mlijeka, one posudice od svjezeg sira, kartonski dio koji ostane kad iskoristimo papirnate rucnike.
    Toga stvarno imamo dosta i nekako mi je zao bacati jer imam osjecaj da bi se mogli jako zabaviti.
    Sada molim malo ideja........ajmo jedan brain storming!

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    one tuljce od papira povremeno odnesemo u vrtić, i kutije i svašta, jedamput su radili dvorac i taman ispali tornjevi,ili zavjesu od tuljaka

    doma tuljke prema preporuci Roze groze recikliramo u čaše od presadnica.

  3. #3
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    od flaša im možeš napraviti čunjeve a od starih krpa loptu za kuglanje

    vidjela sam negdje sliku na netu gdje su od tih tuljaca napravili kao neku kućicu

    čaše od jogurta izrezati na trakice pa ih presavinuti,zaljepiti i raditi cvjetove (također se od njih može napraviti "telefon"- ozbušiti rupicu na sredini i spojiti 2 čaše sa dugačkim komadom špage) ....ovo budi uspomene iz djetinjstva dok nismo imali toliko igračaka ko današnja djeca....

    napuniti flaše sa rižom,tjestom,pjeskom u boji, šljokicama...... napraviti utege od njih ili zvečkalice

    od kartonskih dijelova napraviti maske (to se može i od papirnatih tanjura)

    tuljce ukrasiti, odrezati na različite visine, spojiti i napraviti stalak za olovke, bojice....

    http://2.bp.blogspot.com/-go32_5NTaF...%20Bottles.jpg

    http://savvychicmoms.com/wp-content/...PlateMask1.jpg

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U osnovnoj školi smo od tetrapaka za mlijeko radili ukrase za bor.
    Izrezali smo 6 jednakih krugova, pa ih presavijanjem spojili u "kuglu".

  5. #5
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Od tuljaca smo radili zvečke. Tak da smo zaljepili na krajevima čaše od jogurta da riža..grah..pijesak ne bi ispali i ukrasili ljepljenjem raznih odrezanih oblika.Naravno sve učvrstili širokim selotepom. A svaki tuljac/zvečka je imao drugačiji zvuk. Za nas starce nekad za izluditi, ali klincima zabava zagarantirana.
    Osim toga tuljci lako postanu koke, zečeki, peseki, ako se obljepe kolaž papirom i nacrta ili naljepe smješne oči i brkovi i usta.
    Recimo kao ovo. A tek dalekozor za škicanje kroz prozor.
    A kutija od cipela može postati recimo akvarij, tobogan za pikule i sl. kao ovo.
    Od flašica jogurta smo napravile ukrase za vanjski bor. Imale smo i Deda Mraza i sobove i male vilenjake. Samo nam je terebao filc i ljepilo i likovi su tu. Nema sliku nažalost.
    Kad jednom kreneš , nebuš se mogla zaustaviti.
    Evo još par linkova:
    http://www.freekidscrafts.com/early_...craft-t32.html
    http://www.planetpals.com/recycle_crafts_kids.html
    http://www.ucreatewithkids.com/search/label/cardboard

  6. #6
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Bravo! Puno hvala na idejama!
    Vec smo napravili neke zivotinje od kartonskih tuljaka, decki su odusevljeni. Jednako uzivaju i u izradi i u rezultatu!
    Ma super!
    Imas pravo Sandra- Zvrk, mislim da smo se navukli
    I pitanje: s cim ljepite na plasticne case?

  7. #7
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Ja sam koristila univerzalno ljepilo, ali onda sam si priuštila i pištolj za silikonsko toplo ljepljenje.

  8. #8
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Sandra, pogledala sam blog,

  9. #9
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Mi smo za sada napravili ovako:
    U jednu veliku vrecu smo sakupili sve ove gore napisane materijale ( razne kutije, tuljce, plasticne case.....) i onda od toga slazemo poligone za motore ( motori su nam sada in)
    Ja blago pricvrstim elemente selotejpom za podlogu jer se decki jednim poligonom igraju jedan, eventualno dva dana. Kada im dosadi, poligon rastavimo i spremimo elemente natrag u vrecu.
    Za par dana ponovimo postupak, ali izradimo drugaciji poligon. I opet akcija......

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ako nekome fali ideja, zavirite kako to rade profesionalci (odgajatelji): http://www.udruga-odgajatelja.hr/ideje/show/322/

    Još ideja: http://www.udruga-odgajatelja.hr/ideje/

  11. #11
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Super! Hvala!
    Ideja nikad dosta

  12. #12
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    od kartonskih tuljaca smo radili
    -dvorac
    -bombone - umotali ih u stari papir za zamotavanje poklona, jedne godine je to poslužilo ka adventski kalendar
    - cvijeće - ako tuljce izrežeš na krugove i stisneš na dvije strane, dovije se oblik lista, pa neke obojaš u zeleno, neke u bilo koju boju, i lijepiš zelene kao listove, ostale kao latice , stabljika je slamka, a sredina cvijeta polovija kutijice od ogračke kinderjajeta. i onda buket staviš u vazu - bocu od mlijeka omotanu špagom i eventualno ukraženu po želji.
    -od kutija od pahuljica se daju napraviti divne viteške kacige
    -od kutija od cipela smo prioje par godina napravili čitav stan na dvije etaže - kutije su bile sobe na kojima smo izrezali prolaze - vrata, a od poklopaca smo radili namještaj sve dijelove povezsali najobičnijim selotejpom
    -ja kupujem jogurte i slično u onim kanticama - kada ih se omota špagom ( ljepim ju drvofiksom) i ukrasi, one postanu tegle za kućne biljke
    - ja čuvam i one male plastične posudice u kojima na placu kupujem maline i slično, služe nam kao odlično sredstvo za sadnju začina i sličnog u proljeće, ai za presađivanje (zapelcavanje) mladica mojih biljkica koje onda obično poklanjamo za uskrs
    - J voli one male tekuće probiotike iz lidla, u malim bočicama - s njih skinem etiketu i napravim zveckalice (taman planiram jedan set za bebu), samo čep učvrstim vrućim ljepilom iznutra da ne mogu prosuti sadržaj. a ako na njih umjesto čepa na vrh naljepiš kuglicu od alu folije umotanu u bilo koji materijal na koji nacrtaš lice, mogu nastati krasne lutkice
    - prazne konzerve koje su imale poklopac na povlačenje (rub onda nije oštar od rezača) postale su pikse za olovke i bojice ukrašene školjkama
    - stari izgrebani cd-i mogu postati kuglice za bor - slijepe se dva tako da se okrene ona sjajna strana, pa djeci daš gliter u olovci, boje za staklo ili kist i tempere..., a mogu postati i magneti za hladnjak ako napraviš dekupaž (ja ove godine radim dekupaž sa isprintanim fotkama klinaca, dio ide na bor, a dio kao magneti na poklon)
    - ako imate koju staru šalicu za kavu iz nekog rasparenog seta i napol potrošene svijeće - za čas nastaju svjećnjaci - a mogu biti krasan poklon ako se šalica ukrasi ....
    od nekoliko kutija za cipele iste veličine sam bila napravila i ormarić za sitne stvari klincima...

    sad bi mogla do besvjesti nabrajati, a nemam vremena, beba zove

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •