Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Platnene i dohrana

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno Platnene i dohrana

    Evo bas si razmisljam o tome kao nam super ide s platnenima....
    Nema crvenila, guza super. Koristimo samo pamucne pelene, dakle bez dry sloja, po noci zna do 12 sati biti u jednoj, svejedno joj je guza ujutro super.
    E sad, uskoro ce nadohrana (dobro, za vise od mjesec dana), pa se malo pribojavam da bi se to moglo promjeniti.
    Bas me zanimaju vasa iskustva - da li se nesto promjenilo nakon uvodenja nadohrane? Da li im mokraca postane 'agresivnija' (malo nespretan naziv, ali znate sto mislim) kad se pocne s dohranom? Kako je s vecim bebacima (cca 2 god) koji vise manje sve jedu...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kod nas su iskustva razlicita. Starija kcer nije nikad imala nikakvih problema. Platnene smo poceli koristiti kad je imala nesto manje od dvije godine....
    S mladjom i nije bilo bas tako sjajno. Nakon napunjenih godinu dana, kad je pocela vise krute hrane jesti poceli smo imati stalne probleme s crvenilom i ranicama po guzi. Nedavno sam bili nakratko uveli jednokratne koje su rijesile problem. Sad smo opet na platnenima, ali moram je presvuci doslovno cim se zapisa, svako malo je stavljam na wc...pokusavam kako mogu doskociti tome da bude u mokroj peleni.

  3. #3
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Mi smo mjesec dana na "dohrani", ako se tako može nazvati one dvije-tri žličice što pojede . Ali čak i od tako male količine crijevna flora mu se promijenila i stolica mu je tvrđa i neučestalija. Kod mokraće nisam primjetila promjene, a kako je kakanje prorijeđeno i čekamo po 2-3-4 dana onda jedva dočekam da se pokaka i odmah ga presvlačim od olakšanja. Kakica mu sad ima jači miris, a guza je još uvijek super.

  4. #4
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mi nakon 16 mjeseci možemo izvijestiti o dva slučaja manjeg crvenila. A već mjesec dana dečko dolazi prijaviti potrebu za promjenom pelene (bilo nakon moktrenja, bilo nakon stolice) :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Janjetu se guza prvi put zacrvenila kad je prpvi puta jela (mrkvu), baš se vidjelo da ju je grickalo. No mislim da to nema apsolutno nikakve veze s platnenima, jer znam da su se iste stvari događale i bebama u jednokratnima. I mokraća postane jača, ali i pišaju puno rjeđe.

  6. #6
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    nama se zacrvenila guza nakon kakanja, a papali smo meso :?

  7. #7
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    nama je guza uglavnom skroz čista. Ponekad nakon kakanja malo pocrveni, ali brzo prođe. Tanko mu namažem pavlovićevom i super.
    Nikada nije bilo nekih većih problema s guzom.
    Nećakinja je u jednokratnima i zna joj guza biti jako crvena. Potraje joj to i po par dana .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja sam primjetila da Dorina guza dosta reagira na hranu koju jede. Malo, malo pa se zacrveni. Na svu sreću, prođe samo od sebe, ali puno je bolje kada joj guzu ne mažem sa kremicama...otkrila sam to tek neki dan

  9. #9
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Ja sam primjetila da Dorina guza dosta reagira na hranu koju jede. Malo, malo pa se zacrveni. Na svu sreću, prođe samo od sebe,
    ovako je i kod nas, ja ju tada puno duže ostavim bez pelena da se lufta

  10. #10
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Luftanje je definitivno najbolji lijek za crvenu guzu, a i bebač uživa biti gologuz.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mi smo neki dan krenuli sa antibiotskom kremicom za guzu...

    Ovih dana joj guza baš bila jaaaako crvena, a onda su se pojavili ti slavni mjehurići ispunjeni gnojem . Nazvala sam pedijatricu i dala mi je kremicu koja je popravila stvar u roku 2 mazanja....

  12. #12
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Koja je to kremica? Baš kad sam pohvalila kako nam je guza super, pojavilo nam se crvenilo i to na dva mjesta sitne ranice . Izgleda mi kao da ga je pelena nažuljala, možda sam nešto krivo namjestila. Dosad stvarno nije bilo nikakvih problema

  13. #13
    Natalie1

    Početno

    Hi, mame...
    Cini mi se kao da sam pala s marsa nakon svih foruma o platnenim pelenama. Namjeravamo prijeci na platnene pelene, al nisam razumila dio o nekakvom zastitnom sloju... :? Pa pomagajte. I hvala.

  14. #14
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ukratko
    zaštitni sloj ili cover ti ide na pamučne pelene koje propuštaju (fitted)
    postoje i pamučne pelene sa već ušivenim zaštitnim slojem (All In One)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Koja je to kremica? Baš kad sam pohvalila kako nam je guza super, pojavilo nam se crvenilo i to na dva mjesta sitne ranice . Izgleda mi kao da ga je pelena nažuljala, možda sam nešto krivo namjestila. Dosad stvarno nije bilo nikakvih problema
    garamicyn ili tako nekako - uglavnom antibiotik :/

    crvenilo se smanjilo, ali nije još prošlo. Najviše me čudi što joj je guza super poslije cijele noći u mokroj peleni, a onda se opet preko dana zacrveni :?

  16. #16
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ja mazala par puta s Byvacin antibiotskom kremom i prošlo :D . Kos nas je to bilo baš nažuljano, jer su bile 2 točke gdje je koža bila skroz ojedena.

  17. #17
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    super da je prošlo :D

  18. #18
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Ja mazala par puta s Byvacin antibiotskom kremom i prošlo :D . Kos nas je to bilo baš nažuljano, jer su bile 2 točke gdje je koža bila skroz ojedena.
    :D

  19. #19
    Natalie1

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    ukratko
    zaštitni sloj ili cover ti ide na pamučne pelene koje propuštaju (fitted)
    postoje i pamučne pelene sa već ušivenim zaštitnim slojem (All In One)
    Hvala puno.. ne mogu vjerovati gdje sam bila do sada - ove pelene su se stvorile kao odlično rješenje, ima li koji post gdje se sve može naći o tim pelenama na jednom mjestu...

  20. #20
    Natalie1

    Početno

    hm... hvala unaprijed, ne treba ... snasla sam se s informacijama :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •