Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Platnene pelene i salmonela

  1. #1
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno Platnene pelene i salmonela

    Dakle, već više od mjesec dana imamo salmonelu. Rekli su mi na epidemiološkom da se platnene pelene u tom slučaju trebaju prati na više od 60 stupnjeva. Na svojoj mašini imam još samo 90 stupnjeva. Hoće li se na 90 stupnjeva one skroz uništiti?
    Imam i neko tekuće sredstvo za pranje za dezinfekciju, samo ne znam uništava li ono salmonelu.

    Iskustva molim!

  2. #2
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    neće ih jedno pranje na 95 uništiti, ali ja ih nikako ne bih prala više puta na toj temperaturi. a da prijeđeš na jednokratne dok se ne riješite beštije? Moj mali ima proljev od crijevne viroze, bljak, jedva sam se suzdržala od povraćanja dok sam ispirala pelenu i stavit ću ih prati na 95. sad je u jednokratnoj
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 07.02.2013. at 15:00

  3. #3
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Do sad smo bili u jednokratnima, samo što salmonela zna biti prisutna mjesecima, čak do godinu dana. Sad se stolica malo normalizirala pa sam joj stavila platnenu nadajući se da će nalaz pokazati da smo negativni. A ono šipak
    Ne znam, pitat ću na epidemiološkom za taj dezinfekcijski prašak. Ili ću možda preći na tetre za to vrijeme, njih ću oprati na 90 bez beda. Srce me boli kad joj stavljam te jednokratne.

  4. #4
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    uf, godinu dana. a kakvu opasnost predstavljaju pelene ako su oprane na 60?
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 07.02.2013. at 15:32

  5. #5
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Vjerojatno se ona uništava tek iznad 60 stupnjeva, znači moglo bi biti zaostataka bakterije u pelenama pa nedaj bože da prijeđe preko mokraćne cijevi negdje drugdje. Stavila sma sad tetru i rodin uložak od konoplje pa ćemo vidjeti kako će to ići.

  6. #6
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Da, salmonela se ubija tek na 78-80°C.
    Želim vam brz oporavak!

  7. #7
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    fingertips, hvala na info i na dobrim željama!

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    gugolina, a da prijedjes neko vrijeme na tetre? NJih mozes prati na 90 koliko ti srce zeli, nece im nista biti.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    recimo origami nacin motanja jos uvijek pristaje mojoj gotovo dvogodisnjakinji, nema veze previse koliko je dijete.

  10. #10
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Probala sam baš staviti jednostavno tetru kao uložak i jedan konopljin uložak i dobro je upilo, samo mi vuneni cover to sve nije baš držao na mjestu. Tako da trebam baš neki fold. Probat ću taj origami ili našla sam neki tzv. "Jo fold".
    A ovi ulošci od konoplje mi izgledaju nekako nepoderivo pa ću i njih okrenuti na 90.

  11. #11
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A gle, ako ikako mozes predvidjeti kad ce kakati, ja bi tad stavila jednokratnu, a nakon toga tetre pa sto bude.
    Kad je moj malac imao rota virus, koristili smo jednokratne.
    Zelim brzo ozdravljenje.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    A gle, ako ikako mozes predvidjeti kad ce kakati,
    ja bi ga posjela na kahlicu

  13. #13
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Malena ima skoro 13 mjeseci, još ne hoda, samo se diže, ali se boji kahlice, tj. počne plakati kad ju stavimo da sjedne.
    Tetre nas za sad jako dobro služe. Mislim da čak i bolje nego ove fitted koje sam kupila pa se mislim jesam li bacila novac. Ma dobro, što je, tu je.

  14. #14
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, već više od mjesec dana imamo salmonelu. Rekli su mi na epidemiološkom da se platnene pelene u tom slučaju trebaju prati na više od 60 stupnjeva. Na svojoj mašini imam još samo 90 stupnjeva. Hoće li se na 90 stupnjeva one skroz uništiti?
    Imam i neko tekuće sredstvo za pranje za dezinfekciju, samo ne znam uništava li ono salmonelu.

    Iskustva molim!
    Možda Napisan ili Amuchina... al ne znam da li su i za salmonelu.
    http://www.amuchina.it/pagine/Additi...te_Polvere.asp piše da je za viruse i bakterije,čak i gljivice...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •