Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Kupovina platnenih pelena

  1. #1
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno Kupovina platnenih pelena

    iščitala sam dosta ali nisam našla nijedan topić o kupovini platnenih pelena.

    odlučila sam se za njih, ali me zanima da li da odem i kupim taj kamarisov paket ili da se ograničim na samo nekoliko komada dok ne vidim kako funkcionira ?

    hoću reći, postoji li neki razlog zbog kojeg se NE bi mogle koristiti ?

    ipak paket košta tisuću i nešto, plus moram uzet i novu perilicu zbog sušilice pa ne bi bilo lijepo da ih nakon mjesec dana proglasim promašajem

    ja sam u splitu, tu se prodaju odnedavno i ne poznajem osobno nikoga tko ih je koristio. nikad platnenu pelenu nisam imala u ruci pa mi baš treba vaš savjet

  2. #2
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Ja sam kupila "naslijepo" Kamarisov paket.. Prvih dana sam proklinjala samu sebe, što mi je to trebalo, a sada gledam kako bi se riješila ovisnosti kupovine pelena.. Nemam sušilicu, ljeti su suhe za par sati, a zimi ih stavim na radijator. Nemam zamjerke, osim moje ovisnosti..

  3. #3
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Vodenjak prvotno napisa
    Ja sam kupila "naslijepo" Kamarisov paket.. Prvih dana sam proklinjala samu sebe, što mi je to trebalo, ...
    Zašto? Jooj :? Spasi pitanja zabrinutu buduću majku s punim ormarom platnenih pelena predivnih uzoraka koje je vrijedno šivala buduća baka

  4. #4
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Pa vidiš da sam postala ovisnik! Ma ono, kad se ukaki pa tu pelenu treba isprati, malo mi je bilo gadljivo, ali sam se brzo navikla. Počeli smo s 20 kom, a sad imam preko 30 i ne mislim stati..

  5. #5
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo ja sam jedna friska pelenasica i super su mi
    cak je i md odusevljen sa njima, rekao je da nije mislio da ce to biti tako lagano i da je bio skeptican, a sad svima pokazuje kak imamo super guzu koja nije crvena cak i on uziva birati koju ce mu obuci

    savjet koji sam ja dobila je bio da ne kupujem odmah cijeli paket kamarisa (sto je ispalo ok) jer su mu jos sad prevelike
    nego ako imas prilike probaj za pocetak po par razlicitih da vidis koje ti najbolje odgovaraju po kroju, velicini i sl.

  6. #6
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    evo ja sam jedna friska pelenasica i super su mi
    cak je i md odusevljen sa njima, rekao je da nije mislio da ce to biti tako lagano i da je bio skeptican, a sad svima pokazuje kak imamo super guzu koja nije crvena cak i on uziva birati koju ce mu obuci

    savjet koji sam ja dobila je bio da ne kupujem odmah cijeli paket kamarisa (sto je ispalo ok) jer su mu jos sad prevelike
    nego ako imas prilike probaj za pocetak po par razlicitih da vidis koje ti najbolje odgovaraju po kroju, velicini i sl.
    ali zar one nisu univerzalne veličine :?

  7. #7
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mayaa, kamaris pelene su velike pelene koje kad je beba mala preklopis nekako i zakopcas gumbicima pa se smanje, tako da se meni cine dosta glomazne za pocetak

    i moja mama je dosla do istog zakljucka pa je rekla da to nije niakkav kunst zasiti i krenula je sa sivanjem.

    ja sam neke kupila, kupit cu jos, a neke ce mi mama sasiti. mislim da je najbolje imati vise vrtsa jer ne upijaju sve jednako, za noc je dobro investirati u neke jako upijajuce, a za dan neke laganije po doma, za izlaske pak neke druge.

    meni je isto na pocetku bilo tesko uopce skuziti o cemu se tu prica, ko da si dosao u neku sektu, svi pricaju u nekim siframa , ali ond asam malo svrljala po stranicama gdje se prodaju i po temama koje kupiti i slicno. npr. uocila sam da su na pocetku cure dosta koristile kushies i indisposables, a sad te niko vise ne kupuje niti o njima govori, eto to je jedan kuriozitet koji sam ja uocila citajuci sve te teme

    isto sam uhvatila da fuzzy buns dobro upijaju, a kissaluvs su mi isto cure preporucile kao dobre, motherease su isto kvalitetne koliko sam skopcala...za sad imam samo kamaris i kushies jer sam to mogla direktno u ducanu vidjeti i kupiti, a iduci tjedan pociunjem narucivati preko neta, jer nisam htjela da mi posiljka urani, pa mi mama mora ic na postu po paket i eventualno padne u nesvjest kad vidi koliko je carina

  8. #8
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    pa to, da se bar pojavi koji bistriji uvoznik pa da pelenu možeš popipat rukom prije nego otvoriš novčanik :/

    ma uzet ću taj kamarisov paket, već me češu dlanovi da ga kupim

    pa ako budu prevelike onda ću razmišljat kako popravit stvar

  9. #9
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    pa ako budu prevelike onda ću razmišljat kako popravit stvar
    Može li se u tom slučaju pomoći s tetrama? I kolika beba "mora" biti mala da bi joj K. bile prevelike u početku?

    Ajme, tek sam počela surfati po ovom pdf-u, totalno sam zbunjena... :/

  10. #10
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mayaa, ako hoces, mogu ti prezentirati razne vrste pelena i pokazati previjanje u zivo

    akoo si zainteresirana, javi

  11. #11
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ja nisam ovisnik kao neki ovdje . (Nedam se navuci.)

    Imam kamarisove, one prve najstarije (sa plavim brodićima) i super su mi, koristi ih već druga beba.
    Tim ih je poceo koristiti sa tri tjedna i nisu mi bile puno velike, kad sam stavila zastitne bilo je super.
    A da ne pricam da sam prvih par tjedana imala zastitne za 12 mj i nije ništ promocilo .

  12. #12
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    da dodam, imam kamarisove, mother-ease, kushies, sivene pamucne i frotirne....
    i slatku manekenku

  13. #13
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    zrinka, koju velicinu i modele me i kushies imas?

  14. #14
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    mayaa, ako hoces, mogu ti prezentirati razne vrste pelena i pokazati previjanje u zivo

    akoo si zainteresirana, javi
    ups, promakla mi tvoja ponuda

    ja sam za, ali ajmo otvorit novi topić, sigurno još ima splitskih trudnica koje bi to zanimalo; prosto mi neugodno da se gnjaviš samo radi mene
    detalje dogovorimo naknadno, možemo i kod mene doma, nije problem

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mayaa,
    u Splitu ti zasigurno ne treba sušilica, pogotovo ako imaš najobičniji balkon. Nama u Rijeci nije trebala, a znaš da ovdje kaplje malo više nego vama. Sada od kada je vruće stvarno nema nikakvih problema. Dođe onih par gadnih dana zimi kada ne prestaje kiša, a nama su u tim slučajevima bila dostatna naša dva jadna uljna radijatora. Nasložiš navečer, zamotaš dijete ujutro. I dijete ne moraš mazati kremom, a ima najljepše dupence na svijetu. Što se računice tiče, mjesečno na papirnate pelene ode zasigurno 200kn, krema 50kn, vlažne maramice /koje većina platnenih ne upotrebljava ili upotrebljava minimalno) 50kn.

  16. #16
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    nema balkona
    ni radijatora

  17. #17
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Kao trudnica sam nadobudno naručila kamarisov paket na slijepo..i bile su prevelike. Počeli smo ih kristiti nakon tri mjeseca, a za drugo dijete ću morat nabavit neke manje za početak.

  18. #18
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Kao trudnica sam nadobudno naručila kamarisov paket na slijepo..i bile su prevelike. Počeli smo ih kristiti nakon tri mjeseca, a za drugo dijete ću morat nabavit neke manje za početak.
    eee, to me zanima... koje manje i gdje ih kupit :?

  19. #19
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mayaa, jel ti odgovara jutro ili popodne?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ma na nešto se valjda grijete... :?
    Puno cura suši robu na onom uobičajenom sušilu. Ljeti ga staviš kraj prozora, zimi kraj nekog toplog mjesta.
    Bebe su svakakvih veličina, ako ti Kamris bude jako velik u početku možeš naći neko privremeno rješenje. Možeš od nekoga kupiti šivane malene za početak.

  21. #21
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    mayaa, jel ti odgovara jutro ili popodne?
    reci kad tebi odgovara i pošalji broj moba na pp pa te nazovem.
    divno, hvala

  22. #22
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mi koristimo Kamaris od pocetka, tj. izlaska iz bolnice. "Brodici" su nam uvijek bili taman, "lavici" su nam jos uvijek malo siroki u struku, ali imamo svoju metodu lijepljenja cicaka jedan iznad drugoga.

    Doduse, Lana je velika beba, rodjena je s 4200 g, mozda je i to razlog sto smo zadovoljni i nemamo problema s ovim pelenama.

  23. #23
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    marino je roden sa 1950g pa su mu sve pelene bile prevelike
    jedino su mu odgovarale kissaluvs newborn koje su stvarno mini i sada kad ima preko 3kg jos su mu ok, i totsbots mislim da je br. 1
    sve drugo mu je jos uvijek dosta preveliko
    neke sivane koje sam kupila kao second su mu isto jos velike, a bile su premale bebi od koje sam uzela

    tako da ti to ovisi kolika ti je beba velika

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno Platnene pelene

    Pozdrav svim mamama i onima koje će to tek postati!!!

    I sam sam majka 6-mjesečne princezice za koju sam unaprijed kupila Kamarisov paket pamučnih pelena (20 pelena, 10 uložaka, 3 gaćice i paket papirića) koji nažalost uopće ni jedan jedini put nisam upotrijebila (valjda sam se malo uplašila i odustala prije nego sam i probala).

    Sada taj paket prodajem (1000 kn) pa molim da mi se obavezno javite ako ste zainteresirane.

    Pelene su oprane prije prve upotrebe (do koje, eto, nije ni došlo).

    Pozdrav!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Tu i tamo
    Postovi
    165

    Početno

    Steta stvarno je steta da imas pelene a da ih nisi barem isprobala, a mogu znati zasto? Ja ne bih izdrzala... A da ih samo probas koristiti?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Ma problem je bio što su mi se učinile malo prevelike (a već sam na forumu čitala da su cure s tim stvarno imale problema). Osim toga rodila sam u zimu, a nemamo sušilicu ni previše mjesta u stanu za sušenje.
    Sad sam već ponovo na poslu a MM je na porodiljnom pa sam u stalnom deficitu s vremenom.

  27. #27
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ne znam baš da li moj post tu spada, ali da ne otvaram novi topic...

    Frendica bi mi kupila 10ak platnenih, par inserata i zaštitnih i poslala mi to u paketu kao poklon. Mogu li mi na osnovu toga naplatiti carinu??? Ona tvrdi da ne mogu, no ja sam ipak malo skeptična.

  28. #28
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mogu, naplaćuju carinu i na poklone. :/

  29. #29
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Mogu, naplaćuju carinu i na poklone. :/
    a na osnovu čega procjene kolika je vrijednost poklona???

  30. #30
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    a na osnovu čega procjene kolika je vrijednost poklona???
    Nemam pojma. :/ Mene su jednom za kutiju ukrasnih traka koje mi je poslala prijateljica iz Amerike oderali 200 kn.

    Jednom sam ih čak i pitala za to carinjenje poklona i rekli su mi da je to normalno, jer može ti netko pokloniti npr. auto i naravno da ćeš na to platiti porez. :/

  31. #31
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa

    isto sam uhvatila da fuzzy buns dobro upijaju, a kissaluvs su mi isto cure preporucile kao dobre, motherease su isto kvalitetne koliko sam skopcala...za sad imam samo kamaris i kushies jer sam to mogla direktno u ducanu vidjeti i kupiti,
    i meni je ovo sve kao kineski jer smo mi kupovali samo puse i obozavam ih...
    imam par nekih velikih s brodicima, dobila rabljeno... a sad po pricama cine mi se kamaris... dosta sam s njima nezadovoljna... nisu mi lijepe, pre nezgrapne su, presiroko ono oko nogu, nije mi bas neki kroj...
    aliiiiiii sogorica ide za tjedan dana sluzbeno u ameriku pa je pitala treba li mi sto donijeti sto nema tu... pale su mi na pamet platnene... jel ima stogod tamo sto bi mi svakako preporucili kupiti... obozavam kroj od pusa pa bi eventualno nesto slicno, al mozda AIO ili tak nesto sto jos nismo probali...

  32. #32
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    ja sam dobila Kamarisove pelene i poceli smo ih koristiti cim je otpao pupak. Jako sam zadovoljna
    Sada samo nadokupljujem dalje 8)

    Nisu nam bile velike jer se preklope, a cicak se kopca jedan iznad drugoga...
    No, mi smo sada dobili pelenski osip od par AIO, pa sada razmisljam koristiti samo Kamarisove, jer su one pamuk

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ja bih prezentaciju pelena
    Termin mi je krajem siječnja pa pretpostavljam da imam dovoljno vremena da naučim sve o platnenim pelenama ali ne znam od kud da uopće krenem?
    Gdje ih mogu vidjeti uživo?
    Ove na vašim albumima su preslatke ali trudim se zanemariti izgled dok nisam ni upoznata s "tehničkim karakteristikama".

  34. #34
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Ja bih prezentaciju pelena
    Termin mi je krajem siječnja pa pretpostavljam da imam dovoljno vremena da naučim sve o platnenim pelenama ali ne znam od kud da uopće krenem?
    Gdje ih mogu vidjeti uživo?
    Ove na vašim albumima su preslatke ali trudim se zanemariti izgled dok nisam ni upoznata s "tehničkim karakteristikama".

    Ha ha, eto jos jedne koja nije niti rodila a vec vjerovatno ima i kolekciju platnenih kao ja( meni je termin pocetak sijecnja)

    Svaka cast.

    Roda zna imati dosta cesto radionice o platnenima.Nisam jos bila ali vjerujem da se moze stvarno svasta nauciti.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Ja bih prezentaciju pelena
    Termin mi je krajem siječnja pa pretpostavljam da imam dovoljno vremena da naučim sve o platnenim pelenama ali ne znam od kud da uopće krenem?
    Gdje ih mogu vidjeti uživo?
    Ove na vašim albumima su preslatke ali trudim se zanemariti izgled dok nisam ni upoznata s "tehničkim karakteristikama".

    Ha ha, eto jos jedne koja nije niti rodila a vec vjerovatno ima i kolekciju platnenih kao ja( meni je termin pocetak sijecnja)

    Svaka cast.

    Roda zna imati dosta cesto radionice o platnenima.Nisam jos bila ali vjerujem da se moze stvarno svasta nauciti.
    Nemam nijednu još ali čim malo polovim konce, eto ti kolekcije!
    A morat ću vrebati kad će sljedeća radionica o pelenama...

  36. #36
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Koristila sam platnene s prvim djetetom, a sad i s drugim. Dakle, iskustvo imam i to pozitivno. Ipak sam otišla na radionicu o pp.
    Bila sam na jednoj Rodinoj radionici o platnenima. Radionica je bila odlična, cure su rekle sve što treba znati o platnenima. Također se može vidjeti različite vrste platnenih i zaštitnih gaćica. Mogu se, naravno, postaviti i pitanja. Te radionice su zaista za svaku preporuku

  37. #37
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Ja bih prezentaciju pelena
    Termin mi je krajem siječnja pa pretpostavljam da imam dovoljno vremena da naučim sve o platnenim pelenama ali ne znam od kud da uopće krenem?
    Gdje ih mogu vidjeti uživo?
    Ove na vašim albumima su preslatke ali trudim se zanemariti izgled dok nisam ni upoznata s "tehničkim karakteristikama".

    Ha ha, eto jos jedne koja nije niti rodila a vec vjerovatno ima i kolekciju platnenih kao ja( meni je termin pocetak sijecnja)

    Svaka cast.

    Roda zna imati dosta cesto radionice o platnenima.Nisam jos bila ali vjerujem da se moze stvarno svasta nauciti.
    ja kada sam dosla iz rodilista imala sam ih 25 tako da mogu odmah krenuti. Ipak cekala sam da pupak otpadne jer su tada tanke Pampers br1 jednostavnije za rukovanje

  38. #38
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    imam jedno pitanje prije kupovine
    koliko dugo se suše platnene pelene? mislim na klasični način sušenja, nemam sušilicu...
    nitko ne spominje konkretne brojke a ja se bojim da se suše zimi 3 dana pa da će mi ih usfaliti

  39. #39
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    zavisi koje pelene, koliko su debele, koliko ti mašina iscijedi veš, gdje i i na čemu ih sušiš, kakva ti je klima (u smislu atmosferske klime, ako puno duva brže se suše)... i tako... jedino da pitaš za neke konkretne pelene, pa da ti konkretno neko i odgovori

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Podižem stari topic s pitanjem za iskusne mame platneno pelenaša. Želim vaša iskustva za firme Kushies, Natura, bb like ili Racman? Moj maleni već ima deset mjeseci i zbog uširokog puzanja tražim što uže platnene, ako netko ima iskustva sa ovim proizvođačim? Mi smo početnici sa pp! Znači koje su od ovih pp najuže ili ako netko ima za preporučiti još koju firmu sa još užim pp! Hvala unaprijed!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    kupuje li tko od vas preko ebay platnene pelene vidim da su tamo jako jeftine? ako neko ima iskustva molim vas napišite

  42. #42
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje prije kupovine
    koliko dugo se suše platnene pelene? mislim na klasični način sušenja, nemam sušilicu...
    nitko ne spominje konkretne brojke a ja se bojim da se suše zimi 3 dana pa da će mi ih usfaliti
    ne suse se 3 dana, ali 24 sata sigurno
    no- mi imamo pocketice pa su one tanje, uvijek ih mozes dosusiti na radijatoru

  43. #43
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj anavi84 prvotno napisa Vidi poruku
    kupuje li tko od vas preko ebay platnene pelene vidim da su tamo jako jeftine? ako neko ima iskustva molim vas napišite
    koliko sam ja vidjela to na e-bayu je kinesko i ja ne bi uzimala, ali ima na e-bayu povoljnih lotova dobrih rabljenih pelena
    rabljene mozes kupiti polovne i u hr

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •