Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Prednost platnenih nad tetra pelenama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    CG
    Postovi
    53

    Početno Prednost platnenih nad tetra pelenama

    ocekujemo drugu bebu u january 06. stariju devojcicu sam previjala u tetra pelene sve vrijeme uz jednu higijensku pelenu (trokut pelena od najlona) izuzev dok spava, tad smo od prvog dana uveli pampers. i naravno u vrticu su insistirali na pampersu - lakse im je

    na to smo se odlucili sto zbog teorija da pampersi nisu bas najzdraviji sto zbog finansija - ipak je 3 kg praska mjesecno jeftinije nego 2 velika pakovanja pampersa

    imam namjeru isto raditi i sa drugom bebom

    kako platnenih pelena o kojima vi pricate ovde nema da se kupi interesuje me vase iskustvo po pitanju razlika izmedju tih pelena i tetra ? sem oblika i jednostavnosti stavljanja naravno

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Zasto ne probas kupiti preko interneta?

    ili se ne probas dogovoriti sa Svjetlanom iz Kamarisa, mozda ti moze poslati postom?

    Ja sam iz BiH i ako ikad budem imala dijete, naci cu nacina da nabavim moderne platnene pelene

  3. #3
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    pa ja bih rekla da u biti osim to dvoje i nema nekih drugih prednosti...osim sta su ove mozda ipak mekse jer su od frotira ili flanela. i vjerovatno bolje upijaju jer imaju usiven ulozak od osam slojeva pamuka.

  4. #4
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja kombiniram tetra pelene sa švedskom pelenom i kamarisove frotir pelene. Meni su obadvoje ok. Još su mi po zimi bolje običen pelene jer se brže suše. Ali svakako nabavi ove nove nepropusne gaćice, jer nisu od najlona i "dišu" (ili nabavi AIO pelene)

  5. #5
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    e, da, jos jedna napomena - ja koristim platnene uloske, napravljene od flanela i prezadovoljna sam. koristim ih i kao dnevne i u vrijeme menge.

    to je sasvim druga prica od bilo kojeg drugog platna i uvjerena sam da su super za pelene. mozda onda da potrazis platnene pelene od flanela kao prvi izbor?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    pa, ja ne bih rekla da su moderne, oblikovane ('fitted') platnene pelene opcenito mekse od tetri... ispeglane i slozene tetre su predivno mekane : - )
    zapravo, glavna prednost ovih novih pelena je u jednostavnosti primjene - oblikom su vec prilagodjene tijelu i lakse se namjeste tako da ne propustaju. samo ih zakopcas cickom, i gotovo. s tetrama ipak treba vise prakse da se udje u stos.
    ne bih rekla da je prednost novih pelena u moci upijanja - pa, kod tetri je bar najjednostavnije dodati jos jednu ako je potrebno bolje upijanje.

    ali, tetre se neusporedivo brze suse - sto je bitno ako nema susilice, nema grijanja, a vani je vlazno (mi koristimo ove moderne platnene a iz navedenog razloga smo proslog tjedna nekoliko dana bili na jednokratnima).

    btw. kakve su to kamarisove frotirske pelene, nisam jos za njih cula?

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kod Svjetlane se može nabaviti i kopče za spajanje "zmaja" od obične pelene. Nama je to bilo super, jer se stvar odlično formira na bebinom tijelu, a pranje i sušenje takvih pelena je puno jednostavnije. Mi smo koristili frotirsku pelenu potpuno kvadratnog oblika.

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    btw. kakve su to kamarisove frotirske pelene, nisam jos za njih cula?
    Ja samo takve i imam. Imala sam jednu od malu flanela samo za široko povijanje.

  9. #9
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Kod Svjetlane se može nabaviti i kopče za spajanje "zmaja" od obične pelene. Nama je to bilo super, jer se stvar odlično formira na bebinom tijelu, a pranje i sušenje takvih pelena je puno jednostavnije. Mi smo koristili frotirsku pelenu potpuno kvadratnog oblika.
    Ovo mi se čini još najbolja kombinacija. Tetra pelene od frotira. Zakon!

  10. #10
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    pa imaš posvuda (vani). one moje prefolds, takve postoje i od frotira. meni su nekako najdraže contour od jednostavnih pelena. upravo bi njih kupila za novorođenče .

  11. #11
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    coccinella nemoj tako znaš da i mene onda zasvrbi.

  12. #12
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja bi rado još dvoje djece, a pelene su veselje koje dolazi s njima u paketu

  13. #13
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    pa imaš posvuda (vani). one moje prefolds, takve postoje i od frotira. meni su nekako najdraže contour od jednostavnih pelena. upravo bi njih kupila za novorođenče .
    E sada bi stvarno više neko ikada ostala trudna pa da probam i te !

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    hildić, znala sam da buš ti podivljala dok čuješ da postoji neka drugačija platnena.
    Dok ju skužiš, napravi i meni koju

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I da ne skrenemo puno s topica, draga saveta mislim da uz malo spretnosti pelene možeš probati sašiti i sama. Ja imam sašivene u kućnoj radinosti (više neću kriti - hildegard je moja dobročiniteljica!) i odlične su! Osim hildegard, ima tu još nekoliko cura koje su same šile pelene. Sve što ti treba je dobar materijal i dobar nacrt i - slobodnog vremena.

    (Jesam li nešto propustila, cure švelje?)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Sve što ti treba je dobar materijal i dobar nacrt i - slobodnog vremena.
    Fali mi riječ "malo" ispred slobodnog vremena.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    (Jesam li nešto propustila, cure švelje?)
    jesi! sivaci stroj - bez alata nema zanata

  18. #18
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Malo skrećem s teme, ali imam pitanje za šivalice pelena, gdje putujete flanel? Negdje sam pročitala tu na forumu da je netko kupio za 31kn/m, a ja sam uspjela naći samo za cca 80kn što je mislim puno.

  19. #19
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Ej Amalthea čekaj da ulovim vremena pa da isprobam neke nove varijante... Od frotira sam sašila jednu ali mi je frotir puno nešto skup. S obzirom da dobro upija to mi jenoćna pelena.
    mama_28 ima čateks (ili MTČ :? ) jeftiniji materijal. Da sad tu ne davim šaljem ti pm.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Hoću onda 2-3 noćne, pliiiiiiiiiiiizzzzzzzzz.

  21. #21
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Amalthea, ćemo da vidimo

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa
    Malo skrećem s teme, ali imam pitanje za šivalice pelena, gdje putujete flanel? Negdje sam pročitala tu na forumu da je netko kupio za 31kn/m, a ja sam uspjela naći samo za cca 80kn što je mislim puno.
    Ja sam kupila u Samoboru za 30 kn/m. Bilo je bijelog, plavog, rozog i sa sarenim tockicama. Ja uzela sarenog. Neki od tih su imali sirinu 2,80m i bili po 45kn/m

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •