Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: dali ste ikada zazalili?

  1. #1
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno dali ste ikada zazalili?

    zanima me dali ste barem jednom i iz kojih razloga pozelili uzeti jednokratne pelene ili zazalili sto ste krenuli sa visekratnim?

    ja sam 99% odlucila raskrstiti sa jednokratnim(MM je odusevljen-sto me ugodno iznenadilo)samo trebam jos onih 0,1% rascistiti

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja vec jesam...

    sto nisam za njih znala prije pet godina

  3. #3
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    i ja potpisujem litalu :D
    jer mi je krivo što je karlo imao jednokratne, a neću si oprostiti što na vrijeme nisam spriječila lukasove muke s jednokratnima
    btw...danas mi stiže paket od svjetlane :D
    nikad nisam požalila svoju odluku, ni kad mislim hoće se stići posušiti na vrijeme, ni dok ispirem nad wc-om, stvarno nijednom, još me drži euforija oko pelena
    ja te podržavam u odluci, samo ne kužim jel luka prelazi, ili planiraš četvrto 8)

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    haha litala
    ja sam pozalila samo sto sam ZNALA prije Nole, a nisam odma isla na tu soluciju. I to si necu tak lako oprostiti.
    i svaki dva tri dana kad spremam pelene sa strika u kutiju gledam ih s njeznoscu :D
    zadnjih sest mjeseci Nola nije imala niti jednom jednokratnu pelenu. prvo sam imala jednu u torbi za backup i nisam je nikad upotrijebila. sad imam doma jos par komada i pojma nemam sto cu s tim
    super da prelazis!!

  5. #5
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    I ja sam euforicna, a jos ih ni nemam na kome koristiti i zao mi je sto nisam uopce razmisljala o toj soluciji kad se Ema rodila.

  6. #6
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    Mene još drži euforija i to toliko da sam već zarazila neke svoje prijateljice...Nakon svega i one prelaze na platnene

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo ja cu ti reci nase iskustvo... nije bas idealno kao kod drugih.

    Moj lima piski stvaaaarno puno. Preko noci apsolutno nema sanse da mu stavim platnenu - sta da vam kazem osim da nam je neku noc jednokratna procurila Sve vam je jasno.

    Tijekom prijepodneva ako ce biti u platnenoj, moram je mijenjati zaista vrlo cesto (recimo svakih pola do punog sata). Ovisi. Tako da ako trebamo izaci van prijepodne, skoro pa nemoguce je to izvesti u platnenoj. Jednostavno ne izdrzi svu kolicinu mokrace. Nije nam se jednom desilo da mu promoci - al bas ono promoci - lokva na guzici da pomislimo da je sjeo u baru. A imamo i extra ulozak i zastitne gacice. Jednom se tati desilo da mu je sjeo u krilo, a ono u krilu ostala mokra fleka.... No uglavnom se takve stvari vecinom tati desavaju

    Uglavnom, kad smo krenuli s platnenim, meni je to izgledalo kao cisti SF. Ja sam fakat mislila da cu mijenjati 30 pelena dnevno, ali nije bas tako. Sad smo usli u stos, pa prijepodne ga vrlo cesto pogledavam dal je piskio (bude to i 3x u sat vremena da se promijeni pelena), i pazim. Ak idemo van onda bude u jednokratnoj. Popodne i predvecer slobodno moze biti u platnenoj i ak idemo van jer ne piski toliko.

    Da mi je zao - nije. Zao mi je da ne mozemo stalno biti u platnenoj. Ali eto stvari kod nas funkcioniraju s kombinacijom.
    Kazu ljudi: bolje ista nego nista.

    A da svima objasnjavam kak su platnene super i zdrave - definitivno objasnjavam

  8. #8
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    anchie-to me upravo i zanimalo-sta sa onima koji su veliki popisanci
    naime, to sam svojedobno i pisala, njemu su i jednokratne po noci jako cesto promakale dok je bio manji-sad se to vise ne dogadja, ali i ja mislim da cu jednokratne imati kao backup

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Bas sam isla pisat o istom problemu kad me eto anchie preduhitrila

    Ja nisam nikad zazalila sto imam platnene ali sam neko vrijeme "koketirala" sa koristenjem jednokratnih po noci sa Robijem jer je on pisao i pisao po noci (i sada, kad vise nije u pelenama se budi dvaput na pisanje i onda opet ujutro napuni tutu :D)).

    Sjecam se da sam jednom pricala s mm o opciji da ga mozda ipak pocnemo stavljati u jednokratnu preko noci da bas ne bude mokar ujutro kao da je bio potop ali smo odlucili da ipak ne. U stvari, ja sam pokrenula to pitanje a mm me je razuvjerio

    A kako je uspio? Pa prvo, Robi je otpocetka imao jako lose reakcije na jednokratne (koza bi mu se pocela ljustiti gdje je bio rub jednokratne) pa mi se bas nije svidjala ideja da se s tim zafrkavam. Drugo, nije izgledalo kao da Robiju uopce smeta da je sav mokar. Trece, par puta kad sam isprobala sa jednokratnom i nju bi propisao, jedino sto bi plahta bila malo manje mokra (al svejedno mokra).

    Jedino, to je znacilo da smo cesce morali prati plahte na kreveticu i rucnike koje bih podmetnula do jutra ako sam mu mijenjala pelenu usred noci a sve je bilo mokro. Al njih bih hitila skup s elenama u pranje pa nije bio neki visak posao.

    I sad mi je drago da smo ipak kroz to progurali bez jednokratnih

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    povezano sa propustanjem....moje iskustvo i iskustvo nekih mojih prijateljica je da pelene koje imaju sa unutarnje strane materijal koji se na engl zove fleece, su prilicno nepropusne, tj. bolje upijaju nego neki drugi materijali.
    Postoje i nekakvi umeci sa mikro vlaknima koji nemaju kemikalije i koji navodno povecavaju moc upijanja.
    Evo link kako izgledaju i gdje to prodaju (UK site) pa ako neko zeli probati....
    (pelene su Fuzzi bunz a umetak je mother of eden, micro inserts)

    http://www.freerangekids.co.uk/index.php?cPath=22_41

    Inace, nikad nisam zazalila sto koristimo platnene i vecinom smo koristili tetra pelene sa gacicama. Ono sto sam zazalila je sto nismo ranije poceli sa "elimination communication" ili bezpelenastvom, nego tek sa devet mjeseci. Ali i ovako iskustvo je super ispunjujuce tako da svima to toplo preporucam da barem probaju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Wow koje pelene. Sad ce klmami sline procurit kad ih vidi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    da, da povelik izbor! Moze doci na kusnju ona prednost platnenih da su jeftinije!

  13. #13
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    joj ove su mi tako čeče

    zažalili nikad nismo, za noć koristimo duplu dozu (uglavnom 2 tetre) i malo veće gaćice i nema nezgoda .
    mogu se kupiti i one skroz nepropusne, plastične gaćice, mislim da bi te bile dobre za noć.

    Maja, sa nježnošću slažeš u kutiju ...

    još žalim što s Klarom nisam:

    -rodila bez dripa u bolnici s rooming in-om
    -kasnije ju cijepila
    -ranije čula za infant potty training
    -pokušala s platnenima (jer mi se tad činilo prekomplicirano)
    -...mogla bi otvorit novi topic na tu temu

  14. #14
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    klmami i lukasu cure sline na ovo:


    na ovo:
    i ovo:

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    uz ovakve pelene djeca nece godinama htjeti izaci iz njih!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ma i ja bi ih nosila

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Preslatke su!!! Nama bi to na kraju bila samo skupa igračka....ili bi cijelu godinu bio bez hlača kako bi se mogli diviti preslatkom dizajnu!!!

  18. #18
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sve me svrbi kred. kartica

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ove gacice su stvarno mrak!!! nisam imala pojma da je to tako mastovito...

    moze jedno pitanje (ne zamjerite ako je vec negdje odgovoreno na ovo, jer ne citam redovito Platnene): koliko kosta sve skupa (pelene, gacice, papirnati ulosci...)?

    hvala unaprijed

  20. #20
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    kamarisove 1200 kn. i postar ti sve donese doma

  21. #21
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    evo ukratko nakon nekih 15-tak dana koristenja indisposables pelena, mogu reci da sam zadovoljna. Imao je par dana uzasno crvenu guzu, ali tu sam ja kriva, jer sam mu one jednokratne papirice stavljala na hrapavu stranu pa si je iziritirao guzu
    inace, po noci smo tek 5-ti dan, jer se prvo nisam usudila, ali sad je super-ima platneni ulozak za noc i nepropusne gacice i nista nije procurilo!

    jedino sto mi se ne svidja su te gumene gacice na pelenama-zao mi je sto nemam all-in-one i vadjenje pelena iz kante u masinu

    inace, ja imam 18 komada i mogu reci da mi je to cisto dosta, peremo ih svako 2 vece i to mi je OK

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Cure sad mi je neugodno , jer koristim non-stop jednokratne(pampersice), ali ne znam stvarno kako bi drukčije..Luce je u jaslicama, ionako joj se crveni guza (jer je ja kući mijenjam čim se popiški, a kamoli ..) jer tete ili ne stignu toliko puta promijenit je ili ne rade to baš kao mama i tata. Pada mi na pamet da ih naručim pa makar ih koristila samo popodne ( po noći je to nemoguće jer promoči i jednokratne), a opet..mislim je na ljeto pokušat odviknuti od pelena.Tada bi imala godinu i 9 mjeseci..je li to prerano za pokušaj? :?

  23. #23
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    MajaMajica, nemoj da ti je neugodno , i većini nas mama ovdje je trebalo vremena da sazrije spoznaja o prednostima platnenih pelena.

    iz svog iskustva ti mogu reći da je dijete lakše naviknuti na tutu kad koristi platnene, jer počinje uočavati , tj povezivati uzrok i posljedicu (piškanje i mokru pelenu), što nije slučaj kod jednokratnih.

    za odvikavanje nisu loše i trening gaćice
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=5449,

    ako pogledaš topice o infant potty trainingu
    npr. http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=2878
    , vidjet ćeš da neke mame stavljaju na tutu čak i male bebe, tako da slobodno možeš s bebom već sad pokušati, mada je lakše ili kad je beba negdje do 6 mj. stara, ali uvijek možeš pokušati.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj MajaMajica prvotno napisa
    ..Luce je u jaslicama, ionako joj se crveni guza (jer je ja kući mijenjam čim se popiški, a kamoli ..)
    neka djeca imaju crvenu guzu u jednokratnima (zbog kemikalija) a u platnenima su ok.
    Vrijedi pokusati!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Fuzzy bunz su slatke , vec csam ih gledala . Kao i poopocket i jos neke- su od fleacea a to mi je - grozno!Skuzajte , ali to je cista sintetika . Iako pise da fleace(pise li se tako?) ne upija pa je beba zapravo suha , za razliku od onih kojima je pamuk uz tijelo.I kako to prati? Ja imam nesto odjece od fleacea , i MM , a i Filip - jer to jako grije. Ako ne peres na 40 , unisti se za tren. Ni slucajno ne mozes oprat na 60°.I sto s njima ljeti (koje u Dalmaciji traje 8 mjeseci)?
    I jos pitanjce - kako ce vama ponasa print na sarenim pamucnim pelenama- meni sve izbljedilo, a bile su tako krasne .
    To je sve off topic!

    A jesam li pozalila- jesam!
    -Jer mi se tesko suse iako svi govore kako se brzo suse
    -Jer mi je beba u njima mokra i kad se popisi samo jednom i samo malo (zabavljam se Samaritankinim bezpelanastvom i zam kad i koliko piski).Morate priznat da se u jednokratnoj jedno-dva pisenja ni ne osjete.Nikad ne bih bebu nocu ostavila u platnenim pelenama jer bi bila sva mokra. I tetra pelene upijaju daleko bolje od ovih koje mi koristimo.
    - Jer je moram presvlacit svakih pola sata- sat , a ona to NE VOLI mrzi odjecu i presvlacenje jos i vise.Ljetos nismo imali puno piskenih pelena jer mi ih je bilo lako sknit kad bi prijavila pisenje , a sad....Nama ni 30 nije dosta za 3 dana tj. perem svaki drugi dan.
    -jer se cicak zan odlijepit pa je moram oblacit ponovno
    -Jer imamo zastitne gacice na cicak koji cesto grebe. Zato , kad god mogu , ostavljam gornji rub pelene van. Ako se pisi 3 puta - mokar bude i taj rub , inace ne.
    -Jer se grizem svaki put kad ih stavim na kuhanje zato sto se lastik oko nogica i u struku tako strasno unisti i pitam se hoce li i izdrzat jos 2 godine( mislim da nece!)Kuham ih svaki 4 put ,po prilici.A unistava se i cicak.
    Mozda se sjetim jos necega

    A zasto ih koristim?Iz svima znanih razloga + alergija na jednokratne+vrucina u jednokratnima+jer sam investirala u platnene i sad ih MORAM koristit +nije me briga koliko cu ih potrosit dnevno pa mi je dijete vise suho nego mokro+...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Mislim da ih ne trebas uopce iskuhavati , pranje na 60 je sasvim ok (tako materijal nece izblijediti a ako se ne uptrebljava Ariel ili slicni deterdzenti, jos ce manje blijediti). Fleece je alternativa za noc ako se puno piski, jest sintetika (iako ima i vunenih pelena sa velikom moci upijanja, vjerojatno nije dobra varijanta za Dalmaciju... ali i jednokratne su pune sintetike pa u usporedbi ove opet imaju one druge prednosti.
    Za susenje je najbolja kombinacija sunca i vjetra. U klimi u kojoj ja zivimm nema puno sunca, vlaznost je visoka a ako i puse, ne daju nam da susimo robu na balkonu (zbog estetike...)
    Unatoc tome, ne bih rekla da mi se pelene suse duze nego ostala roba, stovise, tetre su suhe u roko od pola dana (sto je svojevrsni uspjeh s obzirom na klimatske (ne)prilike.

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    nuna, koje pelene imaš ?
    da li s njima koristiš i uložak?
    ako ne, preporučam da staviš i jednu tanku tetru (ima ih i debelih i tankih) koja ti može poslužiti umjesto uloška, pa sigurno nećeš morat prematat svakih pol sata-sat.

    zašto uopće iskuhavati pelene, da ne govorim gaćice (definitivno će se gumasti dio iskuhavanjem uništit)?
    to je skroz nepotrebno, dovoljno je na 60C.
    koji prašak za robu koristiš?
    meni je mama neke dječje stvari zeznula s Arielom koji voli izblijedit.
    moj savjet ti je- smanji kolicinu praska i/li ga promijeni za neki blaži.
    nisam imala problem izbljeđivanja printa iako je pelene već prije koristilo jedno dijete.

    Imam samo jedne od fleeca- i to je s jedne strane fl. a s druge frotir.
    mislim da nisu baš predviđene za neke velike vrućine, ali za ovo vrijeme su skroz ok.
    prala sam ih na 40 i još su ko nove.


    što se sušenja tiče, ovaj period je najgori-jer je vlažno pa se na zraku sporo suše, a još se ne grije svugdje (vi u Dalmaciji sigurno još ne grijete) tako da ne možeš iskoristit ni radijator.
    nama s centralnim grijanjem se zbilja osuše za 2-3 sata.

  28. #28
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Splitala sam topic....

    O detergentima na http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...098&highlight=

  29. #29
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    tnx

  30. #30
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    nuna, bš i mene zanima koje to pelene imaš? a gaćice? meni su kamarisove super, tanke, s pamučnim rubom, i otklonile su moju averziju prema gaćicama.
    nisam ih još nikad oprala u mašini, dovoljno je što ih svaku večer operem tekućim sapunom i posušim začas.
    i uopće ne grebu

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Pa pitanje je biloo jesmo li zazalile...
    Meni je divno sto imam mogucnost izbora. Za ljeto su platnene najbolji moguci izbor i apsolutno nezamjenjive.
    Sad imam problema pa kombiniram .Kad mi je vazno da mi je beba manje mokra - uzmem jednokratne ; kad zelim da je u sto manje plastike -uzmem platnene.
    Proci ce jos vremena dok se ne izmisle pamucne , perive ,s kapacitetom jednokratnih.
    Imam ih nekoliko vrsta.ali sve 100% pamuk. Ako tko hoce, dajem 2 nove u velicini koju treba za 1 rabljenu sa sintetickim punjenjem.Najbolje, najudobnije , ali najteze sususive su mi univerzalnevelicine frotirne od Kamarisa. Najgore- home made, prvih 6 gdje sam koristila los lastik iako su mi rekli da se moze kuhat. A i to sa kucnom izradom:dok otkrijes sto ti pase potrosis vise love nego da si kupio paket "pravih". O remenu necu ni govorit.Dobra stvar je sto nadjes (izmislis!)kroj bas za svoju bebu.
    Gacice samo kamarisove na cicak i to mi od pocetka ne pase jer se gornji rub zavrce i rub cicka grebe.Imala sam i neke strane , ali je bio grozan plasticni materijal pa sam ih poklonila. Kamarisove krasno "disu" , pogotovo one tanje , bar se meni tako cini.Idealno bi mi bilo : Kamarisove na navlacenje, bez cicka.
    Obzirom da se to ne dogadja drugima, vjerujem da je to zbog oblika tijela moje bebe.
    Moja beba valjda obilno piski i nakon 1 i 1/2 sata , pelena bude natopljena od jednog do drugog kraja , ukljucujuci ulozak.Zato je mijenjam nakon 1 sata, najvise.Jednokratnu ostavim i 2 sata.Ne piski dok spava .

  32. #32
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    podižem ovaj daaaaaavno zaboravljeni topic i kažem da nisam niti u jednom trenutku zažalila što Anja koristi platnene, čak ni onda kad moram prati kakicu s njih :D :D

  33. #33
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Slažem se, ne mogu si ni zamislit da Š. stavim jednokratnu. Platnene se stvarno uvuku pod kožu A ko' da je jučer bilo kada sam mu ih prvi puta stavila. Najsmješniji mi je kada puže, a guza "pleše" simo tamo

  34. #34
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    joooj, početak ovog topica mi zvuči udaljen svjetlosnim godinama, a gle gdje smo sad

    nisam nikad zažalila, niti sekunde, čak ni mm, sva se rastopim kad vidim s koliko nježnosti on ispire kakicu u wc

    i čini mi se da više nikad i nikako ne bih mogla baciti govance u smeće, to mi nekako prirodno ide u wc :/

    i još nisam vidjela bebu da se mazi s plastičnjačama ko noa sa svojim "pem" kako ih o n zove

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Sve mi je neugodno kad se sjetim sebe u ovoj trudnoci, negdje na pocetku, prije otkrivanja Rodinog weba.... kad me jedna poznanica Amerikanka pitala, s obzirom da smo vegetarijanci i ekološki nastrojeni, hoćemo li koristiti platnene pelene! Ja sam kao iz topa rekla da negdje granice uvijek postoje i da nažalost za tako što se nećemo odlučiti, to je ipak pre komplicirano.
    Sad tek vidim da je ona znala za sve ove pelenice moderne, a ja sam mislila da ona priča o "onim bijelim... koje su naše mame iskuhavale i peglale"... Nažalost, odselila se, a baš bi joj se rado pohvalila da ih koristim.

    Nekad kad Liam kaka 100 puta na dan, malo mi postane naporno to ispiranje... to je sad vrlo rijetko, pa nije problem, ali jednom prilikom sam pitala MM što bi on rekao kad bi ja odlučila ipak preći na jednokratne. On je rekao da mi ne bi dopustio jer to nije dobro za našu bebu i gotovo. Znači, ni da hoću, ne mogu. A naravno da neću jer ja oooobožavam naše pelenice! :D

  36. #36
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    NIKAD!!!

  37. #37
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ajme, kad smo ovo pisale 8)
    dvije godine i više su prošle, a ja još ispirem platnene

  38. #38
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja nisam, ali MM je 8)

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Jesam, zato sto sa Jagodicom nisam znala za njih
    Kakvu bih sad kolekciju imala
    Nikad, nikad i nikad i necu zazalit. Jednostavno su nam super i kad propuste i kad su kakane i uvijek.
    Zao mi je jedino sto okolina ne vidi prednosti, a mane uvijek.
    Ali ja na svaku imam odgovor. Kaze mi MM sestra da ih super prezentiram (ali ona ipak ne odustaje od jednokratnih :/ )

  40. #40
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Bila sam jako neodlučna i već kad sam ih počela koristiti pitala sam se što mi je trebala još jedna briga više oko održavanja.
    Međutim, održavanje platnenih pelena je tako jednostavno da sam vrlo brzo požalila što ih nisam ranije počela koristiti. Ali, bit će valjda još jedna bebica, pa ću ih onda u startu početi koristiti.
    Jednostavno uživam previjati svoje dijete u platnene .

  41. #41
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    E pa baš jesam - zato jer smo ih počeli koristiti tek sa 4 mjeseca...
    upravo mi je mama rekla da sam zaljubljena u pelene..i potpisujem Slavu ..

  42. #42
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Nikad nismo zažalili ! Jednostavno su prirodne i same po sebi razumljive za koristiti. Ne morate znati da sam ih imala sašivene prije nego se Nikola rodio i sumnjala da ću ih koristiti .
    I nadam se da će moju djecu poznanici i prijatelji pitati što su to jednokratne, a ne platnene pelene kao što su mene pitali !!!!

    Ali kad smo prvi put odlazili od doma na par dana ponijela sam jednokratne i malo platnenih, kao nisam znala da li ću ih moći održavati. Dok sam mu stavljala prvu jednokratnu pelenu osjećala sam se doista kao da ga izdajem, a on je mali i ne može mi reći da ne želi tu plastiku! A još uz to ljeto i vruće. Nakon dva sata sam mu promijenila pelenu i opet stavila jednokratnu i opet me je prošao isti osjećaj...to je bila zadnja jednokratna pelena koju je Nikola nosio.
    Nedavno, u mnogo lošijim uvjetima nismo ni pomišljali da uzmemo jednokratne pa smo ulovili nekoliko začuđenih pogleda na naš štrik u jednoj maloj bosanskoj ulici...a sušenje na bosanskom radijatoru bilo je expresno 8)!

  43. #43
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    shogi

  44. #44
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    shogi fenomenalno

  45. #45
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    shogi

  46. #46
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    A za sve ste vi krive...pogotovo Aries

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Mi smo preko Kamarisove reklame došli do Rode (iako smo i prije znali virnit, al ne na forum-koji propust ). I tako smo u 5. mj. dobili platnene (5 kom) a već u 7. mj se počeli ostavljat pelena, i bilo je uspješno, iako imamo i dan-danas nezgoda.
    4 pelene smo proslijedili prijatelju, a 1 ostavili za ljutu potrebu. Ostalo nam je i 10-ak jednokratnih iz tog starog perioda.
    Nedavno smo pošli u zubara, obzirom da nisam znala kako će D. reagirat+još je bio pospan, pitala sam može li mu mama stavit pelenu-to upražnjavamo 1 put u 3 mjeseca kad bi baš negdi bilo nezgodno da se popiški (iako ga redovito vodimo na wc).
    Poanta ove duge priče, stavljam ja jednokratnu, D. počeo vikati, ja ga pitam zašto, kaže:Gjebe, južno.
    Donesem platnenu, prislonim, pitam jel može ova. Cili zadovoljan klima glavom da može.
    Eto, D. sad može i reći. A kad je imao pola godine, nije mogao. ZATO JE VAŽNO DA MI PAZIMO KOJIM ĆEMO SE OBIČAJIMA MODERNOG DOBA PRIKLONITI, A KOJIMA REĆI NE
    Po stoti put hvala Rodinom forumu i Rodi.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    P.S. Žalim što nismo s D. ranije počeli s platnenim

  49. #49
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Joj makita, super mi je ovo što si napisala!!!

    kad bi maleni mogli reći, eto što bi nam rekli za jednokratne...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •