Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Uradi sam oprema i sl. za bebe i trudnice (a može i za ostale uzraste i potrebe)

  1. #1
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno Uradi sam oprema i sl. za bebe i trudnice (a može i za ostale uzraste i potrebe)

    Ne znam postoji li slična tema. Ako postoji, ispričavam se i molim moderatore da me prebace tamo.

    Što se od opreme za bebe i trudnice (a i za ostale uzraste i potrebe) može napraviti u kućnoj radinosti?

    Mi smo npr. sami sašili dio platnenih pelena, rolice za spavanje na boku, nešto igračkica, napravili podlogu za prematanje, sašili pojas za trudnice (onaj koji ide na hlače da se ne vidi da su dolje raskopčane i da pokrije dio koji je nekad pokrivala majica dok se nije digla na trbuh), jastučiće za grudnjak (kao zaštitu od curenja mlijeka kroz majicu)...

    Znam da neki sami šiju jastuke za dojenje posteljinu, odjećicu i sl.

    Zanima me što još radite u kućnoj radinosti.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam svojima šivala (jer nisam našla gotovo u točnoj dimenziji) štep-deke za krevetiće, uložak za kolica, kompletnu posteljinu, svekrva je napravila male tanke jastuke, ali kad su već bili veći. Isto, plela im je dekice, kapice, vestice (ja nisam stizala).

    Radili smo igračke, šivala sam im kombinezone (to se danas ne isplati), sašila krsnu košulju od batista i čipke itd.

    Tko je vješt sa heknadlom, može napraviti šeširić, kapice i slično. To je danas više gušt nego stvarna potreba.

  3. #3
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Moja sveki je meni sašila kompletnu posteljinu.
    Znaš one jastuke u kojima su se prije iznosila dica iz rodilišta, mi to zovemo bautica, imali smo ta dva jastuka i ona je na mašinu njih obukla u tkaninu, zašila konopčiće za vezanje i imam ogradicu.
    Ništa drugo mi ne pada na pamet jer nisam vješta u tim uradi sam stvarima.
    Ja ti prije mogu dati recepte za domaće omekšivaće,prašak,sapun,jogurt,maslac...

  4. #4
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    peterlin, nažalost ne znam heklati. to je jedna od stvari koje planiram jednom naučiti.

    finger, volim ja i takve recepte
    imam pun komp foldera s takvim uradi sam receptima i idejama i nikad mi nije dosta

    nismo još odlučili kako će se beba zvati (imamo par imena, ali čekamo da ga vidimo pa da skužimo koje mu najviše pristaje), a baš sam mislila napraviti od fima pločicu s imenom (za početak za krevetić a kasnije za vrata dječje sobe) i izvesti ime na dekicu. morat ću to izgleda raditi dok on bude spavao ptimistični smajlić:

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    kako kaze Peterlin ovo s heklanjem i pletenjem nije neka potreba ali je super
    ja sam vec isplela hrpetinu stvarcica izmedju ostalog i dekicu i super mi je to...a namjeravam i sasiti posteljinu,zavjese za djeciju sobicu i jos po nesta,sad sam u fazi trazenja idealnog materijala za sasiti sve to

  6. #6
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    nešto što tu ne vidim navedeno, a meni se pokazalo ful korisno je, hm, kako to nazvati? štitnik za usta i nos? od starih potkošulja (jako tanak,mekani pamuk) sam u dva sloja sašila tubicu, kao ovaj tvoj pojas za trudnice, ali veličine da nježno prekrije vrat, usta i nos bebe - to smo koristili za izlaske na ekstremne hladnoće, samo su joj oke virile van

    i naravno sklepala sam joj par mobila od stvari nađenih u i oko kuće, grančica, zvončića, lišća, perja, žireva, lutkica, trakica itd.

    isto sam šivala neš posteljine, jastučiće za grudnjak, prefolds, frendica nakačkala ludih kapica, mama isplela topli prslučić koji sada nosi preko svega, druga frendica joj sašila "lounge" jastuk kozmetiku i detrđente radimo sami....

    e, da, od starih tetri, majci i nešto od kupljenog materijala sašila sam malu gomilicu krpica za pranje - tako da ne koristimo vlažne maramice...

    kad još uračunam to da smo praktički svu robicu dobili/posudili, nismo jadnom djetetu gotovo ništa kupili osim marame za nošenje, koju smo zapravo isto mogli sašiti, ali sam zaključila da je skoro pa jeftinije kupiti ju, s obzirom na cijene kvalitetnog materijala kod nas

  7. #7
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Uf rutvice vi ste jaaaaaaaako vrijedni! Super!

  8. #8
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ajme svaka čast, cure! Ajde se pohvalite i slikama.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme svaka čast, cure! Ajde se pohvalite i slikama.
    Od svega navedenog sačuvala sam samo krsnu košulju... možda bih je mogla uslikati kad se sjetim. Ostalo je sve odavno u dobrim rukama. Imamo samo još jednu malu dekicu u vikendici, dečki ju stavljaju u svoj šator.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    trudničke suknje (ja uglavnom ne nosim hlače) na laštik
    majice za dojenje s nekim čudnim otvorim
    isto takve haljine/tunike, imam sada jednu super foru za to
    hlačice za bebe (uže, šire, kratke, duge)
    brdetino platnenih pelena, nemam pojma koliko, imam ih hrpu i još sam toliko podijelila za rođenja, rođendane i gljivice
    krpice za pranje bebe od starih pokošulja, bodića itd.
    vunene covere od starih đempera ili kupljenog materijala u nedostatku ovog za recikliranje
    dekica od mekanog, mekanog štofa samo porubljena na endlericu
    dekica od pamučne felpe
    štucne (ali šivane)
    neke igračkice tipa mekana mala hobotnica
    torbice svakakve za svašta
    ženske uloške, svakakvih veličina i debljina
    sling, ali nije bio udoban pa je pretvoren u torbu
    pamučne kapice a la patuljci (baza je nekakav trokut) raznih veličina
    posteljina za drvene igračkice, odjeća i oprema za lutke, plaštevi za konjiće
    prijateljici hlačice za dijete za krštenje (moralo je odgovarati ukrajinskoj narodnoj košuljici)

    lijepo je stalno imati hrpe krpica i krojeva

    imam neuspješan pothvat učenja pletenja

    inače, šivati sam počela s 24., kad mi je starije dijete imalo godinu dana. dakle, može se naučiti. samo se ponekad preskoči spavanje

  11. #11
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    kolko vrijednih ruku

    ja sam sama sivala platnene p....
    kackam kapice i neke djemperice sam sastrikala, al meni to ispadne bas kao potreba, jer za kapice koristim onaj pamucni(il kakav vec) konac da ne bocka male glavice, jer mali jako nevoli vunu...a i nemoze se bas sve kupiti kakvo se hoce
    a kackanje je jaaaaako lako i svatko moze nauciti

    htjela sam sasiti jos i podlogu za kolica, al mi je masina jaaaaako losa i moje znanje polovicno tako da mi stalno pucaju igle....sad mi je i skrojenih pp ostalo, a od masine nista...

  12. #12
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa Vidi poruku
    vunene covere od starih đempera ili kupljenog materijala u nedostatku ovog za recikliranje

    inače, šivati sam počela s 24., kad mi je starije dijete imalo godinu dana. dakle, može se naučiti. samo se ponekad preskoči spavanje
    covere bih i ja trebala, bojala sam se da bi na šavovima propuštali i nisam sigurna kakva pletenina je ok, koliko gusta treba biti? ako imaš kakav mudri savjet... nisam baš dobra u šivanju, pa sam se do sad držala ultrajednostavnih stvari poput posteljine...

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    pokušaj naći pleteninu koja je:

    - mekana
    - od čiste vune
    - ne pušta 'dlake'

    onda sašiti od dva sloja kao pelenu, mrvicu dodati na osnovni kroj, našiti čičke i lanolizirati

    može i kao gaće na navlačenje, ali to je malo zeznuto na običnu mašinu

    mada ja mislim da postoji i jedna skroz jednostavna inačica - od dva tanja ili jednog debljeg sloja pletenine iskrojiti kao one čiripa/švedske pelene, prošiti, pocikcakati, dodati trakice za vezanje i lanolizirati. mada to već nije za one koji trče;

    http://pinterest.com/lindseycmurphy/green-babies-kids/

    ja ću s trećim probati i kao tanke tetre, možda neki vuneni origami za noć, tako nešto

  14. #14
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    jako sam sretna što je tema zaživjela. hvala na svim doprinosima.
    baš ste vrijedne.

    sve što napravimo sami je super za kućni proračun, a i predstavlja totalan gušt.
    ja šijuckam ove stvari koje mogu na ruke, a mama je maherica za strojno šivanje.
    danas stiže mašina s popravka pa će biti posla

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    super tema ima bas super ideja za odraditi
    danas bas svega ima za kupiti ali ovo sto napravimo sa svojim rukama je nesto posebno a bome i jeftinije je
    danas sam gledala neke slikice i mislim da ce sljedece na programu biti nesto ovako https://lh5.googleusercontent.com/-s.../s319/10-1.jpg

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    super tema ima bas super ideja za odraditi
    danas bas svega ima za kupiti ali ovo sto napravimo sa svojim rukama je nesto posebno a bome i jeftinije je
    danas sam gledala neke slikice i mislim da ce sljedece na programu biti nesto ovako https://lh5.googleusercontent.com/-s.../s319/10-1.jpg
    Upozorenje: Pazi pri odabiru materijala! Ja bih uzela konac jer moji dečki baš nisu bili oduševljeni vunom ni mješavinom (kao što nisu ni danas) ali končane vestice i kapice su bile zakon.

  17. #17
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa Vidi poruku
    pokušaj naći pleteninu koja je:

    - mekana
    - od čiste vune
    - ne pušta 'dlake'

    onda sašiti od dva sloja kao pelenu, mrvicu dodati na osnovni kroj, našiti čičke i lanolizirati

    može i kao gaće na navlačenje, ali to je malo zeznuto na običnu mašinu

    mada ja mislim da postoji i jedna skroz jednostavna inačica - od dva tanja ili jednog debljeg sloja pletenine iskrojiti kao one čiripa/švedske pelene, prošiti, pocikcakati, dodati trakice za vezanje i lanolizirati. mada to već nije za one koji trče;

    http://pinterest.com/lindseycmurphy/green-babies-kids/

    ja ću s trećim probati i kao tanke tetre, možda neki vuneni origami za noć, tako nešto

    hvala ti, poigrati ću se s tim ovih dana, ako sve propadne, napraviti ću ove na vezanje bez šivanja na koje si stavila link

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •