Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Zbog ekcema (neurodermitisa) smo presli na pampers

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Köln
    Postovi
    28

    Početno Zbog ekcema (neurodermitisa) smo presli na pampers

    I mnogo mi je zao i mnogo bih volela da se vratimo na platnene. Ali jednostavno su prekrute za Mininu kozu koja je jako osetljiva na trenje zbog ekcema koji se pojavio nedavno :/ .

    Tuzna sam zbog ekcema. Moram da odem na zdravlje da vidim sta tamo pisu o tom problemu...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mi isto idemo sutra pedijatrici, H. ima između guzova jedan (sad ću ja reći ekcem, ali možda nije to) ekcem koji nikako ne mogu tjednima maknuti: niti Plymicol, niti Pavlovićeva, niti Bepanthen, niti Nivea s cink-oksidom, puder... ništa. Druge kreme ne bih željela isprobavati na svoju ruku.

    Mi isto koristimo platnene i moram reći da je njemu koža puuuno bolje otkako smo izbacili jednokratne! Pa ti sad znaj. Sve mu se očistilo, osim tog jednog dijela.
    Ja se nadam da je ovo možda alergija na detergent pa sad nakon što operem pelene, pustim još jedan kompletni program pranja na 40oC, ali bez ikakvog detergenta, samo voda - to mi služi kao dodatnih nekoliko ispiranja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Re: Zbog ekcema (neurodermitisa) smo presli na pampers

    Citiraj olza prvotno napisa
    Ali jednostavno su prekrute za Mininu kozu ...
    Jedino ne razumijem kako pamuk, kao prirodan materijal, može biti gori od plastike.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Došli smo od pedijatrice, nije ekcem. Dobili Triderm kremu, trebali bi riješiti problem u dan-dva.

    VAŽNO: Pedijatrica je ODUŠEVLJENA što koristimo platnene pelene!

  5. #5
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    I naša pedijatrica je oduševljena! Bolje rečeno bila je jako ugodno iznenađena :D .

  6. #6
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sam samo u VŽ kod dr. Pospiša (neuropedijatar) doživjela da je sestra bila s tim oduševljena i još je doktoru naglasila da mi koristimo platnene i kak je to sad super. Njemu je bilo svejedno (imam o njemu super mišljene kao o neuoropedijatru, da se razumijemo).
    Naša pedijatrica nije nešto reagirala, samo je konstatirala da nosimo platnene.
    U bolnici su me gledali malo poprijeko kad nisam htjela nositi pamperse - kao, pa zar ne možete svome djetetu kupiti. Onda je došla jedna druga sestra kojoj se iodeja sviđa i rekla da nema smisla da donosim svoje pelene od kuće i nosim popišane doma, neka koristim njihove, oni ionako imaju praonu pa će to oprati. Ali oni imaju samo tetra pelene, pa ih bez švedskih nisam mogla koristiti. Uglavnom, do kraja našeg boravka im je postalo normalno da Rahela ima platnene.

  7. #7
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Sada ću se malo ubaciti i ja da ne otvaram novi topic.Koristimo platnene već preko tri mjeseca i super su nam ali prije par dana V. se osulo područje oko pišeka i danas to stvarno grdo izgleda.Jedno tjedan -dva platnene mu stavljam stalno(prije smo po noči koristili jednokratne) a i promjenili smo prašak pa se nadam da je to od toga iako ja za pranje pelena koristim pola mjerice a sada sam i počela pelene dva puta ispirati.Nadam se da nije zbog platnenih jer nam se jako sviđaju.Doktoru ćemo sutra ako se situacija malo ne smiri :/

  8. #8
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    mama_i_vjeko, a koje vlažne maramice koristiš (ako koristiš) i kakvu kremu za guzu?
    Kremu penaten a vl.maramice Jhonson's ili Nivea sensitive iako moram napomenuti da do sada i nismo imali potrebu često mazati guzu jer smo problema imali samo jednom kada smo iz rodilišta donjeli neku upalicu pa smo mazali sa Plimicol kremom po preporuci doktora.

  9. #9
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    A valjda je od praška u nedostatku vremena MM je bio u kupovini pa je kupio onaj koji inače ne koristimo...U platnenim se premotavamo svakih sat i pol do dva sata najviše...Ma mislila sam si da mora biti nekaj drugo samo da se razuvjerim da platnene nisu krive

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Onaj ekcem s početka priče je riješen Triderm kremom u 2 dana. Odonda - sve je super. Čak ima platnenu kroz cijelu noć (od 20h kad ga okupam i ode na spavanje do 6-7 ujutro kad se dižemo).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    A zasto vam je dala kremu triderm. To su kortikosteroidi. Meni su u apoteci rekli da radje probam s necim slabijim pa da se i duze lijeci nego odmah sa tridermom. A i proslo je sa onom kremicom od Jadran galenskog djecja pasta ali trajalo je skoro dva tjedna.

    Nisam mislila nikoga uvrijediti, to je samo moje misljenje.

    Pozdrav

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Misliš na mene ono u vezi uvrede. Ako da, onda

    Dala nam je to jer smo prije toga sve moguće isprobali - od najobičnije Pavlovićeve kreme, preko jekoderma, krema protiv gljivica i kaj-ja-znam-čega-sve-ne. Na kraju je zaključila da je vjerojatno kombinacija i gljivica i bakterija i da je to najbolje. I stvarno smo koristili samo dva dana. A bilo je baš onak gadno zakoreno.

  13. #13
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    I nama je naša pedijatrica dala triderm kremu,kada sam pročitala sastav nisam je htjela ni koristiti ali nakon što se ekcema nikako nismo mogli riješiti mazali smo tri dana , poslje smo dalje koristili plymicol dok nismo završili terapiju i sve super.Da je krema grozna to je !

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Alamthea, nisam mislila na tebe, zapravo nisam mislila na nikog kontkretno vec opcenito nisam se htjela pravit sveznalica. Ali svaka cast sto koristitne platnene pelene. Meni je to prevelik napor za pranje i susenje jer imamo mali stan, nemamo balkon a i peglanje me bas ne veseli........
    Pozdrav svima

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ove platnene pelene se NE peglaju.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Apropos vlažnih maramica:
    S Petrom sam imala dosta problema, imala je strašno nježnu i osjetljivu kožu pa sam joj ispirala maramice u običnoj vodi. Sad kad smo već koristili platnene pelene, one maramice koje nisu bile pokakane sam reciklirala kao i papiriće. Prala sam ih u mrežici, nisam ih peglala. Znala sam ih iskoristiti i po 3-4 puta. Bacala sam ih kad smo brisali kakicu ili kad su se ocufale.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Kazete ne peglaju se, pojma nisam imala. Malo znam o tim platneneim pelenama. ONe koje smo mi koirstili za siroko povijeanje sam peglala. I to su one obicne tetra pelene kupljene u DM.
    Ove su neke druge? Koje?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Nevena, pogledaj ovdje:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=168&Show=1307
    ima toga dosta na portalu pod ...bebe
    pa ..Njega i ...praktični savjeti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •