Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Da odustanemo?

  1. #51
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    I kod nas je opet sve ok :D (čini se da su problem bile vlažne maramice iz Konzuma).
    A zakaj koristite vlažne maramice? Meni je patronažna odmah rekla: samo vata ili gaza i topla voda. Veli ona meni: pa zamisli da se ti pereš u vodi sobne temperature (a vlažne maramice su sobne temperature).

    Spooky meni je tvoja pedica rekla nek ih samo perem na 70°C i sušilica i da onda stvarno ne bi trebalo biti frke. Tak da ih ja perem ili na 95°C ili na 70°C. Ali ja sam tek počela, vidjet ćemo poslije. Možda je tvoja Dora jednostavno osjetljivija, i ja sam ko mala znala imati upale mjehura, a nisam više nosila pelene.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    A zakaj koristite vlažne maramice? Meni je patronažna odmah rekla: samo vata ili gaza i topla voda.
    Zato što je mama lijena . A i vata mi ostavlja mucice po guzi, a gaza mi je nekako gruba, ne sviđa mi se. Inače koristimo Niveine maramice i guza ih je super prihvatila.

    Spooky, ne znam ima li to veze sa pelenama. Guza je i u jednokratnima izložena bakterijama, čak i više nego u platnenima. Ti gelovi u jednokratnima drže guzu suhom, ali ne utječu na kontakt s infektima, a pelenu mijenjaš još i rjeđe nego platnenu :/ .

  3. #53
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Guza je i u jednokratnima izložena bakterijama, čak i više nego u platnenima
    tako je.
    urin u kombinaciji s kemikalijama u jednokratnima je dobra podloga za gljivice i infekte.

  4. #54
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj enela prvotno napisa
    A zakaj koristite vlažne maramice? Meni je patronažna odmah rekla: samo vata ili gaza i topla voda.
    Zato što je mama lijena . A i vata mi ostavlja mucice po guzi, a gaza mi je nekako gruba, ne sviđa mi se. Inače koristimo Niveine maramice i guza ih je super prihvatila.

    Spooky, ne znam ima li to veze sa pelenama. Guza je i u jednokratnima izložena bakterijama, čak i više nego u platnenima. Ti gelovi u jednokratnima drže guzu suhom, ali ne utječu na kontakt s infektima, a pelenu mijenjaš još i rjeđe nego platnenu :/ .

    Ove maramice iz Dm-a koje koristimo za eliminaciju kakice, prvotno su namijenjene pranju i super funkcioniraju u obje namjene s time da jaaaako dobro podnose pranje i bez mrešice za osjetljivor rublje. Jedna mi zalutala pa sam se iznenadila. Sada tu zabunu redovito prakticiramo. Babyilove Einmal Waschlappen. Mnogo su bolje od vlažnih bilo kojeg tipa.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    dobro kaže babyiris za maramice iz dm-a

  6. #56
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj enela prvotno napisa
    A zakaj koristite vlažne maramice? Meni je patronažna odmah rekla: samo vata ili gaza i topla voda.
    Zato što je mama lijena . A i vata mi ostavlja mucice po guzi, a gaza mi je nekako gruba, ne sviđa mi se. Inače koristimo Niveine maramice i guza ih je super prihvatila.
    Mi smo koristili obicni fortir, kupila ja po pol metra od dvije farbe u ducanu i razrezala na krpice. Te krpice sam onda koristila za pranje lica i ruku poslije jela (jedna farba) i za brisanje guza kod mijenjanja pelena, ako nismo oprali guzu jednostavno u lavabou (druga farba). Krpice smo prali skup sa vesom odnosno pelenama, kako koju vrstu. Prije koristenja samo smo ih navlazili vodom.

  7. #57
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Ancica, tak ja radim s flanelastim krpicama, a ako su mi baš sve zamazane onda samo smočim vatu i niš se ne lijepi za guzu

  8. #58
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    mi isto imamo te iz dm-a, super su

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •