Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Platnene pelene i atopijski dermamtitis - iskustva

  1. #51
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pokušali smo sa Sudocrem, Niveina s cinkom, Canesten, Bephanten koji zapravo najbolje sredi situaciju, ali ne do kraja i danas joj stavljam neku prirodnu od nevena s maslinovim uljem i pčelinjim voskom.

    Dobila sam savjet da probam i s Daktarinom te kuzo prahom koji navodno dobro rješava crvenilo.Čitah da je nekima pomoglo i čisto maslinovo ulje.


    Maris nema AD koliko znam, ali ima dosta osjeljivu kožu sklonu lišajevima, plus porculanska bijela put na mene, a s tatine strane blaga sklonost dermatitisima. Recimo dugo je na licu imala lišaj koji ni jedna krema nije micala i na kraju sam od sebe prošao. Sad ima jedna na donjoj strani bedre i isto tako ništa ne pomaže.

    Znači nama je probleme samo taj procjep i dio oko čmara koji se onda u platnenim uslijed vlage proširi. Ona i dosta kaka. Recimo samo danas je 7x. Malo je muče zubići, pa je vjerojatno danas radi toga takva situacija, a inače je 2,3x obavezno.

    Nekako se nadam, ako do kraja izlječimo i taj "mali" dio, onda će guza u platnenima i uz vlagu biti ok.

    Hvala vama na svakom vašem savjetu.

    Lutonjice, nadam se da će se tvojoj curi situacija popraviti čim prije.

    I zanima me još nešto, što bolje upije i miče vlagu? Bambus ili kombinacija pamuk/konplja? Naručila sam potonje platnene jer sam mislila da su one bolje za osjetljivu guzu?

  2. #52
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako si narucila rodine pelene, onda je bolja ova kombinacija koju si i narucila (oamuk konoplja)

    a ovo "osjetljiva koza sklona lisajevima" - tako bih ja opisala i margitinu kozu, a to je zapravo jedan blazi oblik AD-a

  3. #53
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Lu, hvala puno.

    Bili u pedice, poslala nas na analizu kakice.

    Znači lišajevi se definiraju kao blagi AD, moguće da je onda kod nas isto blagi.

    No, neki mi kažu da je možda crvenilo od zubića, no... Danas je još gore, nakon Daktarina...Vratili se Bephantenu, ali nije popravio situaciju, no bitno da se nije širilo.

  4. #54
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    daktarin je za gljivice, njega nema smisla mazati ako nisu gljivice u pitanju

  5. #55
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Na kraju sam posumnjala da nisu gljivice jer smo obje pile antibiotik od kojeg sam ih ja dobila, pa promislih da nije i ona i stoga pokušah i s Daktarinom jer doista više ne znam čime bih mazala.Ne bih htjela krenuti s kremom s kortikosteroidima.


    Sad smo opet na Bephantenu. Stigle su nam Pusa prirodi, divno mekane..no, ne znam kad ćemo ih probati.

  6. #56
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    S nekih mjesec dana moj sin je imao soor i gljivice na guzi. Davala sam mu Rojazol gel u usta, a guzu mazala Plymicolom. Međutim, guza je stalno bila crvena, nikako nije prolazilo. Doktorica rekla da je vjerojatno i upala i savjetovala Triderm. Znam da je kortikosteroid, ali nama je pomogao. Koristila sam ga strogo prema uputi i od tada s guzom više nikada nismo imali problema.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    22

    Početno

    podizem malo temu, malena ce uskoro 3 mjeseca i imamo problema s kozom, izbacila sam kravlje mlijeko vec 3 tjedna, stanje na licu i tijelu je dosta bolje - ali se unazad tjedan i pol pojavio pelenski osip. pedijatrica je rekla da je od alergije i dala mast tyrosur od koje je nesto bolje..
    malo smo u platnenima, a malo u jednokratnim (zbog kukova i duplog sirokog povijanja) i taj osip se pojavio upravo dok je bila u platnenim.tocno dokle prekrije pelena - do tuda se sve crveni (crveni krugovi, kao lisajevi..). presla sam na jednokratne i crvenilo se povlacilo.. jednom joj stavim platnenu i lisajevi opet pocrvenili... sad smo opet na jednokratnim, mislim da ce me muz zadaviti, potrosila sam dosta novca na platnene i bilo bi mi jako zao da ih ne koristimo, ali ja se jednostavno ne usudim opet probati stavit platnenu
    sve sam ih stavila na pranje i isprala cak tri puta i cekam nalet hrabrosti da ih opet stavim.

  8. #58
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    za početak, promijeni detergent
    m. je imala strašne lišajeve od ariela

    ako nije do detergenta, mozda je, kao i kod nas, do PUL-a i umjetnih materijala u pelenama. mi smo morali koristiti vunene zaštitne, i pažljivo čitati da svaka pelena bude 100% pamučna (jer ima raznih mješavina, često ljudi misle da je pelena pamučna, a ono nije)

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    22

    Početno

    svu robu joj perem s tekucim dreftom (baby sensitive), da joj smeta dreft ne bi li reagirala na njega po cijelom tijelu, a ne samo u pelenama??
    ludim vec... sad opet da kupujem nove zastitne i nove pelene (ove koje imam su od velura i 100% pamucnog flanela)...
    a vjerujem da joj guma na zastitnim smeta jer se pojavilo crvenilo kad sam joj stavila vecu zastitnu i nadrazilo joj podrucje oko pupka.. to crvenilo ne prolazi vec 2-3 tjedna, a mazem kod svakog previjanja.
    jucer joj se opet pojacalo crvenilo u jednokratnim pa sam joj danas stavila platnenu po danu, mijenjala svakih 1,5-2h. i predvecer opet buknulo.. i stavim jednokratnu i sad vidim da je manje crveno... stvarno cu poludit, 14.10. idemo kod dermatologa, valjda cemo izdrzat do tada

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    22

    Početno

    update - uuuuzasno crvenilo je nastalo kad sam joj stavila platnene ponovno, pocela je plakat cim sam ih zakopcala i otvorim za 20ak min i imam sto i vidjet - sva je jadna pocrvenila... promijenila sam i deterdzent (sad sam oprala u onom dm-ovom senstive bez mirisa, boje....). jednostavno joj smeta sve sto nije 100% cisti pamuk i gotovo. nemam vise volje za kupnju novih pelena (kupila sam prosli tjedan 5 kom) i na zalost - spremam ih u ormar do daljenjeg :/

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •