Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Vrste platnenih pelena

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno Vrste platnenih pelena

    Ma sigurna sam da je bio takav topik. AL ja sam lijena pa mi je lakse otvorit jos jedan takav nego traziti .
    Daklem, malko cituckam ovuda sta i kako pisete - i zanima me za pocetak - vasa iskustva, koje su vam pelene "najdraze". Za sad kuzim da ima Kamarisove (jedna velicina), ove Indisp. (vidla ih kod Litale) koje su u 2 velicine (i nema ih u HR), i znam da ima jos nekih.
    Kako odluciti koje uzeti (jednu velicinu ili vise), ako se odlucim za npr. Indisp. ili neke druge - kako do njih... uglavnom - prakticna pitanja.

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Jedna od važnijih informacija koje trebaš znati je da Indisposables ima u Hrvatskoj! Kod mene
    Možeš ih, dakle, kupiti od mene, nekorištene, nove ispod čekića.
    Ja sam ih kupila od Ančice i nisam ih koristila. To je ova manja veličina, paket za novorođenče, dakle, pa do devet kila. Imam sve, pelene, uloške, zaštitne gaćic, rolu papira.

  3. #3
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja bi rekla da prvo moraš odlučiti što bi ti htjela, odnosno što ti je bitno kod platnenih. jer teško je ovako preporučiti, ja imam tri vrste, i upravo čekam još dvije ja sam tražila po netu mjesecima prije nego sam si posložila kombinaciju, i onda je bilo prekasno jer sam postala ovisna, pa bi sad htjela sve žive. a stvarno ima svega, od najjednostavnijih i najskupljih, do vrlo pristupačnih ali za koje treba malo vještine. i ako recimo nećeš kamaris, (a super su), najpovoljnije ćeš naći tek u kanadi. europa je užasno skupa, tako da se više isplati naručiti internetom i platiti poštarinu. ili da ti netko donese/kupiš rabljene/kupiš na ebayu.

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Draga, ako se odlučiš za neke kanadske, narudžbe primam do 07.07.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Mima, koliko ima tih u tom paketu? I kolika im je cijena (mozes na PP ako hoces).
    Barbi, nisam te tjela opterecivat, poznavajuci tvoje afinitete za shopping kamo ces jos i to trpat u avion al kad se vec tak otvoreno nudis uzimam te u opciju. :D

    Ja bih zapravo rado da se javi neko ko ima iskustva I sa Kamaris I sa npr. nekim drugima (moze Indisp. 8) ) pa da mi usporedi svoja iskustva. Znam da je sve jednostavno kad sam znas sta hoces. AL otkud da ja znam sta hocu kad ne znam nis.

  6. #6
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    moja iskustva s kamarisom su izvrsna. pelene su super, dobro drže, ima raznih dezena, nosimo ih po doma. gaćice su im neuništive, koliko god ih prala u mašini. tanke, prozračne, one su mi definitivno best buy.
    to si pogledaj u kamaris dućanu, jer mekoću moraš osjetiti pod rukom, jako su mi se svidjele nove frotiraste.

    kushies sam namijenila vrtiću, jer su AIO.
    http://basicallybaby.ca/diapers.htm odavdje sam ih naručivala, ultra su AIO, dobre su, no počinju mi pokazivati znakove nošenja poput sitnih pukotina na nepropusnom dijelu.
    classic, ove ispod njih, su definitivno neuništive, one su samo izblijedile, nemaju niti jednu rupicu, no one su nešto između AIO i obične pelene, imaju taj nepropusni sloj unutra, pa malo jače drže, ali noću moram staviti gaćice na njih. s njima sam super zadovoljna.
    Kushies gaćice su mi najveći promašaj-kroj mi ne valja-bucmaste bebe imaju tragove od gume, i od silnog pranja imaju rupice po sebi, još drže ali nisu tako dišne kao kamaris, i pelena smrdi ujutro ispod njih.
    Kushies ulošci su koma mali i tanki, kamaris je prema njima zakon.
    kushies se kupuju po veličinama.

    ove, http://www.kidalog.net/index.php?cPath=21_23 su po meni, najbolji omjer novca i kvalitete. prve su klasične , kao kamaris, ove ispod njih su AIO,i upravo se pokušavam dokopati novih u bojama.
    prokopaj malo site. one su sve jedna veličina.

    http://www.thebirthsourcecatalog.hom...m/diapers.html
    ove su moj favorit AIO zbog uzoraka, no jako su skupe, ali mi upravo stiže 4 komada za probu :D

    da imam love, kupila bi i ove AIO-http://www.wonderoos.com/ ove su jedna veličina, a ove dolaze u više veličina http://www.indigenousbabies.com/fuzzibunz.htm.

    slovenci imaju pelene, blizu, ali skupe, no ako te zanima staviti ću linkove, a sad prestajem jer imam preko 200 linkova...

    samo kao napomena, ja sam većinu svojih AIO pelena kupila kao seconds ili rabljene na ebayu za smiješnu cijenu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    E fakat si "pukla" na pelene
    Daj mi reci - Indisp. ne spominjes jer nemas iskustva s njima ili ti nisu OK?
    Kako da uvucem Ancicu u razgovor - vidim da su ove koje si mi stavila u link takodjer kanadske pa vjerujem da Ancica isto zna nesto o njima, mozda za usporedbu.
    Nemoj mi stavljat previse linkova, da si ne zakompliciram zivot i vise nego treba.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    pace, tu sam, citam te al ne javljam se jer sam skuzila da trazis usporedbe ne iskustva

    Ja nisam koristila druge osim Indisposables pa nemrem usporedivat al meni su one bile sjajne. Jedino sto sam dijelom od druge marke koristila su bile Kushies wrap-around gacice a koje mi se nisu pretjerano svidjele (slicni razlozi kao i klmamini).

    Vidla sam i ove iz kidaloga mislim al jedno ti je vidjet a drugo isprobat. Izgledale su OK. Al neznam kak upijaju, kak prijanjaju na dijete itd.

  9. #9
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ovako-meni se indisposabes ne sviđaju jer imaju sintetičko punjenje. ančici su bile super, mislim da ih ima maja, ivakika ih ima.
    ančici pošalji pp, ona stvarno zna iz prve ruke, a možda se dogovorite da ih donese. zorana ima indisposibles, i ova sa kidalog, pa sam ja istražila i kod nje.

    a sad za coccinellu:
    na stranici odaberi sve što želiš u košaricu, i odmah će ti izbaciti šiping.plaćaš karticom, mislim da tamo imaš sve uvjete plaćanja. meni su došle za 7-10 dana. cijene su u kanadskim dolarima (tečaj oko 4,7)

    perem ih na 60 stupnjeva.

  10. #10
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Za one koji znaju njemački (za razliku od mene), možda uspiju saznati nešto na ovom siteu:

    http://www.naturwindeln.de/wickelsys...p?produktID=87

    Na rasprodaji sam kupila jednu pelenu marke Demara i pokušala malo prošvrljati po siteu, ali nemaju dio na engleskom, pa meni nikakva korist od njega. :/

  11. #11
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    coccinella, pelene su pamučne, i onaj nepropusni sloj je "dišni".
    ja sam kupila 5 kom, i sa s(kršitelj koda)ingom me dođe oko 54 kanadska dolara, tečaj je 4,7, pa računaj...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Bila neki dan u Kamarisu. Stvarno su meke i krasne. I demistificirala sam si te drukere, pa mi je sad malo jasnije kako ih moze i beba i vece dijete. Jedino sto nemaju u raznim dezenima, trenutno su samo bijele, zute i roza.

  13. #13
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    roza? to nisam još snimila 8)

  14. #14
    bube

    Početno

    klmama,
    evo i ja sam upravo naručila nekoliko AIO pelena preko "kidalog", samo me zanima koliko si još platila carine i PDV-a na pošiljku?

  15. #15
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    još ništa jer mi nisu stigle. 8) nadam se da ni neću, nije velik paket, niti je velik iznos. Ali kad sam kupovala prve, na 1200 kn sam platila malo manje od 400 kn.
    inače, kad kupujem sa e-baya, uvijek zamolim da označe paket kao poklon, i još nikad nisam ništa morala platiti, osim taj prvi put.

  16. #16
    bube

    Početno

    jučer su mi stigle platnene pelene iz Kanade, znači za manje od 10 dana i prekrasne su, stvarno su All in One, a tek boje. Nisam platila ništa carine, ali paket i nije bio nešto velik. Eto preporučujem Kidalog pelene Baby Love AIO.

  17. #17
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    stigle su i meni moje babylove, 5 komada, naknadno sam naručila još 7, znači bit će ih 12. uz to imam 4 bumkins AIO, 23 Kushies AIO, 28 Kamaris i nešto training pants.
    ali imajte na umu mojih dvoje pelenaša. 8)
    kad sam počela s platnenima, imala sam svakom 10 komada.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    mi smo kupili brdo motherease sandys pelena. ali petra se naucila na kahlicu u rekordnom roku tako da ce cekati drugu bebu...
    ali nama su prdivno mekane, jedino sto se malo sporije suse - bar jedan dan.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    cure, a jeste vidjele ove genijalne pelene, najljepše su mi koje sam do sad vidjela, totalno sam ushićena
    http://www.jennifersclothdiaperbouti...nkfairies1.jpg
    http://www.jennifersclothdiaperbouti...lowmonkey1.jpg

  20. #20

    Početno

    a joj coccinella, ja sam zaboravila: smajlić koji se srami od nožnih prstiju


    u medjuvremenu sam kontaktirala sa proizvođačem pelena racman i imam lijepe vijesti: od jeseni će bit moguće naručivanje i slanje poštom na kućnu adresu u hrvatskoj a pregovara se i sa nekim dućanima da ih počnu uvoziti kao stalnu ponudu....
    eto, šta se zove platneno pelenaški fan:smajli koji se valja od smijeha

  21. #21

    Početno

    a joj coccinella, ja sam zaboravila: smajlić koji se srami od nožnih prstiju


    u medjuvremenu sam kontaktirala sa proizvođačem pelena racman i imam lijepe vijesti: od jeseni će bit moguće naručivanje i slanje poštom na kućnu adresu u hrvatskoj a pregovara se i sa nekim dućanima da ih počnu uvoziti kao stalnu ponudu....
    eto, šta se zove platneno pelenaški fan:smajli koji se valja od smijeha

  22. #22
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    da, šteta samo što je racman skup, puno skuplji od kamaris. 8)

  23. #23
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    moraš pričekati malo 8) tek sam par puta odnijela i jedne i druge u vrtić obično nosim 4 komada, i nikad dosad nije promočila.
    javim kasnije detaljnu usporedbu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Evo mene iz shoppinga napokon. Pao paket Kamarisa (slatke su, sa slonekima i zirafama). Idem ih prat i slagat, a daljnje akcije ostavljam za kasnije - prenapredne ste mi i tesko mi vas je pratit jos uvijek. Dok ne steknem neku praksu.
    Idem sad razmisljat o kanti.

  25. #25

    Početno

    cutie baby diapers
    kako mi neda otvoriti novi topic evo postavljam ovdje pitanje.
    vidjela sam na njihovom sajtu ima tri vrste pelena, daytime, overnight i još neke pa me zanima u čemu je razlika
    hvala

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno Vrste platnenih pelena

    Imam ja. Naručila sam prije mjesec dana 5 komada do 10 kg koje moj sin (koji sada ima oko 8,5 kg) nije mogao niti navući na sebe i 5 kom. od 10-20 kg, koje su mu taman. Tako da sam te male samo oprala i spremila u ormar za drugu bebu. Ali do druge bebe ima još vremena pa imam pet na raspolaganju.

  27. #27
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    hm, jesi vidjela cijenu s(kršitelj koda)inga?
    i nigdje ne piše od čega je napravljen umetak pelene....
    vidim puno njegovih oglasa na ebayu.
    jeftino je, možda je i dobro, ali ja bi se prvo raspitala malo o peleni.

  28. #28
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    Ima li netko tko bi mi prodao samo jednu Indisposables platnenu pelenu najmanje veličine? Nova ili rabljena, svejedno mi je...
    Imam i ja jednu, bas sam je otkirila jucer. Skroz nova.

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne znam jasu li se ove vec spominjale, cine se odlicnim, pogotovo cijena. Doduse, iz iskustva procjenjujem da vjerojatno odrape s(kršitelj koda)ing...

    http://www.rpdiaperdesigns.com/cloth...loth%20Diapers

  30. #30
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    ajmee, ja pala s Marsa, ili??? Večeras prvi put saznah za platnene pelene, a vi ih koristite već godinama... Eto me u 30. tjednu trudnoće i sad ću zujiti do kad, dok ne skužim o čemu se radi

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    Ovo su neke kineske platnene, komad po mojoj računici dođe nešto ispod 20 kn!!!
    Ti kinezi stvarno izgleda rade za dolar na mjesec. Ti bokca, ja svoje sama sivala pa su ispale 17kn po komadu. A bila sam ponosna kako sam jeftino prosla!

  32. #32
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    Dobro nam došla! Samo polako, sve još stigneš naučiti o platnenim pelenama. Želimo ti da se zaraziš barem upola kao neke od nas! :D
    Super. hvala na dobrodošlici, kad pročitam sve napisano možda i skužim nešto, a po slikama mislim... brzo ću se i ja zaraziti

  33. #33
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Cekana budeš li se družila s curama na ovom forumu onda dobro došla na "put bez povratka" kojim i ja trenutno koračam.

  34. #34
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    pa eto me, svaki dan tu zujim i piskaram, ali svašta naučih! Jučer sam shvatila kako ustvari nemam pojma o porodu, mada će ovaj bebač biti treći, eto fala RODI! A pelenice, još uvijek proučavam, sinoć smo se MM i ja divili onim lijepim fotkama. A tvoja bebica? U što će ona upasti? Jesi odlučila platnene ili "Pampers medo"

    DOROTHEA 12.05.1997.
    LUKA 30.04.2001.
    -još bezimeni dječak 20.12.2005.

  35. #35
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Cekana, ima cura u Osijeku koje koriste platnene. Ako želiš možeš doći a rodi sastanak kad bude pa ćemo ti ih pokazati i u živo. I iz prve ruke možeš vidjeti i čuti kako su dobre!

  36. #36
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Cekana, ima cura u Osijeku koje koriste platnene. Ako želiš možeš doći a rodi sastanak kad bude pa ćemo ti ih pokazati i u živo. I iz prve ruke možeš vidjeti i čuti kako su dobre!
    E, supić, doći ću svakako, nadam se da će biti obavijet, a ja ću pratiti pa se vidimo! Baš se veselim!

  37. #37
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    A tvoja bebica? U što će ona upasti? Jesi odlučila platnene ili "Pampers medo"

    DOROTHEA 12.05.1997.
    LUKA 30.04.2001.
    -još bezimeni dječak 20.12.2005.
    Tak sam i ja počela malo po malo čitati i onda sam najednom skužila da uopće više ne razmišljam o tome da li platnene ili ne, nego koje ću si nabaviti. a kad ti još cure koje ih već imaju počnu pokazivati svoje blago onda si u transu. Zato ti kažem da je to "put bez povratka".

    Ja sam gnjavila neke cure s foruma stotinama pitanja i na kraju sam odlučila napraviti kombinaciju nekoliko vrsta i proizvođača,a i šivaća (o tom potom). Kad sve skupim i poslikam stavit ću slike na net da se i ja pohvalim.

  38. #38
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    da se pohvalim i ja polako postajem ovisna, ali primjećujem da još moram puuuuno učiti da sve skužim s platnenim pelenama, ali do 4. mjeseca imam još vremena :D

  39. #39
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Hey anjice, ako postaješ ovisnica, onda se period učenja skrati na par dana
    Još ako imap koga da te "uvede u posao" to je prava stvar

    Coccinella

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •