Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Evo da se i ja konačno prijavim

  1. #1
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno Evo da se i ja konačno prijavim

    Da da nakon mjeseci i mjeseci stidljivog virkanja na topic platnene pelene, svjetovanja na pp s nekim curkama (hvala i ) konačne nabavke kamarisovog paketa,bumkinsa i coccinelinih ruku djela ( ) i preseljenja Vita je obukla svoju prvu pelenicu. Za sad ih koristimo po doma i po danu dok se još vježbamo.
    Imamo i malih problemčića. dok sam čekala da dođemo u svoju kuću V mi je prerasla Bumkins prefold sistem tak da sam sad ostala na samo dvoje zaštitnih gačica pa moram pod hitno nabaviti nove. Molim za preporuke. Htjela bi neke s uzorkom. Ove bijele su mi dosadne.
    Ako ima netko za prodat...
    Isto tako sam već razmišljala da nabavim još neke pelene. Izgleda da i mene hvata "platnena" groznica. voljela bi AIO. Možete li mi pojasniti onaj sistem "školjke" kod wonderoos? kakve su fuzzi bunz?

    Zanima me još da li su sve pelene tako velike kao kamarisove. Čini mi se da mi je V dosta sputana u njima u usporedbi s jednokratnima. Iako mi je takoooo slatka ta bucka guza. I da li imate riješenje za bodiće? Naime ona sad nosi br.62 i nema šanse da joj bodić zakopčam preko pelena, a ako ga ostavim otkopčanog onda joj se diže gore pa su joj gola leđa.

    I najveći problem, tj. nešto što me malo živcira su žute fleke od kakice. Papirići nemaju smisla jer ja kakica još kašasta a ima dana i kad je tekuća. Vita kaka samo jednom dnevno a ponekad i svaki drugi dan pa si možete zamisliti na što tada sliči pelena. Već su mi sve komletno žute. neki dan sam se smijala sama sa sobom da to više nisu bijele pelene sa žutim flekama nego žute pelene sa pokojom bijelom mrljom. Čak ne pomaže ni uložak da stavim svaki put. To je sve puno!!
    Kak s riješit tih fleka???? Znam ,znam reći ćete čekaj sunce, al di je ljeto.
    Meni treba riješenje za zimu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A zašto ne kupiš veće bodiće :?
    Što se fleka tiče, nisam posebno osjetljiva, ali sam razmišljala o farbanju... Imaš negdje topic o tome.... Još nisam ništa odlučila.

  3. #3
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    evo i da i mi pohvalimo cocci , pelene su joj za 10!

    i da još potpišem bubi za zaštitne gaćke, i mi bi neke superuzorkaste (kao ove kamarisove samo sa printom), preporučite, prodajte, pohvalite cocci!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I ja je moram pohvaliti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    A ja ću opet pohvaliti hildegard. Ona pak je moja švelja

  6. #6
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno Re: Evo da se i ja konačno prijavim

    Cocci je prava majstorica!


    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Izgleda da i mene hvata "platnena" groznica. voljela bi AIO. Možete li mi pojasniti onaj sistem "školjke" kod wonderoos? kakve su fuzzi bunz?
    Wonderoos i FB nisu AIO, nego pockets - imaju taj vanjski nepropusni dio, a iznutra imaju taj "pocket" u koji umetneš uložak po svojoj želji - prefolds, uloške od mikrofibre, konoplje... što ti najbolje odgovara, tj. upija.

  7. #7
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Eh da, Hildegardine pelenice još nemam , ali platneni ulošci su joj zakon!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam vidila slike Hildinih pelena i ne sumnjam nimalo da su super.

  9. #9
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    A zašto ne kupiš veće bodiće :?
    Imam ja veće bodiće samokaj joj je otvor oko vrata tako velik da su joj pola prsa gola

  10. #10
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Ja bi zicala coci i hildi svaku bar po jednu pelenu al me sram

  11. #11
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    puce hvala na pohvalama .

    bubimira ako imaš one bodiće koji su na preklop na ramenima nabij drukere pa smanji ovor.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    A zašto ne kupiš veće bodiće :?
    Imam ja veće bodiće samokaj joj je otvor oko vrata tako velik da su joj pola prsa gola
    Probaj promijeniti model... Mi smo imali neke bodiće koji nam totalno nisu odgovarali zbog tog izreza.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj hildegard prvotno napisa
    puce hvala na pohvalama
    Evo ti još jedna: danas smo isprobali tvoje nove frotirske i ODUŠEVLJENI SMO! :D

  14. #14
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    JUPIIIIIIII :D , baš sam vesela

  15. #15
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Mrlje na pelenama neće biti ako staviš pelenice u mašinu, pokreneš program,kad mašina uzme vodu prekineš program, ostaviš da se namaču u mašini nekih par sati, šest je super. Nakon toga ponovno startaš mašinu - i pelene će biti bijele ko labudovi, da se pjesnički izrazim.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Wow, Ifigenija, toga se ne bih dosjetila. Ako ikad budem vodila rat s mrljama (a čini se da će sad početi), probat ću tvoj recept.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ne bi vam ja to preporucila. Deterdzent tako brze izjeda gumice na pelenama i materijal. A da ne spominjem da se pelene satima namacu u kemikalijama koje se kasnije ne isperu kako treba. Pa vi vidite sta vam je vaznije

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Kako sad perem pelene: koristim za pranje pelena nešto manje od pola mjerice detergenta (recimo, trećinu). Nakon pranja izvrtim još jednom program bez detergenta, baš da se dodatno ispere.

    Dobro, na našim pelenama nema puno flekica, jer Hrvoje dosad nije kakao u pelene, nego u WC. I to od 5. mjeseca!

    No, u zadnje vrijeme više voli unerediti pelenu nego školjku pa izgleda da će početi sezona fleka.

  19. #19
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ne bi vam ja to preporucila. Deterdzent tako brze izjeda gumice na pelenama i materijal. A da ne spominjem da se pelene satima namacu u kemikalijama koje se kasnije ne isperu kako treba. Pa vi vidite sta vam je vaznije
    Koristimo jako malo detergenta, plus opcija dodatnog ispiranja. Skoro devet mjeseci - niti jedan dan nismo imali ni crvenu guzu niti bilo kakav problem. Kuc kuc da pokucam o drvo (kucam se o glavu, naravno).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Cime peres pelene?
    Mene svejedno nekako strah tog namakanja.

  21. #21
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Mrlje na pelenama neće biti ako staviš pelenice u mašinu, pokreneš program,kad mašina uzme vodu prekineš program, ostaviš da se namaču u mašini nekih par sati, šest je super. Nakon toga ponovno startaš mašinu - i pelene će biti bijele ko labudovi, da se pjesnički izrazim.
    Jel staviš odmah deterdžent? Ili poslije kad ponovno uključuješ mašinu?

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Koristimo jako malo detergenta, plus opcija dodatnog ispiranja. Skoro devet mjeseci - niti jedan dan nismo imali ni crvenu guzu niti bilo kakav problem. Kuc kuc da pokucam o drvo (kucam se o glavu, naravno).

    I mene zanima koji deterdžent koristiš.
    Ja imam onaj zeleni tekući iz dm-a. Koliko bi bilo dobro staviti tog deterdženta? Pola čepa? Ili još manje?

    Vidim svi preporučuju dodatno ispiranje...Morat ću i ja to uvesti onda

  22. #22
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    hm, meni to namakanje ne daje nmikakve rezultate, 2x probala i kao kad normalno perem.
    Ja koristim rozi iz dm-a, negdje u primozgu mi ostalo da je taj dobar, ili?
    Ako ništa, lijepo miriši : )
    A da se prebacimo na http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=6098&start=50 ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •