Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Lego kreativnost

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno Lego kreativnost

    Kad ne pratimo upute, bude tu svega: od amfibija do zanimljivih dosjetki, nakon malo vremena priča krene.

    Predlažem da stavimo linkove na albume - kreativne uratke.

    Btw, to i meni služi da ovjekovječim trenutke igre koji ostanu u sjećanju kad se kockice poslože.

    Maloprije je vitez svirao gitaru i vikao: Harmonija, harmonija

    A sad su neki sjeli u kapsulu za bijeg. Upravo izgubiše jedno krilo. Sve se priče miješaju sa stvarnošću, nekad bude i tematskih igranja. Možemo i pričat što se igraju i staviti slike.

    Ne bi bilo naodmet kako ste složili ponešto zanimljivo od kockica

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Ovo je za nas! Ne fotkam sve kreacije,na zalost,a bilo ih je stvarno fantasticnih iz glave i ruku moga sada sedmogodisnjaka! No najbolji su komentari i igra koja ide uz to,a to je teze zabiljeziti.
    Vec dugo se spremam napraviti takav album,a sad cu ubrzati,i staviti link. Rado cemo pogledati vase uratke.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Uh, ja uopće ne fotkam. Morala bih početi.

  4. #4
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Evo par nasih fotki. P ima tek pet i pol godina, ali mu padaju napamet fantastične ideje. Kućice sam ja slagala po nacrtima, ali vozila, životinje i ninđe koji se po žici spuštaju sa krova na krov - sve su to njegove kreacije. http://public.fotki.com/divljakuscha/lego/

  5. #5
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Odličan topic! Bilježim se.

    Nisam do sada slikavala ali sad si mi dala ideju.

    Šteta je ovo što kaže Sony, što je teško uhvatit tu maštovitu priču koju stvori uz igru, to je još genijalne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    Odličan topic! Bilježim se.

    Nisam do sada slikavala ali sad si mi dala ideju.

    Šteta je ovo što kaže Sony, što je teško uhvatit tu maštovitu priču koju stvori uz igru, to je još genijalne.
    Nisam ni ja slikavala, ali treban počet, sad san otvorila topic da se potaknem

  7. #7
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Neki dan me T. oduševio pa sam slikala svemirski brod što ga je na brzaka složio prije vrtića.
    Na dohvat mu je bila samo kutija sa tankim pločastim legićima.
    Morat ću češće fotkat

  8. #8
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Lidali ovo ​je odlično.

  9. #9
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Odlična ideja, morat ću početi fotkati!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Nazalost,imam manje fotki samih lego kreacija nego što sam mislila. Više je onih gdje je moj sin u prvom planu,a legaci se jedva prepoznaju...
    postojece sam nespretno stavila na
    http://public.fotki.com/Blaz7/lego/page2.html

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    svinja na ražnju

  12. #12
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    kad bi fotkala i stavljala slike i price sto se sve igra s tim kockama, morala bi cijele dane samo to pisat. mi se samo tako i igramo, prvi put slozimo po uputama, poslije nikad vise. a kako se zadnjih godinu dana skoro stalno sam igra, nemam ni pojma kaj radi (hvala bogu, vec sam izludila od non stop igranja). mislim pokazuje on meni povremeno sto je napravio, al zaboravim prije nego cujem

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Zgodna ideja, mogla bi početi fotkati, legići su nam godinama neiscrpan izvor igre

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Lidali prvotno napisa Vidi poruku
    Na dohvat mu je bila samo kutija sa tankim pločastim legacima
    Mi smo izmislili jednu igru "Zagrabi i napravi" upravo za situacije kad imamo ograniceno vrijeme igre. Igra se tako da se iz kutije s kockicama zagrebi bez gledanja s jednom/ili s obje ruke ( ovisno o raspolozivom vremenu) koliko stane. Od toga se treba sloziti nesto prepoznatljivo..ja sam s idejama jako tanka,ali moj sin ih ima bezbroj

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    a kako ih potaknuti u kreativnosti? moj 5,5 godisnjak se igra samo sa auticama koje ja moram sloziti po uputama, rijetko sam nesto slozi. mozete misliti da mi legici nisu najdraza igracka...

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    a kako ih potaknuti u kreativnosti? moj 5,5 godisnjak se igra samo sa auticama koje ja moram sloziti po uputama, rijetko sam nesto slozi. mozete misliti da mi legici nisu najdraza igracka...
    moji su bili takvi tj. mlađi je još uvijek, slaže priču samo tako, al se igra gotovo složenim komadom.

    Al je zato stariji sa negdi 6 god počeo

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    a kako ih potaknuti u kreativnosti? moj 5,5 godisnjak se igra samo sa auticama koje ja moram sloziti po uputama, rijetko sam nesto slozi....
    I to je pocetak ljubavi prema legacima,uskoro promjeni zmigavce,pa ide limaru na popravak blatobrana poslije sudara...
    Imate kutije netematskih lego kockica i podloge(zelene ili plqve) i tu se slazu garaze,pa benzinske,pa ... sve sto vam treba za temu trenutne igre.

    Nama je najveci problem da kupljeni komplet ostane 24h isti kakav je slozen po nacrtu!!!

  18. #18
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    I to je pocetak ljubavi prema legacima,uskoro promjeni zmigavce,pa ide limaru na popravak blatobrana poslije sudara...
    Imate kutije netematskih lego kockica i podloge(zelene ili plqve) i tu se slazu garaze,pa benzinske,pa ... sve sto vam treba za temu trenutne igre.

    Nama je najveci problem da kupljeni komplet ostane 24h isti kakav je slozen po nacrtu!!!
    Upravo ovako...
    Svi kompleti ispremiješani, pa istovrsne kockice sortirane po kutijama od krema, pa sve opet uđuture u velikoj kutiji kad se ne stigne sortirat...
    Mene povremeno zamoli za asistenciju oko izrade po uputama (jer i one su sve u jednoj kutiji od cipela) ali sve manje.
    Sad me žica Lego-Ninjago, a dok ih ne dobije savršeno improvizira od onog kaj ima.
    Trenutni problem nam je mali klinjo koji sve voli prožvakat, a najdraže su mu gume s Lego-kotača.
    Dođe ta kreativnost odjednom - iznenadi...

  19. #19
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    super tema
    moj ih slaže negdjee od 3.godine. ne pamtim koliko je svemirskih brodova napravio, puno smo ih slikali...sad je počela i seka
    a on je trenutno u lego hero factory shemi
    Posljednje uređivanje od nahla : 12.11.2012. at 07:44

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Pa vi ste svi pravi lego majstori! Mi imamo neke neke obične legiće kojima gradimo toranj, garažu, te stol i stolicu za meda. Mislim da nisam ništa izostavila. Sad će rođendan i blagdani pa mislim da trebamo podebljati našu kolekciju... Imate kakve savjete, gdje i koje kupiti, ima kakvih lošijih-boljih...? Fala puno!

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj PikiViki prvotno napisa Vidi poruku
    Sad će rođendan i blagdani pa mislim da trebamo podebljati našu kolekciju... Imate kakve savjete, gdje i koje kupiti, ima kakvih lošijih-boljih...? Fala puno!
    Legaci su skupi,podjednako svuda..malo pomazu akcije popusta na igracke.
    Nama se pokazalo najbolje kupovati klasiku- opce komplete kockica uz podlogu ili tematske komplete iz kolekcije City, Creator ili Castle.
    Ostali su faze koje su intenzivne,ali brzo produ. Tako je moj sin bio opsjednut s Atlantisima,ali cim smo ih sve skupili, zaljubio se u Star Wors,pa Indiana Jons...malo smo se opameti pa smo samo manje kompletice kupovali...
    Ha,ha.. Tako sam mislila sve dok ga nije lupila ninjomanija.
    Sad vec i iz te kolekcije ima vecinu, pa strahujem sto ce tvornica lansirati novo..

  22. #22
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    I ja sam se opametila i manje kupujem komplete, a više po forumima tražim neke povoljne hrpe. Skužila sam da je mome bitno da ima neke specifične kocke tipa rotora, sistema sa motorima i općenito te kockice koje su specifične i čine da se složene stvari mogu pokretati. Dobrodošli su i čamci životinje i sl.
    Ponekad se zakači na Ninjago ili Hero fastor, pa ga to neko vrijeme drži.
    I meni je krivo što se brzo sve pomiješa, pa sam mu pokupovala one kutije sa pregradama. Kad imamo vremena pokušavamo sortirati kocke po vrstama, a onda od njih slaže svakakva čuda.
    U Zg ima firma koja prodaje kocke pojedinačno, ali im je nešto stranica u preuređivanju. Ovdje imaju neke druge stranica za kupnju i prodaju:
    http://www.bricklink.com/index.asp
    i
    http://forum.kockice.org/viewforum.p...cbbe16f9ed6077

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    [QUOTE=majola;2270657]a kako ih potaknuti u kreativnosti?

    Na interliberu sam vidjela knjigu o slaganju lego kockica bez uputa (mislim da je na profilovom standu,oko 120kn).
    Nisam kupila. Zgodno sve to izgleda,ali znam da bi moj sin knjigu procitao pazljivo,a onda opet slagao po trenutnoj inspiraciji.

  24. #24
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    a kako ih potaknuti u kreativnosti? moj 5,5 godisnjak se igra samo sa auticama koje ja moram sloziti po uputama, rijetko sam nesto slozi. mozete misliti da mi legici nisu najdraza igracka...
    ako dijete samo ne moze sloziti po uputama, po meni taj legic nije za uzrast za koji je naveden. to je moje generalno misljenje o svim igrackama. al mislim da sam malo usamljena u tom razmisljanju. i ja recimo odbijam slagati takve igracke. ok, mogu jednom slozit, al ako ja iskljucivo slazem onda se gubi svaki smisao tih kocaka. bolje onda kupit neke autice koje ne treba slagat i neke se dijete igra

    dobro je imat pakete gdje nije zadano sto se moze sloziti pa pocnes slagat, dijete vidi i mozda se inspirira. ako ti da da ove zadane raskapas i od njih slazes mozes i tako. al vjerujem da bas i ne da da to radis. al probaj malo pomalo, pa mu nekad i kazes da se to moze i drugacije, i da to nije igra ako samo ti slazes. dajte ljudi, nemojte dopustat da vas djeca tiraniziraju sa svojim zahtjevima. pogotovo kad ti zahtjevi bas i nisu samo za njihovo dobro. lijepo je da dijete shvaca da postoje pravila kako se nesto radi, al mora bit sposobno i samo nesto smisliti i uzivati u tome, a ne samo ako je po nekoj odredenoj spranci i po ps-u i jos da mu to stalno netko mora servirat gotovo.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    ako dijete samo ne moze sloziti po uputama, po meni taj legic nije za uzrast za koji je naveden.
    mogao bi da se malo potrudi, ali uopce ne zeli. Lakse je mami naredit... ali malo pomalo se ucimo da to mora sam. za sad sam (sebi) rekla da nema novih legica, dok se ne nauci sam slagati. krenuti ce i to jer u zadnje vrijeme primjecujem kako se u dosta stvari usamostalio

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Wow, stvarno su vam malci pravi kreativci. Moj obožava Lego, spava s Lego katalogom, lista ga prije spavanja a kad se podere trči u dućan i moli novi
    Imamo dosta Legića, većinom vozila (hitna, policija, vatrogasci...) Heroesa imamo 5-6 komada, on sam skuplja novce za njih pa si kupi ali... Dok je složeno igra se, kad se jednom raskopa (kad padne il se mali dočepa) gotovo, kockice idu u kutiju i stoje. Nemam pojma kako da ga potaknem da ih slaže po vlastitom nahođenju pošto je on dijete od pravila. Dakle, po njemu, ako to treba bit hitna pomoć onda ne može bit ništa drugo osim toga.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Wow, stvarno su vam malci pravi kreativci. Moj obožava Lego, spava s Lego katalogom, lista ga prije spavanja a kad se podere trči u dućan i moli novi
    Imamo dosta Legića, većinom vozila (hitna, policija, vatrogasci...) Heroesa imamo 5-6 komada, on sam skuplja novce za njih pa si kupi ali... Dok je složeno igra se, kad se jednom raskopa (kad padne il se mali dočepa) gotovo, kockice idu u kutiju i stoje. Nemam pojma kako da ga potaknem da ih slaže po vlastitom nahođenju pošto je on dijete od pravila. Dakle, po njemu, ako to treba bit hitna pomoć onda ne može bit ništa drugo osim toga.
    Pa nek slaže prvo po pravilima... U basics setu obično bude ona knjižica s jednostavnim primjerima (pas, kolica, cvijet, kućica za psa), za malu djecu. (Nisam sigurna da bih bila u stanju to naći, čuvamo samo upute od kompleta tipa "Pauk", "Katapult" i druge, nemamo ih baš puno.

    Moji su bili primorani sami se snalaziti jer su dobili 3 kg rasparenih legica od bakine susjede. Netko je svojevremeno ostavio cijelo bogatstvo za te setove (gusari, kauboji, policija, svemirski brodovi) a djeca nisu bila u stanju ni sačuvati garniture. Totalni nemar . Kako god bilo, legice su srećom došle k nama, hvala lijepa bivšim vlasnicima unatoč činjenice da ih se moglo i bolje čuvati, zajedno s uputama.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Pa to je kao dobitak na lotu!

  29. #29
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je kao dobitak na lotu!
    Bome, nas ne bi brinuo nedostatak uputa

  30. #30
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    a kako ih potaknuti u kreativnosti?

    Na interliberu sam vidjela knjigu o slaganju lego kockica bez uputa (mislim da je na profilovom standu,oko 120kn).
    Nisam kupila. Zgodno sve to izgleda,ali znam da bi moj sin knjigu procitao pazljivo,a onda opet slagao po trenutnoj inspiraciji.

    da li je netko prolistao tu lego knjigu?
    kako vam se cini?
    Posljednje uređivanje od hibiskus : 13.11.2012. at 23:11

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Ne znam staviti link,ali ako uguglas "profil lego"medu slikama ce se na prvom mjestu pojaviti naslovnica knjige.
    Knjiga je velika,cvrsto ukoricena, lijepih boja, fotki krasnih radova i zgodno ju je prolistati. Stoga je svakako poticajna, svi ce pomisliti"zelim i ja tako". No, cini mi se da se njom vise autor hvali svojim radovima nego sto su savjeti iskoristivi (osobito kod manje zalihe legaca doma)...
    A mozda me prvi dojam vara

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moje dijete ima hrpu legića i obožava ih slagati. Kad kupimo slaže sam prema nacrtu, a kasnije svakakve kombinacije.
    Sad je u fazi Hero factory i neki dan me iznenadio. Pronašli smo zajedno nacrt za Lego čudovište (kako ga on zove), koje se slaže kao kombinacija 2 komada različitih Lego Hero.
    Sjeo je pred komp. s kutijom dijelova i složio čudovište prema nacrtu od nekih 40 strana.
    Predviđena dob 9-12 godina.

    Obožavam mu kupovati Legiće jer je to stvarno nepresušni izvor igre.

    Inače isto ima katalog kojeg stalno čita prije spavanja.

  33. #33
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Inače isto ima katalog kojeg stalno čita prije spavanja.
    Ajd bar moj nije jedini, ljudi me gledaju ispod oka kad im kažem koja mu je literatura u krevetu

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    morat ći i ja počet slikat jer ima stvarno svega

  35. #35
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moji obožavaju legiće, ma obožavanje je preslaba riječ, zapravo se ničim drugim više i ne igraju nego legićima. I Sv. Nikolu i Djeda Mraza već čekaju pisma s narudžbama - od jednog moli Lego Star Wars, od drugog Lego City, pa makar i najmanju kutijicu, samo nek je Lego.
    Moram priznati da, koliko god te igračke bile skupe, manje mi je žao dati 200 kn za Lego nego 17 kn za Gormita, jer su vrelo nepresušne inspiracije i uvjerena sam da potiču kreativnost i motiviraju na smišljanje novih ideja.

  36. #36
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    manje mi je žao dati 200 kn za Lego nego 17 kn za Gormita, jer su vrelo nepresušne inspiracije i uvjerena sam da potiču kreativnost i motiviraju na smišljanje novih ideja.
    Veliki potpis. Konačno je izašao iz faze gormita i sad je ponovno na legićima, da ga je pustit valjda bi dan i noć slagao. Ništa nisam slikavala ovih dana, a puno se igra.

    Vidila sam da u Lidla na akciji imaju kutiju sa hrpom legića za 149kn
    http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_29485.htm

  37. #37
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Legoznalke, jesu li sve Lego kockice, nakon Lego Duplo serije, kompatibilne?
    Npr. Lego city i ove iz Lidla, mogu li se kombinirati?
    Pitam jer s vecom curom nikad nismo isli dalje od Duplo serije, a malac je zaljubljenik u Legice i polako nam je vrijeme za prelazak na ove sitnije.

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sve lego su kompatibilne

  39. #39
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Tenks!

  40. #40
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Čak se i male mogu slagati na duplo

  41. #41
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Mi tj. mali ide u nedjelju na lego tulum u Lego igraonicu.
    Jel nečije dijete već bilo u toj igraonici (u Rusanovoj), makar mi se čini da tek od nedavno radi, i kak im se svidjelo?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •