Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: jos samo 2 dana...

  1. #1
    naomi noa

    Početno jos samo 2 dana...

    cijelu trudnocu visim po forumu,ali samo kao gledaoc-doslovno!i konacno evo da se ubacim-za 2 dana,tocnije 3.11.imam zakazan carski-37 tj.punih,a dobit cemo curicu i deckica!jedva cekam jer je stvarno tesko nositi toliki trbuh ispred sebe.
    inace,idem na epiduralni carski,pa ako imate kakvih(po mogucnosti pozitivnih)iskustava-savjetujte!
    veliki pozdravi iz jedne daaaaleke zemlje!

  2. #2
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Rodila na carski uz epiduralnu u 38+2.Također su dečko i curica :D
    Što se tiče samog poroda nemam nikakvih zamjerki niti loših iskustava.Pročitala sam nekoliko priča s poroda na carski uz spinalnu i unaprijed se pripremila na ono što me očekuje.Bilo je nekih sitnica za koje sam strahovala kako će proći,ali na kraju se taj strah pokazao neutemeljenim.
    Nikakvu bol nisam osjetila,oporavljala sam se brzo i već 6 dan(kad skidaju šavove)mogli smo ići kući(ali smo ostali još tjedan dana jer je maleni imao uroinfekt)
    Stvarno imam pozitivno iskustvo.Ako te nešto posebno zanima pitaj.
    Ostala je jedino želja da sljedeću bebu(ako je budemo imali)rodim vaginalno

  3. #3
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    samo da ti poželim sve najbolje!!i javi nam se s pričom!!!

  4. #4
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj twinmama prvotno napisa
    Ostala je jedino želja da sljedeću bebu(ako je budemo imali)rodim vaginalno
    ovo potpisujem...

    jesi li sigurna da ideš na epiduralnu, a ne spinalnu?

    u svakom slučaju uz spinalnu ćeš imati priliku odmah vidjeti svoje bebice!!!!

    sretno sretno na porodu, vibramo~~~~~~~~~~

  5. #5
    naomi noa

    Početno

    pa koliko sam skuzila epiduralna i spinalna su gotovo ista stvar,budna si i svjesna i odmah vidis bebace,samo sto spinalna krace djeluje,mislim prije ti se vrati osjecaj u donji dio tijela.
    ima li kakvo pravilo u vezi prehrane dan prije?posto ne moram dolaziti ranije-kaze dr. da nema potrebe kad sam mlada i zdrava.a i ovdje se ostaje samo 4 dana ako je sve ok.
    koje ste tablete uzimale protiv bolova?

  6. #6
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Draga, čestitam ti unaprijed i budi hrabra - javi nam se obavezno s pričom kasnije! Izdrži sve što dođe u prvim danima i uživaj u svojim anđelčićima!!!

  7. #7
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    naomi noa, gdje ideš na porod?
    ima li neki razlog zašto se ne čeka do punog termina?
    to meni nikad nije jasno, tim više što su blizanci u pitanju, koji znaju biti nešto sitniji.
    jer za bebe je bolje da su još koji dan(ili tjedan!) u maternici, a i to da trudovima daju signal kad su zaista spremni.

    sretno i sve najbolje tebi i tvojim bebama želim .

  8. #8
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    mamma juanita slažem se s tobom....nije ni meni jasno zašto ne čekaju tremin ako je sve ok!

  9. #9
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa
    mamma juanita slažem se s tobom....nije ni meni jasno zašto ne čekaju tremin ako je sve ok!
    Potpisujem :? ,a nije mi jasno ni zašto idu na carski,do termina bi možda bebice bile spremne na prirodni porod (možda bi se već okrenule,ako nisu do sada).

    bez obzira na sve sretno Naomi Noa

  10. #10
    naomi noa

    Početno

    na zalost ne zivim u hrvatskoj nego na bliskom istoku-blizu dubaia.dalje-poslije prvog sina,kojemu su sada 4.god nisam mogla zatrudniti-tako da se ovo cudo dogodilo pomocu hormona.tako da ne zele riskirati-ovdje su bolnice privatne pa su doktori dostupni samo u odredjeno doba dana,tj.njihovo radno vrijeme,a i postoje tocno odredjeni operativni dani.
    komplicirano,kaj ne?
    moja doktorica iz hrvatske preporucuje mi carski upravo iz razloga sto poznaje pozadinu ove ovdje medicine-pa bolje sprijeciti nego lijeciti-ak me razumijete?
    tako da eto kako je tako je i nadam se da ce sve proci kako treba.

  11. #11
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Spinalna anestezija
    Spinalna anestezija nastaje kad se lijekovi injiciraju u tekućinu koja okružuje kralježničnu (spinalnu) moždinu. Bolni signali iz spinalnih živaca su blokirani prije nego što stignu do mozga, pa kirurg može bezbolno obaviti operaciju. Ovisno o položaju tijela nakon injiciranja, blokirana je cijela donja polovica tijela ili samo jedna strana tijela. Nakon nestanka djelovanja anestetika, ponovno se uspostavlja osjet i motorika (mogućnost pokretanja). U dva do četiri posto pacijenata nakon spinalne anestezije nastaje glavobolja.

    Epiduralna anestezija
    Epiduralna anestezija je slična spinalnoj, osim što se anestetik injicira izvan ovojnice spinalne moždine. Bolni osjeti su blokirani prije nego što dosegnu mozak, ali u većine pacijenata očuvana je motorika. Pri kontinuiranoj epiduralnoj anesteziji postavi se mala plastična cjevčica (kateter) za dodatnu kontrolu boli nakon operacije.

  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    i sve će proći kako treba....

  13. #13
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Draga naomi moa, od sveg ti srca unaprijed čestitam na tvoja dva anđela! Nemoj se plašiti carskog, sve to prođe i zaboravi se, a ono najljepše ti ostane-tvoja dječica. Zato, puno sreće na porodu, da sve bude u redu i tebi i njima, a nakon toga, daj im puno ljubavi, nježnosti, mazi ih i pazi i javi nam se još koji put!

  15. #15
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    draga, samo ti nama lijepo rodi dječicu, i daj sve od sebe da ih što više dojiš od početka, a kasnije ti ja dam kontakt još jedne naše duple mamice u dijaspori u Dubbaiju...

    što se tiče blizanaca i termina poroda, blizanci navodno prirodno ranije sazrijevaju upravo stoga što se često ranije rađaju (netko bi rekao priroda se pobrinula, ili što bi ja rekla tako nas je Bog savršeno stvorio), tako da se terminom smatra punih 38 tjedana. kod nas je barem tako, kao i u mnogim zapadnim zemljama, dok u Škotskoj recimo ne, tamo isto računaju 40 tjedana.
    tako da ima opravdanja, iako i ja smatram da bi najbolje bilo čekati što dulje i čekati znakove početka poroda, čak i ako je planirani carski rez. ja sam se za to borila u obje trudnoće, prvi put sam izgurala 38+6 dana, i tada su počeli trudovi te bili pojačani indukcijom i dripom. no doktori su mi tada pojasnili da predugo čekanje nije dobro jer nosi rizik komplikacija koje se znaju pred kraj desiti kad nastane "gužva", tipa omatanje pupkovine jedne bebe oko vrata druge ili štogod. Zato liječnici ne vole riskirati pa radije obave operaciju čim bebe "dozriju".

    ne brini, bit ćete super! u mojim ste molitvama sutra!

  16. #16
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Bila sam u spinalnoj anesteziji pri carskom kada sam rodila blizance, 36+4, i sve je proslo ok. osim sto sam nakon poroda izgubila malo vise krvi zbog atonicne maternice ali nije trebala transfuzija. Decki su imali 10/10 i isli smo kuci 5. dan.
    Inace za blizice se kao termin poroda vec uzima punih 37 tjedana (termin za jednu bebu minus 2 tj) tako da je kod tebe koliko vidim to ok.
    Sretno!

  17. #17
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    zapravo, 37+7, dakle 38 tjedana, to je točno 2 tjedna prije termina.

  18. #18
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    pitala si tamo negdje na početku za tablete protiv bolova....ja nisam uzimala nikakve, nisam htjela ništa takvoga u mlijeku!!! a i nije toliko strašno boljelo da se nije moglo bez lijekova!
    sad se samo opusti jer uskoro si MAMA i to dupla!!! :D :D

  19. #19
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    naomi noa, puno sreće i javi nam kako ste svi troje!

    vibram ti sreću ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    puno sreće na porodu da prođe sve ok

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    naomi noa je jučer trebala roditi, zar ne?
    ima tko kakvih novosti?
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  22. #22
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    naomi je relativno nova na forumu, ne znam jel itko imao privatno kontakt s njom...nadam se da će nam se uskoro javiti!

  23. #23
    naomi noa

    Početno

    naomi noa UPRAVO STIGLA DOMA!!!!!SUPER SMO I JA I MOJI ANDJELCICI!KIARA I LUKAS.SVE CU VAM NAPISATI KAD MALO DODJEM K SEBI!PUSA SVIMA I HVALA STO STE MISLILI NA NAS! :D :D :D

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Od sveg srca ti želim čestitati na malenima, želim im dug i sretan život, obilje ljubavi, a tebi draga želim da budeš najbolja mama na svijetu, da uvijek imaš strpljenja i nježnosti za malene!

  25. #25
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Od srca čestitam na sretnom porodu i malim duplićima!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  26. #26
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Bravo, naomi noa! Već ste kući!
    Čestitamo ti od srca na najvećoj radosti života, i želimo mnoštvo Božjeg blagoslova za svih, da vam radosni trenuci obilato zasjene one male kušnje i napore koji će isto doći, i da se puuuuno vooooliteeee....

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    super da ste već kući!
    čestitam i sve najbolje dječici

  28. #28
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    jupi naomi, samo odmaraj pa kad skupiš snage i nađeš vremena, javi nam se s cijelom pričom.
    čestitam!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •