Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Kokosovo ulje najbolje za guzu

  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Kokosovo ulje najbolje za guzu

    Citam da ove normalne kreme za guzu nisu dobre za platnene pelene jer 'zacepu' materijal od cega su pelene napravljene pa onda pelene ne mogu upijati kako treba. Kako citam, svugdje vidim da je jako popularno (u Americi, na primjer) koristit kokosovo ulje kao 'kremu' za guzu jer je antibakterijski, antivirusni, i protiv gljivica... prirodno i carobno sredstvo za guzu! Jeli vi to koristite? Gdje se to moze kupiti kod nas?

    Evo na primjer jedan link: http://www.clothdiaperaddiction.com/...h-diapers.html

  2. #2
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Znam da sam ga vidjela u Aromatici..

  3. #3

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    u super konzumu .

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hladno prešano u prehrambenoj kvaliteti ćeš povoljno naći u dućanu Lucella u Tuškanovoj, a malo manje povoljno drugdje.
    Nemoj očekivati čuda osobito ne u smislu antibakterijskom itd. To ulje je stvarno protiv gljivica i ostalih napasti, ali samo kad se konzumira s hranom, znači ta svojstva nemaju previše veze s mazanjem beba. Kod mazanja na kožu je super, ali topički nema neka posebno čarobna anti-ovo ili anti-ono svojstva.
    Ayurveda ga obilato koristi i smatra se da hladi, umiruje vata i pitta neravnoteže, smatra se da pomaže zacjeljivanju rana, ali ... isto to radi i većina drugih ulja.

    Odličan razlog zašto koristiti hladno prešano kokosovo ulje prehrambene kvalitete za mazanje po djeci je potpuna sigurnost da to ulje stvarno baš ničime nije tretirano. U proizvodnji kokosa se ne koristi baš nikakva kemija. To ulje je čisto koliko čisto uopće može biti.

  6. #6
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    ja sam ljetos kupila tu
    http://www.terra-organica.hr/kokos-c...a-lamotte.html
    za sebe, nisam ni znala da je dobro za guzu. meni je za sve bademovo ulje, nekad s par kapi rimske kamilice

  7. #7
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Hvala za info, Davore! Ja sam nasla hladan, organski, presan kokosovo ulje u Americi ( https://store.nutiva.com/coconut-oil/ ) sto ce mi rodbina donijeti... ali isto bi bilo dobro da mogu tako nesto ovdje kupiti! Morat cu provjerit ovo od Mellyca...

  8. #8
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    aishwarya, super!!! taj isto pise nerafiniran i hladno presano... jejjj, bas mi je drago sto sad imam izbora a i nisu nesto skupe!

  9. #9
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    moram priznati da nama nije pomoglo. bas sam zbog tih svojstava kokosovog mislila da ce biti odlicno protiv pelenskog ali nista. koristila sam hladno presano organskog uzgoja iz Kemiga, na kraju sam ga pojela (jako fino)

  10. #10
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Davore, ja bas citam da ipak ima svojstva kao da ubije candidu (gljivice) na kontakt... (naravno, isto pise da se moze oralno unijeti u tijelo, sto je jos bolje)

    "The coconut oil not only kills the yeasts pretty much on contact, but provides a soothing relief to inflamed or dry skin."
    http://www.candida-cure-recipes.com/...r-candida.html

  11. #11
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam si kad sam imala kandidu znala malo ugurati umjesto vaginalete, ako nije bila jaka upala uspjela bi sanirati na vrijeme- tako da provjereno na meni stvarno ima takva svojstva. jedino nazalost oko pel.osipa kod nas nije pomoglo
    inace kokosovo ulje je fantasticno i za mrsavljenje , ne samo za viruse, bakterije i gljivice
    ali mislim da se mora raditi o nerafiniranom ulju koje zadrzava takva svojstva (kad se ulje ubraduje na visokoj temp. gube se ljekovita svojstva- to je caka)

  12. #12
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Kokosovo ulje-maslac ima za kupiti u bio bio trgovinama.
    Kažu da se prženjem, pirjanjem tj obađivanjem na visokim temperaturama ne mijenjaju svojstva i ne postaje štetno. Znači npr. palačinke mogu biti i zdrave
    Ja sam počela koristiti i prezadovoljna sam, sad se spremam raditi praline tj. čokoladu (bez mlijeka) od kokosovog masla i kakaoa.

    Eto dok sam sve ovo napisala idem pogledati kako je naslov teme i vidim na kojem je podforumu )
    Ajde neću brisati post, možda kome info dobro dođe

  13. #13
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj riba26 prvotno napisa Vidi poruku
    Davore, ja bas citam da ipak ima svojstva kao da ubije candidu (gljivice) na kontakt... (naravno, isto pise da se moze oralno unijeti u tijelo, sto je jos bolje)

    "The coconut oil not only kills the yeasts pretty much on contact, but provides a soothing relief to inflamed or dry skin."
    http://www.candida-cure-recipes.com/...r-candida.html
    Bojim se da je to malkicu pogrešna interpretacija obzirom da se đu-đu u ovom ulju nalazi u masnim kiselinama, do kojih organizam dolazi pomoću probave i korištenjem enzima lipaze. Ne znam na koju foru bi lipaza mogla djelovati topički tako da mi je ova ideja prilično strana.
    Ostaje činjenica da se radi o odličnom ulju bez ikakvih primjesa koje je odlično za kožu, ali prilično sigurno neće napraviti ništa spektakularno s gljivicama.

    Kad se odlučiš tamaniti ovo ulje kako bi se riješila gljivica imaj u vidu da je korist od ovog ulja proporcionalna uspješnosti probave masnoće, a to znači da ovo ulje treba biti raspršeno kako bi lipaza došla u priliku razvaliti masnoću. To znači da je ispravan način korištenja tako da se ova masnoća uvede u prehranu, a gutanje čistog ulja pomoću žlice je bedasto ... i ne baš posebno fino.

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imas kokosovog ulja za kupiti u Gospinoj travi, pokraj Croatia osiguranja. (Ostalo mi je u galvi da si ti u Šibeniku.)
    A hladno presano iz bio uzgoja se u vecim kolicinama moze najpovoljnije kupiti u Kemigu.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma daj Davore, pa nema finije stvari od zlice kokosovog ulja, mmmmm.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj Davore, pa nema finije stvari od zlice kokosovog ulja, mmmmm.
    ja ga pijem u jutarnjoj kavi.

  17. #17
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    gutanje čistog ulja pomoću žlice je bedasto ... i ne baš posebno fino.
    nije bedasto, napisano je puno toga o blagodatima kokosovog ulja na organizam, ne znam jel ima smisla sad trošiti vrijeme na trazenje linkova, koga zanima, ako nigdje drugdje moze naci dosta toga na netu
    a sto se tice okusa, kokosovo ulje je jakooo fino, ali mora se raditi o čistom nerafiniranom i po mogucnosti iz organskog uzgoja (takvo nabavljam u kemigu). tebi mozda nije fino jer ne volis kokos (?) ili ako si probao ono iz lucelle (ja jesam) - to je stvarno odvratno. ja sam ga bacila. makar mi je covjek tamo prodavao pricu da je nerafinirano (nis ne pise na etiketi) i kao super, super, nis od toga ne vjerujem, jer nerafinirano zadrzava miris i okus i mora biti deklarirano kao takvo (samim time je i skuplje naravno)

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kak stoji to ulje i alergije,klinci su alergični na bademovo ulje. Mala je znala ko mala jest kolače s kokosovim brašnom ( iza 14-16mjeseci)

  19. #19
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    nisam sigurna za kokosovo, ali pozdano znam da ti je za osjetljive bebe najbolji shea/karite maslac. za njega nisu zabiljezene nikakve reakcije pa ga se posebno preporucuje za bebe i osobe s osjetljivom kožom, uz to ima protuupalna svojstva pa je dobar za pelenski

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Marketing.
    Za održavanje beba najbolje je kloniti se komercijalne kozmetike k'o vraga jer čak i ona koja se deklarira kao prirodna dolazi krcata konzervansima. Tako ispada da su jedino masnoće koje su dobre za prehranu ujedno OK i za djecu.

    Karit je fora, ali jedino kad je sasvim čist, a ne u nekakvoj precijenjenoj pomadici u kojoj ga ima oko 1%.

    Kemig je inače jako povoljan izvor za razna ulja, npr. crnog kima, a kad Terra Organica od njih preuzme kakav proizvod obično se deklarira kao Lamotte. Znači, Lamotte=Kemig. U slučaju kokosovog ulja Lucella je bolji izbor jer je oko 5 puta jeftinija. Deci u kemiga košta koliko pola litre u Lucelle.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ništa je odgovor. Ama baš ništa na guzu u platnenoj peleni. Zvučalo mi je luđački ne mazati guzu ničim, ali sam se s treći upustila u avanturu i to je definitivno najučinkovitije rješenje svih guznih problema, barem kod moje djece. Naravno, stvar funkcionira ako dijete redovito presvlačite i perete a ne brišete vlažnim maramicama. Znam da na putu kad bih ga brisala vlažnim bi već drugi dan guza pocrvenila.

  22. #22
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    I mi isto nismo ni sa čime mazali!

    A bili smo jako duuugo u platnenim pelenama.

    Ali, uvijek pranje nikad vlažne maramice.

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i mi koristimo platnene pelene, peremo dijete samo vodom, ne koristimo vlažne maramice, ne mažemo nikakve kreme : bebanova koža je prekrasna, mekana, bez ikakvih problema, osipa, ojedina i sličnog

  24. #24
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    nisam ni ja curama mazala guzu, ali mali je druga priča. Nisam još promijenila pelenu, a da nije bila barem malo pokakana pa mu se i guza zacrveni. A stvarno mu često mijenjam pelenu.
    Kad se zacrveni, namažem i prođe. Znači, ne svaki put

  25. #25
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ja ga pijem u jutarnjoj kavi.
    I ja. Odlicno mi je.

    I masiram klince s njime, ili kombiniram s etericnim uljem kod problema s respiratornim infektima.

  26. #26
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    hvala za ideju, sutra ujutro počinjem!
    inače ga koristimo za pečenje nekih deserata, npr. jabuke, banane, ili nekad na žlicu za gušt/zdravlje.

    Spominjalo se ne mazanje guze. s drugim djetetom NIČIME ne mažemo, a imamo pelene običnjače. dakle, ne platnene. ali, ne koristimo ni vlažne maramice i te stvari, guza se pere pod mlazom vode poslije kakanja. super je koža, nema nikad osipa ni crvenila.

  27. #27
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo imali odlična iskustva s platnenima, upravo kod crvenila. Na neku foru, vjerojatno radi zraka, platnene su nam bile bolje za probleme sa crvenilom. Kakanje smo rješavali metodom poticanja tako da to nije bio roblem. Malac bi sve lijepo obavio odjednom na komandu i kasnije kroz dan smo imali samo par mokrih pelena, ali bez multimedije. Ako si u prilici probaj platnene s povjerenjem.

  28. #28
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    jesam, starijem djetetu kad se zacrvenila bi stavljala... one su savršene i puno bolje iz milijon razloga. imam ih gomilu doma, što sam nadobudno nabavila, jer sam srcem i dušom ma ne samo za njih već komunikaciju eliminacije! ali, nekako eto....
    baš sam ljuta na samu sebe što nije kod nas to zaživjelo (barem platnene), ali mm je bio jako komotan i protiv, plus moja komotnost, pa neka inercija. baš šteta. ako bude 3. ikada, bit će gologuzo od početka. amen.

    ja ubrzo mlađe skidam iz pelena, pa će moje krasne platnene vjerovatno završiti na burzi.

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a može mi neko objasniti kad se priča o (ne)komociji i platnenima, što to zapravo znači, jer nikad ne kužim što se misli pod tim.

    s prvim djetetom sam koristila jednokratne, s drugim i trećim platnene. i ne vidim nikakvu razliku u komociji?
    mislim, ne perem ih rukama, ne peglam ih i ne vješam ih na svoje brkove kao poriluk u čipolinu LOL

  30. #30
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    pa nije bas savim isto, zar ne?
    namacu li se do pranja?
    peru, iako ne rucno?
    stavljaju na susenje?
    meni se ipak cini malo nekomodnije od paketa jednokratnih...

  31. #31
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne namaču mi se, ne ispirem ih rukama, suše se u sušilici
    pa neću pranje mašinom računati pod rad, samo trebam pritisnuti 2 gumba?

    ja ti to gledamo ovako:
    jednokratnu bacim u smeće, platnenu bacim u kantu - ista stvar
    smeće s jednokratnima iznosim u kontejner, zmazane platnene trpam i vadim u mašinu - količina rada tu negdje ista

  32. #32
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    mozda tebi, ja npr. nemam susilicu
    robu susim na zatvorenoj lodji u stanu i zimi se dugo susi, posebno ako nije bura
    svaku tu pelenu treba stavit na susenje, zauzima dragocjeno mjesto, pa cekat da se osusi
    u mom slucaju, komocija je bila valjan razlog i argument protiv
    ne vidim sta je tu bas tesko skuzit - nesto sta se iskoristeno baci i nesto sta se doma pere i susi...
    (inace, al se stavljaju u kantu bez nekakvog ispiranja?)

  33. #33
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    summer, ja te razumijem sto se tice komocije... ja nemam nigdje vani susit, unutra ipak imam susilicu, ali ipak smo bas jucer instalirali ono za susit sto se montira na zid (stavili je u bracnu sobu) pa je izvuces kad trebas. ja sam koristila jednokratno pelene sa prvo i sa drugo dijete (do nedavno), ali sad kad vidim da uopce nije strasno sa platnenim pelenama tako mi je zao svaku kunu sto sam bacila u vjetar na jednokratne pelene i vlazne maramice. isto tako, od jednokratni pelena mi non-stop smrdi kuca na govno, ali sa platnenim nista... tako da sve ima svoju 'cijenu'. meni je bolje sa platnenim jer ustedim PUNO novaca, kuca mi vise ne smrdi, a imam samo mrvicu vise posla sto se tice vjesanje robe (ako mislim vjesati, a ne u susilicu staviti). meni se to isplati.

    .. malo off topic, ali bez obzira na platnene pelene, ako nemas susilicu i moras vjesiti robu, isplati se ovo na zid montirat (kostalo samo 80 kn u konzuma).

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja platnene vešam na sušilicu vani dok je nekakvo vreme, ponoći ubacim nutra, nije teško. I sveli smo pranje sad na 1 u 10 dana, po danu je u gačama i ponekad se popiša, po noći se popiša oko ponoći ak seprije ne zbudi i to obavimo vani.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •