Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: platnene pelene i pelenski osip

  1. #1
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno platnene pelene i pelenski osip

    Prešla bih naplatnenepelenenoću, curkaima 10mj, ali većina "pametnih" iz moje okoline kaže da će vjerovatno mala dobiti osip?Zdrav razum (moj) mi govori da je to nemoguće, ako ga nije dobila u ovim šugavim jednokratnim, ali svejedno tražim potvrdu ovdje...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Kod platnenih pelena i beba i mama brzo osjete da je pelena mokra ili prljava, pa se platnene pelene redovitije mijenjaju od jednokratnih. Jednokratne pelene daju lažan osjećaj suhoće što dovodi do zaključka da je pelena čista i da je ok odgoditi promjenu pelene. Budući da pelenski osip dolazi jer je nježna bebina koža u kontaktu s urinom ili kakicom kroz neko malo dulje vrijeme, velika je prednost platnenih pelena što se potreba za promjenu pelene prepoznaje brže, pa se i dijete previje ranije nego što bi ga se previlo u jednokratnima i tako se smanjuje vrijeme provedeno u prljavoj peleni.
    Isto tako jednokratne pelene su izrađene od naftnih derivata, sadrže u sebi masu kemikalija, boja i mirisa koji također mogu iritirati bebinu kožu. Platnene pelene - ako se peru sukladno uputama s malo detergenta i bez omekšivača, su čiste i nemaju u sebi kemijsko smeće koje može iritirati bebinu kožu. Sama logika nalaže da bi i nama odraslima bilo draže imati pamučne gaće nego neke plastične (tipa gaće napravljene od higijenskih uložaka).
    U svakom slulčaju mislim da ćete i ti i beba višestruko profitirati od odluke da pređete na platnene

  3. #3
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    mi smo odavno presli na platnene, i prvi put za 10 mjeseci koliko ih koristimo ,juce mu primjetim na preponama crvenilo, bas jako. pelene mjenjamo redovno, i nikad se ovo nije desilo. ali to nije osip, vec crvenilo. ovih dana je puno jeo nar, sto ranije nije jer mu je sad sezona(mozda je nar kiseo ili nesto tako), i jos sam presla sa ariela na tide (ali svakako koristim jako malo praska +duplo ispiranje ). pretpostavljam da je nesto od toga uzrocnik tog crvenila?

  4. #4
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Pošto kažeš da bi ih koristila noću, moj savet ti je da uzmeš neke superupijajuće pelene od konoplje ili bambusa. Antialergijske su, pa će bebi guza uvek biti lepa, a mogu upiti mnogo više od pamuka.

    Potpisujem Sumskovoce, ako ih pereš sa malo deterdženta (1/3 preporučene doze) i bez omekšivača, možda i sa dodatnim ispiranjem ili dodatkom kašike sirćeta pri zadnjem ciklusu, biće uvek čiste i bez hemikalija koje mogu iritirati bebinu kožu. (A i duže će trajati.)

    Samo napred! Mislim da je prelazak na platnene uvek dobar potez.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •